Kaliteli beslenme

Yeşil kahve zayıflatıyor mu?

Son zamanlarda yeşil kahve ile ilgili birçok haber çıkmaya başladı. Dr. Mehmet Öz tarafından önerildiği söylenen yeşil kahvenin zayıflama için çok yararlı olduğu ifade ediliyor. Ancak bazı uzmanlara göre yeşil kahve zayıflatıyor mu, yeşil kahve zayıflatır mı gibi soruları sormak bile gereksiz.

Yeşil kahvenin zayıflama üzerine hiç bir etkisi olmadığı ortaya çıktı deniliyor. Satışları artsa da yeşil kahve zayıflatmıyor bazı kullanıcıların yorumlarına göre de tam tersi etki ediyor ve kilo aldırıyor. Ancak Dr. Öz yeşil kahve çekirdekleri ile metabolizmanın hızlandığını, yağların eridiğini söylemişti.

Yeşil kahve kullanımı ile vücudun enerji harcama miktarının da azaldığı söyleniyordu. Bu açıklamalardan sonra piyasa da yeşil kahve hapı, yeşil kahve kapsülü, yeşil kahve çekirdeği hapı, yeşil kahve zayıflama hapı gibi farklı isimlerle birçok ürün ortaya çıkmadı. Bunların sağlıklı olup olmadığını yorumlamak bile gereksizdir.

yeşil kahve ve zayıflamaEğer ortada ticaret varsa sağlıktan söz etmek de mümkün olmuyor maalesef. Peki ama gerçekten yeşil kahve ile zayıflama mümkün müdür? Birçok uzman Dr. Öz’e karşı çıkmış olsa da Dr. Öz gibi birinin bilgisi hakkında yorum yapmak da yanlış olur.

Acaba yeşil kahve kullananlar yeşil kahveden memnun kaldılar mı bununla ilgili bir araştırma yapılması gerekiyor. Madem farklı uzmanlar farklı yorumlar yapıyor o zaman yeşil kahve kullanımı kilo vermede etkili midir bunun bilimsel bir araştırma ile desteklenmesi gerekiyor. Bilimsel araştırmada, yeşil kahve zayıflama üzerinde nasıl etki ediyor, yeşil kahve çekirdeği ile zayıflama mümkün müdür, kahve ile zayıflama için neler yaptınız? gibi soruların araştırılması gerekiyor.

8 yorum

  • Bence de ne etkisi olacak ama ben de kullandım hiç bir şey olmadı bir umutla kullandim ama kilo veremedim maalesef

  • Ben de 6 ay kullandım hiç faydasını göremedim yeşil kahve kapsülü yeşil kahve hapı yeşil kahve çekirdeği hepsini kullandim ama sonuç hüsran oldu

  • Yesil kahveyi 3 ay kullandım tavsiye edilen şekilde 90 kiloydum şimdi 110 kiloyum param boşa gitsin önemli değil ama sağlığım gitti

  • “Eğer ortada ticaret varsa sağlıktan söz etmek de mümkün olmuyor ” Ben buna özel hastaneleri gördüğüm için katılıyorum

  • Yeşil kahve metabolizmamı hızlandırmadı düzenli beslendim düzenli egzersiz yaptım 1 haftada sadece yarım kg kesildi. Tavsiye etmem. Yeşil çay daha etkili ya da form çayları onlar da daha iyi sonuç aldım.

  • Bence gayet başarılı aktardan aldim herhangi bir marka degil herkeze tavsiye ederim zayıflatmasa bile enerji veriyor en iyi eldigi sey ise asiri şekere düşkün birisi olarak soyluyorum tatlıdan kesti beni 🙂 mükemmel herkez kullansın 5 tl lik alın deneyin ben yarin tekrar aktara gidip alacagim mesela

Bir cevap yazın