28 günde 10 kilo nasıl verilir?

Uzun zamandır denemenize rağmen bir türlü kilo veremiyorsanız nasıl kilo verilir öğrenmek ve uygulamak için bir yol haritasına sahip olmanız gerektiği aşikar. Yapmanız gereken çok zor değil inanın buna. Evet evet başlıkta da okudunuz 28 günde 10 kilo vermek mümkün.

Önemli olan kilo vereceğinize yürekten inanmanız ve kararlı bir şekilde diyetisyenin önerilerini dikkate almanızdır. Bir kere bu yazıya başlamadan evvel en iyi zayıflama yöntemleri ile ilgili makalemizi okumanızı öneririm.

İlk önce diyetisyene gidin.

Ne olursa olsun diyetisyene gitmek doğru bir beslenme programını takip etmeniz ve amacınıza ulaşmanız açısından çok önemlidir. Bazı rahatsızlıklar ya da hastalıklar tedavi edilmeden kilo vermek mümkün olmayabilir. Emekleriniz boşa gitsin istemiyorsanız bu aşamayı lütfen es geçmeyin.

Diyetisyene giderseniz kilo almanıza neden olan ya da kilo vermenize engel olan bazı hastalıklara sahip olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Örneğin insülin direnci probleminiz varsa ne yaparsanız yapın kilo veremezsiniz. Siz de bu durum var mı yok mu öğrenmek için insülin direnci belirtileri nelerdir öğrenebilirsiniz.

Medyada küçültme ameliyatı yapanlar hakkında hep olumsuz haberlere  yer verilse de doğru teknikler ve doğru hastalar seçildiğinde başarılı sonuçlar da elde edilebiliyor. Vücut kitle indeksi 40 ve üzerinde ise obez sınıfında olduğunuz için mide küçültme ameliyatı düşünülebilir ancak buna tamamen ayrıntılı bir muayeneden sonra doktorla birlikte karar verilir.

Sağlıklı beslenin. 

Amacınız sağlıklı beslenmek olsun. Yapılan bir araştırmada sağlıklı beslenen yüzde 85’inin kilo sorunu yaşamadıkları ortaya konulmuştur. O halde kilo vermek ve fit bir görünüme kavuşmak istiyorsanız hemen sağlıklı beslenme kurallarına uygun bir şekilde beslenmeye başlamalısınız. Sağlıklı beslenip beslenmediğinizi öğrenmek için sağlıklı beslenme testi ile başlayınız.

Günde 3 ana öğünden fazla beslenmeyin. 

Canan KARATAY günde 2 öğünden fazla yemeğin yağ yakımını engellediğini neredeyse bütün katıldığı televizyon programlarında ve kitaplarında açıkladı. Neredeyse uzmanların çoğunluğu artık bu görüşü onaylamaya başladı.

Gerçekten de kilo verme konusunda başarılı olanların yorumları analiz edildiğinde 3 öğünden fazla yemedikleri anlaşılmaktadır.

8-10 bardak su için.

Diyetisyen aksini söylemedikçe günde 8 ile 10 bardak su içmek faydalı olacaktır. Su içmenin mideyi doldurduğu, alkali beslenmeyi sağladığı ve zayıflamaya yardımcı olduğu bir çok uzman tarafından görüş birliği sağlanan bir konu…

Karbonhidratları sınırlandırın.

Kilo nasıl verilir diye araştırma yapmaktan yorgun düştüyseniz o zaman karbonhidratları sınırlandırmanın kilo vermede ne kadar etkili olduğunu da okumuşsunuzdur. Ekmek, çay şekeri, meyvelerden gelen şeker, hamur işleri, pirinç gibi karbonhidrat içeren besinler azaltılırsa kısa sürede kilo vermeniz mümkün. Elbette karbonhidrat yiyeceğiz ancak normal sınırlara sadık kalarak. Demek ki pilav yiyeceksek 5 çorba kaşığından fazlası zarardır ve bulguru tercih etmek daha faydalıdır. Kuru yemişlerden, baklagillerden ve hayvansal ürünlerden gelen karbonhidrat tahıl ürünlerden gelen karbonhidratlardan daha az zararlıdır.

Proteinleri normal seviyeye çekin.

Günlük olarak erkekler 65 gram, kadınlar ise 55 gram protein tükettiklerinde kilo almaya karşı daha dirençli oldukları yönünde yapılan bilimsel araştırmaları görmezden gelmemek gerekiyor. Sabah kahvaltısında 2 yumurta, öğün aralarında badem sütü, peynir, yağsız haşlama kırmızı et, organik tavuk eti, bazı kuru yemişler, deniz ürünleri ve baklagiller protein içeren besinler olarak beslenme listelerine eklenmesi gereken yiyeceklerdir.

Sabah kahvaltısında yumurta ve zeytin ikilisi ile kısa sürede gün içinde daha tok olduğunuzu ve daha geç acıktığınızı fark edeceksiniz.

Sağlıklı yağları göz ardı etmeyin. 

Herkes yağın şekerden daha fazla kilo yaptığını sanıyor. Halbuki kullandığınız yağ sağlıklı olduktan sonra vücut için zararlı değil faydalı etkileri vardır. Örneğin zeytinyağının sayısız faydaları olduğu bir çok araştırma ile kanıtlanmış durumda. Ayrıca organik tereyağı da yine sağlıklı yağlardan birisi. Yumurtanızı tereyağı ile pişirmenin, ekmek yemekten daha sağlıklı olduğunu biliyor musunuz?

Zayıflama çorbası için. 

Hiç bir şey yapmadan normal beslenme rutininize sadece zayıflama çorbası bile eklemek size ayda 3 kilo verdirebilir. Neden mi bu çorba hem lif içeriyor hem de sağlıklı sebzeler…Bu çorba hem mideyi kaplıyor hem de öğünlerde daha az yemenizi sağlıyor. Böylece daha az yiyerek ve daha tok durarak kilo vermeye daha yatkın oluyorsunuz. Her öğünde yemeklerden önce 2 kepçe zayıflama çorbası güzel sindirim, güzel boşaltım ve daha kolay kilo vermek demektir.

Hızlı kilo vermek için fitness yapın. 

Kısa sürede kilo vermek isteyen biri spora özen göstermelidir. En iyi sporlar hiç şüphesiz yürüme ve yüzmedir. Ancak kışın bunları yapmak biraz zor olabiliyor. O nedenle kilo vermek ve forma girmek için en etkili yollardan birisi de hiç şüphesiz fitness oluyor.

Erkekseniz ve kaslanarak kilo vermek istiyorsanız yeni başlayanlar için vücut geliştirme programı rehberine göz atmanız çok faydalı olacaktır. Bu makalede hareketleri nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili animasyonlu ve videolu açıklamalar bulabileceğiniz gibi aynı zamanda uzmanlarımıza merak ettiğiniz soruları sorarak kısa sürede cevap alabilirsiniz.

28 günde 10 kilo vermek için diyet listesi

Kilo nasıl verilir konusunda yukarıda bahsedilen önerileri okuyup anladınız mı? Peki ancak bu önerileri nasıl bir beslenme listesi bağlamında uygulayacaksınız? İşte o diyet listesine ulaşmak için lütfen aşağıda linkini verdiğim yazıya tıklayınız.


İşte o liste burada.

28 günde 10 kilo verme diyeti ya da 1 ayda 10 kilo verme diyeti kalitelibeslenme.com farkı ile sizlerle.


Kilo nasıl verilir konusunda size kısa sürede kilo vermenizi sağlayacak olan nasıl kilo verilir diyetine göz atmak için kilo verme rehberi programına bakabilirsiniz.

2 yorum

  1. Serpil Ekim 15, 2017
  2. nilüfer sipahi Ekim 15, 2017

Yorum yaz