Bacak İnceltme Hareketleri Ve Bacak İnceltme Diyeti

Kilo fazlanız olmasa bile kalın bacaklarınızdan kurtulmak istiyor olabilirsiniz. Kilolu olun ya da olmayın bacaklarımı inceltmek istiyorum diyorsanız hem bacak eritme hareketleri ile egzersiz yapmalısınız hem de bu amaca ulaşmak için en etkili bacak inceltme diyeti neyse onu uygulamalısınız. Ancak hedefinize daha kolay bir şekilde ulaşmak yani bacak inceltmek için sadece bacak eritme diyeti yeterli değil. Başka bir ifade ile spor salonunda ya da evde yapılan bacak inceltme egzersizleri  düzenli olarak uygulansa bile beslenmeye dikkat edilmeden sizi memnun etmez.

Bizleri diğer canlılardan ayıran en önemli özellik iki bacak üzerinde yürüyor olmamızdır. Bu nedenle daha az dengeye sahibiz. İşte bu yazıda bahsedilen alt ve üst bacak eritme hareketleri ile hem dengenizi artıracaksınız hem de ince bacaklara kavuşacaksınız. Yalnız ince bacaklardan kasıt güçsüz olmaları değildir. Eğer onlar zayıf ve güçsüz olursa bütün yük vücudun arka ve üst kısmına biner. Bunun için amaç zayıf bacaklar değil, sıkı ve güçlü bacaklara sahip olmaktır.

Yazımızda her ne kadar en etkili bacak inceltme hareketleri sunulmuş olsa da yapılan çok önemli bir hatadan bahsetmek sizi amacınıza ulaştırmak açısından çok faydalı olacaktır. Kalın bacaklardan kurtulmak için sadece bu bölge için yapılan hareketler etkili olmayabilir. Genel kanıya göre sadece bir bölge için yapılan egzersizler yeterli görülüyor. Oysa ki bitişik kasların ve yapılarla harekete dolaylı olarak etki eden kasların etkisi göz ardı edilmektedir. Yani bu amaca ulaşmanızı sağlamak için en etkili fitness hareketleri yazımıza bakmanızda yararlı olacaktır.

Bacak İnceltme Hareketleri

üst bacak inceltme programı
Bacak inceltme hareketleri

En etkili bacak inceltme hareketi nedir?” sorusunun cevabını vermeden önce  bacak inceltmek için en çok kullanılan egzersizler nelerdir sorusunu cevaplayalım.

En çok kullanılan ve en etkili sonuçlar veren bacak inceltme egzersizlerinin hiç şüphesiz pilatestempolu yürüyüş, squat, bisiklet sürmek ve merdiven çıkmak olduğu uzmanların üzerinde bir konsensüse vardığı bir konudur. Ancak bu egzersizlerden ya da sporlardan bazıları beslenme düzeninize göre farklı oranlarda etkili olacaktır.

Nasıl olur diye düşünürseniz, gün boyunca 20-30 dakika kadar merdiven çıktığınızı düşünelim. Eğer yeme düzeniniz zayıflama yöntemleri ve kaliteli beslenme ile uyumlu değilse bacaklarınız zayıflamaz daha da kalın bir görünüme sahip olabilir. Daha net bir ifadeyle aşağıda vereceğimiz gibi bir bacak inceltme diyeti uygulamadan squat hareketi yapmak bacaklarınızı kaslı bir yapıya dönüştürür ancak ince bir görünüme kavuşturmaz. Yani bacak yağlarınız erise bile kas oranı artar ve incelme gözle görülemeyebilir. Bunun için öncelikle beslenme düzenimizi bacak inceltme diyeti ile uygun hale getirmeliyiz.

En Etkili Bacak İnceltme Egzersizleri 

Bacakları inceltmek için en etkili bacak inceltme hareketleri; bacak kaldırma ile adım (step up with leg lift) hareketi, ön tekme ile ters hamle (reverse lunge with front kick) hareketi, yan bacak kaldırma (lateral leg lift), Plie squat atlama ya da Plie squat pozisyonu (Plie squat jump) olarak sıralanabilir. Videomuzu dikkatli bir şekilde izleyerek en etkili evde bacak inceltme hareketlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Üst Bacak İnceltme Hareketleri 

Yukarıda izlediğiniz videoda geçen bacak inceltici hareketler, hem üst bacak inceltme için hem de alt bacak inceltme için etkili bir şekilde kullanılabilir. Ancak bu hareketler dışında daha farklı üst bacak inceltme hareketleri ya da egzersizleri de var tabii ki. Aşağıdaki video ile uygulanması daha kolay ya da kişiden kişiye değişebilecek uygulanması daha zor olan bacak inceltme egzersizlerinin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bu üst bacak inceltme hareketleri ise daha çok iç bacak egzersizi olarak anılır ve iç bacak kaslarını etkili bir şekilde çalıştırabilir. Tabii ki bu hareketi doğru yapmanız etkisini artıracaktır.

Selülit Giderici Hareketler

Öncelikle selülit giderici hareketler hakkında bilgi vermeden önce en etkili selülit gidericinin beslenme düzenimiz ve şekerden, karbonhidrattan uzak durmak olduğunu belirtmekte yarar var. Yani şekerli gıdalardan uzak durmuyorsanız hangi hareketi yaparsanız yapın selülit giderici hareketler hiç bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle öncelikle kaliteli beslenme kurallarına uygun beslenmemiz gerekir. Selülit giderici hareketlerin başında squat hareketi gelir. Peki ama squat hareketi nasıl yapılır, squat hareketi nasıl yapılırsa daha etkili olur gibi soruların cevabını öğrenmek için hem bacak eriten hem de selülit gideren hareketleri içeren videoyu seyredebilirsiniz.Bacak inceltme hareketleri ve selülit gideren hareketler nasıl yapılıyor? Hemen öğrenebilirsiniz.

Bacak İnceltme Ameliyatı

Bacak inceltme ameliyatı olmanızı tavsiye etmiyoruz. İşin içine operasyon, ameliyat , müdahale gibi terimler girince mutlaka temkinli yaklaşmalısınız. Doğal vücudunuzu bozmamaya dikkat edin. Ayrıca bacak inceltme egzersizleri ile istediğiniz, hayal ettiğiniz güzel bacaklara hem daha güvenilir hem de daha ucuz bir şekilde kavuşabilirsiniz. Bu nedenle bacak inceltmek için ameliyata gerek yok…Ancak yine de olmak isteyenler ya da yok ben egzersizle uğraşamam diyorsanız aşağıdaki bacak estetiği ile ilgili videoyu seyredebilirsiniz.

Bacak inceltme diyeti 

 1. İdeal kilo hesaplama programımızı kullanarak kilo fazlanız olup olmadığını öğrenin.
 2. Eğer ideal kilodaysanız diyetisyene danışarak karbonhidratı bir miktar sınırlandırabilirsiniz.
 3. İdeal kiloda değilseniz sadece bacak inceltme hareketleri yapmanız yeterli olmayacaktır. Bu nedenle zayıflama yöntemleri yazımızı mutlaka okuyunuz.
 4. Eğer göbek bölgenizde yağlanma varsa bu karbonhidratı düzensiz aldığınız anlamına gelebilir.
 5. Bacak inceltmek için haftada 4 kez orta yoğunlukta aerobik egzersiz yapabilirsiniz.
 6. Haftada 1 kez ise yüksek yoğunluklu egzersiz ise inatçı yağların yakılmasında çok etkilidir.
 7. Bacak inceltmek için yürüyüş, step hareketleri evde uygulanabilir.
 8. Spor salonuna gidiyorsanız bisiklet ve özellikle eliptik tranier çok etkilidir ancak doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

Bacak inceltme hareketlerinin neler olduğunu ve nasıl yapıldığını öğrendiğinizi ümit ederek şimdi de bu hareketleri yaparken nasıl beslenmeniz gerektiğini ifade etmekte fayda var. Öncelikle şekerden uzak durunuz, gerisi çok kolay. İşte alternatifi çok olan uygulanması en kolay bacak inceltme diyeti burada.

Bacak inceltme konusunda gözle görülür bir ilerleme kaydetmek istiyorsanız hemen içinde en ayrıntılı önerilerin yer aldığı sağlıklı beslenme rehberimize bakabilirsiniz.

SABAH
Bir bardak ılık su + 3 adet gün kurusu kayısı+ bir bardak ılık su
10 dakika bekleyin.
2 adet haşlanmış yumurta  (Yumurtayı her gün yemenize gerek yoktur.)
1 adet domates
1 adet salatalık
1 tutam maydanoz
10 adet tuzsuz zeytin
2 bardak şekersiz çay ya da şekersiz ılık süt
1 dilim tam buğday ekmeği
3 çay kaşığı kadar tereyağı
Ekmek büyüklüğünde peynir ( en fazla)
4 tane ceviz (her gün şart değildir.)

Kahvaltıdan 1 saat sonra 1 bardak su ve 2 saatte bir bir bardak su içilmesi tavsiye edilir.
İçtiğiniz suyun içine 2 damla limon suyu damlatmanız veya 1 çay kaşığının yarısı kadar (eczanelerde satılan) İngiliz karbonatı eklemeniz de çok faydalı olacaktır.

ARA ÖĞÜN
Kahvaltıdan 3 saat sonra bir ara öğüne ihtiyacınız var. Bu öğünde kesinlikle içinde şeker oranı fazla olan bir yiyecek yememeniz gerekiyor. Örneğin pasta, tatlı, ekmek kesinlikle yenmemelidir. Kola, meyve suyu kesinlikle yasaktır.
Bu öğünde size farklı alternatifler sunuyoruz. Bu alternatiflerden en uygun olanını seçebilirsiniz. Ancak sadece bir alternatif seçme hakkınız var.

1. alternatif
1 bardak ayran ya da kefir
2 fırında pişmiş tavuk budu
İstediğiniz kadar salata doğal sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığını geçmemelidir.
2. alternatif
80 gramlık ton balığı +3 tutam maydanoz
Bir bardak limonlu su ya da portakal suyu (evde sıkılmış olmalı marketlerde satılan kesinlikle yasaktır.)
İstediğiniz kadar salata doğal sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığını geçmemelidir.

3. alternatif
4 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 bardak ılık süt bir tabakta karıştırılıp yenebilir.
4. alternatif
1 adet muz
1 adet mandalina
4 ceviz
5. alternatif
1 kase yoğurt
1 adet muz
4 ceviz
6. alternatif
1 kâse mercimek çorbası
İstediğiniz kadar salata doğal sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığını geçmemelidir.

AKŞAM
1 kâse yayla çorbası ( ya da mercimek çorbası)
5 kaşık salçasız bulgur pilavı
2 bardak kefir ya da ayran
İstediğiniz kadar salata doğal sızma zeytinyağı kullanabilirsiniz. 1 yemek kaşığını geçmemelidir.

Tüm Bacak İnceltme Hareketleri

Şimdi size bir müjde vereceğim arkadaşlar. Amacınıza ulaşmak için sadece yukarıda bahsedilen bacak inceltme egzersizlerini yapmak zorunda değilsiniz. Bunların alternatifi bir sürü hareket var. Bazıları evde yapılabileceği gibi bazıları da sadece spor salonunda yapılabilir. Size hangisi uygunsa onlardan 4 egzersizi seçerek günde 20-30 dakika kadar uygulayabilirsiniz. Şimdiden başarılar diliyorum.

 1. Topla çömelme
 2. Halter ile çömelme
 3. Makinede bacak itme
 4. Serbest duruşta yana hamle
 5. Modifiye deadlift
 6. Köprü
 7. Pilates topu ile köprü
 8. Yan yatarak top kaldırma
 9. Kalça addüksiyon
 10. Kalça abdüksiyon
 11. Yatarak addüktör dengeleme
 12. Kalça ekstansiyonu
 13. Bacak extension
 14. Serbest duruşta kalf kaldırma
 15. Oturarak kalf

Bu yazıda bacak inceltme ve  üst bacak inceltme hareketleri hakkında bir rehber sunmaya çalıştık. En etkili bacak inceltme hareketleri ile çekici bacaklara sahip olmanız artık daha kolay olacak! Kilo vermek istiyorum diyorsanız “Hızlı Zayıflamanın Yolları” başlıklı yazımızı okumanızı öneririz.

Sağlıklı günler dileriz.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

145 yorum “Bacak İnceltme Hareketleri Ve Bacak İnceltme Diyeti”

 1. Diğer tüm yazılarınız gibi bu bacak inceltme ile ilgili makaleniz de oldukça detaylı ve bilgilendirici olmuş elinize emeğinize sağlık. Bilgiler için teşekkürler.

 2. ben 2 aydır birinci videoda gösterilen bacak inceltme hareketlerini yapıyorum gerçekten çok faydasını gördüm bu güzel site için çok teşekkürler her gün girip okuyorum yazılarınızı

 3. nilüfer sipahi

  azimli ve düzenli bir şekilde çalışırsanız çekici bacaklara sahip olabilirsiniz. Faydasını görmek tamamen size bağlı.

 4. En çok etkisini gördüğüm bacak eritmeye yardımcı hareketleri içeren bir rehber çok begendim.

 5. nilüfer sipahi

  haftada 2 kez aralıklarla uygulayabilirsiniz. Her gün yapmayın zaten ağrıdan yapamazsınız ve 1 gün yapıp 2 gün dinlenin sonra 1 gün daha yapabilirsiniz böylece bacaklarınız forma girecektir.

 6. Haftada 3 gun sadece birinci videoda yapilan egzersizleri yapsam diyeti yapmadan faydasi olur mu acaba

 7. nilüfer sipahi

  Sevgili Hayal, bu söylediğiniz isminiz gibi ancak hayal olabilir, muhakkak bir miktar sıkılaşma olur ancak sonuç hüsrandır beslenme düzeni ile hareketler birlikte hayaline kavuşturabilir.

 8. Hersey yiyorum ama az az yani oyle abur cubur tuketmiyorum zaten ama tatli yiyorum hergun bitane tatliyi kesmem mi gerek

 9. O üstteki diyeti yapmasak ama şeker ve ekmekten uzak dursak sadece bu egzersizler işe yarar mı

 10. nilüfer sipahi

  Merhaba Ayşenur hanım, biz zaten diyeti örnek olarak yazdık bir diyete ancak diyetisyen karar verebilir o da sizi görüp tahlillerinize baktıktan sonra. Yani biz diyeti yapın ya da yapmayın diyemeyiz. Doktora danışmanız gerekir. Ancak söylediğiniz gibi de yaparsanız yani ekmeği sınırlandırıp şekerden uzak durursanız ve hareketleri düzenli olarak uygularsanız iyi sonuçlar alabilirsiniz.

 11. 20 günde bayağı fayda elde etmek için günde sabah ve akşam olmak üzere iki defa uygulasam ilerleme olur mu ? Ayrıva sorumun cevabı için çok teşekkür ederim

 12. Ben yorulmuyorum ama herhangi bir sağlık sorunum da yok engel yaratacak 20 gün içinde sabah akşam yapıp iyice incelmem lazım o yüzden

 13. nilüfer sipahi

  Önce çalışmaya başlayın bakalım sabah akşam yapabilecek kadar kendinizi iyi hissedebilecek misiniz? Bacaklarda fazla ağrıya neden olabilir.

 14. nilüfer sipahi

  çok sağlıksız bir beslenme düzeniniz var o zaman bacak inceltme egzersizlerinden ziyade ciddi bir beslenme programına ihtiyacınız var. Diyet ile ilgili makalelerimize bakabilirsiniz.

 15. Faydasını göreceğe benziyoruz. Haklısınız, sırt bel boyun GİBİ- VS. rahatsızlıkları olanlar doktorlarına sorarak yapmalı..

  Gerçekten rahatsız etmeyecek zorlanmayacağım detaylı bir liste vermişsiniz teşekkür ederim. Bacaklarım çok ince ama alt kısımları. Üst kısımlarının biraz daha incelmesi gerekiyor. 🙂 Ellerinize sağlık.

 16. ben bu diyeti 2 hafta uygulasam ve bacak hareketlerini her gun yapsam bi faydası gözle görülür etkisi olurmu ?

 17. nilüfer sipahi

  bacak inceltmek istiyorsanız tabii ki etkisi olacaktır ancak diyeti uygulamak konusunda öncelikle doktorunuzla görüşmeniz gerekir.

 18. Diyabet hastasıyım ama bu diyet programı benim için uygun. Kahvaltıda daha az yiyip akşam yürüyüşe çıksam ve haftada 2-3 gün üst bacak hareketlerini uygularsam 2 haftada gözle görülür bir incelme olur mu? Sadece üst bacaklarım kalın.

 19. nilüfer sipahi

  Diyeti doktorunuzun önerdiği şekilde yapmalısınız. Bacak inceltme ile ilgili yaptığınız hareketler tabi ki etkili olabilir eğer düzgün ve doğru yaparsanız.

 20. Bacak İnceltme

  Diyeti doktorunuzun önerdiği gibi yapmalısınız demişsiniz. Sizin takip ettiğiniz ya da referans gösterebileceğiniz bir doktor var mı acaba?

 21. Ben bacaklarımın incelmesini ama kas oluşmamasını istiyorum bunun için ne yapmalıyım? Bir de beslenmede özellikle dikkat etmem gereken unsur nedir? Yani bu bacak inceltme diyetini uygulamasam hareketleri düzenli yapsam kas oluşmadan bacaklarımı inceltebilir miyim?

 22. nilüfer sipahi

  Bu diyeti uygulanmasını zaten önermiyoruz o örnek bir program. Ona ancak bir diyetisyen eşliğinde uygulayabilirsiniz. Merak etmeyin kasların gelişmesi söz konusu değil. Bacaklarınızdaki yağ oranı azalır.

 23. Merhabalar benim ust bacaklarim alt bacaklarima gore daha kalin fakat bu haraketlerimn (diyetle beraber ) fayda edecegine inanmiyorum nasil yapicaz ?

 24. Valla çok kötü bi durumdayım. Üst bacagim da alt bacagim da çok kalın ve bu yüzden asla alışveriş yapmıyorum.. ben gerçekten artık ince bacaklı olmak istiyorum

 25. ya bana senin bacagin incelmez diyorlar ama gercekten bacagim kalin. sizce incelir mi bunlari yapsam

 26. nilüfer sipahi

  Bacağın incelmez diyenler bence seni çekemedikleri ya da kıskandıkları için öyle söylemişlerdir. Azmedip beslenmene dikkat edersen ve düzenli egzersiz yaparsan bacak inceltmek mümkündür.

 27. nilüfer sipahi

  Buradaki diyet programları örnek diyet programlarıdır. Diyetisyene muayene olmadan hiç bir diyet programı uygulamanızı önermeyiz. Bir de amacınızın nedir neden diyet yapmak istiyorsunuz? Amacınız bacaklarınızı inceltmek mi?

 28. merhaba. bilgilendirici makaleniz için çok teşekkür ederiz. Benim de bi sorum olacak ben 51 kiloyum ve bunun neredeyse 20 kilosu 🙂 iç bacaktan oluşuyor ve üst bacakta da orantısız bir dağılım var. hareketlerin kas yapma ihtimali de var değil mi? bunu nasıl önleyebiliriz?

 29. nilüfer sipahi

  Merhaba Seymanur, yağlarınız eriyecek bitecek ve kasa dönüşecek öyle mi? Siz önce bacaklardaki yağlarınızın erimesi için bu hareketleri yapabilirsin. Kasa dönüşmesi ise sadece bir hayal. Spor salonunda bacak kası yapmak isteyen ve o kadar çalışanlar bile çok zor bacak kası yapıyorlar. Bu hareketler bacak inceltmek için yapılan hareketler, kas yapmak için değik.

 30. niyetim kas yapmak değil inceltmek. Öğrenmek istediğim şey tam olarak buydu teşekkür ederim ^_^ hoşçakalın 🙂

 31. Merhaba ben 21 yasindayim beslenmeme yaklasik 1 haftadir dikkat ediyorum yani 3 beyazdan uzak durup öğünümü arttirip bol su icp meyve yiyorum ara ogunlermde ayran iciyorm benim sikayetim bacaklarim genetik kalin anneminde kalin ablalarimin da ve sıkı değil Inceltmek mumkun mu. Ve yuruyusun bacak inceltmeye etkisi nedir bilgilendirir misiniz hareket mi yoksa yuruyus mu onerirsiniz tesekkurler

 32. nilüfer sipahi

  Yemene dikkat etmeye devam et hatta bir diyetisyene de başvurabilirsen daha iyi olur. Yürüyüş ile incelmesi zor da sıkılaşabilir bisiklet çevir bir de videolardaki hareketlere bakabilirsin.

 33. ya ben 14 yaşındayım fakat üst de alt bacağım da çok kalın nasıl olucak diyetle hareketleri denesem işr yarar mı

 34. nilüfer sipahi

  Bu bacak inceltme hareketleri etkilidir ancak senin öncelikle bir diyetisyene gidip kendine bir bacak inceltme diyeti yaptırmalısın.

 35. Banu Leblebicioğlu

  Ben normalde voleybolcuyum ve çok uzun zamandan beri oynuyorum belirli bir diyet uygulamıyordum yani elime ne geçse yiyordum ama antremanlarda hep bu hateketleri uyguluyorduk. Zamanla benim bacaklarım kaslanmaya başladı ve kalınlaşmaya da başladı. Yani kalın gözüküyordu. Şimdi sizin bu dediklerinizi ekmek ve şekeri keserek egzersizleri de yaparsam bacaklarım incelir mi? Kaslar azalıp ince gözükmeye başlar mı? Cevap verirseniz sevinirim.

 36. nilüfer sipahi

  Eğer bacak inceltme hareketleri yapacaksanız yürüyüşü ve squatı da deneyebilirsiniz ancak beslenme programının sağlıklı olabilmesi için bir diyetisyenle görüşebilirsiniz. Sizi görmeden bu sorunun cevabını vermek zor tabi ki.Kasları eritmek isterken yağlanmak daha tehlikelidir. Bunun için bacak inceltmek istiyorsanız bir diyetisyen ya da fitness uzmanı ile görüşebilirsiniz.

 37. Merhaba ben 17 yaşındayım benim sorunum sadece basenlerimle vücuduma oranla basenlerim çok geniş bu sorundan kurtulmak için haftada bir kaç gün yürüyüş yapıp bacak eritme egzersizleri yaparsam ve yediklerime dikkat edersem basenlerimi eritebilirmiyim

 38. Merhaba ben 1.70 boyundayım ve 59 kiloyum göbeğim yok basen var ve bacak boyum kısa armut vücûd ölçülerine sahibim ve 1 haftadır 1000 + olarak ip atlıyorum bunun için sayaçaklı ip Atlama aleti Aldım ve bacaklarım sıkılaştı hissediyorum acaba Zaman’la kalçam da kalkar ve sıkılaşır mı. Bu hareketleri yapyrum ben günde 2 litreyi geçiyor içtiğim su ip atladığım için dudaklarım kurıyor ve su içme ihtiyacı duyuyorum. Acaba kalçam incelir mi ? Bilgilendirilseniz sevinirim?

 39. nilüfer sipahi

  Sevgili Büşra, Bacak inceltme hareketleri uygulamada 1000 ip atlama şu aşamada fazla yapıyorsunuz. Su içmeniz iyi, çay şekerinden, tatlılardan mümkün olduğunca uzak durabilirsiniz. Eğer ağızda kuruma varsa şeker testi yaptırmanızda yarar var. Eğer bacak inceltme hareketleri yanında basen ve kalçalarınızı da eritmek istiyorsanız bununla ilgili yazılarımıza bakabilirsiniz.

 40. Ben diyeti uygulamasam şeker ve ekmekten de uzak dursam , yinede bacaklarım incelir mi , bacağım çok kalın değil ama yinede rahatsız oluyorum kaslanmasını da istemiyorum ama ben ekmek ve şeker falan yemessem başım dönüyo mecburen yiyorum ne yapmalıyım

 41. nilüfer sipahi

  Bacak inceltme hareketleri yazısında da belirttiğimiz gibi biz zaten hiç bir şekilde diyetisyeniniz onay vermeden, doktor muayenesi olmadan bir diyeti uygulamanızı önermiyoruz, diyet programı kişiye özel uzman tarafından yapılır. Eğer bacak inceltmek istiyorsanız mümkün olduğunca herhangi bir metabolik hastalığınız yoksa şekeri sınırlandırmak herkes için yararlıdır. Zaten diyet yapmak değil kaliteli beslenmeyi öğrenin yeter. Beslenme konusunda doktor kontrolü olmadan bir öneri sunmamız söz konusu olamaz. Nasıl beslenmeniz gerektiğini diyetisyen size söyleyecektir. Amaç bacak inceltmek ise bu hareketleri yapayım ama ne yersem yiyeyim gibi bir anlayış doğru değildir. Eğer bacak inceltme hareketleri ile başarılı olmak için diyetisyenden destek alınız.

 42. Merhaba ben 15 yasindayim boyum 1.52 kilom 65 bacaklarim cok kalin bu hareketlerle inceltebilirmiyim?

 43. nilüfer sipahi

  Bacak inceltme hareketleri yazısını zaten bu amaçla yazdık ancak beslenme konusunda ve hareketlerin uygulanması konusunda doktor ve uzman spor hocaların yardım alınız.

 44. Merhaba bu egzersizleri haftada 3 gün yapıp dikkatli beslenirsek tahminen ne kadar sürede gözle görülür etkisi olur acaba?

 45. nilüfer sipahi

  Bacak inceltme hareketleri yazımız zaten bunun için. Ne kadar sürede olduğu hakkında ise bir yorum yapmak mümkün değildir. Çünkü bacak inceltme egzersizleri doğru yapacak mısınız, sizin yapınız buna uygun mudur?

 46. benim alt bacağım çok kalın ve bileğimde aynı şekilde alt bacağımı inceltmek istiyorum ama bacaklarımda kaslı bayağ hemde ne yapabilirim üst bedenim de sıkıntı yok zayıfım yardımcı olurmusunuz 🙁

 47. Ben 15 yasundayim 1.61 im kilom 55 1 haftada 1 kilo verdim bacaklarim sıkı olduğu için hiç kilo problemi yaşsmıyorum ama 5 kilo daha vermek istiyorum sizce ne yspmalıyım? Daha öncede mesaj atmıştım sayenizde çok zayıfladım ama yinede bacaklarımın daha güzel durmasını şstediğim için yardımcı olur musunuz?

 48. nilüfer sipahi

  Hocana da danışarak squata ağırlık verebilirsin böylece bacak inceltme hareketleri yaparken kalçan küçülmez.

 49. nilüfer sipahi

  Burada sunulan diyetleri uygulamak yanlış olur öncelikle diyetisyeninize danışmalısınız ve bacak inceltme ile ilgili makalemizde bunlar ayrıntılı olarak ele alınmıştır.

 50. Ben yazan diyeti pek de uygulayamam, lise öğrencisiyim çünkü. Pek fazla değil ama bacaklarımın olmadısı gerektiğinden kalın olduğunu düşünüyorum. Hareketleri yapacağım ama diyeti yapma şansım olmadığı için ne tavsiye edebilirsiniz acaba?

 51. nilüfer sipahi

  Biz zaten bacak inceltme yazısında da belirttiğimiz gibi diyeti uygulamanızı istemiyoruz.Bunlar sadece örnek diyetlerdir. Diyeti ancak diyetisyen yazabilir ve kişiye özel hazırlanır. Bu nedenle diyetisyene gidip bacak inceltme hareketleri ile ilgili hangi egzersizleri yapacağını belirtmelisin.

 52. merhaba. ben okula gidiyorum ve sabahcıyım bu yüzden kahvaltı yapmam gerekiyor bunun için bir veya iki dilim kepek ekmegini tost yapıp yiyorum bunun bir zarar olurmu?

 53. nilüfer sipahi

  Güne kahvaltı yapmadan başlamak daha sağlıksız olur. Bütün uzmanlar kahvaltıyı önerir ancak buna ancak diyetisyen karar verebilir. Tost kepek ekmeği ile olduğu için sağlıksızdır diyemeyiz. Yine de diyetisyene muayene olmadan bir şey söylemek yanlış olur. Eğer bacak inceltme hareketleri yapıyorum ve bacak inceltmek istiyorum diyorsanız beslenme için bir uzman ya da diyetisyenden destek almalısın.

 54. Benim alt bacaklarım fazla acaba bu hareketleri ve diyeti uygularsam alt bacaklarimda incelir mi yaşima gore cok kalınlar

 55. nilüfer sipahi

  Bu bacak inceltme hareketleri zaten bu amaç için ancak diyet konusunda diyetisyenden yardım almalısınız. Diyetler kişiye özel hazırlanır.

 56. Harika bir yazı egzersizleri bugün yapmaya başladım ama bazı sorunlarım var 1.69 boyunda 56 kiloyum, biraz daha kilo alıp kalçamın büyüyüp şekillenmesini ama kilo alırken bacağımın kalınlaşmamasını istiyorum, beslenmem ne yönde olmalı hangi besinleri ağırlıklı yemeliyim. Aynı Zaman’da sürekli 5 kg ile squat yapıyorum kalçamın şekillenmesi için. İstediklerimin aynı anda olması mümkün mü Nasıl olmalı ne yapmalıyım kafam çok karışıyor

 57. nilüfer sipahi

  Sevgili Kübra bacak inceltme yazısındaki bacak inceltme hareketleri zaten genellikle bu amaca hizmet eden hareketlerdir, squata devam, beslenme konusunda ise mutlaka diyetisyene görünmelisin.

 58. Merhaba ben 15 yaşındayım yaşıma göre kilom fazlam yok ama basenlerim aile geneli olarak çok kilolu bunu nasıl incelte bilirim diyetisyene başvurucam ama hangi hareketler bacak, basen inceltir.

 59. Ben 14 yaşındayim boyum 1.65, 55 kiloyum fakat ayakların haricinde diğer yerleşim gayet ince bu antrenmanı 1 ay yaşam gözle görülür bi incelme olur mu

 60. nilüfer sipahi

  Burada verilen bacak inceltme hareketleri zaten bu amaçla yazıldı ancak beslenme konusunda bir diyetisyene danışman gerekiyor ve hareketleri yapmadan önce uzman biriyle nasıl yapıldığını öğrenmen lazım.

 61. Bu yapmış olduğunuz program sadece bayanlar icinmi yoksa erkeklerde uygulayabilir mi tesekkur ederim…

 62. nilüfer sipahi

  Merhaba Rıdvan bey, bacak inceltme hareketleri başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi amacınız bacaklarınızı eritmek ise erkekler de spor hocalarına danışarak uygulayabilirler.

 63. nilüfer sipahi

  Bu sizin nasıl çalıştığınıza ve beslenmenize bağlı olarak değişir, bacak inceltme hareketleri en az 2 ay süreyle uygulanırsa gözle görülür değişiklik olabilir.

 64. Ben sadece bacagimin alt kismini inceltmek istiyorum ne yapa bilirim ama kalcam da kuculsun istemiyorum

 65. nilüfer sipahi

  Merhaba Melek zaten bu sayfada verilen bacak inceltme hareketleri tam da bu amaç için hazırlandı ancak hareketleri yapmadan önce spor hocan, yeme konusunda da bir diyetisyene danışmanızda fayda vardır.

 66. Merhaba ben 12 yaşındayım.Şikayetim bacaklarım.BOYUM 1,63 KİLOM:45.Belim incecik ancak bacaklarımın kalınlığı normal olmasına rağmen rahatsız oluyorum.Çubuk gibi bacaklarımın olmasını istiyorum.Beslenmeye de çok dikkat ediyorum.Bu hareketleri her gün doğru ve düzenli bir şekilde yaparsam sıkı bacaklara sahip olabilir miyim? Vve doğru yaptığım müddetçe ne kadar sürede bacaklarım istediğim gibi incecik olur? Cevaplarsanız sevinirim.

 67. Yemekleri hergün yemesek olurmu?Mesela 2-3 güne bir yesek ve egzersizleri yaparak kaç haftada bacaklarımız incelir?

 68. Ben bacak inceltme hareketleri yapmanın yanısıra şunu kullanıyorum, maydanozları sapından kesin ve yapraklarını iyicene yıkayın. Maydanozları iyice yıkadıktan sonra 3 bardak suyla kaynamaya bırakın.Maydanoz kaynama noktasına geldiğinde ocağı kapatın.Maydanozu süzün ve çıkan suyu ılık halde ve gün aşırı için.Sabahları içmek daha uygundur.2 hafta içildikten sonra,2 hafta ara verilmelidir.

 69. nilüfer sipahi

  Sevgili deniz bacak inceltme hareketleri yazısında belirttiğimiz gibi diyet programı için diyetisyenle görüşmelisin, bacaklarının incelmesi ise tamamen egzersizleri nasıl yaptığına ve nasıl beslendiğine göre değişim gösterir. Zaten değişimi gördükçe artık egzersiz yapmak bir alışkanlık haline gelecektir.

 70. nilüfer sipahi

  Sevgili Merve burada bahsettiğimiz bacak inceltme hareketleri hem bacakları sıkılaştırmak hem de inceltmek içindir. Ancak hareketleri yapmadan önce bir spor salonuna yazılmanı ve spor hocası eşliğinde bacak inceltme hareketleri yapman daha uygun olacaktır. İncelme süresi ise egzersizlerine ve beslenmene göre değişir.

 71. Şimdi bacaklarımin incelmesi için bu hareketi yapıcam ve diyeti uygulayacaģım fakat ben ayrı yeten bacaklarım incelirken kilo da vermek istiyorum aynı anda bu bacak diyetinden kilo da verebilirim değil mi? Yani her ikisi de incelebilir (bir erkeğe göre )

 72. Anladım.Benim öyle bir bacak sorunum yok.Ama sordum.Hani belki ileride kalınlaşır.Tabi ben daha 10-11 yaşındayım.Anneme,babama söylüyorum anne,baba benim bacaklarım çok mu kalın diyorum.Bizim sınıfta bacakları ince olanlar var onlar oturunca bacaklarımız hani yana dağılır ya,onlarında dağılınca çok ince oluyor.Ama benimkiler öyle olmuyor.Annem ve babam ‘Sen daha çocuksun,büyüyünce düzelir’diyorlar.Bazı arkadaşlarımın bacakları da çok kalın.Dışarıdan benim bacaklarım da öyle gözüküyor diye korkuyorum.O yüzden üst bacaklarımı biraz inceltmek istiyorum.Annem de yeni doğum yaptı.4,5 aylık kardeşim var.Kız.Annem de kilosundan memnun değil.Gerçi kilosu yok doğum yaptığı için biraz göbeği şiş.Kardeşim durmuyor.Annem de kardeşimden dolayı dışarı çıkamıyor.Peki annemin evde kardeşim uyurken sessiz,rahatça yapabileceği bir egzersiz biliyor musunuz?Ya da bir içecek türü.Ya da neler yememeli?Kardeşimi emzirdiği için yemek zorunda ama bunun yanında onu zayıflatacak bir şey biliyor musunuz?Biliyorsanız lütfen bana önerir misiniz?Ve benim bacaklarım hep sorunum.BOYUM:1,50 KİLOM:35,AMA BACAKLARIM SORUN.ORTA DÜZEYDE.BENDE ‘Merve says”ın dediği gibi bacaklara sahip olmak istiyorum.Ne yapmalıyım.

 73. nilüfer sipahi

  Sevgili Deniz bacak inceltme hareketleri düzenli olarak yapılıp uzman biri örneğin diyetisyen tarafından hazırlanmış bir beslenme programı ile amacına ulaşabilirsin. Ancak yaşın daha küçük endişe ediyorsun, 18 yaşından sonra bunları düşünmen daha mantıklı olacaktır yine de bir diyetisyene gitmeni öneririm.

 74. Byum161 56kiloyum bacak kalinligimdan rahatsizim diyetisyene gittim sorunun yok diyet yapsanda kilo veremezsin cunku fazlan yok dedi yasim 17 ve akdeniz anemisi var ust bacaklarim kalin ve cok sarkik incelmesini istiyorum ne yapabilirim nolur yardim edin

 75. nilüfer sipahi

  Merhaba Almira bacak inceltme hareketleri yazımızda belirtilen hareketleri düzenli bir şekilde bir uzman eşliğinde uygulayarak amacına ulaşabilirsin. Başarılar dilerim.

 76. Benim üst bacagım kalın degil normal ama alt bacağım 47 kilo olmama ragmen cok kalın ben ne yapmalıyım

 77. Ben 16 yaşındayım üst bacaklarım ve kalçamdan çok rahatsızım. Diyet yapsam bile belim inceliyor. Ve sarkık vücudum bu egzersizleri yapsam düzelir mi?

 78. nilüfer sipahi

  Merhaba Elif, bacak inceltme hareketleri yazımız zaten bu amaca yönelik hazırlandı.

 79. nilüfer sipahi

  Merhaba Sena, üst bacak inceltme hareketleri yazımızdaki videoları seyredebilirsin.

 80. Merhaba ben Zeynep. Kalçam ve bacaklarımdan rahatsız oluyorum. Bacaklarımın inceliğinin onun ki gibi olmasını istediğim birisi vardi.Fakat bir kaç kişiye diyet ve spor yapsam bacaklarım onun ki gibi olur mu diye sorduğumda kemiklerim ince olmadığı için bacaklarımda o kadar ince olamayacağını söylediler. Sormak istediğim şey spor yapıp beslenmeme dikkat etsem bacaklarım hayal ettiğim gibi olur mu? ve bacakların inceliği kısının kemik yapısına bağlı mıdır? ayrıca iri kemikli olan bir insan bacaklarının istediği gibi olması için ne yapmalı? cevaplarsanız sevinirim. Bu arada 12 yasındayım.

 81. öncelikle iyi günler benim 1.75 boyum 67 kiloyum spora başladım çocuk da emziriyorum hergün koşuyorum 1 hafta oldu düzenli yapıyorum ama adet dönemi olduğu için daha olamadım tam tersi 68 kilo olmuşum vericem diye sevinirken kilo almışımm morelim çook bozuldu acaba 2 ayda 60 kilo nasıl olabilirmiyim ?

 82. nilüfer sipahi

  Yemene dikkat edersen bacak inceltme hareketleri tabi ki etkili olur Sevgili Zeynep, ancak diyetisyene danışmadan bir diyet uygulaman ya da uzman kontrolü olmadan egzersiz yapmak senin için uygun değildir.

 83. nilüfer sipahi

  Sevgili Semanur, söylenenlere kulak asmadan kararlı olabilirsin burada geçen bacak inceletme hareketleri de etkilidir ancak kilo vermek istiyorsan zayıflama yöntemleri yazımızı okuyabilirsin.

 84. Tek başına diyet ya da tek başına spor sağlıklı bir vücut için yetersizdir. Bacak inceltme ya da bacak eritme için bunlara dikkat etmeliyiz.

 85. Ben 16 yaşındayım ekmekten ve şekerden uzak durursam ve düzenli bir şekilde hareketleri yaparsam etkili olur mu acaba

 86. nilüfer sipahi

  Merhaba Sara, bacak inceltme yazımızda söylediğimiz gibi kaliteli beslenme programı takip ederseniz neden olmasın. Burada bahsi geçen bacak inceltme hareketleri düzenli olarak spor hocanıza da danışarak uygulanabilir.

 87. Ben 16 yasindayim belim ince bacak bolumde fazla yok ama rahatsiz oluyorum gunde kac defa kac sat bunu yapmam gerekiyo

 88. nilüfer sipahi

  Sevgili Özge bacak inceltme hareketleri yaparak daha fit bir görünüme kavuşmak istiyorsan diyetisyene görünmende büyük yarar var. Setleri de spor hocan eşliğinde belirlemeniz gerekir. 3 setten fazlası iyi değildir.

 89. Merhaba. Ben zayıflamak istemiyorum. Sadece bacaklarım şekillensin istiyorum, yinede bu menüyü uygulamam gerekli mi gün içinde yediklerim bu menüdekilerden daha az? Sporu günün hangi saatinde yapmak doğrudur ve aç mi tok mu yapmalıyız? Teşekkürler.

 90. Ya benim bacaklarım çok kaslı. Düzenli tenis de oynuyorum.ama kötü duruyorlar. Ayrıca bisiklet daha çok kas yapıyo bacağı inceltmiyo. Kas eritme yöntemleri var ama bu sefer yağa dönüşür diye korkuyorum önerebileceğiniz diyet var mı?

 91. nilüfer sipahi

  Sadece bacak inceltme diyeti ile bacakların incelmesi bir hayalden öteye geçemez. Herkes kaslı bir bacağa sahip olmak ister, siz de hem kas hem de yağ oranı fazlaysa güzel ve estetik durmayabilir, bacaklardaki yağları eritecek ve diyetisyen tarafından size özel olarak hazırlanmış bir diyet uygulayabilirsiniz. Yani bacak inceltme hareketleri yapılmadan diyet ile incelmez.

 92. nilüfer sipahi

  Merhaba Fatoş hanım, bu yazıdaki bacak inceltme hareketleri zaten bacaklarınızın şekillenmesi ve estetik bir görünüm kazanması için yapılabilecek hareketlerden bazılarıdır. Hareketleri spor hocası ya da bir uzman eşliğinde belirlemelisiniz. Bu bacak inceltme ile ilgili menüyü uygulamanız gerekmediği gibi bu sadece örnek bir program olup uygulanmaması gerekir. Çünkü diyet programları kişiye özel olarak diyetsiyen tarafından hazırlanmalıdır. Yemekten 1 buçuk 2 saat sonra sporun daha faydalı olduğu bilinmektedir. Ayrıca sabahları çalışmak genelde önerilse de böyle bir kural yoktur.

 93. nilüfer sipahi

  Sevgili Elif, beslenmenize dikkat ettiğiniz takdirde bacak inceltme hareketleri amacına hizmet eder ancak beslenmeye dikkat etmezseniz bacak bölgesindeki yağlar erimez ve kaslar da artarsa kalınlaşabilir. O nedenle zayıflama yöntemleri ile ilgili yazıya da bakabilirsiniz.

 94. 18 yaşındayım 160 boy 46 kiloyum ama bacaklarım ozellıklede alt bacaklarım yapısal olarak kalın bu programa uyarsam etkısını görürmüyüm

 95. nilüfer sipahi

  Sevgili Esra buradaki bacak inceltme hareketleri bu amaca yönelik olsa da öncelikle doktora gitmen ve bir diyetisyenden beslenme programı hazırlatmalısın. Ayrıca, bacak inceltme egzersizleri uzman eşliğinde yapılırsa daha çabuk sonuçlar alırsın.

 96. Merhaba ben her gün 7 de sahaya koşuya gidiyorum bikaç tur yürüyüp diğer turlarda koşuyorum şekerden tuzdan zaten bayadır Uzak duruyorum şimdi spor yaptıgım için dedim fazla ekmekte tüketmemeliyim onu da 1 dilime düşürdüm öğünlerde arada internetten gördüğüm hareketleri falan yapıyorum fakat bacaklarım hani kalın incelmesini istiyorum koşuyorum bu o açıdan kötü mü hani kas yaparsın bide zayıflamazsa sonra bacağın diyorlar napsam bilemedim

 97. Merhaba Buket hanım, anlatıklarınız güzel ve olumlu davranışlar. Ayrıca bacak inceltme hareketlerinin başarısı için bir diyetisyene gitmelisiniz. O size kaliteli bir beslenme programı hazırladığında hareketler daha etkili olacaktır. Kaslanmak ise yağlanmaktan daha olumludur.

 98. Merhaba ben 15 yaşındayım 1.65 boyunda 57 kiloyum 1 ay boyunca bu hareketleri her gün düzenli bir şekilde günde 15 dk kadar yapsam gözle görülür bir incelme olur mu ? Şimdiden teşekkürler.

 99. Merhaba ben bu hareketleri bu sabah uygulamaya başladım an itibariyle ekmeği ve şekeri de kesiyorum 6 eylülde bir düğüne davetliyim bugünden 6 sına kadar her gün bu hareketleri yapsam gözle görülür bir etkisi olur mu bu etkiyi 1 ile 5 arasında değerlendirirsek kaç olur lütfen cevap verin. aynı zamanda sayfanız çok başarılı elinize emeğinize sağlık. Cevabınızı bekliyorum

 100. Merhaba ben 1.67 boyundayım 74 kiloyum 16 yaşındayım. basen, kalça var bende bacaklarım da kalın ne yapabilirim sizce okula da gidiyorum lütfen yardım edin

 101. Bacaklarım fazla kalın değil ancak alt bacaklarımdan büyük rahatsızlık duyuyorum 7 yıl taekwondo yaptım ve iki haftada inceltmek istiyorum sabah akşam bu hareketleri yapabilirim incelir mi peki?

 102. nilüfer sipahi

  Merhaba Zehra hanım, bacak inceltmeaçısından bu hareketler zaten bu amaç için hazırlandı. Ancak yemenize dikkat ettiğiniz takdirde daha faydalı olacaktır. Bu nedenle bir diyetisyenden de destek almanız çok önemlidir.

 103. nilüfer sipahi

  Merhaba Ayşe, bu bacak inceltme hareketleri ancak sağlıklı bir beslenme programı uygulandığında işe yarayabilir bu nedenle hareketleri yapmaya başlamadan önce bir spor salonuna yazılman ve diyetisyene gitmen çok faydalı olacaktır.

 104. nilüfer sipahi

  Merhaba Büşra bu makaledeki bacak inceltme hareketleri zaten bu amaç için hazırlandı ancak bir diyetisyen ile görüşüp kendine sağlıklı bir beslenme programı hazırlatırsan ve onu kararlı bir şekilde uygularsan o zaman puan 5 olur ancak onu es geçersen 3 bile zor olur.

 105. Ben şekeri kesemiyorum kan şekerim düşük olduğundan buna uygun bir diyet yokmudur acaba üst bölgem gayet zayıf bacaklarım kalın bu egzersizi uygulayacağım yıllardır uğraşıyorum ama bir gelişme yok birde bu egzersizleri akşam yapsak işe yararmı sizce genelde gündüz sporunu tavsiye ediyorlar ama benim gündüz vaktim yok çalışıyorum

 106. nilüfer sipahi

  Merhaba Habibe, Kan şekerinin dengeye gelmesi için şeker yemene gerek yok. Sağlıklı karbonhidrat içeren gıdalardan yiyebilirsin. Örneğin bir bardak süt bile kan şekerini dengeleyebilir ancak diyetisyenin ne düşündüğü daha önemlidir. Bu bacak inceltme ile ilgili yazımızda ifade ettiğimiz gibi bu hareketler akşam ya da sabah yapılabilir.

 107. Yazınızı okudum, verdiğiniz örnek diyette, bacak hareketleri de oldukça açık net. Emeğinize sağlık size teşekkür ederim. Fakat anlayamadığım bir şey var neden okuyucular okuma tembelliği yapıyor? Defalarca aynı sorular sorulmuş ve size helal olsun bıkmadan usanmadan aynı sorulara cevap vermişsiniz..

 108. Merhabalar;
  Ben emziren bir anneyim doğum yapalı 5 ay oldu fazla kilolarım ve çatlaklarım var, hamilelik sırasında aldığım kilolarımdan bir an önce kurtulmak istiyorum. Ekmeği azalttım ve şekeri de bıraktim ama tatlıdan vazgeçemiyorum az da olsa günde bir miktar tatlı tüketiyorum, bana nasıl bir öneride bulunabilirsiniz. Diyet programınızı kullanabilir miyim?

 109. nilüfer sipahi

  Merhaba Melek hanım bacak inceltme hakkındaki yazımızı okuduysanız eğer orada doktor ve diyetisyen kontrolü olmadan hiçbir diyet programının kullanılmaması gerektiği yazılıdır. Buradaki programlar sadece örnek programlardır ve herkesin metabolizması ve yapısı birbirinden farklı olduğu için diyetler diyetisyen tarafından kişiye özel olarak hazırlanmalıdır. Ancak bacak inceltme hareketleri doktor ya da uzman spor hocaları tarafından önerilirse yapabilirsiniz.

 110. Merhaba ben lise 1 öğrencisiyim bacaklarım çok kalın değil fakat verdiğiniz diyet kısmında ben okulda olduğum için uymuyor onun yerine öğle yemeğini yemesem sorun olur mu ya da simit açma tarzı şeyler yesem bir şey olur mu bu arada çok güzel yazmışsınız teşekkürler.

 111. nilüfer sipahi

  Merhaba Hande bacak inceltme konulu makalemizde belirttiğim gibi o tür gıdalar pek uygun değil. Onun yerine tam buğday ekmeği arasına kıvırcık, maydanoz ve peynir ya da kaşar peyniri koyup yiyebilirsin. Onlar sağlıksız gıdalardır.

 112. Merhabalar; Söylemek istediğim tek bir şey var: ayni sorular defaatle sorulmasına rağmen, azimle bütün yorumları okuyup cevap veren Nilüfer hanıma saygılar. Yazı ve diğer tüm makaleler içinde ayrıca çok teşekkürler.
  Deneyip sonucunu sizinle paylaşacağım. Fransadan selamlar

 113. nilüfer sipahi

  Merhaba Gülay hanım, bacak inceltme konusunda yazdığımız bu makale işinize yaradıysa biz de çok mutlu oluruz. Sonuçları paylaşırsanız biz de memnun oluruz. Size de saygılar.

 114. Merhaba ben 58 kiloyum ve belim ya da göbeğim fazla değil ama bacak, basen ve kalça bunların incelmesini istiyorum ve bir kaç gündür ekmeği, şekeri kestim, tatlılardan kesinlikle uzak duruyorum gösterdiğiniz hareketleri de yapıyorum sonuç alır mıyım incelir miyim yaza kadar lütfen cevap verin. Bir de koşu bandında 45 dakika yürüyorum.

 115. nilüfer sipahi

  Merhaba Pelin hanım, beslenme konusunda şekerden uzak durmanız çok güzel ve bunu başarabiliyorsanız önemli bir problemden kurtuluyorsunuz ve bacak inceltme konusunda da kayda değer bir ilerlemeye adım atmış oluyorsunuz. Beslenmeye dikkat ederek yapılan bacak inceltme hareketleri sizi amacınıza ulaştırma konusunda daha etkili olacaktır. Yağ yakımı ilk 30 dakikadan sonra başlar. 45 dakika yürüdükten sonra egzersizleri spor hocanızın da önerilerini dikkate alarak yaparsanız gözle görülür değişimler yaşayabilirsiniz. Yeme konusunda da lütfen bir diyetisyen ile görüşmeyi ihmal etmeyin.

 116. nilüfer sipahi

  Merhaba Berfin, bu hareketler zaten o amaçla hazırlandı. Ancak bu hareketleri yapmadan önce bir diyetisyen ile görüşmen daha faydalı olacaktır. Ayrıca spor hocan bu hareketleri yapman konusunda herhangi bir olumsuz bir şey söylemediyse yapabilirsiniz. Doktora danışmadan yapmamalısın.

 117. Boyum 1.84 bacaklarım kalın ve bu da vücudumu kötü gösteriyor. Bu videoyu ve çok yararlı yazılarınızı okudum. Şekeri kesmeye karar verdim, egzersizleri düzenli olarak yapacağım ve diyeti uygulayacağım. Umarım muhteşem sonuçlarla karşılaşırım. Buraya hayal ettiklerimizin gerçekleşmiş olduğunu yazma dileğiyle. Ellerinize sağlık.

 118. nilüfer sipahi

  Kalitelibeslenme.com olarak biz de size başarılar dileriz. Üst bacak inceltme makalesindeki bacak eritme ve bacak inceltme hareketleri ile bu amaçlara ulaşmak zor değil.

 119. Hocam. Yaklaşık 2 haftadır bu programı uygulamaya çalışıyorum. Fakat kendi bacak antrenmanım var zaten buradaki görsellerle çok farkı yok. Ama ben bu antrenmanı 2 haftadır eksiksiz her gün yaptım. Sabahları 6, 7 gibi uyanıp 40-45 dk yürüyorum ve akşam yemeği yedikten 1.5-2 saat sonra antrenmanıma başlıyorum. Anladım ki bu inceltmek yerine kas kütlesi yaratıyor çünkü henüz çok çok az bir değişme var. 1 antrenmandan sonra araya kaç gün koymalıyım? Ve benim yaptığım farklı üst vücut antrenmanlarım da var. Onları bacağa ara verdiğim günlerde yapmamın bir mahsuru var mı? Teşekkürler

 120. nilüfer sipahi

  Merhaba Ahmet, bir kere bacak programının etkili olması için en az 21 gün uygulanmalıdır. Kas kütlesi yaratması sorun değil, zamanla o bölge daha fazla enerji harcatmış olacak. Kaslar her zaman daha çok kalori yaktırır. O kötü bir durum değil, uygun beslenme programı uygulamayı da sürdürdükçe incelme olur. Şekeri ve karbonhidratı sınırlandırmalısın. Egzersizleri her 2 günde bir yapabilirsin. Aralarda üst vücut da çalışabilirsin.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir