Denenmiş Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

Kısa sürede kilo vermek için bitkisel zayıflama yöntemleri arıyorsanız doğru adresi seçtiniz. Yeme düzenini değiştirmeden veya ilaç kullanmadan zayıflamak için bitkisel çözüm olup olmadığını bu yazıda açıkladık. Sizin için araştırdık ve oldukça etkili denenmiş bitkisel kilo verme yolları olduğunu gördük.

Şimdi sizinle bir anlaşma yapalım. Bu sayfadaki bitkisel zayıflama için adı geçen bitkileri bir uzmana danışmadan kullanmayacaksınız. Çünkü nasıl ki bazı vitaminlerin fazlası zararlı ise bu durum bitkiler için de geçerli. Ayrıca her insanın yapısı aynı değil ve doktor kontrolü olmadan bazı yolları denemesi doğru değil.

Günümüz şartlarında herkesin diyetisyene gitme imkanı olmayabilir. Siz de onlardan biriyseniz kilo vermek için bitkisel çözümlere yönelebilirsiniz. Peki zayıflama yöntemleri bitkisel olduğunda etkili olabiliyor mu ve kullananların yorumları neler? Önce bitkisel kilo verme yöntemlerine yakından bakalım.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri

bitkisel kilo verme yöntemleri

Bitkisel zayıflama yöntemleri

Çörek otu bir bitkisel hormon görevi görür. Çünkü insülin hormonunu normal değerlerine getirir. O halde bitkisel hormonlar sınıfına girebilecek çörek otu insülin hormonu içermez ancak insülin hormonunu düzenleyebilecek etkileri vardır.

Günümüzde bitkisel ürünlere olan ilgi maksimum düzeye çıkmış bir durumda ancak piyasa sahte bitkisel ürünlerden geçilmiyor. Ne olursa olsun bu noktada marka ön plana çıkıyor.

Kullanmadan önce bir doktora, uzmana ya da eczacıya danışmak gerekiyor. Yoksa kaş yapayım derken göz çıkartabilirsiniz. Nasıl kullanıldığı, hangi dozda kullanmak gerektiği uzmanlık işidir. Bu yazıda genel olarak en çok kullanılan, en bilinen bitkisel ürünler ve bu ürünlerin ne için kullanıldıklarını listeleyeceğiz.

Kedi Otu Ekstresi

Genelde uyku problemleri için kullanılmaktadır. Uykuya dalış süresini ve  kalitesini artırmada etkili olduğunu gösteren araştırmalar olduğu söylenmektedir. Bir başka kullanım amacı da sinirsel gerginliği gidermektir.

Ekinezya

Genellikle bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılmaktadır. Ağrı ve iltihabı azaltmak için de etkili bir takviyedir. Yapılan birçok çalışmada bağışıklık sistemini güçlendirdiği, ağrı ve iltihabı azalttığı tespit edilmiştir.

Vücuttaki bakterileri, virüsleri, mikropları öldürerek hastalıklardan korur. Kandaki beyaz kan hücrelerini artırarak bağışıklık sistemini destekler. Bağışıklığı güçlendirmek için en çok kullanılan takviyedir.

Gingko Biloba (Japon eriği)

Beyin fonksiyonlarını destekler. Hafızaya, unutkanlığa ve Alzheimer hastalığına iyi gelir. Dolaşımı düzenler. Sinir iletimine etki eder. Bilişsel performansı destekler.

Ginseng

Güç, performans ve bağışıklı sistemini desteklemek için kullanılır. Tonik özelliği gösterir. Ayrıntılı bilgi için ginsengle ilgili yazımıza bakabilirsiniz.

Sarı Kantaron

Depresyonu azaltmak için kullanılabilmektedir. Bunun yanında iştahsızlık, uyuşukluk ve fazla uyuma gibi sorunların çözümünde de başvurulabilir.

Cüce Palmiye

Prostat problemlerine iyi gelir. Ayrıca idrar sıklığı, idrar sırasındaki çekilen zorluğa ve yanma hissinin önlenmesinde de kullanılabilmektedir.

Meryemana Dikeni

Yabani enginar olarak da bilinen meryemana dikeni karaciğer problemlerinde kullanılan en etkili takviyelerden biridir. Karaciğeri korur.

Toksinlerin karaciğer hücrelerine girmesini bile engeller. Karaciğer hasarlarının düzeltilmesine de yardımcı olur.

Üzüm Çekirdeği

Güçlü antioksidan etkileri vardır. Damar problemlerine iyi gelmektedir. Kalp damar sistemini desteklemektedir. Cilt bütünlüğüne ve esnekliğin korunmasına da yardımcıdır. Bağ dokusunu güçlendirmek için de kullanılabilir.

Ayı üzümü

İdrar yolu enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Bitkisel Zayıflama Yöntemleri ile yağlarınızı eritin ve fazla kilolarınızdan bir an önce kurtulun.

Bitkisel zayıflama yöntemleri denilince akla ilk gelen ve etkili kilo verdirici olduğu düşünülen bitki Atkuyruğu bitkisidir. Eğer zayıflamak istiyorsanız daha hızlı kilo vermek için atkuyruğu bitkisinden yararlanabilirsiniz.

Atkuyruğu bitkisi yağ hücrelerinin ve dolayısıyla yağ dokularının erimesini tetikler ve bitkisel zayıflama yolları arasında en etkili olan kilo verme yöntemlerinden biridir. Ayrıca kudret narı gibi açılan yaraların daha kolay iyileşmesini sağlayan bitkisel hormonlar grubuna girer.

Zayıflamak İçin Atkuyruğu Bitkisi Nasıl Hazırlanır?

Atkuyruğu bitkisel etkili bir bitkisel zayıflama yöntemi olarak kullanılabilmesi için dozuna dikkat edilerek hazırlanmalıdır. Öncelikle eğer kendiniz bulduysanız atkuyruğu bitkisi ince ince doğranmalıdır. Eğer aktardan alacaksanız zaten aktarda kıyılmış vaziyette satılanlar da vardır.

Bir çaydanlığa 2 su bardağı su konulur ve kaynatılır. Sonra kaynamış suyun içine 2 tatlı kaşığı kadar atkuyruğu bitkisi konulur. Daha sonra 25 dakika bekletilerek demlenir. Atkuyruğu çayını süzgeç yardımıyla süzerek aç karnına içebileceğiniz gibi öğün aralarında içebilirsiniz. Ancak günde 2 bardaktan fazla içmemeniz gerekir.

Her şeyin fazlası zarardır ve 2-3 bardaktan fazla atkuyruğu diğer bitkisel çaylar da olduğu gibi böbreklere aşırı yük demektir. Bu durum da böbreklere zarar verebilir. Başlangıçta da söylediğimiz gibi bitkisel zayıflama yöntemleri için bitkileri uygun dozaj da kullanmak çok önemlidir.

Etkili bir bitkisel hormon olan atkuyruğu aynı zamanda yavaş çalışan metabolizmayı da hızlandırarak gün içinde daha fazla enerji harcamanızı ve daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Uyuyan hücreleri uyandırır ve her hücrenin daha fazla enerji harcamasına neden olur. Bu nedenle atkuyruğu bitkisi en etkili bitkisel zayıflama yöntemleri arasında yerini alır.

Soğan Kürü

Bitkisel zayıflama yöntemleri arasında en çok kullanılan bitkisel kürlerden biri de soğan kürüdür. Etkili bir bitkisel zayıflama yöntemi olarak kabul edilen soğan kürü hazırlanmasının da kolay olması nedeniyle de birçok kilo vermek isteyen kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Soğan kürlerini kadınlar erkeklere göre daha fazla kullanmaktadır. Erkekler genel de soğan kürlerine olumsuz bakmaktalar ve hazırlamanın zor olduğunu düşünmekteler ya da hazırlayacak vakit bulamamaktadırlar. Ayrıca soğan kürünün hazırlanması konusunda erkekler de bir utanma söz konusudur. Eğer zayıflamak istiyorsanız daha hızlı kilo vermek için soğan kürleri etkili bir kilo verdirici olarak kullanılabilir.

Soğan Suyu Kürü Nasıl Hazırlanır?

Soğan suyu kürü hazırlamak için öncelikle bazı kuralları uygulamak çok önemlidir. Kesinlikle kırmızı ve mor soğan kullanmayınız. Beyaz soğan kullanınız.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu da soğan suyu kürünün hazırlanması hakkında sadece beyaz soğanların kullanılmasının daha faydalı olduğunu açıklamıştır. Ayrıca 15 günden fazla kullanmak önerilmemektedir. Peki ama soğan suyu kürünün hazırlanışı nasıldır?

2 orta boy beyaz soğan alınır ve dörde bölünür.  Bir tencereye 4 su bardağı su konularak kaynatılır. Daha sonra tenceredeki suya soğanlar eklenir. 5-10 dakika tekrar kaynatılır ve soğan kürü sabahları aç karnına içilir.

Etkili bir bitkisel zayıflama yöntemi olan soğan suyu kürü sadece kilo vermek isteyenler için değil vücudundaki toksinlerden kurtulmak isteyenler için de aslında bitkisel şifa kaynağıdır. Soğan suyu kürü için de bitkisel hormonlar sınıfına dahildir denilebilir.

Soğan suyu kürü aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendirir. Prostata iyi gelir. Kistlerin büyümesini hatta erimesini sağlar. Bu nedenler soğan suyu kürü sadece zayıflamak istiyorum diyenler için değil kaliteli beslenemeyenler tarafından da kullanılabilir. Aynı amanda sağlıklı yaşamak istiyorum diyenler de soğan suyu küründen faydalanabilirler.

Maydanoz İle Bitkisel Zayıflama

Bitkisel zayıflama yöntemleri arasında en çok kullanılan bitkilerden  biri de maydanozdur. Eğer zayıflamak istiyorsanız daha hızlı kilo vermek için maydanoz etkili bir kilo verdirici bitkisel hormon olarak kullanılabilir. Östrojen hormonunun salgılanmasını artırdığına dair bilimsel araştırmalar vardır.

Maydanoz bitkilerini kaynatmadan da yiyebilirsiniz ancak kaynatıldığında kilo verme açısında daha etkili olmaktadır. Maydanoz bitkisel zayıflama yöntemleri arasında eğer vücudunuzda ödem söz konusu ise en etkili kilo verme yöntemidir. Çünkü ödemler vücutta sanıldığından çok daha fazla kilo yapmaktadır.

Ödemin vücuttan atılması ise kilo verme açısından ve estetik açıdan gözle görülür etkiler yapacaktır. Bir tutam maydanoz alın bu genelde 8 adet maydanoz sapına denktir.

1 bardak suda kaynatın ve 15 gün boyunca her gün aç karnına için. Maydanoz ile hem ödemleri atacaksınız, hem de metabolizmanın hızlanacaktır.

Aşağıdaki videoda Ender Saraç bitkisel zayıflama yöntemi olarak kullanılan bitkisel zayıflama çayı hakkında önemli bilgiler var. İyi seyirler.

Çörek Otu Bitkisel Zayıflama Yolu

Çörek otu ölümden başka her derde şifadır. Çörek otunun faydaları saymakla bitmez üzerinde en çok durulması gereken yararı ise karaciğer yağlanması için bitkisel bir tedavi yöntemi olarak kullanılmasıdır.

İnsülin hormonunu normal seviye getiren çörek otu şeker hastaları da tarafından etkili bir şeker düzenleyici olarak kullanılabilmektedir.

Karaciğer yağlanması bitkisel tedavi için önerilebilecek en etkili bitkilerden biri aynı zamanda bitkisel hormonlar sınıfında sayabileceğimiz çörek otu, çorbalara bir tatlı kaşığı kadar eklenebilir. Kekikle birlikte çok daha etkili olur.

Çörek otu aynı zamanda damar tıkanıklığına bitkisel çözüm olarak da kullanılabilir. Bir sonraki yazı da ise kireçlenme bitkisel tedavi ve burun tıkanıklığına bitkisel çözüm hakkında çok önemli bilgiler vermeyi umuyoruz.

1 Ayda 8 Kilo Verdiren Zayıflama Yöntemi

Yorum

  1. gokhan Mart 5, 2016
  2. Nergis Nisan 21, 2016
  3. nilüfer sipahi Nisan 25, 2016
  4. Mehmet Atar Ağustos 15, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!