Çörek Otu İle Zayıflamak Çok Kolay :)

Son yıllarda çok popüler olan hızlı kilo verme yolları arasında çörek otu ile zayıflama yöntemleri başı çekiyor. Çünkü insanlar hem güvenilir hem de sağlıklı yollardan kilo vermek istiyorlar.

çörek otu yağı ile zayıflama

Çörek otu ile zayıflama

Yapılan araştırmalarda çörek otunun faydaları bulunmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Siz de sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorum diyorsanız onun faydalarından yararlanabilirsiniz.

Öncelikle kilo vermek istiyorsanız yeme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerektiğini unutmayın çünkü hiçbir bitki ya da diyet listesi sihirli değnek değildir. Yani kesinlikle siz hep aynı beslenme tarzı ile beslenmeye devam edeceksiniz ancak çörek otu yağı kullanarak gözle görülür şekilde zayıflayacaksınız. Bu tarz bir düşünme ancak ve ancak hayaldir, gerçek olamaz, kendinizi lütfen kandırmayın.

Piyasaya hergün sürülen ne olduğu belli olmayan bitkisel ilaç adı altındaki ürünlere de kanmayın. Bunlar ticari üründür ve sağlıklı olması beklenemez. Eğer kilo vermek istiyorsanız çözümü siz de ve doğadadır. Bu nedenle kilo verme yöntemleri için kullanılabilecek en etkili otlardan biridir.

İçerdiği etken maddeler incelendiğinde bu mucize tohum, yaklaşık % 22 oranında protein, %37 oranında karbonhidrat ve % 35 oranında yağ içermektedir. Bu oranlar dengeli bir beslenme için olması gereken oranlardır. Yani protein ve yağ oranı açısından kaliteli beslenme kurallarına uygun bir gıdadır.

Omega 3 ve Omega 6’nın yanı sıra kalsiyum, demir, çinko, fosfor, potasyum gibi mineralleri de içerir. Ayrıca çörek otunda belirli oranlarda A, B ve C vitamini de bulunmaktadır. Bu nedenle mineral ve vitamin açısından da kaliteli besin sınıfına girer.

Çörek Otu ile Zayıflama

Çörek otunun faydaları ile ilgili aşağıya ayrıntılı bir liste hazırladık. Bu faydalardan en önemlilerinden biri de zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Onunla ile zayıflayabilmek için en etkili yöntemler şunlardır:

Sağlıklı bir şekilde zayıflayabilmek için öncelikle şu beslenme önerilerine dikkat etmelisiniz. Bununla ilgili olarak “kolayca zayıflama yöntemleri” adlı yazımızı okumanızı öneririz.

Çörek otu özellikle protein içeren gıdalar ile birlikte kullanılmalıdır. Örneğin mercimek çorbası içiyorsanız içine bir çay kaşığı koyabilirsiniz ya da fırında tavuk yaptınız üzerine bir çay kaşığı kadar serpiştirebilirsiniz.

 • Yiyeceklere eklendiğinde daha çabuk doymanızı sağlar ve iştahınızın da kapanmasına neden olur. Böylece  vereceği tokluk hissi ile yeme isteği azalır ve daha az yemek yersiniz.

Çörek otunun bir başka faydası da sindirim sistemini düzene sokmasıdır.

 • Karaciğeri temizlediği için sindirim sistemi de daha hızlı çalışmaya başlar. Özellikle halk arasında basur olarak bilinen hemoroit hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili bir bitkisel kaynak olarak kullanılabilmektedir.

Sindirim sistemini düzene sokabilmesi ve dışkılamanın normale dönmesi için yemeklerden yarım saat önce mutfak robotu ile öğütülmüş bir çay kaşığı çörek otu bir bardak su ile karıştırılıp tüketilebilir. Aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Daha çok enerji harcamış olursunuz.

 • Çörek otu bağırsaklardaki besinlerin kayganlaşmasını ve dışkının bağırsaklarda kalma süresini azaltmaktadır. Böylece kilo alımına neden olan kabızlık sorununu da ortadan kaldırır.

Çörek otu ile zayıflayabilmek için yukarıdaki öneriler dışında sularınızın içine bir damla limon damlatmanız da çok faydalı yöntemlerden biridir.

 • Limonla bir araya geldiğinde zayıflamak için daha etkili olmaktadır. Bunun dışında günde 8-10 bardak su içmeniz de zayıflamanıza yardımcı olacaktır.

Çörek otu ile zayıflamak isteyenlerin kullanabileceği bir başka etkili yöntem de ingiliz karbonatıdır. Karbonat da vücudunuzdaki asit oranını azaltarak zayıflamanıza yardımcı olur.

Karbonatı da aynı limonlu su gibi kullananilirsiniz yani bir su bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat ekleyin ve iyice karıştırın.

 • Birinci bardakta bir damla limon, ikinci bardakta bir çay kaşığının yarısı kadar karbonat, üçüncü bardakta bir damla limon şeklinde bir sıra izleyebilirseniz daha hızlı kilo verebilirsiniz.

Çörek otu yağı ile de zayıflamak mümkündür. Güvenilir olduğunu bildiğiniz bir markanın yağını önerilen şekilde kullanabilirsiniz. Ancak çok iyi araştırmanız gerekir çünkü ne olduğu belli olmayan markalar ve bitkisel ürünler tehlike saçıyor.

Nasıl Zayıflatıyor?

 1. Sindirim sistemini düzene sokarak ve metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.
 2. Kabızlığı önleyip müshil etkisi yaratarak kilo vermenizi hızlandırır.
 3. Çörek otu toklu hissi oluşturup yeme isteğini azaltarak daha az yemenize neden olur ve zayıflatır.
 4. Mikropları vücuttan uzaklaştırıp bağışıklık sistemini güçlendirir. Daha az hastalanma oranı da antibiyotik, ağrı kesici gibi vücuttaki asit oranını artıran kimyasalların daha az kullanılmasını sağlar. Böylece vücut asit oranı artmadığı için kilo almanız daha zor olur. Kilo vermeye yatkın bir sağlıklı bedeniniz olur.
 5. Karaciğeri temizlediği için metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır.

Çörek Otunun Faydaları

Antibiyotik kadar etkilidir yani vücuda zarar veren mikropları öldürme özelliğine sahiptir.
Mikropları öldürmesi sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenebilir.

 • Şeker hastaları için şifadır. Yapılan araştırmalarda çörek otunun insülin miktarını artırarak kandaki şeker oranını düşürdüğü tespit edilmiştir. Ayrıca bazı araştırmalarda pankreasta insülin üretmekle görevli beta hücrelerini artırdığına dair bulgulara da rastlanmıştır.
 • Kansere karşı bir kalkandır.
 • Bağırsak kanseri oluşumunu engelleyebileceği ifade edilmektedir.
 • Solunum yolu hastalıklarında etkili olabileceğine dair birçok araştırma vardır.
 • Çörek otundan elde edilen yağın bazı kanser türlerinin gelişmesini yavaşlattığına dair birçok araştırma vardır. Örneğin cilt, meme, prostat, kolon kanserinin yayılmasını Allah’ın izniyle yavaşlatabilir.
 • Yüzyıllardan beri iltihapları giderici olarak kullanılmıştır.
 • Yorgunluğu gidermede etkilidir.
 • Her bakımdan olumlu etkileri vardır.
 • Özellikle mide rahatsızlıklarında ve reflü hastalığında çok etkili olduğu bilinmektedir. Hatta aktarlarda satılan sindirim sistemi rahatsızlıkları için kullanılan çörek otlu karışımlar çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Geri bildirimlerde hasta şikâyetlerinde azalma olduğu tespit edilmiştir.
 • Karaciğeri korur ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Kolesterolün düşmesinde etkili olabilir.
 • Alerjileri önler.
 • Sindirimi kolaylaştırır.
 • Böbrek hastalıklarında kullanılabilir.
 • Yüksek tansiyonu düşürmede kullanılabilir.
 • Yaraların hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar. Unutmayın eğer birisi şeker hastası ise o kişinin yaraları normal bir insana göre geç kapanır. Çörek otu hem şekeri önlüyor hem de yaraların iyileşmesini sağlıyor.
 • Balgam söktürmede etkilidir.
 • Hemoroit yani halk arasındaki ismiyle basura karşı faydalı etkileri olduğu söylenmektedir.

Yorum

 1. yeşim Nisan 5, 2015
 2. nilüfer sipahi Nisan 5, 2015
 3. Nil Nisan 6, 2015
 4. adamzeka Nisan 7, 2015
 5. ayça Nisan 7, 2015
 6. Ayşe Nisan 8, 2015
 7. buziy Nisan 10, 2015
 8. nilüfer sipahi Nisan 10, 2015
 9. deniz yılmaz Nisan 20, 2015
 10. gozde yigitalp Ekim 31, 2015
 11. gozde yigitalp Kasım 1, 2015

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!