Son yıllarda çok popüler olan hızlı kilo verme yolları arasında çörek otu ile zayıflama yöntemleri başı çekiyor. Çünkü insanlar hem güvenilir hem de sağlıklı yollardan kilo vermek istiyorlar.

çörek otu yağı ile zayıflama

Çörek otu ile zayıflama

Yapılan araştırmalarda çörek otunun faydaları bulunmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Siz de sağlıklı ve hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorum diyorsanız çörekotunun faydalarından yararlanabilirsiniz. Peki, ama çörek otu ile nasıl zayıflayabilirsiniz? İşte çörek otu ile zayıflama rehberi sizlerle…

Öncelikle kilo vermek istiyorsanız yeme alışkanlığınızı değiştirmeniz gerektiğini unutmayın çünkü hiçbir bitki ya da diyet listesi sihirli değnek değildir. Yani kesinlikle siz hep aynı beslenme tarzı ile beslenmeye devam edeceksiniz ancak çörek otu yağı kullanarak gözle görülür şekilde zayıflayacaksınız. Bu tarz bir düşünme ancak ve ancak hayaldir, gerçek olamaz, kendinizi lütfen kandırmayın.

Piyasaya hergün sürülen ne olduğu belli olmayan bitkisel ilaç adı altındaki ürünlere de kanmayın. Bunlar ticari üründür ve sağlıklı olması beklenemez. Eğer kilo vermek istiyorsanız çözümü siz de ve doğadadır. Bu nedenle kilo verme yöntemleri için kullanılabilecek en etkili tohum çörek otudur.

çörek otu ile zayıflamak çok kolay

Çörek otu faydaları

İçerdiği etken maddeler incelendiğinde bu mucize tohum yani çörek otu, yaklaşık % 22 oranında protein, %37 oranında karbonhidrat ve % 35 oranında yağ içermektedir. Bu oranlar dengeli bir beslenme için olması gereken oranlardır. Yani protein ve yağ oranı açısından çörek otu kaliteli beslenme kurallarına uygun bir gıdadır.

Omega 3 ve Omega 6’nın yanı sıra kalsiyum, demir, çinko, fosfor, potasyum gibi mineralleri de içerir. Ayrıca çörek otunda belirli oranlarda A, B ve C vitamini de bulunmaktadır. Bu nedenle çörek otu mineral ve vitamin açısından da kaliteli besin sınıfına girer.

Çörek otu ile zayıflama

Çörek otunun faydaları ile ilgili aşağıya ayrıntılı bir liste hazırladık. Bu faydalardan en önemlilerinden biri de çörek otunun zayıflamaya yardımcı olmasıdır. Çörek otunun ile zayıflayabilmek için en etkili yöntemler şunlardır:

  1. Çörek otu ile zayıflayabilmek için öncelikle şu beslenme önerilerine dikkat etmelisiniz. Bununla ilgili olarak “kolayca zayıflama yöntemleri” adlı yazımızı okumanızı öneririz.
  2. Çörek otu özellikle protein içeren gıdalar ile birlikte kullanılmalıdır. Örneğin mercimek çorbası içiyorsanız içine bir çay kaşığı çörek otu koyabilirsiniz ya da fırında tavuk yaptınız üzerine bir çay kaşığı çörek otu serpiştirebilirsiniz. Bu sizin daha çabuk doymanızı sağlar ve iştahınızın da kapanmasına neden olur. Böylece çörek otunun vereceği tokluk hissi ile yeme isteği azalır ve daha az yemek yersiniz.
  3. Çörek otunun bir başka faydası da sindirim sistemini düzene sokmasıdır. Karaciğeri temizlediği için sindirim sistemi de daha hızlı çalışmaya başlar. Özellikle halk arasında basur olarak bilinen hemoroit hastalıklarının tedavi edilmesinde etkili bir bitkisel kaynak olarak kullanılabilmektedir. Sindirim sistemini düzene sokabilmesi ve dışkılamanın normale dönmesi için yemeklerden yarım saat önce mutfak robotu ile öğütülmüş bir çay kaşığı çörek otu bir bardak su ile karıştırılıp tüketilebilir. Bu aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. Daha çok enerji harcamış olursunuz. Çörek otu bağırsaklardaki besinlerin kayganlaşmasını ve dışkının bağırsaklarda kalma süresini azaltmaktadır. Böylece kilo alımına neden olan kabızlık sorununu da ortadan kaldırır.
  4. Çörek otu ile zayıflayabilmek için yukarıdaki öneriler dışında sularınızın içine bir damla limon damlatmanız da çok faydalı yöntemlerden biridir. Çörek otunun şifaları ile limon bir araya geldiğinde zayıflamak için daha etkili olmaktadır. Bunun dışında günde 8-10 bardak su içmeniz de zayıflamanıza yardımcı olacaktır. Çörek otu ile zayıflamak isteyenlerin kullanabileceği bir başka etkili yöntem de ingiliz karbonatıdır. Karbonat da vücudunuzdaki asit oranını azaltarak zayıflamanıza yardımcı olur. Karbonatı da aynı limonlu su gibi kullananilirsiniz yani bir su bardağı suya yarım çay kaşığı karbonat ekleyin ve iyice karıştırın. Birinci bardakta bir damla limon, ikinci bardakta bir çay kaşığının yarısı kadar karbonat, üçüncü bardakta bir damla limon şeklinde bir sıra izleyebilirseniz daha hızlı kilo verebilirsiniz.
  5. Çörek otu yağı ile de zayıflamak mümkündür. Çok iyi bir markanın çörek otu yağını önerilen şekilde kullanabilirsiniz. Ancak çok iyi araştırmanız gerekir çünkü ne olduğu belli olmayan markalar ve bitkisel ürünler tehlike saçıyor.

Çörek otu nasıl zayıflatıyor?

 1. Sindirim sistemini düzene sokarak ve metabolizmayı hızlandırarak zayıflamaya yardımcı olur.
 2. Kabızlığı önleyip müshil etkisi yaratarak kilo vermenizi hızlandırır.
 3. Çörek otu toklu hissi oluşturup yeme isteğini azaltarak daha az yemenize neden olur ve zayıflatır.
 4. Mikropları vücuttan uzaklaştırıp bağışıklık sistemini güçlendirir. Daha az hastalanma oranı da antibiyotik, ağrı kesici gibi vücuttaki asit oranını artıran kimyasalların daha az kullanılmasını sağlar. Böylece vücut asit oranı artmadığı için kilo almanız daha zor olur. Kilo vermeye yatkın bir sağlıklı bedeniniz olur.
 5. Karaciğeri temizlediği için metabolizmayı hızlandırarak kilo vermenizi kolaylaştırır.

Çörek Otunun Faydaları

Antibiyotik kadar etkilidir yani vücuda zarar veren mikropları öldürme özelliğine sahiptir.

Mikropları öldürmesi sebebiyle bağışıklık sistemini güçlendirdiği söylenebilir.

 • Şeker hastaları için şifadır. Yapılan araştırmalarda çörek otunun insülin miktarını artırarak kandaki şeker oranını düşürdüğü tespit edilmiştir. Ayrıca bazı araştırmalarda çörek otunun pankreasta insülin üretmekle görevli beta hücrelerini artırdığına dair bulgulara da rastlanmıştır.
 • Kansere karşı bir kalkandır.
 • Bağırsak kanseri oluşumunu engelleyebileceği ifade edilmektedir.
 • Solunum yolu hastalıklarında etkili olabileceğine dair birçok araştırma vardır.
 • Çörek otundan elde edilen çörek otu yağının bazı kanser türlerinin gelişmesini yavaşlattığına dair birçok araştırma vardır. Örneğin cilt, meme, prostat, kolon kanserinin yayılmasını Allah’ın izniyle yavaşlatabilir.
 • Yüzyıllardan beri iltihapları giderici olarak kullanılmıştır.
 • Yorgunluğu gidermede etkilidir.
 • Her bakımdan olumlu etkileri vardır.
 • Özellikle mide rahatsızlıklarında ve reflü hastalığında çok etkili olduğu bilinmektedir. Hatta aktarlarda satılan sindirim sistemi rahatsızlıkları için kullanılan çörek otlu karşımlar çoğu kişi tarafından kullanılmaktadır. Geri bildirimlerde hasta şikâyetlerinde azalma olduğu tespit edilmiştir.
 • Karaciğeri korur ve toksinlerin atılmasına yardımcı olur.
 • Kolesterolün düşmesinde etkili olabilir.
 • Alerjileri önler.
 • Sindirimi kolaylaştırır.
 • Böbrek hastalıklarında kullanılabilir.
 • Yüksek tansiyonu düşürmede kullanılabilir.
 • Yaraların hızlı bir şekilde kapanmasını sağlar. Unutmayın eğer birisi şeker hastası ise o kişinin yaraları normal bir insana göre geç kapanır. Çörek otu hem şekeri önlüyor hem de yaraların iyileşmesini sağlıyor.
 • Balgam söktürmede etkilidir.
 • Hemoroit yani halk arasındaki ismiyle basura karşı faydalı etkileri olduğu söylenmektedir.

Bu makalede çörek otu ile zayıflama ve çörek otu faydaları üzerinde durduk. Zayıflamak istiyorum diyorsanız en etkili zayıflama yöntemleri hakkındaki sayfamızı ve bu sayfadaki makalelerimizi okuyabilirsiniz. Çörek otu ile zayıflama rehberimizde en etkili çörek otu yağı ile zayıflama yolları ile kısa sürede sağlıklı bir şekilde kilo verebilirsiniz. Ancak diyetisyeninize danışmadan hiç bir yöntemi uygulamamanız gerektiğini de unutmayın.

Sağlıklı günler dileriz.

 1. yeşim says:

  Çörek otunun zayıflamaya yardımcı olacagi aklımın ucundan bile geçmemişti. Çok teşekkürler. Çok faydalı bir yazi olmuş kilo verme hakkindaki makaleler çok kapsamlı çok işime yaradilar

 2. nilüfer sipahi says:

  işinize yaradıysa ne mutlu bize çörek otunun faydaları saymakla bitmez evet haklısınız..çörek otu yağı konusunda merak ettiğiniz herşeyi sorabilirsiniz yeşim hanım biz teşekkür ederiz.

 3. Nil says:

  Çörek otunun bir çok faydası olduğunu biliyordum fakat zayıflamaya yardımcı olduğunu hiç duymamıştım bilgiler için teşekkürler. çörek otunun faydaları hakkında verdiğiniz bilgiler çok ayrıntılı olmuş..

 4. Ayşe says:

  Sayenizde yeni bir bilgi daha edindik. Böyle güzel siteler var oldukça bilinçlenmemizde hızlı oluyor

 5. buziy says:

  çörek otu ile zayıflama yeni öğrendim ilginç aslında gerçekten çok yararlı bilgiler var günümüzde ama çoğu iletişim mekanları yanlış aktarım yaparak insanları şüpheye düşürüyor

 6. gozde yigitalp says:

  Merhaba benim sorum şu bebeğim 10 aylik emziriyorum bugün başladım bende ama kafama takılan şey ben birinden paketle aldım kuşçu gibi siyah ben 1 cay kaşığı çıgniyorumm iyice doğru mu yoksa eziptemi yemem lazım birde arakardada çiğnemek faydası olur mu teşekkürler şimdiden

 7. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Gözde hanım nasıl yemeniz gerektiği videoda doktor bey tarafından açıklanmış. Ancak bu size uygun mudur bunu öğrenmek için lütfen aile hekiminiz ya da bebek doktorunuz ile görüşmeniz çok daha sağlıklı olur. Yani herkes için uygundur demek mümkün değil. Bunun için doktorunuza danışmanızda fayda var. Peki siz çörek otu ile zayıflamak mı istiyorsunuz?

 8. gozde yigitalp says:

  Evet ben 80la doğum yaptım şimdi ise 70kiloyum ben tilya kurunude uyguluyorum sürüm çok maşallah istahimi önüne geçiyor çok zayıflamak istiyorum

 9. feral bekiroğlu says:

  Ben çörek otunun yağını kullandım ve çok faydasını gördüm bir ayda 2 kilo verdim sağlıklı beslenme kurallarına da uyarak.

 10. hande says:

  Ben Bugun basladim ins harika yağ tutucu ozelligi var ve sanirim cok etkili olucak dolayisiyla hep aclik hissi olmadan rejim yapmak super olucaktir çörek otu ile zayıflama mantıklı diyorum

 11. Sevgi says:

  Bir haftadır kullanıyorum önceden midemde şişkinlik vardı rahatsız oluyordum. Şimdi midemden şikayetim yok asıl amacım kilo vermek inşaAllah veririm çörek otu sayesinde.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>