Diyetisyen 10 Kilo Almak İstiyorum:)

Acil zayıflamak istiyorum diyenlerin sayısı ne kadar fazla ise acil kilo almak istiyorum diyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Eğer google arama motorunda “diyetisyen kilo almak istiyorum“, “hızlı kilo alma hapları”, “kilo aldırıcılar”, “en hızlı kilo aldırıcı”, “kilo alma ilaçları”, “kilo aldırıcı haplar” ve “kilo aldırıcı ilaçlar” diye yazıp araştırma yapmaya başladıysanız doğru adrestesiniz.

Birçok kişi kilo almak için diyetisyene gidilir mi merak ediyor. Kilo almak için diyetisyene gidenler istedikleri vücuda kavuşabiliyor mu, diyetisyen kilo almak için ilaç yazıyor mu gibi sorularla karşılaşıyorum. Bütün bu sorulara bu yazıda cevap verdim arkadaşlar. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kilo alma ilaçları ya da kilo alma hapları ile kilo almaya çalışmanız sağlıklı bir yöntem değildir. Bu yazıyı okumadan önce kilo aldıran yiyecekler hakkındaki makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kilo alma hapı kullanan kişilerle yapılan bir ankette çoğunluğun memnun olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kilo alma hapı kullanan bazı kişilerin karaciğer testlerinde bazı bozulmalar görülebilmiştir. Yani kilo alma hapları bir çözüm olmaktan ziyade sağlığa zararlıdır. Ayrıca kilo almak isteyen bazı kimseler de internetten kilo aldırıcı iğne isimleri ile ilgili araştırmalar yapmakta ve kilo aldırıcı iğneler ile kilo alacaklarını düşünmektedirler. Ancak ne olduğu belli olmayan bir iğnelerin sağlıklı olup olmadığı bilmek çok zordur.

Diyetisyen Kilo Almak İstiyorum

İnternet’ten sadece çok az sayıdaki kullanıcının yorumlarını okuyabilirsiniz ancak o yorumların da doğru olup olmadığını bilemezsiniz. Yine kilo aldırıcı tozlar için de aynı durum söz konusudur. Kilo aldırıcılar içerdikleri yüksek şeker ile şeker hastalığına neden olabilmektedirler.

Kan şekerinin hızla dalgalanmasına neden olan kilo aldırıcı karbonhidrat tozları aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesine, gelişmesine ve hızla çoğalmasına neden olabilmektedirler. Yani kilo aldıran ilaç terimini zihnimizden çıkarmamız yerinde olacaktır.

kilo almak istiyorum

Diyetisyen kilo almak istiyorum

Acil kilo almak ya da acil kilo almak istiyorum demek ben sağlıklı olmak istemiyorum yeter ki kilo alayım demektir ya da hızlı kilo almak istiyorum demek genelde sigara için kullanılan yavaş yavaş intihar etmek terimi ile aynı anlama gelir. O halde yapmamız gereken kaliteli beslenme kurallarını öğrenmek olmalıdır.

Kaliteli beslenme ile sağlıklı kilo almak çok daha kolay ve daha az maliyetlidir. Bu bağlamda en etkili kilo aldırıcı, kilo aldırıcı tablet ya da kilo almak için ilaç değildir.

En etkili kilo aldırıcı ya da kesin kilo aldırıcı uygulayacağınız beslenme yöntemleridir. Bu da kaliteli beslenme ile olur yani en kolay kilo alma yöntemi öğün sayınızı artırmaktır. Sık sık ama az az yemek genelde sağlıklı zayıflama yöntemi olarak kabul edilmiştir veya popülerdir.

 • Hızlı zayıflama ne kadar sağlıksız ise hızlı kilo almak da o kadar sağlıksızdır. Hızlı kilo almak için tabi ki karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerekir ki bu da pek sağlıklı değildir.

Hem sağlıklı hem de hızlı kilo almak istiyorsanız şu beslenme önerilerini dikkate almanız gerekir. Öncelikle kaliteli beslenin gerisi çok kolay. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kilo almak için sizlere en kaliteli ve sağlıklı kilo alma yöntemleri sıraladık.

Hızlı Kilo Almak İstiyorum Diyenlere Altın Öneriler

1) İyi Beslenin

Kilo almak istiyorsanız, günlük almanız gereken kalori miktarını artırmak önemlidir. Öğün sayısı ise kişisel tercihlere ve günlük yaşamınıza bağlı olarak değişebilir. Ancak, genel olarak daha sık ve kalorili öğünler tüketmek kilo alımına yardımcı olabilir. Öyleyse öğün sayınızı artırın ve öğün sayınız en az 4 olsun. Sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyin. Öğünlerinize sağlıklı yağları ve proteinleri de mutlaka ekleyin.

 • Sağlıklı yağlar ise natürel sızma zeytinyağı ve organik tereyağıdır. Protein olarak kırmızı et, balık, yumurta, peynir ve kaşar peyniri tüketilebilir.

2) Ağırlık Çalışması Yapın

Vücut geliştirme programları, doğru bir şekilde uygulandığında, kas kütlesi artışına ve dolayısıyla kilo alımına katkıda bulunabilir. Ancak, vücut geliştirme kilo alımını genellikle yağ yerine kas kütlesi olarak artırmayı hedefler. Bu nedenle, vücut geliştirme ile kilo alımı genellikle kas kütlesinin artması ve vücut kompozisyonunun geliştirilmesi anlamına gelir. O halde sağlıklı bir şekilde kilo almak için vücut geliştirme egzersizleri yapın ve profesyonel destek alın.

3) Sağlık Kontrolünüzü Yaptırın 

Herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmek için bir diyetisyene, endokrinoloji uzmanına ya da dahiliye uzmanına gidin. Eğer bağırsak paraziti ya da bağırsak kurdu gibi canlıları vücudunuzda taşıyorsanız öncelikle onlardan kurtulmalısınız yoksa bütün emekleriniz boşa gidebilir. Bunlardan kurtulmak için mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Doktor kontrolünde olmak şartıyla kurt dökücü, tenya dökücü ya da solucan dökücü ilaçlar kullanılabilir.

4) Sigarayı Bırakın

Sigara içiyorsanız hemen bırakın. Sigara içmek ek kalori harcatır ve her nefeste bir milyon beyin hücreniz ölür. Hepsinden önemlisi vücuda bir çok zararlı madde girdiği için vücut bu toksinleri atmak için daha çok çalışır ve hücreler yıpranır. Büyüme hormonu salgılanması azalır ve hücreler yenilenemez.

5) Yatmadan Önce Ne Yemeli?

Yatmadan önce karbonhidratlı gıdalar yerine proteinli gıdalar tercih edin. Ancak çok ağır olmasın, kilo aldırıcı proteinler – badem, peynir – bunları tüketirseniz uyumadan önce büyüme hormonunun artmasını tetiklemiş olursunuz.

Şekerli gıdalar yerseniz büyüme hormonunu artırmak şurada dursun azalmasına neden olursunuz. Ayrıca kilo aldırıcı proteinler süt, yumurta, et, kuru baklagiller, tavuk ve balık etidir.

6) Alkolden ve Kafeinden Uzak Durun

Kilo almak için alkolden, koladan, çaydan ve kahveden uzak durmalısınız.

 • Sağlıksız yağlardan uzak durun. Cips, patates kızarması, çikolatalar bolca sağlıksız yağ içerirler. Bunlar da vücut için tehlikelidir. Fazla yağlı beslenmek tokluk hissini artıracağı için acıkmanızı engelleyecektir.

Hangi yiyecekler kilo aldırır bu konuda bilgilenmeniz gerekir. Bunun için kesin bir şey söylemek zor olmakla birlikte genelde sağlıklı karbonhidrat içeren besinler olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, yulaf ezmesi, bulgur, süt, kuru yemişler, kuru meyveler bu gruba girer.

7) Olumlu Düşünün

Çok önemli bir yöntem de algı ve düşüncelerdir yani kilo alamıyorum ve çok zayıfım kilo almak istiyorum cümlesini aklınızdan çıkarın. Artık ben uyguladığım ya da uygulayacağım kilo alma yöntemleri ile kilo alma trendine girdim ve kilo almaya başladım diyerek öncelikle beyninize bu sinyalleri gönderin. Göreceksiniz ki artık diyetisyen kilo almak istiyorum cümlesini kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi ki kilo alma yöntemlerini doğru bir şekilde uyguluyorsanız.

8) Kulaktan Dolma Bilgilere İnanmayın

Kilo almak istiyorsanız internetten kilo almak için vitamin ile ilgili araştırmalar yapmış olabilirsiniz ancak kesin bir bilgiye ulaşamamış olabilirsiniz. Vitaminlerin kilo almaya doğrudan etkileri olmamakla birlikte vücut fonksiyonlarını düzene soktukları için dolaylı yoldan kilo almanızı sağlarlar.

Kaliteli beslenme kuralları içerisinde vitaminli gıdaları ya da vitaminli besinleri de tüketmek var. Ancak iyi bir beslenme düzeniniz yoksa kilo almak için vitamin kullanmanın da hiç bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla kilo aldırıcı vitamin hapları bir efsaneden ibarettir.

Diyetisyen Kilo Almak İçin İlaç Yazıyor Mu?

Kilo almak istiyorsanız hızlı kilo alma hapları ya da garantili kilo aldırıcı hakkında araştırmalar yapmış olabilirsiniz. Halk arasında kilo aldıran bitkisel ilaçlar denilse de bitkisel takviye denilmesi daha doğrudur. Bazı bilindik markaların çok iyi kilo aldıran ürünleri vardır. Örneğin ginsengin vücudu genel olarak iyileştirdiğine inanılır. Aynı zamanda bu inanç bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir.

Kilo almak için bazı kaliteli markaların ürettiği karbonhidrat tozu ürünleri vardır. Eğer diyetisyen kullanmanızda sakınca görmüyorsa veya kullanmanız gerekli diyorsa kilo aldırıcı karbonhidrat tozları doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanılabilir.

Bazen diyetisyen kilo almak için ilaç konusunda psikiyatri bölümü ile ortak çalışabilir. Kilo alamamanın kaynağında ruhsal bir problem söz konusu ise depresyona iyi gelen, iştahı açan ilaçlar reçete edilebilir. Doğal olarak kilo almak varken bu yolu seçmek pek mantıklı gözükmüyor!

Hızlı kilo almak istiyorum, en etkili kilo alma yöntemi ile kilo almak istiyorsanız ya da en hızlı kilo alma ya da çabuk kilo alma gibi konuları internetten araştırıyorsanız kilo almak için diyetisyen gözetiminde bu kilo alma diyeti kararlı bir şekilde uygulanabilir.

Çok Etkili Hızlı Kilo Alma Diyeti

 • Sabah 7,30:  Bir bardak su

 • Saat    8,00:  Kahvaltı:

  • 3 yumurtayı çırpın, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile omlet yapın.

  • 3 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi

  • 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ya da kaşar peyniri

  • 15 adet yeşil ya da siyah zeytin

  • 1 adet küçük domates

  • 1 adet küçük salatalık

 • Sabah 9,00:  Bir bardak su

 • Saat    9,30: 5 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 çorba kaşığı tahin-balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat    10,00: Bir bardak su

 • Saat 10,30 : Önce ısının, sonra bacak, sonra da kol ve göğüsler için ağırlık çalışması yapınız. Egzersiz sırasında hepsini birden olmamak şartı ile 2 bardak su.

 • Saat 11.30: Bir çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi ve bir su bardağı süt

 • Saat 12,00: Bir su bardağı su

 • Saat 12,30: Öğle Yemeği (Her zaman önce çorba sonra et sonra makarna yiyin.)

  • Bir kase çorba

  • Bir tabak kepekli makarna

  • Bolca maydanoz

  • 200 gr tavuk et  (2 ya da 3 adet fırında pişirilmiş tavuk butu)

 • Saat 13,00:  Bir bardak su

 • Saat 14,00: 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 tatlı kaşığı balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat 14,30: Bir bardak meyve suyu  (Meyve suyunu evde yapılan reçellerden kendiniz hazırlayabilirsiniz. 2 çorba kaşığı vişne reçelinin posalarını almadan bir bardağa koyun ve üzerine su ekleyin. Karıştırın ve meyve suyunuzu için.)

 • Saat 15,00: 1 bardak su

 • Saat 16,30:  Akşam yemeği

  • 5 adet köfte

  • Bolca kıvırcık

  • 2 bardak kefir ya da ayran

  • 2 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 tabak bulgur pilavı

 • Saat 17,00:  Bir bardak kefir

 • Saat 18,00: Bir bardak su

 • Saat 18,30: Bir bardak meyve suyu

 • Saat 19,30: 1 adet kaşarlı tost ve 1 bardak meyve suyu

 • Saat 20,00: 1 bardak su

 • Saat 20,30: Bir muz, bir bardak süt, bir çorba kaşığı bal

 • Saat 21,00: 10 adet çiğ badem, bir avuç fındık, 4 adet gün kurusu kayısı

 • Saat 22,00: Bir dilim tereyağlı ballı ekmek

 • Saat 22,30: 1 bardak su

 • (Not: Bu diyet kan tahlilleri sonucunda sağlıklı olduğu doktor tarafından belirlenen bireyler içindir. Burada yazılanlar tamamen paylaşım amaçlıdır. Diyeti doktor kontrolü olmadan uygulamamanız gerekmektedir. Sitemizin hiçbir tıbbi sorumluluğu yoktur.)

Bu diyeti okuduktan sonra aklınıza bir soru takılacak. O da “Her gün aynı yiyecekleri mi yiyeceğim?” sorusu olacaktır. Tabi ki hayır. Peki nasıl değişikliler yapabilirsiniz?

 • 2 tavuk budu değil de 6 köfte yiyebilirsiniz. Mercimek çorbası yerine domates çorbası içebilirsiniz.
 • Makarna yerine bulgur pilavı, bulgur yerine pirinç kullanabilirsiniz. Ancak diğer gıdaların değişmemesi önerilir.

Kilo Almak İçin Diyetisyene Gidilir Mi?

Kilo almak için diyetisyene gidilir mi sorusuna cevap olarak ben kesinlikle gidilmelidir diyorum. Diyetisyene gitmek demek öncelikle kilo alamamanın kaynağını tespit etmek demektir. Ortada bir problem var ve bu problem de şimdiye kadar kilo alamamış olmanız.

Problemi çözebilmek için öncelikle o probleme neden olan faktörlerin belirlenmesi gerekir. Örneğin tiroidiniz normalden fazla çalışıyor ve metabolizmanın çok hızlı olabilir. Bağırsaklarınızda parazit varsa ne yaparsanız yapın kilo alamazsınız.

 • Diyetisyen kilo alma listesi hazırlamadan önce sizden bazı kan tahlilleri isteyecektir.
 • Tahlil sonuçlarına bakarak size bir kilo alma diyeti oluşturacaktır.
 • Tahlil ile kilo almanıza engel olacak bir durum var mı yok mu tespit edilecektir.
 • Öncelikle kilo alamama nedeni ortadan kaldırılacak ve fazla yorulmadan uyguladığınız beslenme programları işe yarayacaktır.

SONUÇ: Kilo almak için diyetisyene gidilmesi oldukça etkili bir çözümdür. Kendi başınıza uyguladığınız diyetler size zaman ve para kaybı vermekten başka işe yaramazlar. Diyetisyen rehberliğinde hayalinizi gerçekleştirirken sağlığınızı da korumuş olursunuz.

Diyetisyen kilo almak istiyorum rehberindeki en etkili kilo alma yöntemleri ile kısa sürede sağlıklı kilo alabilirsiniz. Bu yazıda aynı zamanda hızlı kilo alma diyeti ile kilo almak istiyorum diyorsanız mutlaka sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Yorum

 1. hasan Şubat 1, 2015
 2. metin Şubat 1, 2015
 3. sezer Şubat 1, 2015
 4. özgür Mart 31, 2015
 5. nilüfer sipahi Mart 31, 2015
 6. melike Nisan 26, 2015
 7. mertcan Nisan 26, 2015
 8. mehtap Nisan 27, 2015
 9. bora Mayıs 2, 2015
 10. mehmet Mayıs 11, 2015
 11. fatih Mayıs 11, 2015
 12. çağlar Mayıs 23, 2015
 13. fikret Haziran 3, 2015
 14. aykut Haziran 12, 2015
 15. salim Haziran 19, 2015
 16. nilüfer sipahi Haziran 19, 2015
 17. İhsan Temmuz 7, 2015
 18. nilüfer sipahi Temmuz 7, 2015
 19. aras bey Temmuz 8, 2015
 20. asi yurek Temmuz 18, 2015
 21. Lal Temmuz 19, 2015
 22. nilüfer sipahi Temmuz 19, 2015
 23. Kampanyacı Ağustos 4, 2015
 24. Rojda Kasım 27, 2015
 25. nilüfer sipahi Kasım 28, 2015
 26. erman Kasım 29, 2015
 27. Ali Şubat 13, 2016
 28. nilüfer sipahi Şubat 13, 2016
 29. Muharrem Mart 27, 2016
 30. nilüfer sipahi Mart 28, 2016
 31. Muharrem Nisan 2, 2016
 32. nilüfer sipahi Nisan 2, 2016
 33. adem Nisan 4, 2016
 34. nilüfer sipahi Nisan 4, 2016
 35. Muharrem Nisan 4, 2016
 36. Şerife Mayıs 9, 2016
 37. nilüfer sipahi Mayıs 10, 2016
 38. Sema Kasım 11, 2016
 39. Zeki Erkoç Ocak 16, 2017
 40. ali Ocak 23, 2017
 41. nilüfer sipahi Ocak 24, 2017
 42. nilüfer sipahi Ocak 24, 2017
 43. Emine Ağustos 10, 2017
 44. Anıl Eylül 13, 2017
 45. nilüfer sipahi Eylül 15, 2017

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!