Diyetisyen 10 Kilo Almak İstiyorum:)

Acil zayıflamak istiyorum diyenlerin sayısı ne kadar fazla ise acil kilo almak istiyorum diyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Eğer google arama motorunda “diyetisyen kilo almak istiyorum“, “hızlı kilo alma hapları”, “kilo aldırıcılar”, “en hızlı kilo aldırıcı”, “kilo alma ilaçları”, “kilo aldırıcı haplar” ve “kilo aldırıcı ilaçlar” diye yazıp araştırma yapmaya başladıysanız doğru adrestesiniz.

Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kilo alma ilaçları ya da kilo alma hapları ile kilo almaya çalışmanız sağlıklı bir yöntem değildir. Bu yazıyı okumadan önce kilo aldıran yiyecekler hakkındaki makalemizi de okuyabilirsiniz.

Kilo alma hapı kullanan kişilerle yapılan bir ankette çoğunluğun memnun olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kilo alma hapı kullanan bazı kişilerin karaciğer testlerinde bazı bozulmalar görülebilmiştir. Yani kilo alma hapları bir çözüm olmaktan ziyade sağlığa zararlıdır.

Kilo almak isteyen bazı kimseler de internetten kilo aldırıcı iğne isimleri ile ilgili araştırmalar yapmakta ve kilo aldırıcı iğneler ile kilo alacaklarını düşünmektedirler. Ancak ne olduğu belli olmayan bir iğnelerin sağlıklı olup olmadığı bilmek çok zordur.

Diyetisyen kilo almak istiyorum

İnternet’ten sadece çok az sayıdaki kullanıcının yorumlarını okuyabilirsiniz ancak o yorumların da doğru olup olmadığını bilemezsiniz. Yine kilo aldırıcı tozlar için de aynı durum söz konusudur. Kilo aldırıcılar içerdikleri yüksek şeker ile şeker hastalığına neden olabilmektedirler.

Kan şekerinin hızla dalgalanmasına neden olan kilo aldırıcı karbonhidrat tozları aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesine, gelişmesine ve hızla çoğalmasına neden olabilmektedirler. Yani kilo aldıran ilaç terimini zihnimizden çıkarmamız yerinde olacaktır.

kilo almak istiyorum
Diyetisyen kilo almak istiyorum

O halde acil kilo almak ya da acil kilo almak istiyorum demek ben sağlıklı olmak istemiyorum yeter ki kilo alayım demektir ya da hızlı kilo almak istiyorum demek genelde sigara için kullanılan yavaş yavaş intihar etmek terimi ile aynı anlama gelir. O halde yapmamız gereken kaliteli beslenme kurallarını öğrenmek olmalıdır.
Kaliteli beslenme ile sağlıklı kilo almak çok daha kolay ve daha az maliyetlidir. Bu bağlamda en etkili kilo aldırıcı, kilo aldırıcı tablet ya da kilo almak için ilaç değildir.

En etkili kilo aldırıcı ya da kesin kilo aldırıcı uygulayacağınız beslenme yöntemleridir. Bu da kaliteli beslenme ile olur yani en kolay kilo alma yöntemi öğün sayınızı artırmaktır. Sık sık ama az az yemek genelde sağlıklı zayıflama yöntemi olarak kabul edilmiştir veya popülerdir.

Hızlı zayıflama ne kadar sağlıksız ise hızlı kilo almak da o kadar sağlıksızdır. Hızlı kilo almak için tabi ki karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerekir ki bu da pek sağlıklı değildir.
Hem sağlıklı hem de hızlı kilo almak istiyorsanız şu beslenme önerilerini dikkate almanız gerekir. Öncelikle kaliteli beslenin gerisi çok kolay. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kilo almak için sizlere en kaliteli ve sağlıklı kilo alma yöntemleri sıraladık.

Hızlı kilo almak istiyorum diyenlere altın öneriler

1. Öğün sayınızı artırın ve öğün sayınız en az 4 olsun.
2. Sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyin. Öğünlerinize sağlıklı yağları ve proteinleri de mutlaka ekleyin. Sağlıklı yağlar ise naturel sızma zeytinyağı ve organik tereyağıdır. Protein olarak kırmızı et, balık, yumurta, peynir ve kaşar peyniri tüketilebilir.
3. Vücut geliştirme egzersizleri yapın ve profesyonel destek alın.
4. Herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmek için bir diyetisyene, endokrinoloji uzmanına ya da dahiliye uzmanına gidin. Eğer bağırsak paraziti ya da bağırsak kurdu gibi canlıları vücudunuzda taşıyorsanız öncelikle onlardan kurtulmalısınız yoksa bütün emekleriniz boşa gidebilir. Bunlardan kurtulmak için mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Doktor kontrolünde olmak şartıyla kurt dökücü, tenya dökücü ya da solucan dökücü ilaçlar kullanılabilir.
5. Eğer sigara içiyorsanız hemen bırakın. Sigara içmek ek kalori harcatır ve her nefeste bir milyon beyin hücreniz ölür. Hepsinden önemlisi vücuda bir çok zararlı madde girdiği için vücut bu toksinleri atmak için daha çok çalışır ve hücreler yıpranır. Büyüme hormonu salgılanması azalır ve hücreler yenilenemez.
6. Yatmadan önce karbonhidratlı gıdalar yerine proteinli gıdalar tercih edin. Ancak çok ağır olmasın, kilo aldırıcı proteinler – badem, peynir – bunları tüketirseniz uyumadan önce büyüme hormonunun artmasını tetiklemiş olursunuz. Eğer şekerli gıdalar yerseniz büyüme hormonunu artırmak şurada dursun azalmasına neden olursunuz. Ayrıca kilo aldırıcı proteinler süt, yumurta, et, kuru baklagiller, tavuk ve balık etidir.
7. Kilo almak için alkolden, koladan, çaydan ve kahveden uzak durmalısınız.
8. Sağlıksız yağlardan uzak durun. Cips, patates kızarması, çikolatalar bolca sağlıksız yağ içerirler. Bunlar da vücut için tehlikelidir. Fazla yağlı beslenmek tokluk hissini artıracağı için acıkmanızı engelleyecektir.
9. Ayrıca hangi yiyecekler kilo aldırır bu konuda bilgilenmeniz gerekir. Bunun için kesin bir şey söylemek zor olmakla birlikte genelde sağlıklı karbonhidrat içeren besinler olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, yulaf ezmesi, bulgur, süt, kuruyemişler, kuru meyveler bu gruba girer.
10 Çok önemli bir yöntem de algınızdır ve psikolojinizdir yani kilo alamıyorum ve çok zayıfım kilo almak istiyorum cümlesini aklınızdan çıkarın. Artık ben uyguladığım ya da uygulayacağım kilo alma yöntemleri ile kilo alma trendine girdim ve kilo almaya başladım diyerek öncelikle beyninize bu sinyalleri gönderin. Göreceksiniz ki artık diyetisyen kilo almak istiyorum cümlesini kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi ki kilo alma yöntemlerini doğru bir şekilde uyguluyorsanız.
11. Kilo almak istiyorsanız internetten kilo almak için vitamin ile ilgili araştırmalar yapmış olabilirsiniz ancak kesin bir bilgiye ulaşamamış olabilirsiniz. Vitaminlerin kilo almaya doğrudan etkileri olmamakla birlikte vücut fonksiyonlarını düzene soktukları için dolaylı yoldan kilo almanızı sağlarlar. Yani kaliteli beslenme kuralları içerisinde vitaminli gıdaları ya da vitaminli besinleri de tüketmek var. Ancak iyi bir beslenme düzeniniz yoksa kilo almak için vitamin kullanmanın da hiç bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla kilo aldırıcı vitamin hapları bir efsaneden ibarettir.
12. Kilo almak istiyorsanız hızlı kilo alma hapları ya da garantili kilo aldırıcı hakkında araştırmalar yapmış olabilirsiniz. Bunların sağlıklı olduğunu düşünmüyoruz ancak kilo aldıran bitkisel ilaçlar için aynı ifadeyi kullanmak istemeyiz. Bunlara halk arasında kilo aldıran bitkisel ilaçlar denilse de bitkisel takviye denilmesi daha doğrudur. Bazı bilindik markaların çok iyi kilo aldıran ürünleri vardır. Örneğin ginsengin vücudu genel olarak iyileştirdiğine inanılır. Aynı zamanda bu inanç bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir.
13. Kilo almak için bazı kaliteli markaların ürettiği karbonhidrat tozu ürünleri vardır. Eğer diyetisyen kullanmanızda sakınca görmüyorsa veya kullanmanız gerekli diyorsa kilo aldırıcı karbonhidrat tozları doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanılabilir.

Hızlı kilo almak istiyorum, en etkili kilo alma yöntemi ile kilo almak istiyorsanız ya da en hızlı kilo alma ya da çabuk kilo alma gibi konuları internetten araştırıyorsanız kilo almak için diyetisyen gözetiminde bu kilo alma diyeti kararlı bir şekilde uygulanabilir.

Çok etkili hızlı kilo alma diyeti

 • Sabah 7,30:  Bir bardak su

 • Saat    8,00:  Kahvaltı:

  • 3 yumurtayı çırpın, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile omlet yapın.

  • 3 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi

  • 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ya da kaşar peyniri

  • 15 adet yeşil ya da siyah zeytin

  • 1 adet küçük domates

  • 1 adet küçük salatalık

 • Sabah 9,00:  Bir bardak su

 • Saat    9,30: 5 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 çorba kaşığı tahin-balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat    10,00: Bir bardak su

 • Saat 10,30 : Önce ısının, sonra bacak, sonra da kol ve göğüsler için ağırlık çalışması yapınız. Egzersiz sırasında hepsini birden olmamak şartı ile 2 bardak su.

 • Saat 11.30: Bir çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi ve bir su bardağı süt

 • Saat 12,00: Bir su bardağı su

 • Saat 12,30: Öğle Yemeği (Her zaman önce çorba sonra et sonra makarna yiyin.)

  • Bir kase çorba

  • Bir tabak kepekli makarna

  • Bolca maydanoz

  • 200 gr tavuk et  (2 ya da 3 adet fırında pişirilmiş tavuk butu)

 • Saat 13,00:  Bir bardak su

 • Saat 14,00: 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 tatlı kaşığı balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat 14,30: Bir bardak meyve suyu  (Meyve suyunu evde yapılan reçellerden kendiniz hazırlayabilirsiniz. 2 çorba kaşığı vişne reçelinin posalarını almadan bir bardağa koyun ve üzerine su ekleyin. Karıştırın ve meyve suyunuzu için.)

 • Saat 15,00: 1 bardak su

 • Saat 16,30:  Akşam yemeği

  • 5 adet köfte

  • Bolca kıvırcık

  • 2 bardak kefir ya da ayran

  • 2 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 tabak bulgur pilavı

 • Saat 17,00:  Bir bardak kefir

 • Saat 18,00: Bir bardak su

 • Saat 18,30: Bir bardak meyve suyu

 • Saat 19,30: 1 adet kaşarlı tost ve 1 bardak meyve suyu

 • Saat 20,00: 1 bardak su

 • Saat 20,30: Bir muz, bir bardak süt, bir çorba kaşığı bal

 • Saat 21,00: 10 adet çiğ badem, bir avuç fındık, 4 adet gün kurusu kayısı

 • Saat 22,00: Bir dilim tereyağlı ballı ekmek

 • Saat 22,30: 1 bardak su

 • (Not: Bu diyet kan tahlilleri sonucunda sağlıklı olduğu doktor tarafından belirlenen bireyler içindir. Burada yazılanlar tamamen paylaşım amaçlıdır. Diyeti doktor kontrolü olmadan uygulamamanız gerekmektedir. Sitemizin hiçbir tıbbi sorumluluğu yoktur.)

Bu diyeti okuduktan sonra aklınıza bir soru takılacak. O da “Her gün aynı yiyecekleri mi yiyeceğim?” sorusu olacaktır. Tabi ki hayır. Peki nasıl değişikliler yapabilirsiniz? Örneğin 2 tavuk budu değil de 6 köfte yiyebilirsiniz. Mercimek çorbası yerine domates çorbası içebilirsiniz. Makarna yerine bulgur pilavı, bulgur yerine pirinç kullanabilirsiniz. Ancak diğer gıdaların değişmemesi önerilir. Bir sonraki yazımızda daha ayrıntılı yazacağım. Bizi okumaya devam edin. Ancak karbonhidrat tozu fiyatları ve zararları konusunda da lütfen çok dikkatli olmalısınız. Hem sağlığınızdan hem de paranızdan olmayın derim.

Diyetisyen kilo almak istiyorum rehberindeki en etkili kilo alma yöntemleri ile kısa sürede sağlıklı kilo alabilirsiniz. Bu yazıda aynı zamanda hızlı kilo alma diyeti ile kilo almak istiyorum diyorsanız mutlaka sağlık kontrollerinizi yaptırmalısınız.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

45 yorum “Diyetisyen 10 Kilo Almak İstiyorum:)”

 1. bir ayda 15 kg almak fazla almak kilo alma yöntemleri açısından sağlıksız değilmidir kilo aldırıcılar zararlı mıdır?

 2. kaliteli beslenme ile yani doğru beslenme önerileri ile 15 kg almak bence zararlı olmaz.

 3. Verdiğiniz kilo alma diyet programını tam 1.5 ay dir uyguladim ve tam 6 kilo aldım bir çok sitedeki bilgiler hakkında olumsuz düşünüyorum çünkü hiç bir ise yaramadılar okuduğum en geniş kapsamli kilo verme yöntemleri bu sayfada teşekkürler

 4. nilüfer sipahi

  teşekkürler özgür bey kilo alma yöntemleri konusunda yardımcı olabildiysek ne ala… umarım istediğiniz kiloya kavuşabilirsiniz. Kilo almak için biraz daha düzenli ve dengeli beslenme ve sabır şart… tebrikler

 5. ben 19 yaşındayım… sanırım bu yaşlarda vücut görünümü daha bir önemli oluyo… 1.72 boyundayım 54 kiloyum… çevremdeki insanlardan sürekli boyun kilon gayet iyi falan gibi şeyler duysamda ben gözümün görmek istediği gibi olmak istiyorum ve kilo almak gerçekten zor… yukarda hepsini okudum tek tek… genelde pekmez süt tahin vs önerilmiş, bunların gerçekten işe yarayacağından eminim hormanal bir bozukluğunuz yoksa… ama bazı şeylerden kaçıyoruz düzen çok önemli saatlerinizi iyi ayarlayın… ben çok iştahsızdım bir iki ay içinde bu durumum düzeldi şimdi çünkü hergün aynı saatlerde yemek yedim yani öğün saatlerimi kaçırmadın ve EN ÖNEMLİLERDEN biri de Uyku düzensizliği yaşıyosanız bir an önce düzeltmeye gayret edin bende bu çok etkili oldu hem ruhsal olarak rahatladım hem de iştahım açıldı…

 6. Arkadaşlar, ben de yıllardır kilo alamıyordum ama artık kilo alabiliyorum:)
  29 yaşımdayım, 187 boy, kilom şuan 80, (76-77 kiloydum 3 ay önce)
  Öncelikle bir doktora görünmenizde fayda var, belki sizin bilmediğiniz bazı sağlık nedenlerinden dolayı kilo alamıyorsunuzdur.
  Eğer sağlıklı iseniz ve vücut geliştirmenin vücudunuza zararı olmayacaksa, vucut geliştirme ile kas kütlenizi artırarak kilo alabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla en sağlıklısı bu. Ben bu şekilde 3 ayda yaklaşık 3 kilo aldım (77 den 80 e çıktım). Almaya da devam ediyorum, 85 hedef kilom.
  -Kas çalıştığım için protein açısından zengin yiyecekler yemeye dikkat ettim. Mesela haşlanmış yumurta. ( Bir yumurta da yaklaşık 6 gr protein var. )
  -Beraberinde sabah kahvaltıdan önce ve sonraki öğünlerde yemeklerden 1 sonra süt içtim. (1 kg sütte yaklaşık 35 gr protein var, günde bir litre içiyorum ama sizin için fazla olabilir bu, sağlığınızı bozmayacak miktarda içilmeli)
  -Aslında burdaki espri sütte, ana öğünlerden sonra süt içmemde yani.
  -Sütün dezavantajı ise aşırı miktarda gaz yapması:), öyleki bazen çok kötü kokulu da olabiliyor bu, yumurta da aynı şekilde, o da çok gaz yapıyor.
  -Dediğim gibi siz yine de ilkin bir diyetisyene gidin..

 7. arkadaslar 2 cocuk annesi 163 boyunda49.5 kiloyum ciddi bi sekilde kilo almak istiyorum.6ila 8 kilo sart mutlu olmam icin.ama pekmez ve kakogulu süt icip 56 kiloya ulastim devam etmedigim icin verdim.tabii sigara ve stresinde etkisi var kilo kaybina bende.eger düzenli bi sekilde devam ederseniz süt harnup pekmezi ve bol bol findik fistik yerseniz olur bu is.kisinin mutluluguda huzuruda kendi elinde ancak.bu iyiligi kendiize yain azmedin ve kilo alin.siz mutlu olursaniz mutlu edersiniz sevdiklerinizi ancak.aslinda yazarken kendim yapmak istediklerimi belirtiyorum sizlere,cünki anladimkimutlu olmanin ve mutlu etmenin eeeeen önemli yolu insanin kendine olan güveni kadarmis.bende 100de 50 ama 100 de 100 yapmak icin söz veriyorum kendime.mutlu olmak icin kilo alcam ve kendime güvenicem ve kendisine güvenmeyen insanlarin kendisine güvenip saygi duymasini sagliycam.bundan daha büyük mutluluk olabilirmi ,hem kendimi hem bildigim bilmedigim insanlara haz verip hemde kendim istedigim noktaya gelicem belkide.kilo almak bu kadar önemli iste, yeterki isteeeeeeeeeeeeeeeeeee.

 8. Ben bu yontemlerle bir ayda tam 6 kilo aldım çok zayiftim vücut geliştirmeye başlayacaktım ama hocam önce kilo almamı önerdi anormal zayifmisim teşekkürler çok faydasını gördüm

 9. ben kilo almak için kullandıgım bı urunu sıze tavsıye edebılırım gercekten işe yaradı 64 kilodan 72 kiloya cıktım hala kullanıyorum hedefım 84 iranlı aktarlar tarafından yapılmış alırken bıraz tedırgın oldm ama görunce ve kullanınca keske daha once alsaymısım dedım bomba kilo aldırıcı adında bır urun tek resmı satış sitesi bombaorjinal.com aklınıza takılan bıse olursa banada sorabılırsınız yardımcı olabılırım bu söyledıklerım reklam olsun dıye deıl butun samımıyetımle söyluyorum ve yardımcı olmak ıcın.

 10. Arkadaşlar ben kilo almayı başardım. Ben de zayıflıktan çok sıkılıyordum. Hep nefret ediyordum. Bir türlü kilo alamıyor hatta kilo kaybı yaşıyordum. Evlendim ve 1 buçuk ay sonra tartıldım. Tamı tamına 5 kg. almışım. Yani işin sırrı EVLENMEKTEDİR. Şimdi çok rahatım. Bedenim yerine geldi. Durumu müsait olanlar hemen evlensinler kilolarını alsınlar. Saygılar…

 11. Benim en çok etkisini gördüğüm yöntem akşamlari yemekten sonra keçi boynuzu pekmezi ve kaymaklı ekmek yemek tam 7 kilo aldım

 12. Merhaba arkadaşlar. Boyum 186 cm kilom ise yıllardır 58 civarı idi. Aslında çok zayıf olmayıp hep atletik bir vücudum olup gayet de sağlıklı olsam bile çevreden kilo almam adına çok tepki aldım ve açıkçası ben de en azından 5-10 kiloya ihtiyaç duydum ve şu an 62 kiloyum ancak edindiğim tecrübelere göre kişisel fikirlerimi paylaşmak istiyorum.
  1) Öncelikle düzen çok önemli yani her gün öğünlerinizi aynı zaman dilimlerine denk getirmeye çalışın
  2) Asla ve asla kahvaltı yapmadan, yemek yemeden sigara içmeyin dehşet bir şekilde iştahı kapatıyor!
  3) Birden yüklenmeyin yemeğe çünkü hızlı alınan kilo yine verilir oysa sağlıklı bir şekilde yavaş yavaş kilo alırsanız vermez ve sabit kalıp kilonuzu korursunuz
  4) İçinde kimyasal maddeler olan hiç bir ilacı ya da iğneyi kullanmayın başta yararlı gibi görünüp gelecekte ciddi zararlar verebiliyorlar, inanın değmez!
  5) Her ne kadar tatlıda protein fazla ise de çok fazla tatlı da tüketmeyin. Kilo alayım derken şeker hastası olamnın gereği yok!
  6) Kahvaltı başta olmak üzere günde 3 ana öğün kesinlikle şart ve ara öğünler de tabi ki elden geldikçe olmalı
  7) Bol bol sıvı tüketin. Su da mantıklı her ne kadar mideyi şişirse de aynı zamanda mideyi genişleteceğinden öğün sırasında daha fazla yemenizi sağlayacaktır
  8) Eğer spor yapıyorsanız düz mantık düşünün ve elbet kalori yakılıyor kilonuzu korumak istiyorsanız yaktığınız kadar kalori almak zorundasınız. Bu yüzden sporu abartmayın
  9) Keşke hiç kimse sigara içmesem ama ben de içiyorum ve bırakamıyorum ancak elinizden geldiğince azaltmaya çalışın.
  10) Sık sık tartılın ve kilonuzu gözlem altında tutun.
  11) Özellikle sıcak havalrda yazın insan bünyesi kaktüs gibidir ve suyu bünyesinde tutar bu yüzden bol bol su için ve tartıd nasıl kilo almış oldugunuzu ve öğünlerde nasıl iştahınızın açılmış olduğunu göreceksiniz. Arkadaşlar, elbette herkesin bünyesi ve metabolizması farklıdır farklı çalışır. Bu yüzden kimi 2 dilim ekmek de yese kilo alır hemen. Kimi bir kuzu yese kolay kolay alamaz. Bizim kilo alamamamızın bir çok farklı sebebi var. Kimimizin çok sigara içmesi, kimimizin düzensiz bir hayatı olması ve öğün kaçırması, kimimizin metabolizmasının çok hızlı çalışması vs vs. Ancak en önemli şeyin şu olduğunu düşünüyorum. Asla iğne ya da ilaç kullanmayın ve doğal yoldan sağlıklı bir şekilde ve yavaş yavaş azimle kilo alın. Ayrıca balık yapı kullanmayı düşünen arkadaşlar. Kilo aldırmaktan ziyade aşırı proteinden sırtınızda kızarıklıklar çıkarabilir pek tavsiye etmiyorum. Aşırı yumurta yendiğinde de oluyor bu durum! Ancak şunu da unutmayın ki yaşın da önemi büyük ve kilo alayım diye birden midenize yüklenirseniz, kontrolden çıkıp çok daha büyük bir problem olan obeziteye sebep verebilirsiiz. Aşırı kilolu olmaktansa az kilolu ve sağlıklı olmayı tercih ederim. Şu an 66 kiloyum ama su içmeyi öğün aksatmaya başlayayım inanın bir haftada 3-4 kilo verebilirim bu yüzden sürekli kontrolde olun, herkese sağlıklı bir yaşam dilerim umarım yardımcı olabilirim

 13. 1.75 boyum var 15 yaşındayım 47 kiloyum haftada 3 kilo almak için günde 3000 kalori almak gerekir(0 kalori kayıp lazım galiba harcamamız lazım) zor değil mi ya ben haftada 2 almak istesem 1500 yaksam 3500 almam lazım günde bide bağırsak kurdum olabilir doktora gitmeyi düşünmüyorum 🙁 ayda 6 alsam çok güzel olur nasıl alıcam ya düzenli hergün muz yesem gece 2 tane 200 kalori haftada 0.2 yapar az yani 🙁

 14. nilüfer sipahi

  bağırsak kurdum olabilir ancak doktora gitmeyi düşünmüyorum diyorsunuz siz parazitim var mı diye sormaktan çekiniyorsunuz sanırım ancak öyle demenize gerek yoktur. Siz kilo alamıyorum diye gitmelisiniz. Kilo almak sadece kalori hesabı ile olsaydı hemen kilo alması gereken bir sürü kişi olurdu. Parazit varsa ne kadar yersen yiyin, kilo almanız mümkün değildir. Ya da herhangi bir sağlık sorununuz varsa yine kilo alamazsınız..

 15. En ıyi kılo alma yöntemi sevistikden sonra ye tatlıyi sonra tekrar sevis sonra ye tatlıyi bal börek sonra uyu uyandiktan sonra ye etli yemekler bak nasıl kilo alırsın

 16. hocam ya ben günde 5 6 kez mast yapıyorum acaba ondan mı kilo alamıyorum oysa bayağı yiyorum yapmadan duramıyorum napmam lazım?

 17. Bunların hepsini yiyebilsem kilo alırdım herhalde. Anxak bir tabak çorbadan sonra doyuyorum. hele ara öğünde yoğurt süt vs beni 4 saat fln tutabiliyor…

  Kilo alma programından önce iştah açma programı da yazsanız güzel olur. Bu kadar şey yemeye kademeli olarak başlanmalı. Ayrıca birden başlanırsa spazm ya da gastrit olabilir

 18. nilüfer sipahi

  Öneriniz için teşekkür ederiz lal hanım kilo alma ve iştah açma konularına diğer makalelerde ulaşabilirsiniz.

 19. Konudakileri 1 ay boyunda düzenli olarak uyguladım, kilo aldım ancak sürekli olduğu için maddi yönden sıkıntılı. 🙂

 20. “uyguladım kilo aldım ” diyen arkadaşlar umarım doğru bilgi vermişlerdir. Bnde uygulamaya başlayacağımm.

 21. Teşekkürler çok faydalı yazılarınız var. Bu kapsamda diyetisyen kilo almak istiyorum rehberindeki en etkili kilo alma yöntemleri ile kısa sürede sağlıklı kilo bence de kilo alınabilir.

 22. Boyum 1.80 kilom 55 Acil kilo almam gerek cevremdekilerin cok zayifsin demesinden sıkıldım Allah rizasi için yardimci Olun lutfen…Metabolizmam hizli calisiyor bide doktora gittim.

 23. nilüfer sipahi

  Merhaba Ali, kilo almak için öncelikle doktora gitmeli ve herhangi bir rahatsızlığın olup olmadığını kilo alamama nedeni öğrenmelisin. Belki parazitin olabilir ya da başka bir neden. Bunun için doktora gitmen şart.

 24. Malzemeleri aldım yarın başlıyorum, sigarayı da bıraktım yakın zaman önce bakalım neler olacak, 1 ay sonra yazarım sonucu… 🙂

 25. nilüfer sipahi

  Sevgili Muharrem kilo almak istiyorum diyorsanız bir doktora sonrasında ise bir diyetisyene görünmeniz kilo alma sürecinde en önemli aşamadır zira bir hastalık durumu varsa ne yaparsanız yapın kilo alamazsınız.

 26. Doktora göründüm,tahliller yapıldı bir sorun olmadığını sadece metabolizmanın hızlı olduğunu söyledi.

 27. nilüfer sipahi

  Sevgili Muharrem, o tahlil sonuçlarınla birlikte bir diyetisyenden randevu alıp sana özel olarak diyetisyen tarafından hazırlanmış bir diyet programı uygularsan kilo alma amacını gerçekleştirebilirsin. Aksi “Kilo almak istiyorum.” ifadesi yerine sağlığınız tehlike altında olacağı için “Keşke sağlıklı olsaydım da zayıf kalsaydım.” diyebilirsin.

 28. Boyun 173 kilo 70 ile 68 arası değişiyor zayıf olduğumu düşünüyorum sizce öylemi yoksa çok mu takıntıliyim.

 29. Merhaba hocam herhangi bir sağlık sorunum yok doktor bana iştah şurubu(sipraktin) verdi az biraz etkisi var ama ilacin icindeki alkolden midir nedir sürekli uykum geliyor.öğrenciyim derse konsantre olamıyorum diye icmiyorum ne yapmalıyım

 30. nilüfer sipahi

  Sevgili Şerife eğer kilo almak istiyorum diyorsanız diyetisyene danışman ve yapına uygun bir beslenme programı hazırlatman gerekir. Biz kimseye ilaç önermiyoruz. Dahiliye uzmanı ne diyorsa onu yap ancak iştah şurubu iyi bir beslenme programı uygulamadığın sürece kilo aldırmaz ayrıca seni olumsuz etkiliyor belli ki doktoruna danışarak ilacı artık kullanmayabilirsin.

 31. Okudum oldukça güzel yöntem ama insanız günün her saati yemek yemeyi düşünemeyiz illaki metabolizma hızı her insanın farklıdır belki bu yöntem bazı arkadaşlarımıza hızlı bir şekilde kilo aldırırken bazılarımızın ayları sonucunda 1-2 kilo almasını sağlayacak bence herkesin bir diyetisyenden bilgi alması lazım tükettiğimiz her besininin vücudumuzda yan etki oluşturma tehlikesi de var düşünün ki 2 ay keçiboynuzu yiyeceksiniz ve sonuçta dediğim gibi alerjik bir reaksiyona neden olup hormonlarınızdaki sıkıntılardan bir hastalık geçirebilirsiniz .

 32. Bu diyete göre günde 4 bardak süt içmemiz lazım bu çok fazla değil mi zararı olabilir diye düşünüyorum.

 33. nilüfer sipahi

  Merhaba Zeki bey, öncelikle bu uyarıları faydalı bulduğumu belirtmek isterim. Ancak diyetisyen kilo almak istiyorum başlıklı bu makalede belirtildiği üzere bu beslenme programı sadece örnek bir program ve 1 günlük olarak hazırlanmış. Yani bunu kilo almak isteyenler uygulasın gibi bir önerimiz olamaz. Çünkü bir beslenme programını sadece diyetisyen hazırlar. Bunu bir çok makalemizde tekrar eder, dururuz. Yani biz zaten iki ay keçiboynuzu yenmesi konusunda tavsiye de bulunmadık. Ancak böyle anlaşıldıysa demek ki yanlış ifade etmişiz. O nedenle bu yorum için teşekkür ederiz. Çünkü sizin gibi anlayanlar olmuş olabilir.

 34. nilüfer sipahi

  Merhaba Aliciğim, tabi ki olabilir. Bu yüksek yoğunluklu egzersiz yapanlar için sadece örnek ve bilgi vermek maksadı ile hazırlanmış bir beslenme programı. Eğer sen de diyetisyen kilo almak istiyorum diyorsan, öncelikle diyetisyene gitmelisin. İnternette gördüğün beslenme programları senin yapına uygun olmayabilir. Bu nedenle biz bu programı diyetisyeninize danışmadan uygulamanızı doğru bulmuyoruz ki bunu makalede de açıkca yazdık.

 35. Ya 40 kiloydum şimdik ise 35 e duştum açilen kilo almam lazım herkesin çok zayıfsın demesinden bıktım elbiseler olmuyo bi yandan istedigim elbiseyi alıp giymiyorum ?

 36. Yas 17 boyum 1.78 47 kiloyum bugun diyetisyene gittim liste verdi bakalim denicem bi soru sorucam size doktor bi ara senin kilon boyuna gitmis dedi 18 yaşında kilo almaya baslarsin demisti bu dogru bilgimi siz ne diyorsunuz?

 37. nilüfer sipahi

  Erkeklerde boy uzaması ergenlik döneminin bitişine kadar devam eder. Eğer sakallar çıkmaya başladıysa artık boy uzaması da yavaşlayacak ve artık uzama olmayacaktır. Dolayısıyla diyetisyen kilo almak istiyorum diyorsan doktorunun dediği gibi enerji artık kilo alımına yönelecektir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir