Hızlı zayıflamanın yolları ve en iyi kilo verme yöntemleri

Kısa sürede en iyi zayıflama yöntemleri ile kolayca sağlıklı kilo verebilir ve hızlı zayıflamanın yolları nelerdir öğrenerek daha çekici hale gelebilirsiniz. Bir kaç basit tekniği yaşama geçirerek etrafınızdakileri güzelliğiniz ve forma girmiş vücudunuz ile şaşkına çevirmeniz hiç de zor değil. En ayrıntılı kilo verme yöntemleri rehberinin yer aldığı bu makalede değinilen etkili ve acil zayıflama yöntemleri sadece kadınlar için değil aynı zamanda erkekler için de uygundur. Yani hem kadınlar hem de erkekler bu rehberden faydalanarak aşırı yağlarından kurtulabilir. Bilimsel gerçekler ışığında hazırlanmış evde kilo vermenin pratik yolları rehberi ile 1 ayda en az 6-7 kilo verebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız bu rehberde bir çok kişi tarafından önerilen ancak sağlıklı olup olmadığı tam olarak bilinmeyen ilaç ve çay gibi ürünlerin gerçekten işe yarayıp yaramadığını, yağ yakmak için ilaç kullanmak sağlıklı mıdır sorusunun cevabını, ünlülerin hızlı zayıflamanın yolları ve önerileri hakkında ne düşündüklerini öğrenebilirsiniz. Ayrıca kısa sürede fazla yağlarınızdan kurtulmanızı sağlayacak bu önerileri okuyup doktor kontrolünde uyguladığınızda 1 ayda en az 6 ya da 7 kilodan kurtulacaksınız.

Hiçbir şey yemiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız yani tüm uğraşlarınıza rağmen gözle görülür bir değişim yoksa ciddi bir sağlık problemi ile karşı karşıya olabilirsiniz. Bu problemin tespit edilmesi sağlıklı kilo verme sürecini etkileyen en önemli faktördür. Peki, ama acilen ne yapmanız gerekiyor, sağlıklı ve hızlı kilo verdiren diyetler nelerdir?

Hızlı Zayıflamanın Yolları

Birçok sitede farklı önerilerle karşılaşabilirsiniz ancak daha sağlıklı bir değerlendirme yapmanız için aşağıdaki önerilerin sizin için uygun olup olmadığını diyetisyeninize danışmalısınız. Ayrıca en etkili diyet ile ilgili bir rejim listesi oluşturabilirsiniz.

Çok kısa sürede zayıflamayı istemek aslında sağlığın tehlikeye atılması ile eş anlamlıdır. Ancak ilaç, hap ve krem gibi ürünleri kullanmadan da bu amaca ulaşmanız mümkün. Eğer sağlıklı bir şekilde ideal kiloya kavuşmak istiyorsanız ve benim için önemli olan sağlık ve vaktim var diyorsanız sağlıklı beslenme listesi uygulayarak daha istikrarlı bir şekilde fit bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Her sitede aşağı yukarı aynı teknikleri okuyup duruyorsunuz ve sonuç olarak başarılı olamıyorsunuz ve kilo veremiyorsunuz. Peki amacınıza ne kadar yakınsınız? Varmak istediğiniz nokta nedir? Kaç kilo verirseniz kendinizi başarılı olarak kabul edeceksiniz? İşte bu soruların cevaplarını öğrenmek için ideal kilonuzu hesaplamanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki ideal kilo hesaplama aracını kullanıp rotanızı belirledikten sonra yazımızı okumanız çok faydalı olacaktır.

Yukarıdaki hesaplama aracını kullanarak boyunuza göre olmanız gereken kiloyu artık biliyorsunuz. Eğer ideal kilonuz ile şu andaki gerçek kilonuz arasında en fazla 20 kg kadar fark varsa burada bahsedilen muhteşem teknikler ile fazla yağlarınızdan kurtularak amacınıza ulaşabilirsiniz.

İdeal fit yapılı bir vücuda kavuşmanız için bilmeniz gereken diğer önemli bir değişken ise vücut kitle indeksi değeridir. Bu değer size zayıf mısınız, normal kiloda mısınız, kilolu musunuz, aşırı kilolu musunuz, obez misiniz gibi soruların cevaplarını verecektir.

Beden kitle endeksi sonucunuz 30’dan büyükse yani obez kategorisinde ise acilen doktora danışmanız gerektiğini unutmayınız. Ancak hesaplanan değer 30’dan küçükse ve sağlıklıysanız uygulayacağınız kolay yöntemlerle kısa sürede kilo verebilirsiniz. İşte o uygulanması kolay altın değerinde öneriler:

Hızlı kilo verme yöntemleri

 1. Öncelikle amacınız ideal kiloya ulaşmak değil, ona yaklaşmak olmalıdır. Örneğin yukarıda verilen ideal kilo hesaplama aracı ile öğrendiğiniz kilo değeri 61 kg ise siz bu değer üzerine +5 kg ilave edin. Yani 66 kilo olduğunuzda oldukça önemli bir ilerleme kaydettiniz demektir. Eğer bu kiloya ulaştığınızda memnunsanız daha fazla vermenize gerek kalmayacaktır. Ancak hala memnun değilim diyorsanız aynı şekilde devam etmelisiniz.
 2. İdeal kiloya ulaşma sürecinde uygulanması en kolay diyet neyse diyetisyen ile birlikte belirleyin ve iyi bir diyetisyen arıyorsanız diyetisyeninizin esnek diyetler oluşturup oluşturmadığını mutlaka araştırmalısınız. Eğer kişiden kişiye değişmeyen bir diyet programı uyguluyorsa o diyetisyene giderek hiçbir başarı elde edemezsiniz. Bu nedenle en etkili diyet sizin en kolay uygulayacağınız ve sizin yapınıza uygun olarak hazırlanmış diyettir.
 3. Vücut kitle indeksi değeriniz yukarıda verilen hesaplama programına göre 18.5-24.9 arasında çıkarsa normal kilolu olduğunuz anlamına gelir. Ancak 24.9’dan büyük her değer dikkatli olmayı gerektirir.
 4. 7 gün diyeti ve 10 günde 5 kilo verdiren diyet listesi ve en iyi hızlı zayıflamanın yolları arasında olduğu iddia edilen yağ yakma hapı gibi bitkisel ürünler hakkındaki saçmalıklara kanmayın. Uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan diyet programları, kilo verme diyetleri sizin uzak durmanız gereken en önemli konudur.
 5. Bir çok kişi sihirli formüller arayıp durur ve genellikle İnternet aracılığı ile ya da arkadaşlardan ve komşulardan kullanma tavsiyesi duyduğu, içinde ne olduğu bilinmeyen ilaçlar ile fazla yağlarından kurtulmanın yollarını öğrenmek ister. Ancak acilen hızlı zayıflamanın yolları ilaç sağlıklı ve mümkün de değildir.
 6. Yeni bir beslenme programına başladıysanız sonuç almak için bu programı en az “21 Gün” uygulamanız gerekir. Uzmanlar insanın eski alışkanlıklarından kurtulup yenilerine ruhsal olarak alışmasının 21 gün sürdüğünü ifade ediyorlar. Bu durum aynı zamanda hücrelerin yenilenme süresiyle ilişkilidir. Örneğin mide duvarı hücreleri kendini yaklaşık 4 günde yenilerken, ince bağırsak hücreleri için bu süre yaklaşık 5 gündür.
 7. Diyetisyeniniz ya da doktorunuz önermediği sürece ilaç kullanmak kesinlikle yanlıştır. Doğal olanı varken, yapayı kullanmayın. Doğaldan kasıt ise doğal zayıflama yöntemleri olarak burada bahsedilen yöntemlerdir.
 8. Herhangi bir programa başlamadan önce detoks yaparak vücudunuzdaki toksinlerden kurtulabilirsiniz. Zira vücuttaki toksinler yağ yakımını engelleyebilir. Peki detoks nasıl yapılır? Özellikle ramazan ayları hem ibadetlerin yerine getirilmesi hem de detoks için büyük fırsat zamanlarıdır. Oruç tutmak ya da uzun süreli açlıklar aşırı yağların yakılmasını sağlar. Elbette istenilen bedene ulaşmak için bu ayı beklemeye gerek yok. İlkbahar ve sonbahar gibi mevsim döngülerinde ve ay takviminin ilk 3 gününde yapılabilir.
 9. Detoks aşamasında ıspanak, enginar, maydanoz, dere otu, semiz otu, domates, brokoli, su kabağı, salatalık, kara lahana,  beyaz lahana, marul, havuç, karnabahar, limonlu su ve zencefil ağırlıklı bir program takip edebilirsiniz. 3 gün boyunca bunlarla beslenip 8 bardak su içebilirsiniz. Sonra aşağıdaki tekniklere geçebilirsiniz.
 10. En etkili hızlı zayıflamanın yollarından birisi yeterli miktarda su içmektir. Uzmanlar sağlıklı bir yaşam için günde 8- 10 bardak su önerirler. Ancak bundan fazlasına da kaçmayın. Günde en az 1,5 litre su içmeniz yağ yakımını hızlandıracak, enzimlerin düzgün çalışmasını sağlayacak,  metabolizmayı hızlandıracak, vücuttaki mikropları ve zehirleri uzaklaştıracaktır. Bir türlü su içemiyorum diyorsanız 1 litrelik cam şişelere her akşam yatmadan önce su doldurun. Suyun ılık olmasına özen göstermek şartıyla her gün o şişeden suyunuzu için. Böylece ne kadar su içtiğinizi anlarsınız. Eğer su içmeyi unutursanız lütfen alarm kurun ve mutlaka suyunuzu için. En kolay kalori yakıcı sudur unutmayın.
 11. Suyunuzun içine 3-4 damla limon sıkabilirsiniz. Limon da hem metabolizmayı hızlandırır, hem doğal antiseptiktir. C vitamini gibi oldukça etkili antioksidanlar içeren limonlu su hastalıklardan korur ve böylece gereksiz ilaç kullanımından kaynaklanan kimyasal kullanımı engellenmiş olur. Bu da vücuttaki asit oranını azaltır ve daha hızlı kilo vermek mümkün olur.
 12. Fırından yeni çıkan sıcacık iki dilim börek ya da buzdolabından alınan çilek, erik ve kayısıdan oluşan bir tabak meyve salatasına kimse yok diyemez değil mi? Ancak bir sorun var. O da çok sıcak ve çok soğuk gıdaların sindiriminin zor olduğu gerçeğidir. O halde fazlalıklardan bir an önce kurtulmak istiyorsanız besinleri ılık tüketmelisiniz. Ancak böreğin ılığı bile karbonhidrat içerdiği için tam bir kalori bombası, uzak durun.
 13. Hızlı zayıflamanın yollarından biri de öğün sayısını azaltmaktır. Öğün sayısının 3’den fazla olması yağ yakımını zorlaştırır. Bazı uzmanlar karşı çıksa da bu konu özellikle Canan Karatay tarafından dile getirilmektedir. Bir çok bilimsel çalışma da bu fikri desteklemektedir. Ancak öğün sayısının 3’den fazla olmaması durumu sağlık sorunu olmayan hastalar için geçerlidir. Örneğin diyabet ve insülin direnci gibi bir hastalığınız varsa sık sık ve az yemeniz gerekebilir.
 14. Kesinlikle öğün atlamayın. Böylece bir sonraki öğüne daha tok başlarsınız ve daha az yemiş olursunuz. Diyetisyen kontrolü olmadan gelişigüzel hazırlanan beslenme programlarından uzak durmak en mantıklısıdır.
 15. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmenize ek olarak spor da yapmalısınız. Yani kısa sürede gözle görülür bir yağ yakımı hedefliyorsanız sadece diyet yapmak yetmez aynı zamanda düzenli ve doğru bir şekilde egzersiz yapmalısınız. Sizi amaca ulaştıracak en etkili zayıflama hareketleri yürüyüş, fitness, yüzme ve pilates ile ilgili yapılan hareketlerden oluşur. Örneğin yokuş yukarı yürümeniz tavsiye edilmez.
 16. En önemli kurallardan biri düzenli ve yoğun egzersiz yapmaktır. Spor yaparak sağlıklı yaşama adım atmak istiyorsanız spor salonuna yazılmanız ve düzenli olarak devam etmeniz en mantıklı yöntemdir. Bu hareketleri evde yapmak hem zordur hem de risklidir. Ancak imkanınız varsa evinize bisiklet ya da yürüme bandı alabilirsiniz. Bunları soğuk kış günlerinde bile sıcacık evinizde kullanabilirsiniz.
 17. Fitness hareketleri yaparken ise çok ağır kütleler kullanmayınız. Daha küçük ağırlıklarla daha fazla tekrar yapmanız hızlı kilo vermenizi sağlar. Ayrıca squat hareketlerini es geçmeyin. Zira en kompleks ve etkili hareketlerden biridir.
 18. Akşam yemeği ile uyku arasında en az 2 saat olması yararlı olur. Eğer uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz de bozulabilir. Bu da yağların erimesi sürecini olumsuz yönde etkiler.
 19. Zayıflatan bitkiler, bitkisel ürünler, kolay diyet listesi, bölgesel incelme, su içerek hızlı zayıflamanın yolları ve şok diyet listeleri gibi safsatalardan uzak durmanız emin olun sizin yararınıza olacaktır.
 20. Kesinlikle uzman olmayan kişilerin sözlerine itibar etmeyiniz. Birçok kişinin fit bir görünüm için bilinçsiz bir şekilde kilo verdiren çayları kullandığını ve böbreklerine zarar verdiğini medyadan duymuşsunuzdur. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bitkisel zayıflama yöntemleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 21. Günde iki fincanı geçmemek şartıyla diyete yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşil çay içebilirsiniz.
 22. Hızlı zayıflamanın yolları arasında çok popüler olan “yavaş yeme tekniği” gibi bir teknik var. Yemeklerin yavaş yenmesinin  doyma hissini hızlandırdığı bilinmektedir. Bu durum, beyne doyma hissi için bir sinyal gönderilmesi ilkesine dayanır. O sinyal gönderilene kadar ne kadar az yenirse o kadar iyidir. O sinyal gönderilince artık yeme isteği kaybolmaktadır.
 23. Yağ yakımı sürecinde düzenli uyumaya özen gösterin çünkü düzenli uyumak çok önemlidir ve 7-8 saat uyumak sağlığınızı iyileştirir ve bağışıklık sisteminiz de güçlenmiş olur. Ayrıca 7-8 uyumak melatonin ve büyüme hormonunu artırır ve hücreleriniz gençleşir. Böylece siz de daha genç gözükürsünüz.
 24. Hızlı zayıflamanın yolları denilince akla gelen bir diğer önemli teknik de tuz kullanımıdır. Aşırı tuz kullanımından kaçının çünkü aşırı tuz suyu vücutta tutarak sizi hem daha şiş gösterir hem de daha çok kilo almanıza neden olur.
 25. Sebzelere ve proteine ağırlık vermelisiniz. Ayrıca yiyeceklerinizi fırında ya da suda az yağ ile pişirin. Ancak bunun sağlıklı yağlar kullanılmalıdır. Örneğin zeytinyağı kullanmanız daha faydalıdır.
 26. Öğün aralarında acıkırsanız 3 ceviz – 1 bardak yoğurt ya da 1 salatalık ve 1 bardak ayran tüketebilirsiniz. Ancak öğün aralarında şekerli gıdalardan ve ekmekten uzak durmalısınız. Tabi bu ana öğünlerde ekmek yemeniz gerektiği anlamına gelmesin. Diğer öğünlerde karbonhidrat içermeyen yiyeceklere ağırlık vermelisiniz.
 27. Kesinlikle kola gibi şeker ve kalori deposu hazır içeceklerden uzak durun. Bunlar hem sağlığınızı bozar hem de aşırı yağlanmanıza neden olur.
 28. Günde en fazla 2 ya da 3 dilim tam buğday ekmeği tüketmelisiniz. Ekmek sadece kahvaltıda yenmelidir.
 29. Nasıl kilo verilir diye kara kara düşünmeyin ve stresten kaçının. Çünkü vücudunuzun stres altında iken kortizol hormonu salgıladığını ve bu hormonun da yağlanmaya neden olduğunu unutmayın.
 30. Canınız tatlı çektiği anda tatlı yerine ballı limonlu su ya da bir bardak ayran içebilirsiniz ya da bir dilim peynir yiyebilirsiniz.
 31. Kahvaltınızı mutlaka yapınız. Kahvaltıyı yapmanız sizi daha tok tutar ve diğer öğünlerde daha az yemenizi sağlar.
 32. Şekerli içeceklerden ve diyet içeceklerden uzak durmalısınız. Aşırı şeker ya da tatlandırıcı amacınıza ulaşmanızı engeller.
 33. Bu önerileri dikkate alırsanız artık sağlıklı diyet listesi, en etkili diyet, kilo vermenin püf noktaları, hızlı kilo verme yolları, nasıl kilo verebilirim, akupunktur ile hızlı zayıflamanın yolları gibi ifadeleri google arama motoruna yazmanıza gerek kalmayabilir.
 34. Yemeğe çorba ya da salatayla başlamayı bir adet haline getirirseniz siz de ideal kiloya ulaşma sürecinde önemli bir ilerleme kaydedebilir ve hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Neden mi? Yemeğe çorba ve salata ile başlamak, kan şekerinizi yavaş yavaş yükseltmiş olur ve kan şekerinde ani dalgalanmalar olmaz. Tavsiye edilen çorba tarifi ile ilgili video aşağıdadır. İzlemenizi kesinlikle öneririm. Zira bu çorbayı tüketmeniz hiç bir şey yapmasanız bile ayda 1000 gram vermenizi sağlayacak niteliktedir.
 35. Yemeklerden 10 ya da 15 dakika önce limonlu ılık su içebilirsiniz.
 36. En kolay kilo verme yolları dahi uygulanırken yapılan hatalardan en önemlisi ise ünlülerin yağ yakma sırları ve önerileri gibi sizin vücut yapınıza ve metabolizmanıza uygun olmayan yolları denemektir. Sibel Can, Madonna, Beyonce ya da Pelin Öztekin gibi isimlerin kullandığı hızlı zayıflamanın yolları sizin için uygun mudur? Bunu en az 10 kere düşünmeniz gerekiyor.
 37. Uğur Yücel’in sağlık durumu ve metabolizması sizinki ile aynı değil ki. Onların kilosu, boyu, yaşı, hastalık durumları, sağlık değişkenleri, boy kilo indeksleri, yaşam tarzları ve beslenme düzenleri sizinki ile benzerlik gösteriyor mu? Bütün bu değişkenleri diyetisyene danışmadan, bunları işe koşmadan yapılan her diyet sizi yanlışa sürükler. O nedenle ünlülerin kullandığı hızlı zayıflamanın yolları ile kilo vermek, en azından doktora ya da diyetisyene danışmadan mümkün değildir kendinizi kandırmayın.
 38. Yemek yerken televizyon seyretmeyin lütfen. Televizyon seyrederken yemek aşırıya kaçmanıza ve fazla kalori almanıza neden olabilir.
 39. Bütün bu teknikleri kullanmanıza rağmen hiç bir kıpırtı yoksa akupunktur tedavisi görebilirsiniz. Akupunktur ile zayıflayanların sayısı günden güne artıyor ve bu yöntem deneyimli uzmanlar tarafından uygulandığında mucizeler yaratabiliyor. Ayrıntılar aşağıda sakın es geçmeyin.
 40. Sağlıklı kilo yönetiminde doktor ya da uzman kontrolü şarttır. Önerilerimiz her hasta için uygun olmayabilir. Önce doktorunuza danışınız. Bizim amacımız sadece bilgi paylaşımı yapmaktır. İdeal kiloya ulaşma konusunda sitemizin hiç bir tıbbi sorumluluğu yoktur.

Uyku düzeni nasıl olmalıdır?

Güvenli kilo vermek için önemli bilgiler

 • Yemekte yavaş yiyebilirsiniz.
 • Düzenli egzersiz yapabilirsiniz.
 • İyi hissetmek için sebze ve meyve yiyebilirsiniz.
 • Daha çok su içebilirsiniz.
 • Bir işle meşgul olmadığınızda daha az yiyebilirsiniz.
 • Öğün atlamadan bir beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.
 • İlk aydaki duruma bakmadan motivasyonunu sürdürebilirsiniz.
 • Gereğinden az kalori almak iyi değildir çünkü metabolizmayı yavaşlatır.
 • Egzersizlere en az 30 dakika devam etmek gerekir.
 • Basit şekerlerden uzak durabilirsiniz.
 • Günde 8 saat uyuyabilirsiniz.

Beslenme Programı İle Hızlı Zayıflamanın Yolları

En iyi zayıflama yöntemi tabi ki sağlıklı beslenme ve kaliteli beslenme kurallarına uygun bir beslenme programını takip etmek ve beslenme düzenini yaşam biçimi haline getirmektir. Beslenmenin yağ yakımı üzerindeki etkisi egzersizden daha fazladır. Öyle ki sadece egzersiz programı takip ederek beslenmeye dikkat etmeyen kişiler ideal vücut ancak hayalden ibarettir.

Zayıflatan Yiyecekler

İdeal kiloya ulaşma konusunda kararlıysanız diyetisyen rehberliğinde aşağıdaki yiyecekleri beslenme programınıza eklemeniz yağ yakımına yardımcı olacaktır. İşte en etkili zayıflatan yiyecekler şunlar:

 • Bütün yumurta
 • Yeşillikler (İyice yıkanmış ve 15 dakika sirkeli suda bekletilmiş su teresi,  kıvırcık ya da marul)
 • Özellikle somon balığı ve diğer balık çeşitleri
 • Yeşil sebzelerden brokoli ve beyaz sebzelerden pırasa ya da karnabahar
 • Beyaz tavuk göğsü
 • Barbunya
 • Çorba çeşitleri
 • Lor peyniri
 • Fındık
 • Kırmızı biber
 • Greyfurt
 • Hindistan cevizi
 • Tam yağlı ev yapımı yoğurt
 • Chia tohumu

Tabi ki yukarıda verilen yiyeceklerin nasıl ve hangi oranlarda yeneceğine diyetisyen karar verecektir.

Kilo verme çorbası

Diyet Programı

Aşağıda güzel bir vücut isteyenler için hazırlanmış örnek bir diyet listesi var. Ancak bu listenin herkese uygun olmayabileceğini, herkesin metabolizmasının farklı olduğunu ve diyet listelerinin kişiye özel olarak hazırlanması gerektiğini sakın aklınızdan çıkarmayınız. Bu diyet programı sadece bir fikir edinme amaçlı olup size uygun olmayabilir. Bu nedenle hiçbir diyeti daha önce de vurguladığımız gibi diyetisyen ya da doktor kontrolü olmadan uygulamayınız.

Ünlü diyetisyen Ender Saraç en iyi zayıflama yöntemleri hakkında bilgi verdiği bir televizyon programında karbonhidratların öğle yemeğinde azaltılması gerektiğini vurgulamıştır.

Bir kere sağlıklı birinin öğün sayısının 3 den fazla olması bazı uzmanlar tarafından önerilmiyor. Bunların başında Canan Karatay ve Ahmet Maranki geliyor.

Sabah

 • Sabaha aç karnına ılık bir bardak su ile başlayabilirsiniz.
 • Sonrasında padişahlar ya da kraliçeler gibi bir kahvaltı yapabilirsiniz.
 • Sebze çorbası içerek sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz. Her zaman olmasa bile haftada 3 kez iyi gelebilir.
 • 2 tane haşlanmış yumurta ya da 1 tatlı kaşığı doğal tereyağında da olabilir.
 • 10 tane tuzsuz zeytin
 • 1 çorba kaşığı lor peyniri
 • 1 ya da 2 dilim kepek ekmeği
 • 1 domates ve 1 salatalık (yazları)
 • 1 avuç maydanoz ya da su teresi (Kışları)
 • Çayları şekersiz olmak şartıyla çok demsiz içebilirsiniz. Eğer şeker atıyorsanız içmeyin. Su ile kahvaltıda yapılabilir.
 • Ara öğüne kadar su içmeyi unutmayınız. İçine limonda damlatılabilir.

Ara öğün

 • 5 çorba kaşığı bulgur pilavı
 • 1 tabak sebze çorbası
 • 1 kase yoğurt ya da 1 bardak kefir
 • Bol limonlu salata
 • Duruma göre bir tavuk budu ya da 3 adet köfte ya da et çeşidi

Akşam

 • 1 kâse çorba
 • 1 tabak pırasa yemeği ya da 1 tabak haşlanmış brokoli ya da karnabahar
 • 1 dilim tam buğday ya da kepek ekmeği
 • 2 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
 • 1 kâse ev yapımı yoğurt
 • Bol limonlu salata

Egzersiz Programı Nasıl Olmalı?

Eğer kaliteli bir beslenme programınız varsa ve bu programı azimle takip ediyorsanız işin yüzde 80’inin başarmış olduğunuz söylenebilir. Bu programa ek olarak egzersiz programı da uygularsanız yağların erimesini hızlandırabilir, daha sıkı bir görünüme kavuşabilir ve zayıflarken sarkma problemlerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Nasıl bir egzersiz programı takip etmeniz gerektiği ile ilgili “fitness hareketleri” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Bilimsel Gerçeklere Göre Kilo Kontrolü Araştırmaları

Amacınıza ulaşmanız için bir çok teknik var. Bu yöntemler diyet yapmak, egzersiz yapmak, sağlıklı beslenme seminerleri ve yaşam tarzı değişiklikleri, ilaç kullanımı, bitkisel çay kullanma, liposuction (liposakşın- yağ aldırma) ve mide küçültme gibi cerrahi yöntemler olarak sıralanabilir.

1. Düşük karbonhidrat diyeti

Şayet evde kilo verme amacında olan biriyseniz, öncelikle şekerden ve ekmek gibi nişasta içeren gıdalardan uzak durman gerektiğini birçok sitede ya da ünlü kitapçıların sağlık bölümlerinde satılan diyet, sağlık ya da beslenme ile ilgili kitaplarda defalarca okumuş ya da televizyon programlarına katılan profesörlerden dinlemiş olabilirsin.

Uzmanların ya da doktorların 100 yıldan daha fazla süredir üzerinde anlaştığı bir konu varsa o da mutlaka kalori alımının azaltılması gerektiğidir. Eğer  buna inanma konusunda sıkıntılarınız varsa kilo verememek doğal olacaktır, şaşırmaya hiç gerek yok. O halde kalori alımı azaltılmalıdır.

Hızlı zayıflamanın yollarından biri de yabancı makalelerde geçtiği üzere “low carbonhydrate” yani “düşük karbonhidrat diyeti” yapmaktır. Neden mi? Ne kadar az karbonhidrat alırsanız kan şekerinizde dalgalanma fazla olmaz ve  o kadar geç acıkırsınız. Bilimsel bir araştırmada, düşük karbonhidrat diyeti ile yağ yakmaya çalışanların günlük 300 kalori daha az almış oldukları vurgulanmaktadır (1). Çok az vaktiniz varsa hemen o vücudu istiyorum diyorsanız Kim Kardashian’ın da 27 kilo vermesini sağlayan “Ketojenik diyet nedir, nasıl yapılır?” başlıklı yazımıza mutlaka göz atmalısınız.

Başka bir bilimsel araştırmanın makalesinde ise uzun dönem etkileri bilinmese de düşük karbonhidrat diyetinin hem vücut kilosu hem de kalp hastalıkları riskleri üzerine olumlu etkileri olduğu (2) ifade edilmektedir. Eğer insülin direnci probleminiz varsa şişman kalmak kaderinizdir adeta. O nedenle kendi başınıza bir şeyler yapmaya çalışmadan önce hastaneye gitmeniz çok faydalı bir adımdır.

Kan şekerinin, glukagon ve leptin adı verilen hormonların arasındaki ilişkiyi ve etki mekanizmalarını Prof. Dr. Canan Karatay ne kadar güzel açıklamış. Bu nedenle aşağıdaki videoyu mutlaka izleyerek yağ yakımının nasıl gerçekleşeceğini öğrenebilirsiniz.

Kalori azaltmanın bir diğer yolu ise yukarıdaki ilk resimde de görüldüğü gibi besin piramidinde kırmızı oku takip etmektir. Bu besin piramidi düşük karbonhidrat diyetine göre hazırlanmış olup, normalde en altta tahılların olması gerekir. Kırmızı ok yukarıyı gösteriyor, yani yukarıda yer alan besinlerin daha az tüketilmesinin daha etkili olacağını ifade ediyor.

En üst kısımda karbonhidratlı besinler var ki bu besinlerin sınırlandırılması bu diyet için hayati önem taşıyor. Ancak bu diyetin size uygun olup olmadığını ve hangi yiyeceğin ne kadar oranda azaltılması gerektiğini diyetisyen belirleyebilir. En altta ise protein içeren besinler var. Alttan ikinci sırada ise sebzeler ve meyveler yer alıyor. Burada en önemlisi protein nelerde var sorusunun cevabıdır.

2. Aç kalmayın ama acıkınca yiyin.

Hızlı zayıflamanın yolları nelerdir diye merak edenlerin yaptığı en büyük hata karbonhidratları azaltırken aynı zamanda yağları ve proteinleri de azaltmalarıdır. Sonuç olarak siz makine değilsiniz, insansınız acıkmak ve beslenmek sizin de hakkınızdır.  Vücut için temel enerji kaynağı olan besinleri tamamen kesmek kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Az yemek değil, sağlıklı ve dengeli beslenmek kilo verdirebilir.

Eğer hepsini yani karbonhidratlarla birlikte protein ve yağları da keserseniz, sonunda açlık çeker ve yorgun düşersiniz. Bunun sonucunda beslenme programını takip etmeniz zorlaşır ve artık o programı uygulamak istemezsiniz. Peki karbonhidratları bir miktar sınırlandırırken, onun yerine neler yenebilir?

3. Yumurta yiyerek zayıflayın!

Kahvaltılarda yenilen bir adet doğal yumurta hem protein kazandırır hem de daha tok tutar. Suda pişmiş olması ancak fazla katılaşmaması daha sağlıklıdır. Eğer yumurta haşlandıktan sonra sarısı siyahlaşmaya başlamış ise o yumurta sağlıklı olmaz, zira trans yağ oluşmuştur. Ancak kolesterol probleminiz varsa doktorunuzun önerilerini aklınızdan çıkarmayınız.

4. Ev yapımı yoğurt 

Bir kere yoğurt derken marketlerden alınan katkı madde dolu yoğurtlardan bahsetmiyoruz. Ev yapımı yoğurtlar, hem protein ve kalsiyum açısından zengindir hem de katkı maddesi içermez. Kendiniz yaparsınız, içine ne konulduğunu da en iyi siz bilirsiniz. Yoğurt midede bazı besinlere göre daha uzun süre kaldığı için tok tutma özelliğine sahip olup ara öğünlerde ya da acıkınca tüketilebilecek kalorisi ve karbonhidratı az, protein içeren bir besindir. İçindeki bağışıklık sistemini güçlendiren probiyotik bakteriler de ayrı bir öneme sahiptir.

5. Tereyağı ve doğal sızma zeytinyağı

Doğal olduktan sonra ve günlük belli bir miktarı geçirmeden bu tür yağları tüketmek size D vitamini kazandırır ve tok tutarlar. Ancak diyetisyenin önereceği miktardan fazlasını tüketmemek gerekir.

 • Sağlıklı bir yaşam için de zeytinyağı hayat kaynağıdır.
 • Yapılan araştırmalarda bir çok hastalığa karşı koruyucu olduğu da unutulmamalıdır.

6.Yağsız et ve balık

Şişmanlığın en büyük nedenlerinden biri de yeterince protein alınamamasıdır. Protein açısından zengin besinlerin başında tabi ki et gelir. Sindirilmesi uzun sürdüğü için hem daha tok tutar hem de daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Ancak çalışmalarda balık etinin daha faydalı olduğuna dair açıklamalara rastlamak mümkün olsa da balıktaki civa birikmesi durumları da göz ardı edilmemelidir.

7. Lifli ve sulu yiyecekler

Lif bakımından zengin ve sulu gıdalar mideyi daha fazla doldurarak daha az yenmesini sağlayabilir. Bu yiyecekler genellikle meyvelerdir. Örneğin greyfurt, karpuz, elma ve  armut gibi meyveler lif açısından zengindir. Yemeklerden önce yenildiklerinde midede doluluk oluştururlar. Ancak bu meyvelerdeki şeker miktarı konusunda dikkatli olmak gerekiyor. Yaşa ve cinsiyete göre değişmekle birlikte günlük en az 20 gram lif ihtiyacını karşılamak için lifli yiyecekler rehberine bakabilirsiniz.

8. Süt ve süt ürünleri

Diyet yaparken süt ve süt ürünlerini kesmek pek mantıklı değildir. Zira kalsiyum alımının yağ yakımını hızlandırdığına dair araştırmalar vardır. 2005 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre normal protein alımı ile birlikte kısa süreli kalsiyum alımının dışkıdaki yağ miktarını ve günlük harcanan enerjiyi 350 kJ kadar artırdığını ifade etse(3) de, 2004 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre ise; kalsiyum takviyesi kullananlar ile kullanmayanlar arasında yağ yakımı açısından anlamlı bir farklılık bulunamamıştır (4).

Ancak aynı makalede ise uzun vadede ve daha çok denek ile değişim yönü dikkate alındığında bir etkinin olabileceğinden bahsedilmiştir. Kesin bir bilimsel kanıta rastlanılmasa da bazı uzmanlar kalsiyumu yetersiz almanın kiloya neden olabileceği üzerinde duruyorlar.

9. Light değil doğal ürünleri tercih edin.

Marketler light yoğurt, süt, bisküvi ve gevrekler ile dolup taşıyor. Peki ama bunların etiketinde yazan değerleri hiç okudunuz mu? İçindeki karbonhidrat, şeker, protein ve yağ oranlarına baktınız mı? O halde paketli ürünlerden uzak durmak ve doğanın size sunduğu besinleri tüketmek daha sağlıklıdır.

Paketlenmiş gıdalar yerine sebzeler, meyveler, yumurta, balık, et, tereyağı, fındık ve zeytinyağı gibi besinleri tüketmek vücuttaki fazla yağın atılmasına yardımcı olur. Evde yemek yapmak da bu amaca hizmet eder.

10. Akupunktur 

Sadece muhteşem bir vücut ya da sigarayı bırakmak için değil, aynı zamanda kan şekeri, tansiyon, sinir sistemi ve bağışıklık sistemi üzerinde de oldukça olumlu etkilere sahip bir tekniktir. Tüm vücut fonksiyonlarını düzenlemesi, su içmeyi alışkanlık haline getirmesi, çalışmayan bağırsakları çalıştırması, sindirim sorunlarını azaltması ve uykusuzluk problemlerini düzenlemesi gibi birçok açıdan sizi mutlu edebilir.

Akupunktur uygulaması Çin tıbbına göre kulaktan ve vücuttan yapılırken, Almanlar sadece kulaktan yapıyorlar. Bu uygulamadan maksimum derecede fayda sağlamak istiyorsanız işinin ehli uzmanlardan yardım almalısınız.

Bu makalede sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı en hızlı zayıflamanın yolları üzerinde durduk. Sizlere sunduğumuz etkili ve sağlıklı zayıflama yöntemleri rehberinde hızlı zayıflamanın yolları hakkında ayrıntılı bir inceleme yaptık. Eğer iyi bir görünüme kavuşmak amacını taşıyorsanız yüzde 70 oranında beslenme düzeniniz, yüzde 30 oranında ise yaptığınız egzersizler etkili olacaktır. Bu açıdan ilk adım diyetisyen kontrolü ve uygun beslenme programının hazırlanması, ikincisi ise uygun egzersizleri yapmaktır.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

89 yorum “Hızlı zayıflamanın yolları ve en iyi kilo verme yöntemleri”

 1. Pingback: vakumbel

 2. Göbek yağlarımdan yani balkon göbekten kurtulmanın yolları hakkında bir yazınız yok mu ne yapsam hangi zayıflama yöntemini uyguladıysam onlardan kurtulamadım ne yapıcam? Sizce 15 km yürüsem gider mi?

 3. karamanlı hayriye

  Hocam ben keçi sütü ile zayıflamaya çalışıyorum sizce sağlıklı mıdır?

 4. iyi akşamlar…ben 104 kiloydum bir aralar. Doktorum Harun bey bu konuda bana çok destek oldu. kilo verirken birilerinin size destek olması en az inanmak kadar önemli. Annem hep bana göre yemek yaptı, babam ne istediysem geri bırakmadı, özel bi diyetisyene gittim spor vs. Yani ailemin desteğini arkama aldım ve bu işe başladım. şuan 77 kiloyum. Ben 158 cm boyunda 22 yaşındayım. Artık 38-4o beden giyebilmek istiyorum.

 5. İşte size en kolay zayıflama yöntemleri. Abur cuburdan uzak durun, spor yapın ve porsiyonları küçültün, bu kadar basit. Ama ne yalan söylimm ekmek yemeden doyduğumu hissetmiyorum.

 6. Hocam zayıflama yöntemleri arasında sizce egzersiz mi daha önemli yoksa beslenme mi?

 7. ‘This week, I will only drink one beer on Friday night, saving myself thousands of calories’.
  If you want to build a considerable business, you’ll have to be able
  to come up with constant leads. R

 8. Hocam yaşım 28 kilom 91 boyum 163 ne yapsam zayıflayamadım. En iyi zayıflama yöntemi hangisi lütfen yardımcı olur musunuz?

 9. nilüfer sipahi

  biz teşekkür ederiz kilo vermenin yolları hakkında her türlü bilgi hakkında danışabilirsiniz

 10. neredeyse bende hızlı kilo verdiren diyetlerden birini denemeyi düşünüyordum ancak dediğiniz gibi uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan diyetlerin hiç bir faydası da olmaz. Bilgilendirme için çok teşekkürler…

 11. Bunları yapmamız dahilinde başarılı olabiliriz yani öyle mi kilo vermek için soğan suyu kürleri nasıldır acaba bir faydası olur mu?? Teşekkürler.

 12. kilo vermek için özellikle hızlı kilo vermek için ben de bu önerilerle tam 7 kilo verdim ancak diyetisyene de gittim tabi ki..

 13. hızlı kilo vermek için çok faydalı öneriler çünkü ben tam 2 ay kadar uyguladım trigliseritim vardı o bile normal seviyeye geldi ayrıca 5 kilo verdim iki ayda…

 14. Sağlıklı zayıflamak ve hızlı kilo vermek için vitamin ve mineral destekli bitkisel ürunleriniz var mı?

 15. Pingback: şahin bey

 16. nilüfer sipahi

  Farkında olmadan daha çok yemeye neden olabilir kilo vermek için tv karşısında yenmemesi daha faydalı olabilir.

 17. yasemin bozkurt

  Hocam bende 20 hasndaym 71 kiloyum 1/62 boyundaym kilom cok dqzla uc ayda 15 kilo vermek istyrm en hizli nasl vereblrm

 18. nilüfer sipahi

  Nasıl kilo verilir başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi öncelikle bir doktora gidip muayene olmanız gerekir.

 19. Bu kadar güzel aciklama olmaz nasıl kilo verilir ve hızlı kilo verme yolları konusundaki süper bir makale TEBRİK ederim

 20. Merhaba ben 13 yaşındayım 160 cm boyum 56 kilom var. Yaşıtlarıma göre çok az yiyorum ama düzensiz yiyorum. Göbeğim çok fazla. Birine söylemeye çekiniyorum. Napmalıyım?

 21. nilüfer sipahi

  Merhaba Melis, bir diyetisyene gitmeni öneririm. Az yemene rağmen göbeğin büyükse bu şekerli yediğin anlamına gelebileceği gibi başka hastalıkların da belirtisi olabilir. Kilo nasıl verilir yazısında da belirttiğimiz gibi öncelikle doktora gitmen gerekiyor.

 22. nilüfer sipahi

  Sevgili Sümeyye öncelikle bir dahiliye uzmanına muayene olup tahlil yaptırmalısın. Nasıl kilo verilir yazısında belirtilen hızlı kilo verme yolları nelerdir öğrenebilirsiniz ayrıca tahlilerden sonra diyetisyene görünmelisin.

 23. cagla demırdes

  merhaba ben cagla on uç yasındayım boyum 1.62 ve kilom doksan diyetısyene gittim bana ton balıgı salatası zencefilli süt gibi tadı berbat seyler verdı mıdem bulanıyo yerken yuzuyorum aslında fakat rengl olduktan sonra daha hızlı kılo almaya basladım zayıflama uzerıne olan bır kıtap var ondan dahı aldım ama olmuyo arkadaslarım sımdıden mezunıyet ıçın hazırlıklara basladı fakat ben gıtmeyı bıle dusunmuyorum cunku hepsi elbıse alıyo ve ben elbısenın ıcınde cok cırkın oluyorum lutfen yardım edın bana ne yapmam lazım

 24. nilüfer sipahi

  Sevgili Çağla, bu bana söylediklerini hemen diyetisyenine söylemelisin ve nasıl kilo verilir yazısında belirtmesek de diyetisyeninden yeni bir program yazmasını istemelisin.

 25. Merhaba Arkadaşlar Benim yaşım 13 boyum 163 yaşıma göre kilom çok fazla 5 aya kadar 32 kilo vermem lazım.nolur yardımcı olurmusunuz

 26. nilüfer sipahi

  Merhaba Semih öncelikle bir doktora gidip herhangi bir sağlık sorunun olup olmadığını öğrenmen gerekir. Sonrasında ise bir diyetisyene gitmelisin. Aynı zamanda zayıflama yöntemleri konusundaki makalemizi de okumanı öneririz.

 27. Merhaba ben Meral,evliyim bir yaşında kızım var dogumdan sonra cok kilo almaya başladım,24 yaşındayım , boyum 180 ,kilom 90 ,tatlı şekerli bir şeyler yemeden günüm gecmiyo,diyete başlasam bile en sonunda tatlıdan vazgeçemiyorum nasıl en hızlı bir şekilde kilo verebilirim

 28. Merhaba, ben 170 boyunda 63 kiloyum bir türlü istediğim kiloya düşemiyorum ne zaman diyet yapmaya karar versem canım tatlı şeyler çekiyor sizce ne yapmaliyim

 29. nilüfer sipahi

  Sevgili Sevda hanım canınız tatlı çektikçe ayran, kefir ya da su gibi içecekler içebilirsiniz. Ayrıca nasıl kilo verilir yazımızda da belirttiğimiz gibi bu kısır bir döngüdür siz tatlı yedikçe daha fazla canınız çekecektir.

 30. Ben 16 yaşındayım boyum 1.65 kilo 65 nasıl bir diyet yapmalıyım göbeğim çok var lütfen yardım edin:((

 31. Merhaba ismim Bilyana cocugum 147 boyunda 54 kilo 11 yasinda cok fazla yemek iyiyor ve tatliyi de bana yardimci olun ne yapa bilirim cocuk yumeden durmuyor

 32. nilüfer sipahi

  Merhaba Bilyana evde şekerli gıdaları bulundurma yemekleri az yap, kendinde tabakları ve porsiyonları küçült ve hemen bir diyetisyene götür. En hızlı kilo verme yolları ile ilgili yazımızda da belirttiğimiz gibi diyetisyen ile beslenme programı uygulayın. Dışarıda yemek yemeyin.

 33. Selam Hocam ben her öğün sabah aç karna su,kahvaltıdan sonra yani her öğün öncesi ve sonrası su içiyorum gece uyumadan once 30 Dk’lık egzersiz 8 Dk’lık ise dans ediyorum ekmek 1 aydan fazla yemiyorum sizce bu faydalı mı ?
  ve teşekkürler.

 34. Kilo almak veya vermek isteyenler için hazırlanmış zayıflama yöntemleri konusundaki iyi bir yazı olmuş.

 35. nilüfer sipahi

  Sevgili Serhat, su içmen ve hareketli olman tabi ki etkili olacaktır ancak zayıflama yöntemleri konusunda en önemli adım bir uzman ya da diyetisyen eşliğinde gerekli tahliller yapıldıktan sonra vücut yapına, cinsiyetine ve metabolizma gibi faktörlerin göz önüne alınarak hazırlanacak olan beslenme programına uymandır.

 36. nilüfer sipahi

  Sevgili Ahmet zayıflama yöntemleri arasında evde zayıflama diye bir yazı yazmadık ancak evde kilo vermek zordur. Öncelikle bir diyetisyene gidip beslenme programı hazırlatmalısın. Sonrasında ise bilgisayar, cep telefonu ve televizyondan uzak durmalısın. Çünkü bunlar hareketsiz olmana neden olurlar. Yürüyüş yapabilirsin. Evde hareketsiz kalmadan diyetisyeninin önerilerine uyabilirsin.

 37. Merhaba ben 156 boyundayım kilom 50 ve ben bu durumdan çok rahatsızım çevremdekiler ne kadar kilolu değilsin deseler de ben.kendimi çok kilolu hissediyorum ve emzirdigim için rejim yapamıyorum sizce ne yapmalıyim?

 38. nilüfer sipahi

  Merhaba Aliye hanım zayıflama yöntemleri yazımızda da belirtildiği üzere şekerden ve hamur işlerinden uzak durup daha protein oranı yüksek kaliteli besinler ile beslenebilirsin ancak doktorunla da mutlaka görüşmelisin.

 39. Merhabalar ben kaç doktora gittim ama fayda etmiyor 21 yasinda evliyim ve 130 kiloyum 1kizim var artik bunalima giriyorum ve daha cok ymk istiyorum su içsem yariyo o derece oldum bna yardim edin lutfenn istanbul da oturuyorum..

 40. nilüfer sipahi

  Merhaba Gönül hanım doktor size herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını söylemedi mi acaba? Tüm tahiller yapıldı mı bence bir araştırma hastanesine gidebilirsiniz. Ekmekten ve şekerden mümkün olduğunca uzak durup egzersiz yapabilirsiniz ancak doktor tarafından belirlenen bir sağlık sorununuz yoksa. Zayıflama yöntemleri ile ilgili yazımızda da söylediğimiz gibi önce doktorun önerileri daha önemlidir. Gün içinde nasıl besleniyorsunuz lütfen yazar mısınız?

 41. Hocam merhaba ben herhangi bir diyet uygulamadım daha önce 1.80 boyunda 115 kiloyum ne yapmaliyim

 42. nilüfer sipahi

  Sevgili Ömercan zayıflama yöntemleri ile kilo vermek istiyorsan öncelikle bir diyetisyen gitmen gerekiyor.

 43. Ramazan ayındayken diyetimize nasıl devam edebiliriz? Mesela sahurda neler yememiz veya yemememiz gerekir ? İftarla sahur arası az tatlı yersek zararlı mıdır?

 44. nilüfer sipahi

  Nasıl kilo verilir ve zayıflama yöntemleri ile ilgili yazılarımızda belirttiğimiz gibi ister Ramazan olsun ister başka zamanlarda tatlıdan, basit şekerlerden uzak durmak ya da mümkün olduğunca sınırlandırmak zayıflama sürecinde çok etkilidir ancak şekeri ya da hipoglisemi gibi durumlar varsa doktorunuzun önerdiklerini uygulamanız gerekir. Onun dışında tatlı yemek zaten sizi daha çok acıktırır. Yumurta beyazı, zeytin, tuzsuz peynir ya da ayran acıkmayı engelleyebilir. Bunları da yiyebilirsiniz.

 45. Merhaba ben sema 16 yaşındayım çok kilolu değilim ama zayıflamak istiyorum makaleniz çok güzeldi. Bana ne önerebilirsiniz ☺

 46. Ben Ayşe 16 yaşındayım yediklerime dikkat edyiorum fakat bacaklarımda ve karın bölgemde kilolarım var ayrıca boyum da 1 59 Nasıl kili verebilirim

 47. nilüfer sipahi

  Sevgili Ayşe zayıflama yöntemleri başlıklı makalemizde belirttiğimiz gibi öncelikle diyetisyene gitmeli ve sağlık sorunun olup olmadığını öğrenmelisin. Eğer bu bölgelerle ilgili sorun yaşıyorsan bacak inceltme ve göbek eritme ile ilgili yazılarımızı okumanı öneririm.

 48. nilüfer sipahi

  Sevgili Sema ne sana ne de bir başkasına tedavi adına hiç bir şey önermiyoruz, önermek gibi bir amacımız da yok. Biz müneccim değiliz ki seni görmeden tedavi sunalım. Kısacası zayıflama yöntemleri yazımızda da söylediğimiz gibi şekerli gıdalardan ve unlu mamüllerden uzak durmak zayflama sürecinde etkilidir. Ancak diyetisyene gitmeden uygulayacağınız her şey sağlıksızdır. Bu nedenle diyetisyene gitmelisiniz.

 49. Merhaba hocam ben ilk çocuğumu dogurduktan sonra tam 20 kilo aldım şimdi kızım iki yaşında ve beş kilo verdim ama o zaman 60 kiloydum şimdi 75 kiloyum ve ne yapsam kilo veremiyorum. Herhangi bir hastalık durumu da yok çok şükür. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin.

 50. nilüfer sipahi

  Merhaba Hale hanım, zayıflama yöntemleri makalemizi okuduysanız öncelikle diyetisyene gitmeniz gerektiğini de okumuş olmalısınız. Şekerden uzak durmanızda yarar vardır doktor aksini söylemedikçe.

 51. Merhaba ben 16 yaşındayım boyum 1.66 kilom ise 65 ben bu durumdan çok rahatsızım bacaklarım fazlasıyla kalın ve az bir şey göbeğim var nasıl kilo verebilirim yani ne yapmalıyım?

 52. Merhaba adım selin 24 yaşındayım ve evliyim evlendikten 1 yıl sonra hızlı bi şekilde 19 kilo aldım boyum 158 kilom 73 bununla ilgili kullanmadığım ilaç çay kalmadı duyduğum herşeyi denedim fakat sonuç negatif internetten aldığım zayıflama ilaçlarla kısa sürede ciddi kilo verdim fakat ilaçları bırakır bırakmaz daha çok kilo aldım aslında normalde çok enerjik bir insanım hareketli bir yapıya sahibim fakat kilo aldıktan sonra o halimden eser kalmadı spor salonuna yazıldım bir hafta sonra gitmemeye başladım diyet mantığına girdiğimde vücudum bana savaş acıyor ne yazık ki bu sebeptendir ne yaparsam yapayım sonuç alamıyorum çok üzgünüm ama cok make-up artistliği yapıyorum giydiğim hiç bir şeyi kendime yakıştıramıyorum gülmek dahi istemiyorum eşimle ciddi sorunlar yaşıyoruz oturduğum yerden kalkmak istemiyorum dahası ve en önemlisi isteğim bile azaldı biraz önce psikiyatriden de randevu aldım doktoruma ve diyetisyen ime göre tüm değerlerim normal diyetisyen ise yaşın çok küçük henüz kilo vermen çok kolay dedi peki neden olmuyor ne yapmam lazım ?

 53. nilüfer sipahi

  Merhaba Selin zayıflama yöntemleri hakkındaki bu yazıda belirttiğimiz gibi zayıflama sürecinde yapman gereken en önemli adım bir diyetisyenden destek alman olacaktır. Şekerli gıdalardan, tatlılardan ve hamur işlerinden uzak durmak ya da en azından onları sınırlandırmak yararlı olabilir desem de buna diyetisyen ile karar vermeniz gerekir. Yani diyetisyeninin söylediklerini harfiyen yerine getirdiğinden emin olmalısın.

 54. Hocam merhaba 24 yaşındayım 1.86 boy 115 kiloyum yaza kadarda çalışmıyorum ve maddı durumum doktara veya spora gitmeye uygun değil kendi çabalarımla mümkünmüdür düzenli beslenme ve yürüyüş ile 2 veya 3 ayda 15 kilo verebilirmiyim sizce yada kısaca neler yapmam gerekir bilgi verirmisiniz

 55. Bende zayıflamak istiyorum ama olmuyor tiroidlerim çalışmıyor sürekli kilo alıyorum devam ediyorum ben nasıl zayıflayabilirim 158 boyundayım kilom 88 kg ve oturarak çalışıyorum, spor yapma imkanım da yok yardımcı olur musun bana da.

 56. Merhaba Asya hanım, eğer zayıflama hakkındaki en ayrıntılı bu makaleyi yani zayıflama yöntemleri ile ilgili bu makaleyi okuduysanız orada da yazıyordu ancak ben yine de söyleyeyim. Öncelikle sizin bir tiroit çalışmama sorununuz var. Bu nedenle doktora ve diyetisyene tekrar gitmelisiniz. Tiroid için tedavi yöntemini doktorun önereceği şekilde yapabilirsiniz. Ancak diyetisyene de mutlaka gitmelisiniz. Ona rahatsızlığınızı mutlaka söylemelisiniz. O da size uygun bir beslenme programı hazırlayacaktır. Spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Evde de egzersiz yapabilirsiniz.

 57. Merhaba ben 1 yılda 26 kilo verdim fakat şuanda nedense durdu. O zamanlar yaptıklarımı uyguluyorum ama kilo veremiyorum (17 yaşındayım bu arada ) Nerede yanlış yapıyor olabilirim yardımcı olur musunuz?

 58. nilüfer sipahi

  Merhaba Aslı nasıl kilo verilir başlıklı yazımızda ifade ettiğimiz gibi her zaman diyetisyen ya da doktor kontrolü ön şarttır. Aynılarını yapıyorum ancak kilo veremiyorum dediğinize metabolizma hızınız değişmiş ya da Allah korusun bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle dahiliye uzmanına ya da diyetisyene giderek kan tahlillerinizi yaptırınız. Eğer bir sağlık sorunu mevcut değilse bir de sporla birlikte zayıflamaya çalışabilirsiniz ancak söyledikleriniz çok yetersiz yorum yapmam için. Nasıl beslendiğinizi bilmiyorum.

 59. nilüfer sipahi

  Merhaba Batuhan, sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsan en etkili zayıflama yöntemleri arasında öncelikle diyetisyene gitmek bulunur. Bu çok önemli, çünkü diyetisyen senden bazı tahliller isteyerek bir sağlık sorunun var mı yok mu bunu anlayacak. Sonrasında ise senin metabolizmana ve yapına en uygun sağlıklı bir diyet programı uygulatacak. Eğer gitme imkanın yoksa vücut geliştirme sporuna başlayabilirsin. Çikolatadan, koladan, şekerli yiyeceklerden uzak durman bile sana en az 2 kilo verdirebilir. Ancak doktora gitmelisin.

 60. nilüfer sipahi

  Merhaba Fidan, öncelikle sağlıklı bir şekilde zayıflamak için sizin bilmediğiniz bir sağlık sorununuz olup olmadığını anlamak için dahiliye uzmanı ya da diyetisyen ile görüşmeniz ve tahlil yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında sağlıklı bir beslenme listesi oluşturmak en etkili zayıflama yöntemleri arasında yer alıyor. Sizin yapınıza en uygun sağlıklı beslenme listesi ise diyetisyen tarafından size özel olarak hazırlanmalı. Bacak inceltme ile ilgili makalemizi okumalısınız. Şekerden, koladan ve hamur işlerinden vazgeçmeyip doğru ve yeterli egzersiz yapmadığınız sürece göbek erimez. Ayrıca zayıflama konusunda bitkisel zayıflama ve zayıflama çayları konusunda dikkatli olmanda yarar var ve zayıflama çayı ile kilo vereni hiç görmedim. Bunun dışında ünlülerin zayıflama sırları senin için uygun olmayabilir, doktora danışmadan bunlardan uzak durmalısın.

 61. Merhaba Nilüfer hocam, 26 yaşındayım ve ilk bebeğimi doğurdum. 172 cm boyum var ve gebelik öncesi kilom 65 idi. Sonra 25 kilo birden aldım ve 90 kilo oldum. Şimdi bebekten sonra 10 kilo verdim ancak hala 15 kiloya yakın fazlam var. Sizce zayıflama ilacı falan mı kullansam? Ne önerirsiniz?

 62. nilüfer sipahi

  Merhaba Aysu hanım öncelikle bebeğinizin kaderi bahtı güzel olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Eğer sağlıklı zayıflama amacını taşıyorsanız öncelikle hiç çekinmeden bir diyetisyene gitmelisiniz. Diyetisyen sizi görmeden söyleyeceğimiz her öneri sizi zayıflamaktan ziyade kilo almaya sürükleyecektir. Genel kural olarak ekmekten, hamur işlerinden ve şekerli gıdalardan uzaklaşıp sebzeye ve proteine yönelebilirsiniz. Ancak zayıflama sürecinde deneyimli bir diyetisyen destek almak şarttır.

 63. Ben 11 yaşındayım. Boyum 152 ve 43 kiloyum nasıl daha hızlı kilo verebilirim. 25 kiloya düşmemek lazım.

 64. nilüfer sipahi

  Merhaba Fatmanur, yaşın gereğince mutlaka doktora sonra da diyetisyene görünmelisin. Nedeni ise zayıflama rehberimizdeki zayıflama yöntemleri senin için uygun olmayabilir. Ancak şekerli ve unlu gıdalar ile koladan ve meyve sularından uzak dur. Hamburger yeme. Uzun süre pc başında oturma, telefonla uğraşma evden çık biraz yürü, hava al. Su iç, ekmeği fazla yeme, sebzelere ağırlık ver. Sabahları 1 yumurta yanında iyice yıkanmış salatalık ve domates ye. Bu makaledeki zayıflama çorbasını annene yaptır ve afiyetle iç. Diyetisyene de mutlaka git.

 65. Hocam selamlar olsun. Ben Antalya’dan Ayla. İnternette zayıflama yöntemleri diye araştırma yaparken sizin siteye ulaştım ve birçok konuda da bilgi sahibi oldum. Ancak aklıma bir konu takıldı. Ben 70 kiloyum ve boyum da çok kısa 156 cm. Yaşım 26 bebişimi 2 önce ddoğurdum. Hala kiloyu atmış değilim. İstediğim şekilde olmam için çok araştırma yaptım ve uyguladım. Amacım tabi ki hızlı bir şekilde sağlıklı zayıflamak. Sorum şu zayıflama sürecinde protein oranımı artırmadan kilo vermem mümkün değil mi? Ben protein içeren yiyeceklere baktım ancak fiyatları çok pahalı. Benim maddi durumumum çok iyi değil. Bunun için bana bu gerçeği de göz önüne alarak bir zayıflama programı sunabilir misiniz? Sevgiler

 66. Arkadaşlar kilo vermek istiyorsak daha fazla mı uyumak gerekiyor. Bu yazıdaki Canan Karatay videosunda uyku yağ yakımını olumlu yönde etkiler diyor. Ben şöyle anladım eğer zayıflama amacındaysak daha fazla uyuyacağız ve daha geç yemek yemiş olacağız. Her neyse bunda takılıp kalmak istemiyorum. Asıl sorum Nilüfer hocaya. Hocam ben ney yaptıysam kilo veremedim. Diyetisyene de gittim ancak sonuç sıfır kilo bile veremedim. Nerede yanlış yapıyorum. Sizin bu yazınızı okudum ve zayıflama yöntemleri konusunda bilgi edindim ancak şimdi bunları yaparsam bir faydası olur mu diye endişelendim. Çünkü hızlı zayıflama yolları diye başlayan web sitelerindeki yazıların bana hiç bir faydası olmadı. Onun için bu yazıdaki zayıflama önerilerine tereddüt ile yaklaştım. Benim uygulamadığım zayıflama yöntemleri de var. Ne olur yardım edin bana. Kafam çok karışık.

 67. nilüfer sipahi

  Sevgili Esma, bu zayıflama rehberindeki en etkili ve en iyi zayıflama yöntemleri ile kısa sürede kilo verebilirsin ancak diyetisyene mutlaka danışmalısın. Ayrıntılı cevabımı; konusu zayıflama olan mesajımı e mail adresine yolladım. Sağlıklı günler

 68. 2 ayda zayıflamam lazım. Burada bahsettiğiniz zayıflama yöntemlerini uygulasam kaç ayda amacıma ulaşırım?

 69. Yardım edin lütfen üç kilo vermek istiyorum her gün bir buçuk saat egzersiz yapıyorum limonlu su içiyorum çok yemiyorum bol bol meyve yiyorum 11 gibi yatakta oluyorum çok hareket ediyorum ama nafile.

 70. huriyeiremçetin

  40 yaşındayım 16o boyum 80 kiloyum az yiyorum ama kilo veremiyorum ekmek yemiyorum bol su içiyorum çok tuvalete gidiyorum hiç kilo veremiyorum aksine alıyorum günlük sebze iki öğün yiyorum çayı şekersiz içiyorum fakat hiç faydasını görmedim bana yardım edin

 71. nilüfer sipahi

  Huriye hanım zayıflamak istiyorsanız öncelikle diyetisyene gitmeniz gerekiyor. O size bazı tahliller yaptıracak ve herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını belirleyecek. Oradan çıkan sonuçlara göre sizin yapınıza, metabolizma hızınıza ve hareket durumunuza göre zayıflama diyet listesi hazırlayacaktır. Size ise sadece bunu harfiyen uygulamak kalıyor.
  Sağlık sorununuz olabilir ve bu nedenle kilo veremiyor olabilirsiniz. O nedenle diyetisyen kontrolü olmadan hiç bir diyeti uygulamayınız. Buradaki zayıflama yöntemleri sağlıklı olduğu bilinen kişiler için bilgi amaçlıdır. Çaydan uzak durmanızda fayda var.
  Şimdi doktora gittiğinizi ve sağlık sorununuz olmadığınızı öğrendiğinizi varsayalım.
  Sabahları aç karnına limonlu su içebilirsiniz.
  Kahvaltıda suda pişmiş yumurta yerseniz geç acıkırsınız.
  2 saatte bir limonu su içebilirsiniz.
  Çayı bırakın.
  Ekmek yemeyin.
  Proteine ağırlık verip, karbonhidratı azaltın.
  Ayrıca yazımızda belirtilen en iyi zayıflama yöntemlerini uygulamanıza rağmen kilo veremiyorsanız mutlaka doktora gitmelisiniz ve muayene olmalısınız. Bu sizin bir sağlık sorununuz olduğu anlamına gelebilir.

 72. nilüfer sipahi

  Bol bol meyve yiyerek bol bol şeker de yemiş oluyorsunuz. O nedenle kilo veremiyorsunuz. Ayrıca diyetisyene gitmeden zayıflatan bir zayıflama yöntemi yok maalesef. Ayrıntılı bilgi için Huriye hanıma verdiğim cevabı okuyabilirsiniz.

 73. Bence hızlı zayıflamanın yolu ketojenik diyettir diye düşünüyorum. Çünkü ne ekmek var, ne makarna ve pirinç. Bunların hepsi kaç şekerini maalesef hortlatıyor. O nedenle keto diyeti diyorum tek kelimeyle.

 74. Zayıflamak için en doğal yöntem sabahları aç karnına yarım saat yürüyüş yaptıktan sonra 5 kaşık lor peyniri, yumurta ve zeytinyağlı salata tüketmektir. Kesinlikle ekmekten uzak durun. Sebzeye ağırlık verin. Bol bol su için. Ya da platonik bir aşka tutulabilirsiniz:)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir