Evde kol kası geliştirme yöntemleri

Evde kol kası geliştirme yöntemleri

Evde kol kası geliştirme yöntemleri ile ilgili bir rehber niteliği taşıyan bu makalede evde kol kası geliştirme hareketleri nelerdir öğreneceksiniz ve bu makalede sunacağımız iki programla kısa sürede biceps ve triceps kaslarını görünür şekilde geliştirebileceksiniz.

Evde kol kası geliştirmek inanın çok kolay. Tabi bu programları uygulamadan önce vücut geliştirme beslenme programı ile ilgili makalemizi okuyarak nasıl bir beslenme düzeniniz olduğunu öğrenebilirsiniz.

Bu rehber hem maliyeti yok denecek kadar az hem de çok etkili bir şekilde çok kısa sürede iri kol kaslarına kavuşmanızı sağlayacak iki programdan oluşuyor.

Evde kol kası geliştirme programı iki aşamadan oluşuyor: Birincisi evde biceps kası geliştirme yani evde ön kol kası geliştirme hareketleri, ikincisi ise evde triceps kası geliştirme yani evde arka kol kası geliştirme hareketleri…İşte evde kol kası geliştirme rehberi:

Evde kol kası geliştirme yöntemleri

Evde ön kol kası geliştirme programı (Biceps)

Evde kısa sürede biceps kaslarınızı geliştirmek ister misiniz? Sadece tek bir uygulama ile farkı hemen görmek mi istiyorsunuz? O halde şunları iyi okuyun. Size sadece bir sırt çantası ve ağırlık gerekiyor. Evde kas geliştirme hareketleri yapanlar genelde ya ekonomik sebeplerden dolayı spor aletleri alamayacak durumda olurlar ya da sonucu belli olmayan bir deney için para harcamak istemeyenlerdir.

Sebebi ne olursa olsun eğer egzersizleri evde yapacaksanız ve hiç bir aletiniz yoksa 2,5 litrelik kola şişelerine su ya da kum doldurup ağırlık yapabilirsiniz. Bunları da bir sırt çantası içine koyarsanız alın size oldukça etkili bir dambıl seti. Hatta ondan daha etkili sonuçlar bile elde edebilirsiniz. Bununla ilgili Kenzo Karagöz çok güzel bir video hazırlamış. Ayrıca daha önce Kenzo Karagöz bacak egzersiz programı hakkında bir makalemiz olmuştu.

Şimdi ise evde kol kası yapmak ile ilgili aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz. Gerçekten denendi, tescillendi. Sadece tek uygulama ile yani yaklaşık 15 dakikada bicepsleriniz yani ön kol kaslarınız gözle görülür bir şekilde gelişecektir. Vücut geliştirmeye yeni başladıysanız yani ilk defa yapacaksınız 4 tane 2,5 litrelik kola şişesine su doldurun ve hepsini çantanın içine koyun. Böylece 10 kg ağırlığında bir dambılınız olur. Hem de çantanın tutuş şeklinden dolayı kaslarınızı oldukça çalıştıran bir ağırlık seti.

Tabi öncelikle halter yapmanız gerekiyor. Hiçbir alet kullanmadan evde kol kaslarınızı irileştirmeniz ve geliştirmeniz mümkündür. Hem de çok etkili. Yukarıda zaten halteri nasıl yapmanız gerektiğini anlattık.

Birinci hareket ön kol kaslarını çok etkili bir şekilde çalıştıran bir hareket çok faydalı. Hemen faydasını göreceksiniz. Bu hareketi 4 set 10 tekrar ya da duruma göre 4 set 12 tekrar ya da 3 set 12 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz ancak yapamayacak gibi olursanız tekrar sayısını azaltabilirsiniz.

Çantanın içinde 10 kg olması egzersizin etkisini artıracaktır. Bu program evde kol kası geliştirmek isteyenler için hazırlandığına göre beslenmenizde protein tozu kullanımı olmadığını varsayıyoruz. Bu programa başlamadan önce 3 adet yumurtayı bir tabak içerisinde çırpın ve zeytinyağı ile omlet yapın. Bunun yanında tam buğday ekmeği iki dilim ve iki bardak meyve suyu tüketebilirsiniz.

Diğer hareket de yine ön kol kaslarını oldukça etkili bir şekilde çalıştırır. Bu hareketi de 3×10, 4x 10 ya da  4×12 şeklinde uygulayabilirsiniz. Bu programı haftada bir kez uygulamanız yeterli olacaktır. Zaten bu programı etkili ve doğru bir şekilde uyguladığınızda kol kaslarınız şiddetli bir şekilde ağrıyacaktır. Tabii bir süre egzersiz var ancak hepsini burada veremedik. Bu nedenle kas geliştirme tv sitesindeki kol kası ile ilgili sayfamızdaki biceps hareketleri makalemize de bakabilirsiniz.

Eğer kol kaslarınız ağrımıyorsa hareketi eksik yapmış olabilirsiniz. Bu programı uyguladıktan hemen sonra iki adet ton balığı tüketebilirsiniz ve bir bardak meyve suyu içebilirsiniz. Şimdi gelelim arka kol kaslarını geliştirmeye… Aşağıda bahsedilecek olan programı lütfen bu programdan en az iki gün sonra uygulamaya çalışın. Aynı gün yapmanız kesinlikle önerilmez.

Evde arka kol kası geliştirme programı (Triceps)

Bu program da evde arka kol kası geliştirmenizi sağlayacak olan iki hareketten oluşuyor. Birincisi dips hareketidir. Diğeri ise pushups hareketidir. Bu hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmek için aşağıdaki Kenzo Karagöz tarafından hazırlanan videoyu seyretmenizi öneririz. Bu program çok etkili bir şekilde arka kol kaslarını çalıştırır.

Evde arka kol kası geliştirme hareketleri ile tricepslerinizi geliştirebilirsiniz. Bu programda bahsedilen iki hareketi de 4 set 10 tekrar şeklinde ya da 3 set 12-14 tekrar şeklinde uygulayabilirsiniz. Beslenme düzeni ise yukarıdaki programda anlatıldığı gibi yapılabilir.

Bu makalede ev kol kası geliştirme hareketleri ile ilgili çok etkili iki programdan bahsettik. İkisi de kısa sürede ön kol ve arka kol kaslarınızı geliştirmenizi sağlayacaktır. Evde kol kası geliştirme yöntemleri hakkında önemli bir rehberi öğrendiniz. Siz de gördünüz ki evde kol kası geliştirmek hiç de zor değilmiş. Evde kol kası geliştirme programı etkili bir şekilde uygulanırsa farkı hemen göreceksiniz.

Bol kaslı günler…

Yorum

 1. blank ferhat Haziran 28, 2015
 2. blank harun talha Haziran 28, 2015
 3. blank salih Haziran 28, 2015
 4. blank zeki adem Temmuz 4, 2015
 5. blank nilüfer sipahi Temmuz 4, 2015
 6. blank ismail Temmuz 5, 2015
 7. blank yasin Temmuz 5, 2015
 8. blank mehmet barış Temmuz 7, 2015
 9. Pingback: maksut Ağustos 7, 2015
 10. blank Merve Kasım 30, 2016
 11. blank nilüfer sipahi Aralık 3, 2016
 12. blank kerim Aralık 26, 2016
 13. blank Ufuk Ocak 14, 2017
 14. blank nilüfer sipahi Ocak 24, 2017
 15. blank Merve Balkaya Ocak 30, 2017
 16. blank nilüfer sipahi Şubat 14, 2017

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!