4 günde göbek eriten kür ve en iyi göbek eritme egzersizleri!

Müjdeler olsun. Kısa sürede spor yapmadan göbek nasıl erir sorusuna verdiğimiz cevaplar artık hayal değil gerçek oldu. Çünkü şimdi 4 günde göbek eriten kür tarifleri deneyenleri oldukça mutlu ediyor. Bir de buna ek olarak göbek eritme egzersizleri yapanların o eski hallerinden eser kalmıyor!

Evet yanlış okumadınız. Bu yazıda spor yapmadan göbeğinizi nasıl eriteceğinizi ve göbek eritme kürlerini nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Ve bu süreci göbek eritme hareketleri ile desteklemek isterseniz en etkili göbek eriten egzersizler burada. Haydi şimdi göbek nasıl eritilir daha yakından bakalım.

Eğer düzenli egzersiz yaparsanız vücut yağlarınız kademeli olarak erimeye başlar. Aynı zamanda kaslarınız daha güçlü olur ve metabolizma hızı artar. Ama göbek bölgesindeki yağlar genellikle vücutta birikmeye meyillidir. Ve bu yağları genetik faktörler, yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları oldukça yüksek düzeyde etkiler.

Sonuçta göbek nasıl eritilir diye merak ediyorsanız şu 3 önemli ipucuna dikkat edin. Bunlardan birincisi sağlıklı beslenme kurallarına uymaktır. İkincisi de göbek eriten kürleri beslenme planına eklemektir. Üçüncüsü ise isteğe bağlıdır ki doğru göbek eritme egzersizleri yapmaktır. Ayrıca bu kürlerin daha etkili olabilmesi için tabi ki düzenli olarak göbek eritme diyeti uygulayabilirsiniz. Şimdi kısa sürede egzersiz yapmadan göbek nasıl erir sorusuna daha bilimsel yaklaşalım.

Göbek nasıl erir ve göbek eriten kürler işe yarar mı?

Yalnızca göbek bölgesindeki yağları hedefleyerek egzersizle göbek yağlarınızı eritemezsiniz. Çünkü vücut, genellikle tüm yağ depolarını kullanarak enerji sağlar. Bu nedenle göbek eritmek için genel vücut yağını azaltmaya yönelik bir beslenme şeklini benimseyin. Tabi ki göbek eritmeye yardımcı bazı yiyecekler ve göbek eriten kürler var. Onları da diyetisyen onayı ile beslenme planınıza ekleyebilirsiniz.

Öyleyse göbek eritmek için egzersizler, göbek eritme kürleri ve göbek eritme diyeti birlikte oldukça etkilidir. Ama illa ki egzersiz yapacaksınız diye bir kural yok! Eğer tembellik yapmaz da egzersiz de yaparsanız bu süreci uzatmamış olursunuz. Şimdi göbek yağlarını eritmek için dikkat etmeniz gerekenlere bakalım:

1) Sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirin: Egzersiz yaparken sağlıklı bir beslenme planı takip edin. Dengeli bir diyet, kalori alımınızı kontrol eder ve sağlıklı bir vücut yapısı elde etmenize yardımcı olur. Bunun için yağlı, işlenmiş ve şekerli yiyeceklerden uzak durun. Kesinlikle sebze, meyve, tam tahıllar, protein ve sağlıklı yağlar içeren bir beslenme planı oluşturun.

2) Stres yönetimine önem verin: Kronik stres özellikle göbek bölgesinde olmak üzere vücutta yağ depolarını artırır. Bunun için stres yönetimi tekniklerini uygulamaya başlayın. Örneğin meditasyon, yoga, derin nefes egzersizleri ve hobiler gibi stres azaltıcı aktiviteleri deneyin.

3) Kardiyo egzersizleri yapın: Göbek eritme süreci daha kısa sürsün istiyorsanız egzersiz yapmayı da deneyebilirsiniz. Özellikle kardiyo egzersizleri ile genel vücut yağınızı azaltabilirsiniz. Bunun için koşu, yürüyüş, bisiklete binme, yüzme gibi kardiyo aktiviteleri mükemmeldir. Çünkü düzenli olarak yaparsanız metabolizma hızı artar ve daha çok kalori harcarsınız.

4) Direnç antrenmanı yapın: Eğer kardiyo yapamıyorsanız direnç antrenmanları yapın. Çünkü bu tür egzersizler kaslarınızı güçlendirir ve metabolizmanızı artırır. Göbek bölgesindeki kasları çalıştırmak için özellikle plank, karın ve ağırlık kaldırma gibi egzersizlere odaklanın.

Spor yapmadan göbek nasıl erir?

Spor yapmadan göbek bölgesindeki yağları eritmek çok kolay değil. Ama kimse buna imkansız da diyemez. Tabi ki spor ve egzersiz, vücut yağını azaltmaya ve metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı  etkili yöntemlerdir. Buna rağmen sadece spor yapmadan bazı adımlarla göbek bölgesindeki yağlarınızı eritebilirsiniz. İşte spor yapmadan göbek eritmenin yolları:

 1. Beslenme düzeninizi gözden geçirin: Sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulayın. Bu göbek bölgesindeki yağları azaltmada önemli bir faktördür.
 2. İşlenmiş ve yağlı yiyeceklerden kaçının. Sebze, meyve, tam tahıllar, protein kaynakları ve sağlıklı yağlar içeren bir diyet tercih edin. Kalori alımınızı kontrol etmek için porsiyon boyutlarına dikkat edin.
 3. Su tüketimine dikkat edin: Yeterli miktarda su için. Çünkü bu vücut fonksiyonlarını düzenler ve metabolizmayı destekler. Günlük olarak yeterli miktarda su içmeye özen gösterin. Örneğin günde 8-10 bardak su.
 4. Stresi yönetin: Daha önce de söylediğimiz gibi özellikle kronik stres, göbek bölgesindeki yağ birikimini artırabilir. Acilen yoga, meditasyon, derin nefes ve rahatlama gibi stres yönetimi etkinliklerine odaklanın.
 5. Kaliteli uyuyun: Bilimsel araştırmalar günde 7-8 saat kaliteli uyuyan bireylerin daha kolay yağ yaktıklarını göstermiştir. Bu aynı zamanda stresi azaltmaya yardımcı olur. Böylelikle bir taşla iki kuş vurursunuz.
 6. Proteinli beslenin: Yine İsviçreli bilim insanları protein içeren besinler tüketen bireylerin kilo vermeye daha meyilli olduklarını bulmuştur. Çünkü vücut protein kullanırken daha fazla enerji harcıyor ve bu da yağ yakım sürecini kolaylaştırıyor. Bunun için bütün öğünlerde proteinli gıdalar tüketmeye çalışın.
 7. Hareketli olun: Spor yapmasanız da daha hareketli olabilirsiniz. Örneğin asansör kullanmamak, daha fazla yürüyüş yapmak, merdiven çıkmak ve aşk kaçamakları bunlardan sadece bir kaçıdır. Böylece kalori yakımını artar ve vücut yağları daha kolay azalır.

Temelde bu göbek eritme yolları sağlıklı bireyler için uygundur. Yani herhangi bir metabolik probleme sahipseniz bu ilkeler ne yazık ki etkili olmaz. Şimdi spor yapmadan göbek eritmenize yardımcı göbek eritme kürlerine bakalım.

İşte 4 günde göbek eriten kür

En etkili göbek eriten kür arıyorsanız şuna mutlaka göz atın. Çünkü bu kürü uygulayanlardan aldığımız geri bildirimler oldukça olumlu. Tabi ki bu kürü uygularken sınırsız şekerli gıda tüketmeyeceksiniz. O zaman 4 gün değil 444 gün uygulasanız bile etkisini göremezsiniz.

Öyleyse 4 günde göbek eriten kürü uygularken şekerli yemiyoruz. Özellikle akşam 7 den sonra karbonhidrat içeren gıdalardan uzak duralım. Acıktığınızda proteinli gıdalara odaklanın. Peki bu kür nedir?

Göbek eritme kürlerinin en etkilisi zencefilli limonlu sudur. Bunun için bir bardak ılık su içine yarım limonun suyunu sıkın. Ardından bir çay kaşığı rendelenmiş taze zencefili bu karışıma ekleyin.

Bu içeceği sabahları aç karnına afiyetle tüketin. Limon, sindirimi desteklerken, zencefil metabolizma hızını artırır. Ama zencefil veya limona karşı alerjiniz varsa veya bunları sevmiyorsanız şu göbek eriten kür tariflerine göz atın.

Diğer göbek eriten kür tarifleri:

Sağlıklı beslenmeyle birlikte, bazı doğal içecekler metabolizma hızını artırabilir. Bazıları da vücut yağlarını yakar. İşte kısa sürede yağ eritmenize yardımcı göbek eritme kürleri:

 1. Tarçınlı Elma Suyu: Bir bardak doğal elma suyuna yarım çay kaşığı toz tarçın ekleyin ve iyice karıştırın. 5 dakika kadar bekleyin ve dilerseniz süzün. Bu içeceği öğünlerden önce veya ara öğünlerde tüketebilirsiniz. Ve tarçının kan şekerini dengelediğini ve metabolizmayı düzenlediğini aklınızdan çıkarmayın!
 2. Yeşil Çay: İçerdiği antioksidanlar ile yeşil çay serbest radikalleri önlemeye yardım eder. Ayrıca metabolizmayı artırmaya yardımcı olabilir ve yağ yakımını teşvik edebilir. Eğer spor yapmadan göbek eritmek istiyorsanız günde 1-2 bardak yeşil çay içmek faydalı olabilir.
 3. Kırmızı pul biber ve yoğurt karışımı: Diğer bir göbek eritme kürü kırmızı pul biberli yoğurttur. Ara öğünlerde tüketirseniz metabolizma hızınız artar. Aynı zamanda kırmızı pul biber termojenik etkilidir yani vücut sıcaklığını artırır ve kalori yakımını destekler.

Şayet göbek eritme hızını artırmak istiyorsanız göbek yağlarını eriten egzersizler de oldukça etkilidir. Yeterli ve dengeli beslenmeye ek olarak yapacağınız göbek eritme hareketleri sizi kısa sürede hedefinize ulaştırır. Şimdi de en etkili göbek eritme egzersizlerine göz atalım.

En iyi göbek eritme egzersizleri

Beslenmeye dikkat etmeden sadece egzersiz yaparak göbek eritmek oldukça zor bir durumdur. Çünkü göbek yağlarını eritmek için beslenme son derece önemli bir faktördür. Dahası göbek eritmenin yollarından biri vücut yağını azaltmaktır.

Ama vücut yağınızı azaltmak istiyorsanız, enerji alımınız enerji harcamasından daha düşük olmalıdır. Yani, göbek yağlarından kurtulmak için günlük kalori açığı oluşturun. Bu da ancak sağlıklı bir beslenme planı uygularken düzenli egzersiz yapmakla mümkündür. Hele bir de göbek eriten kür tariflerine dikkat ederseniz tadından yenmez. Sonuçta göbek bölgesindeki yağları azaltmak için şu egzersizleri inceleyin:

1) Plank ve göbek eriten kür muhteşem!

Yere yüzüstü pozisyondayken dirseklerinizi ve ayak parmaklarınızı dayayarak vücudunuzu düz bir çizgide tutun. Karın kaslarınızı sıkın ve bu pozisyonda 30 saniye veya daha fazla süreyle durun. Plank, karın kaslarını güçlendirmeye ve göbek bölgesindeki yağların azalmasına yardımcı olabilir.

2) Mekik

Sırt üstü yatın, dizlerinizi bükün ve ayak tabanlarınızı yere koyun. Ellerinizi başınızın arkasında veya göğsünüzün üzerinde kavuşturun. Karın kaslarınızı sıkın ve başınızı ve omuzlarınızı yukarı kaldırın. Bu hareketi kontrollü bir şekilde yapın ve 10-15 tekrar gerçekleştirin.

3) Bacak Kaldırma

Sırt üstü yatın ve ellerinizi yere koyun. Bacaklarınızı düz bir şekilde kaldırın ve yavaşça kontrol ederek indirin. Bu hareket, alt karın kaslarını hedefler ve güçlendirir.

4) Bisiklet Egzersizi

Sırt üstü yatın, ellerinizi başınızın arkasında kavuşturun ve bacaklarınızı kaldırın. Sırasıyla sağ dizinizi sol dirseğe doğru getirirken sol bacağınızı düzeltin, ardından sol dizinizi sağ dirseğe doğru getirirken sağ bacağınızı düzeltin. Bu bisiklet hareketini sırasıyla 10-15 kez tekrarlayın.

5) Russian Twist

Oturur pozisyonda ayaklarınızı yerde durdurun ve vücudunuzu geriye doğru eğin. Karın kaslarınızı sıkın ve ellerinizi göğsünüzün önünde birleştirin. Vücudunuzu sağa ve sola doğru döndürün, elinizi her bir tarafın yanına getirin. Bu hareket, oblik kasları çalıştırır ve göbek bölgesindeki yağların azalmasına yardımcı olur.

Genel Göbek Eritme Programı

Bu göbek eritme programı, haftada dört gün olmak üzere düzenli olarak 1 ay boyunca uygulanmalıdır.

Göbek eritmek için iki ana programımız var. Bu programların uygulanış şekli ve programda yer alan hareketler aşağıda listelenmiştir.

1) Dumbell Hang High Pull (10×5= 50 kez)

Dambılları videoda görüldüğü gibi tutun ve yukarıya kaldırın. Bu hareket göbek yağlarınızı eritmenin yanı sıra tüm üst vücut kaslarını harekete geçirir. Egzersizi yaparken avuç içleriniz yere bakacak şekilde dambılları üstten kavrayın. Bu durumda parmaklarınızın uçları ileriye doğru bakmalıdır.

Ve ayaklarınızı omuz genişliğinde açmanız gerektiğini unutmayın. Ardından kalçanızı hafif geriye doğru itin ve dizlerinizi hafif eğimli açıda olacak şekilde kırın. Nefes alın ve dambılları boyun hizasının biraz aşağısına kadar yere paralel olacak şekilde kaldırın. Sonra bu pozisyonda iken nefes vererek tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

2) Dumbell Pushup ve Row (10×5= 50 kez)

Dumbbell pushup hareketinin normal şınav pozisyonundan farkı ellerinizin yerde olması değil dambılların üstünde olmasıdır. Hareketi yapmak için şınav çekme pozisyonuna gelin. Ellerinizi dambılların üzerinde koyun. Ve dambılları bacaklarınıza ve birbirlerine paralel olacak şekilde tutun.

Böyle bir pozisyonda iken bir kez şınav çekin ve daha sonra tek kol ile row hareketine geçin. Şınav pozisyonunda iken tek kol ile dambıllardan birini yukarı kaldırın. Daha sonra bir şınav daha çekin ve bu kez diğer kolunuz ile row hareketi yapın. Ayrıca dambılları beliniz ile aynı hizaya kadar kaldırıp vücudunuza paralel olmasına özen gösterin.

3) Reverse Lunge ve Swing (10×5= 50 kez)

Elinize bir dambıl alın ve göğüs hizasında tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açın ve bu durum başlangıç ​​pozisyonu olsun. Bir ayağınızla geri adım atın ve üst vücudunuzu bu ayağınızın çevresinde yaklaşık 45 derece kadar çevirmeye çalışın.

Bunu yaparken, ön bacak genelinde gövdenizi döndürün. Kısa bir duraklamanın ardından, başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve hareketi seviyenize göre tekrarlayın.

4) High-Knee Run (10×5= 50 kez)

Öncelikle dik durun. Dik duruş pozisyonunda ve olduğunuz yerden ayrılmamak şartıyla koşun. Dizlerinizi kaldırabileceğiniz en yüksek noktaya kadar kaldırmaya çalışın.

Egzersizi yaparken elleriniz serbest bir şekilde ve dirsekleriniz kırık olmalıdır. Ayrıca kollarınızı savurmaya çalışın.

5) Dumbell Swing (10×5= 50 kez) 

Dambıl ile salıncak hareketi için elinize bir dambıl alın. Ve kollarınızı öne doğru ve yere paralel bir şekilde gergin vaziyette tutun. Yalnız dambılı iki elinizle birlikte tutun. Bu sizin başlangıç pozisyonunuz olsun. Daha sonra dizlerinizi hafif kırarak ve kalçanızı geriye doğru itin.

Ayrıca kollarınızı elleriniz dambıllara sarılı iken sanki bir salıncağın zincirleri gibi dizlerinizin arasına doğru hareket ettirin. Yani dambılları dizlerinizi arasında sıkıştırın. Başlangıç pozisyonunda nefes alırken dambıllar dizlerinizin arasına geldiği anda nefes verin. Bu hareketi de istediğiniz kadar ya da yapabildiğiniz kadar çok yapmaya çalışın.

6) Cross-Body Mountain Climber (10×5= 50 kez)

Cross-body mountain climber hareketi, karın kaslarını ve göbek bölgesini çalıştıran etkili bir egzersizdir. Ve hareketi yaparken sanki dağa tırmandığınızı hayal edin. Dikkat etmeniz gereken nokta hareketin etkisini artırmak için sağ ayağınızı sol dirseğinize değdirmeye çalışmaktır. Ama hareketi yaparken şu adımlara odaklanın:

 1. İlk olarak, yere yüzüstü pozisyonda plank pozisyonunda ellerinizin üzerinde durun. Elleriniz doğrudan omuzlarınızın altında ve ellerinizle ayak parmaklarınız yere paralel olacak şekilde yerleştirin.
 2. Karın kaslarınızı sıkın ve vücudunuzu düz bir çizgide tutun. Sırtınızı düz tutarak kalçalarınızı yukarı kaldırın ve plank pozisyonunu koruyun.
 3. Şimdi sol dizinizi göğsünüzün yanına doğru çekin, aynı zamanda sağ bacağınızı geriye doğru uzatın. Sol dizinizi mümkün olduğunca göğsünüze yaklaştırın, karın kaslarınızı sıkarak hareketi kontrol edin.
 4. Sol bacağınızı geriye doğru uzatırken aynı hareketi sağ tarafta da tekrarlayın. Sağ dizinizi göğsünüzün yanına doğru çekin ve sol bacağınızı geriye doğru uzatın.
 5. Hareketi sürekli olarak sol ve sağ taraflarda tekrarlayın, bir bacak diğerine geçerken karın kaslarınızı sıkarak hareketi kontrol edin.
 6. Her bir bacağı 10-15 kez veya istediğiniz tekrar sayısına kadar tekrarlayın.

ÖZET: Göbek eriten kür ve göbek eritme egzersizleri

Kısacası 4 günde göbek eriten kür ile göbek yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız şekerli gıdalardan uzak durun. Spor yapmadan göbek nasıl erir merak ediyorsanız öncelikle odak noktanız sağlıklı beslenme programı olsun. Tabi ki göbek eritme hareketleri göbek eritme süresini azaltır. Şayet beslenmeye dikkat etmezseniz, egzersiz ile göbek bölgesindeki yağları hedefleyerek eritmek zor olacaktır. Yani kilo vermek ve göbek bölgesindeki yağları azaltmak için beslenme düzeninizi gözden geçirin. İstemesiniz de göbek eriten egzersizler nelerdir öğrenin.

Yorum

 1. hikmet Mayıs 23, 2015
 2. ibrahim okur Mayıs 25, 2015
 3. mali Mayıs 26, 2015
 4. esra Mayıs 27, 2015
 5. Aslı Mayıs 27, 2015
 6. zehra Mayıs 29, 2015
 7. Ali Temmuz 8, 2015
 8. ufuk can Temmuz 13, 2015
 9. enver kaval Aralık 3, 2015
 10. nilüfer sipahi Aralık 3, 2015
 11. neşegörmez Şubat 27, 2016
 12. muhammet ali özyapar Ağustos 23, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!