Hızlı Zayıflama Diyet Listesi

Kısa sürede kilo vermek isteyenler hızlı bir zayıflama diyet listesi bulsam da 1 haftada 5 kilo versem diye düşünebilir. Yakın bir tarihte evlenecekseniz gelinliğin ya da damatlığın içinde daha güzel durmayı hayal ediyor  olabilirsiniz ya da plajda, okulda, iş yerinde ya da hayatın her anında daha iyi bir görünüme sahip olmak da istiyor olma ihtimaliniz var. Bazıları da daha mutlu olabilmek için zayıflamak amacını taşıyor olabilir. Hangi amaçta olursanız olun bu rehberdeki hızlı zayıflama diyet listesi örneği doktor ya da diyetisyen onayı ile uygulandığında 1 hafta 1-2 kilo vermenizi sağlayabilir. Bu demek oluyor ki ayda 4 ya da 8 kilo vermeniz mümkün.

Her diyette olduğu gibi bu programın uygulanmasında da bazı kurallara uyulması gerekiyor. Bunlar, tüketilen şeker miktarının minimum düzeye indirilmesi, karbonhidratların sınırlandırılması, protein ve sağlıklı yağların artırılması, egzersizlerin düzenli bir şekilde yapılması, günde 8-10 bardak su içilmesi ve her gün 1 yumurta tüketilmesi olarak sıralanabilir. Bilinmesi gereken tüm kurallar hızlı zayıflama yolları hakkındaki makalemizde ayrıntılarıyla açıklanmıştı. Ona bakabilirsiniz.

Az sonra okuyacağınız program hızlı ve kolay bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olabilecek örnek bir listedir. Bu noktada dikkat edilecek en önemli hususun mutlaka programın diyetisyen onayından geçirilmesidir. Diyet ile ilgili listeler ancak kişinin yapısına göre hazırlandığında etkili ve sağlıklı olur. Yani herhangi bir sağlık sorununuz olmadığı konusunda doktordan ve bu listenin de sizin yapınıza uygun olduğu konusunda diyetisyenden onay almanız durumunda bu diyeti uygulayabilirsiniz.

Hızlı Zayıflama Diyet Listesi 

Doktor size şeker, tansiyon, böbrek ya da herhangi bir rahatsızlığınızın olmadığını söylediyse ve kısa zamanda da kilo vermek istiyorsanız öncelikle ana öğün sayısını ikiye indirip, ara öğün sayınızı da bire düşürebilirsiniz. Bu her zaman bu şekilde olacak diye bir kural haftanın 4- 5 gününde bile bunu uygulamak gözle görülür değişimleri beraberinde getirebilir.

Size sunduğumuz bu örnek hızlı zayıflama diyetini uygularken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, programı en az 21 gün boyunca uygulamaktır. Bu ya da buna benzer bir programı doktorunuz onayladıktan sonra uygulamaya başlayın. 21 gün sonra en az 4,5 kg verdiğinizi göremezseniz diyeti bırakabilirsiniz. Tabi bunu başarabilmek için azimli ve kararlı bir şekilde önerilenleri uygulamalısınız.

Kahvaltıda Neler Yenmeli?

 • Aç karnına 1 bardak su içtikten sonra  2 adet kayısı yiyebilir sonra üzerine yine 1 bardak su içebilirsiniz.
 • 15 dakika sonra 2 kepçe diyet sebze çorbası içiniz ancak içine patates koymayınız. Kabak ya da brokoli en iyi seçimler olacaktır. Nasıl yapıldığını öğrenmek için zayıflama çorbası yazımıza bakabilirsiniz.
 • 1 dilim tam buğday ekmeği
 • 2 adet haşlanmış ya da tereyağlı yumurta (Yumurtayı her gün yemenize gerek yoktur.)
 • 3 adet iyice yıkanmış biber
 • 1 adet domates
  1 adet salatalık
 • 1 çay tabağı kadar maydanoz
 • Domates, biberler, salatalık ve maydanoz 7 dakika boyunca sirkeli suda bekletilmelidir.
 • 10 adet tuzsuz zeytin
 • 1 bardak yeşil çay (şekersiz)
 • Elinizin yarısı büyüklüğünde peynir ya da 2 yemek kaşığı lor peyniri

Ara öğüne kadar yapmanız gereken bir şey daha var. Her saat başında 1 bardak limonlu içmek. Her bardağa 5-6 damla limon yeterli olacaktır.

Ara Öğünde Neler Yenmeli?

Kahvaltı yaptıktan 3 saat sonra ara öğün yapılabilir. Ara öğünde aşağıda verilen 6 seçenekten birini tercih edebilirsiniz.

Birinci Seçenek
1 bardak kefir ya da ayran
20 adet kabukları sıcak suda 5 dakika bekletilerek soyulmuş çiğ badem

İkinci Seçenek
2 tavuk budu
Üzerine doğal sızma zeytinyağı dökülmüş sınırsız salata. İçine 1 kibrit kutusu peynir de konulabilir.

Üçüncü Seçenek
5 yemek kaşığı yulaf ezmesi
1 bardak laktoz içermeyen ılık süt

Dördüncü Seçenek
1 adet muz
1 bardak süt
4 çiğ ceviz

Beşinci Seçenek
1 adet muz
1 kase yoğurt
4 ceviz

Altıncı Seçenek
1 kâse diyet sebze çorbası
Sınırsız salata.

Akşam Yemeğinde Ne Yenmeli?

Ara öğünden 3 saat sonra akşam yemeği yenilebilir. Akşam yemeğinde aşağıdaki besinler tüketilebilir.
1 kase diyet sebze çorbası
1 kase haşlanmış kara buğday
1 bardak kefir ya da ayran
Sınırsız salata

Akşam yemeğinden sonra çok acıkırsanız (ki bu kurallara uyarsanız mümkün değil ama yine de acıktığınızı düşünelim) o zaman bu durumda 10 adet kabukları soyulmuş çiğ badem ya da 1 kibrit kutusu peynir ve 1 bardak su içebilirsiniz. Yatmadan önce günde 1 tane de balık yağı tüketebilirsiniz.


Bu yazıyı okuyanlar aşağıdaki yazıları da okudular:)

Bilimsel Gerçeklerle Hızlı Zayıflama Yolları

Zayıflamak İstiyorum

Kilo Verme Rehberi: 1 Ayda 10 Kilo Verme Diyeti

Yorum

 1. okuruz_01 Nisan 10, 2015
 2. mehmet-3 Nisan 10, 2015
 3. nilüfer sipahi Nisan 10, 2015
 4. meyra Nisan 30, 2015
 5. umut Mayıs 18, 2015

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!