İstanbul 1.Kademe Antrenör Kursu

Antrenör ya da koçluk vücut geliştirmeden basketbola kadar geniş bir alana yönelik olabilir. Belirli dönemlerde Sağlık Bakanlığı’na bağlı federasyonlar antrenör ya da antrenör yardımcıları kursları açar. Eğer besyo mezunu biriyseniz cüzi bir ücret ödersiniz ancak sadece besyo ile bağınız yoksa ve en az lise mezunu biriyseniz daha fazla bir ücret ödeyerek bu kurslara katılabilirsiniz ve sertifikanızı alırsınız.

Yaşam koçları bir çok alanda uzmanlaşabilir. Bu alanlar; cinsellik, aşk ilişkileri, akademik, kilo kaybı, kariyer, genel sağlık, iş – yaşam dengesi ve tinsellik olarak sıralanabilir.

Antrenör olmak ise sanıldığının aksine o kadar da zor değildir. İlk paragrafta anlatıldığı üzere gerekli şartları sağladıktan sonra ve ücreti ödedikten sonra geriye bir tek kursa kesintisiz devam etmek kalıyor. Tabi dersleri dinledikten sonra sınavları geçmek çok kolay.Önemli olan gerçekten istemek ve bir şeyleri başaracağına dair kendine olan güvenin ve inancın tam olmasıdır.

1.Kademe Antrenör Kursları

Belirli tarihlerde farklı şehirlerde antrenör ve antrenör yardımcısı kursları düzenlenmektedir. Örneğin 2018 yılının yaz döneminde aşağıdaki branşlarda kurslar düzenlenmişti.

  • Wellness
  • Yoga
  • Basketbol
  • Vücut geliştirme
  • Fitness
  • Bilek güreşi
  • PT (Personel traning)
  • Medikal fitness ve gelişim

Başvuru ve Ön kayıt

Başvurularda ön kayıtlar genellikle e- devlet üzerinden gerçekleştirilir. Branşlara göre ücretler faklılık göstermektedir. Örneğin, bilek güreşi antrenör yardımcılığı için ücret 2018 yılında 250 lira civarındaydı. Ön kayıt yapıldıktan sonra verilecek olan referans numarası ile ücret yatırılır.

İSTENEN BELGELER
1- 3 adet vesikalık fotoğraf (4,5×6 cm boyutunda –son 6 ay içerisinde çekilmiş olan)
2–En az lise ve dengi okul diplomasının onaylı fotokopisi, yeni mezunlar çıkış belgesi ile müracaat edebilirler.
3-Nüfus cüzdanı önlü arkalı fotokopisi
4-Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden alınacak cezalı olmadığına dair yazı
5-Sağlık raporu (Hükümet tabipliğinden veya sağlık ocaklarından)
6-Savcılık iyi hal kağıdı
7-Kurs ücreti ödendiğine dair banka dekontu
Kursiyerlerden istenen evrakları kursun ilk günü kurs sorumlusuna vermeleri gerekmektedir. Evrakları eksik olan kursiyerler kesinlikle kursa alınmayacaktır. Ders programı ve kursun yeri daha sonra duyurulacaktır.

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!