Kalça eritme hareketleri | En etkili 10 kalça hareketi

Kalça eritmek özellikle bayanlar için önemli bir sorun olsa da kalça eritme hareketleri ile o bölgedeki yağlardan kurtulmak isteyen erkeklerin sayısı da göz ardı edilemeyecek kadar maalesef fazladır.

Kalça eritme hareketleri ile göbek eritme  egzersizleri aslında birlikte ele alınsa da bu doğru bir yaklaşım olmamaktadır. Ancak bu yaklaşımdan yani bütüncül bakış açısından daha çok kabul göreni ise basen eritme hareketleri ile kalça eritme egzersizleri için ortak bir program geliştirmek ve uygulamaktır ki bu da gerçeği yansıtmamaktadır.

Kalça yağlarından kurtulmak için size en etkili yöntemleri sunmak istiyoruz ancak bilmelisiniz ki sadece hareket ve egzersiz yaparak yağlarınızı eritmeniz mümkün değildir.

En önemlisi beslenmenize dikkat etmektir. Bu nedenle öncelikle kalça yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız kilo verme yolları hakkında doğru bilgiler edinmelisiniz. İşte en etkili şekilde kalça eritmenin yolları:

Kalça eritmek için beslenme 

kalça eritme egzersizleri
Kalça eritme hareketleri

Bu amaca ulaşmada en etkili yöntem karbonhidratları sınırlandırarak proteine, suya ve sebzelere ağırlık vermektir. Öğün sayınızı artırmak yerine azaltmak yağ yakımını hızlandıracaktır. Yağ yakımı için insülin hormonu salgılaması azaltılmalıdır. Bu sağlamanın en iyi yolu da eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa daha az ve şekersiz yemektir. Bununla ilgili hızlı zayıflama diyet listesi hakkındaki makalemizi okumanızı öneririz. İçtiğiniz suya bir kaç damla limon damlatarak yağlarınızın erimesi için bazik bir ortam hazırlayabilirsiniz. Böylece kalça yağlarını eritmek için uygun ortam oluşabilir.

Kalça eritme hareketleri

Kalça eritmek için birçok egzersiz programı ve hareketler olduğu iddia edilse de bunları düzenli olarak yaptığı halde kalça yağlarından bir türlü kurtulamayanların sayısı o kadar çok ki… Bunun temel nedeni ise yanlış uygulanan beslenme programlarıdır. Eğer bazı diyetisyenlerin “sık sık ama az az yenmeli” prensibine uyarak öğün sayınızı 4 öğün üzerine çıkardıysanız belki de o yağlar ömür boyu arkadaşınız olarak kalabilir.

1. Ebru Şallı kalça eritme hareketleri

Kalça eritmek için Ebru Şallı tarafından önerilen hareketler gerçekten çok etkili. Ayrıca bu hareketleri yapmak için herhangi bir spor aletine de gerek yok ya da maliyeti çok az olan araçları kullanarak kalça yağlarınızı eritebilirsiniz.

2. Köprü hareketi

Bu hareket ile hem kalçalarınızı, hemen basenlerinizi hem de göbek yağlarınızı eritebilirsiniz. Ancak en çok kalça yağlarınızı eritmek için çok ideal ve en çok kullanılan hareketlerden biri de köprü egzersizidir. Bu hareketi 18-20 tekrar ve 4 set şeklinde uygulamanız ve set aralarında 30 saniye dinlenmeniz çok etkili sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Hareketin nasıl yapıldığını öğrenmek için yukarıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

Kalça eritme hareketleri arasında en temel hareket köprü hareketidir. Köprü hareketi yere sırt üstü uzanarak yapılan bir harekettir. Ancak bu hareketi yaparken ayaklarınızı yere sağlam bastığınızdan emin olmanız gerekir.

3. Geri köprü hareketi

Basit köprü hareketinin bir diğer versiyonu da özellikle çocukların deneyerek yapabildikleri geri köprü hareketidir. Bu egzersiz özellikle kalça yağlarını eritmek için çok etkilidir. Aynı zamanda kol ve karın kaslarını da çalıştırdığından o bölgelerde ve basen bölgesinde de sıkılaştırma sağlar. Bu hareket 12 tekrar ve 4 set şeklinde uygulanıp  kalça eritme programı dahilinde etkili bir şekilde yapılabilir.

4. Kalça sıkılaştırma hareketleri

Bu hareketler de kalça yağlarını eritmenin yanı sıra aynı zamanda kalça sıkılaştırma için de etkili bir şekilde uygulanabilecek hareketlerdir. Bu hareketleri de 25 tekrar 2 set şeklinde uygulayabilirsiniz.

5. Squat hareketi

Kalça eritme hareketleri arasında en önemli ve en etkili olanlarından biri de squat hareketidir. Bu hareket bütüncül olarak etkisini gösterir. Yani sadece kalça eritmek için değil aynı zamanda bacak kaslarınızı da sıkılaştıran bir harekettir. Ayrıca karın kaslarını da çalıştırır ve göbek yağlarınızdan kurtulmak için önemli bir etkiye sahiptir.

6. Tek taraflı köprü hareketi

Bu hareket de dört etkiye sahiptir. Birincisi kalça sıkılaştırma ve kalça yağlarını eritme, İkincisi basen eritme, Üçüncüsü ise bacak sıkılaştırma, Dördüncüsü ise karın kaslarını çalıştırma Bu nedenle bu hareket 4×12 şeklinde uygulanabilir.

 kalça eritme egzersizleri
Kalça eritme hareketleri

Böylece sizin için hazırlamış olduğumuz kalça eritme hareketleri ve kalça eritme yolları rehberi ile kalça yağlarınızdan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Lütfen hareketleri öncelikle bir uzman eşliğinde yapmaya başlayın.

Hareketleri iyice anladıktan sonra yapmaya özen gösterin. Burada bahsedilen kalça eritme hareketleri ile başarı elde etmek istiyorsanız beslenme düzeninizi de değiştirmeniz gerektiğini de unutmamalısınız. Ayrıca kalça eritme egzersizleri ile basen eritme egzersizleri birbirine karıştırılan bir konu olduğunu ve ayrıca göbek eritme egzersizleri yaptığı halde kalça yağlarını eritmek düşüncesinde olanların da başarı elde edemediklerinizi lütfen aklınızdan çıkarmayın. Böyle doğru hareketler ve kilo verme diyetleri ile kalça yağlarından kurtularak başarılı olabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

8 yorum “Kalça eritme hareketleri | En etkili 10 kalça hareketi”

 1. Hangi hareketi yaptıysam ve programi uyguladimsa başarılı olamadım. Bu programlar faydalı olur mu bilmiyorum kalça yaglarimdan nasıl kurtulabilirim ?

 2. Bunların içinde en faydasını gördüğüm hareketin squat olduğun u düşünüyorum ebru sallinin yaptığı hareketleri ise hiç denemedim en kısa zamanda onları da kalça egzersizleri programıma eklemeye karar verdim.

 3. Ben yaklaşık 6 aydır hem çok düzenli bir diyet hemde haftada 5 gün 1 er saatlik yürüyüşler yapıyorum..84 kilo ile başladım şuan 66 kiloyum ..ancak basenlerimden gitmesini istiyorum..özellikle basen ve iç bacak ..

 4. bu hareketleri 1 aydır uyguluyorum ve kalçamda inanılmaz bir erime oldu saygılarımla tabi sadece bu hareketleri yaptım dersem yalan olur ayrıca bu sitedeki kilo verme diyetlerini de okudum ve orada yazılanları da uyguladım sonuç bence mükemmel çünkü ilk defa böyle bir başarı elde ettim iyi ki varsın kalitelibeslenme.com çok teşekkürler özellikle şu yazıyı da okuyun gerçekten işe yaradı sağolun…https://www.kalitelibeslenme.com/saglikli-kilo-verme-ve-zayiflama-yontemleri/

 5. 13 yaşındayım kalçamın biraz büyük olduğunu düşünüyorum göbekten erimek istemiyorum diyet yapmadan 1 ay boyunca sadece bu hareketleri yaparsam kalçam ne kadar erir lütfen hemen cevap verirseniz çok sevinirim.

 6. nilüfer sipahi

  Merhaba Defne sağlıklı beslenmeden kalça eritme mümkün olmaz. Öncelikle bir diyetisyene görünmelisin.

 7. Bu Hareketlerden olumlu sonuc Aldim 104 kilodan 1 ayda 93 kiloya düstüm.kalcamda da erime olmustu ama 2 aydan beri yapmiyodum kalca geri cikti ve kiloda 96 oldu . Kesinlikle bu hareketleri birakmayin.

 8. nilüfer sipahi

  Merhaba Mehmet herkesin yapısı farklıdır bu nedenle burada adı geçen kalça eritme hareketleri herkes için uygun olmayabilir siz de etkili olmuş olması güzel ancak bu herkese kesinlikle önerileceği anlamına gelmez. Kalçasını eritmek isteyen kişi spor hocasına da danışmak yoluyla yapabilir. Ama kimseye bu kalça eritme egzersizleri kesinlikle yapılmalı diye bir önerimiz yoktur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir