Kas yapmanın yolları | Hızlı Kas Yaptıran 15 Pratik Öneri

Merhabalar bu makalede kas yapmanın yolları hakkında önemli bilgiler öğreneceksiniz. Belki de kas yapma teknikleri size zor gibi geliyor olabilir. Hiç gözünüzde büyütmenize gerek yok. Bu sitede sizler için hazırladığımız kas geliştirme hareketleri ile amacınıza en kolay ulaşabilirsiniz.

Öncelikle kas yapmak için kas ve kuvvet rehberini okumanızı önereceğim. Zira orada kas ve kuvvet mekanizması ile kas büyümesi için gerekli şartların neler olduğunu öğreneceksiniz.

Yukarıda önerilen makaleyi okuyarak kendinize büyük bir iyilik yaptınız ve kas yapımı için gerekli şartları öğrendiniz. Şimdi gelelim kısa yoldan kolayca hızlı kas yapma yöntemlerinin neler olduğuna. İşte o altın tavsiyeler:

Kas yapma yolları

Kaslı erkekleri gördüğünüz zaman siz de kas yapmak mı istiyorsunuz? Neden benim böyle kaslarım yok mu diyorsunuz?

Kısa sürede en azından kol kaslarımı ve göğüs kaslarımı geliştirmek istiyorum diyerek çalışmaya karar verip sonra hiç bir sonuç elde edemeyip her şeyden vazgeçiyor musunuz?

Canınızı sıkmayın. Bu konuda sizin en etkili rehberiniz sitemizdeki etkili kas yapma programlarıdır. Yoksa neden benim baklava kaslarım yok diye mi yakınıyorsunuz? O zaman öncelikle Lazar Angelov gibi mi olmak istersiniz yoksa Çağatay Ulusoy gibi mi? Bu sorunun cevabı sizin için nedir?

Kas yapmak için üç konuya önem vermeniz gerekiyor: Birincisi hareket, ikincisi beslenme ve üçüncüsü ise dinlemedir.

Kas yapmak için 15 öneri

 1. Hareketleri doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.
 2. Mümkünse spor salonuna gidin.
 3. Protein tozuna 6 ay düzenli olarak vücut geliştirme yapmadıysanız başlamayın.
 4. Kaliteli beslenme kurallarına uygun olarak beslendiğinizden emin olun.
 5. Protein oranı yüksek gıdalarla beslenip uygun miktarda protein  tükettiğinizden emin olun.
 6. Günde  8 saat uyumaya çalışın.
 7. Mümkünse interneti sınırlamalısınız çünkü beslenmenizi ve sporunuzu olumsuz etkileyecektir.
 8. Öncelikle haftada bir kez bir bölgeyi çalıştırın. Örneğin birinci gün göğüs çalıştıysanız, ikinci gün dinlenin. Üçüncü gün kol kası çalışın. Dördüncü gün dinlenin. Beşinci gün omuz çalışın. Altıncı gün dinlenin. Yedinci gün bacak kası çalışın.
 9. Sık sık program değiştirmeyin. Bir programı en az 4 hafta uygulayın. İkinci haftadan sonra ağırlıkları artırmak suretiyle aynı programları daha büyük ağırlıklar ile hocanız yardımıyla yapın.
 10. Günde en az dört öğün beslenin ve her öğünde mutlaka proteinli yani peynir, et, süt, yumurta, balık, tavuk, kaşar peyniri, fındık, fıstık, ceviz gibi gıdaları tüketerek kaslarınızı besleyin.
 11. Hareketlerin videolarını seyrederken çok dikkatli izleyin ve hemen ben bu hareketi öğrendim diyerek hataya düşmeyin. İyice öğrendiğinizden emin olduktan sonra hareketleri yapın. Böylece hem sakatlık riskini bertaraf edersiniz hem de hareketlerin etkiliğini artırarak daha hızlı kas yapmış olursunuz.
 12. Maddi imkanlarınız yoksa evde kas yapma hareketleri yazı dizimizi okumanızı öneririz. Evde kas yapma teknikleri aslında sanıldığının aksine çok etkili sonuçlar verebiliyor. Yeter ki azimli ve emin adımlarla yürüyün. Kas geliştirmeye kendinizi ve yaşamınızı odaklayın.
 13. Vücut geliştirme programınızda sadece  göğüs kası ve kol kası hareketleri olmasın. Aynı zamanda erkeklik hormonu artıran bacak kası geliştirme hareketleri de olsun.
 14. Eğer yeni başladıysanız ilk olarak küçük ağırlıklarla çalışmaya başlayın. Örneğin altı haftalık bir kol kası geliştirme çalışmasında ilk bir hafta 3 kiloluk dambılları kullanabilirsiniz. Her hafta ağırlıkları bir kilo (1 kg) artırmanız daha faydalı olacaktır.
 15. Kilol aldırıcı ve protein tozu kullanımı hakkında her şeyi araştırın ve kullanıp kullanmamaya bu araştırmanın sonucunda karar verin. Mümkünse proteinli besinler kullanarak bunları kullanmayın.

Bu makalede sizler için etkili bir kas yapma yolları rehberi hazırladık. Yukarıdaki resimlerde kas yapma teknikleri açısından hareketler, beslenme ve dinlenme ile ilgili linklere tıklayarak hareketlerin nasıl yapıldığını, kas yapma yöntemleri açısından beslenmenin nasıl olması gerektiğini ve dinlenmenin de kas yapmak açısından ne kadar önemli olduğunu öğrenin, bunlar ile ilgili makalelerimizi de okuyup, videoları dikkatli bir şekilde izleyin.

Kas yapmak aslında çok kolay. Her şey siz de bitiyor açıkçası. Özellikle kas geliştirme hareketleri ile ilgili videoları dikkatli bir şekilde izleyip, hareketin yapılış rehberlerini anlayarak okuyun. Biz soracağınız her soruya cevap vermeyi bekliyoruz. Her şey sizin için!

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

22 yorum “Kas yapmanın yolları | Hızlı Kas Yaptıran 15 Pratik Öneri”

 1. Merhaba hocam ben yeni başladım aydır spor salonuna gidiyorum ve hocam hemen protein tozuna başlamam gerektiğini söyledi. Ben de bu yazıda okudum ki siz hemen tavsiye etmiyorsunuz benim kafam fena halde karışmış durumda ne yapsam diye kararsız kaldım? Beslenmesi iyi olmayan biriyim. Napıcam bilemedim şimdi?

 2. Oguzhan Açıkgöz

  Makale için teşekkürler güzel bir konuyu ele almışsınız şuandaki spora gidenleri ilgilendiren bir konu

 3. mehmet barış

  Sanırım hiç bir zaman resimdeki gibi bir vücudum olmayacak 3 aydır spor salonuna gidiyorum ancak kilo almaya yatkın bir vücudum yok sanırım ektomorf bir vücut tipik var bu durumda hareketlerin tekrar sayısı ve aağırlıkları nasıl secmeliyyim?

 4. Ay çekirdeğindeki işlenmemiş yağ vücutta yakılıp enerjiye çevrilmesi en kolay yağ grubundadır. Ayrıca kuruyemişlerin (fındık, badem vb) çoğu bu grupta yer alır.

 5. lutfen bana yardimci ola bilmisiniz program konusunda. 1 aydir spora basladim her gun yapiyorum ne kadar duzgun uygunmu? haftada 1 kas qrupunu en az 2 kere ediyorum . lutfen uygun bir program veriniz yada yardim ediniz.. facebookdan sizi onerdiler

 6. Protein olarak genelde et tercih ediyorum protein tozu kullanılmasını mantıklı bulmuyorum doğal yollar ile çalışılması daha iyi.

 7. hocam ben bir aydır spor salonuna gittim ama pek bir faydasını göremedim hocam siz ne kullanmamı öneriyorsunuz ne yapsam acaba?

 8. Spora giderken bu makaleleri de göz önünde bulundurmak gerek. Kontrollü bir şekilde spor şart.

 9. çok iyi bir paylaşım olmuş kas yapmanın yolları hakkında gördüğüm en iyi makale teşekkürler kas yapma teknikleri göğüs kası için een çok hangi hareketleri yapmak gerekiyor acaba?

 10. ben hocam 20 yaşındayım, 185 boy var, kilom da 61 maalesef hiç kilo alamıyorum eğer bu evde vücut geliştirme ile ilgili kas yapmanın yollarını denesem bir faydası olur mu acaba teşekkürler

 11. merhabalar,

  26 yaşındayım 175 boy 89 kiloyum. Salona gitmek yerine internet üzerindeki araştırmalarımdan haftanın 6 gününe program tanımladım evde bunu uyguluyorum. Bu 3 günü kondisyon (yürüyüş) 3 gün ağırlık. Tabi ilk amacım ideal kiloya yaklaşmak bunun için 1 aydır ; ekmek , şeker vs buna benzer şeyleri kestim. tabi ki antrenman sırasında ise Lkarnitin kullanıyorum. Vücut geliştirme konusunda protein tozuna ne kadar ihtiyaç duyulduğudur açıkcası. örneğin salonda çalışanlar antrenmandan sonra protein tozu alması gibi..

 12. nilüfer sipahi

  Sevgili Oğuzhan, evde kas yapma yolları yazımızda da ifade ettiğimiz gibi bunu başarman mümkün. Kilon boyuna göre fazla olsa da fit görünümlü olabilirsin. Protein tozuna ihtiyacın olacağını sanmıyorum. Ayrıca bu konuda bir diyetisyene görünsen çok daha sağlıklı bir şekilde yol alabilirsin. Başarılar dilerim.

 13. 173 boyum var 69 kiloyum spor yapmaya ne kadar uygun sizce düzenli spor yaparsam verimli sonuç alabilirmiyim

 14. nilüfer sipahi

  Merhaba Hakan düzenli spor yapmak yetmiyor, aynı zamanda doğru egzersiz yapmak, yeterince beslenmek ve uyumak da önemli.

 15. Hocam evde kas geliştirmeye çalışıyorum ama olmuyor bu arada çok zayıfım bunun kas geliştirmeyle alakası var mı?

 16. nilüfer sipahi

  Merhaba Fatihciğim, evde kas yapmaya çalışmanı ya da çaba göstermeni olumlu bir adım olarak görüyorum. Ancak kas yapmanın yolları ile ilgili bu makalede de belirtildiği gibi bu amacına gelişigüzel hareketlerle ya da tekniklerle ve yetersiz beslenme düzeni ile ulaşman mümkün ne yazık ki mümkün değildir. Öncelikle anladığım kadarıyla büyümek amacında olduğun için spor salonuna giderek profesyonel destek almalısın. Bunun öncesinde ise doktora gidip vücut geliştirme yapmanın sağlığın açısından olumsuz bir risk oluşturup oluşturmadığını öğrenmen gerektiğini de vurgulamak isterim. Özetle, doktora gitmelisin ve neden kilo alamadığını danışmalısın. Belki bağırsağında parazit de olabilir. İhtimaller üzerinden konuşmayı pek doğru bulmuyorum. O nedenle doktora danışmalısın. Sonra da spor salonundaki hocaların sana uygun bir program yazarlar. Sağlıklı isen kilonda artar, kas da yaparsın.

 17. Arkadaşlar kilo sorununuz varsa zeytin yağı için sabah kahvaltıdan sonra yarım çay bardağı bir de uyumadan 1 saat önce yarım çay bardağı için düzenli beslenin inancınız olsun bakın bir iki ayda kaç kiloya çıkıyorsunuz gözlerinize inanamayacaksınız ben 63 kg dan 76 kg çıktım tabi spora da gittim çünkü vücut yağ bağlar fit bir vücut için şart.

 18. nilüfer sipahi

  Merhaba Yusuf kas yapma ile ilgili tecrübelerini paylaştığın için teşekkür ederiz. Peki nasıl bir programın vardı? Kas yapma programın hakkında da yazarsan diğer insanlar da öğrenmiş olur. Bu yazının başlığı kas yapma yolları olduğu için o konudaki görülerin de bizim için çok önemli.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir