Kenzo Karagöz kol antrenmanı

Bu paylaşımda Kenzo Karagöz kol antrenman programı nasıldır? Onu görelim. Daha önce Kenzo Karagöz bacak egzersizleri ile ilgili bir paylaşımımız daha olmuştu.

Burada paylaştığımız video ile Kenzo’nun sadece kol egzersizini görmeyeceğiz aynı zamanda Kenzo Karagöz’ün Ankara’daki anılarından da bir bölüm de izleyebilirsiniz. Bize gelen yüzlerce mailde “Kenzo hakkında daha çok paylaşım istiyoruz.” şeklindeki taleplerinize duyarsız kalamadık ve normalde bugün için ayrı bir makale hazırlamış olmamıza rağmen Kenzo Karagöz kol antrenmanı ile ilgili aşağıdaki videoyu sizlerle paylaşmaya karar verdik.

Kenzo Karagöz kol antrenmanı

Bu yazıyı okumadan önce evde kol kası geliştirme yöntemleri ile ilgili makalemizi okumanızı da önererek Kenzo Karagöz kol egzersizindeki kol hareketlerinin ne olduğunu önce seyredelim. Sonrada bunları ayrıntılı bir şekilde irdeleyelim.

Bu kol programı definasyon dönemi için uygun olan kol kası geliştirme amaçlıdır. Dikkat edilecek olursa bu program bir sürü egzersizden oluşmuyor. Gelişim istiyorsak fazla değil, doğru çalışmamız gerektiğini hatırlayalım. Bir çok kişi çok çalışmanın daha faydalı olduğunu düşünüyor ve bangır bangır yazmamıza rağmen hala “Her gün aynı kas grubunu çalıştırsam daha faydalı olur mu?” gibi sorular soruyor maalesef. Her gün aynı kas grubunu çalıştırmak fayda vermez. Aksine zararlı olur ve yeterince beslenemeyip suyu da gerektiği kadar alamazsanız kaslarınız erimeye başlar. Umarım bununla ilgili tereddütlere son verebilmişizdir. Bir de her program herkeste aynı etkiye sahip olmayabilir, zaten herkes aynı programı uygulasa da sizin hareketleri ve egzersizleri yapma şekliniz bile veriminizi etkileyeceği için aynı programı uygulamış sayılmazsınız.

Kol hareketleri

Aşağıda Kenzo Karagöz’ün kol antrenman videosunda yaptığı bazı egzersizlerin nasıl yapıldığına dair animasyonlardan oluşan bir rehber sunuyoruz. Hareketlerin nasıl yapıldığını dikkatli bir şekilde izlemenizde büyük fayda var. Zira bazıları o kadar çalışmasına rağmen neden istediği sonucu alamıyor hiç düşündünüz mü? Yanlış nerede diye sordunuz mu kendinize?

Kenzo Karagöz Kol Programı
Şekil Hareket Set

biceps kasları için
Barbell Curl
Barbell Curl
(Bar İle Bükme)
10-10-8

bilek bükme
Wrist Curl
Wrist Curl
(Bilek Bükme)
12-10-8-6

Dambıl Kaldırma
Dumbell Raise
Dumbell Raise
(Dambıl Kaldırma)
4 x 12

Yukarıya Doğru Kürek
Upright Rowing
Upright Rowing
(Yukarıya Doğru Kürek)
4 x 12

Yerde Bar ile Basma
Floor Barbell Press
Barbell Press
(Bar ile Basma)
5 x 8

Arka Kol İle Aşağı Basma
Pushdown
Pushdown
(Arka Kol İle Aşağı Basma)
5 x 8

Dambıl ile Bükme
Hammer Curl
Hammer Curl
(Dambıl ile Bükme)
4 x 12

Ölü Kaldırma
Deadlift
Deadlift
(Ölü Kaldırma)
4 x 8

kol kası
Dumbell  Biceps Curls

Dumbbell Biceps Curls

(Dambıl İle Bükme)

4 x 8

Bu makalemizde Kenzo Karagöz kol antrenman programı ve bu programda yer alan Kenzo Karagöz kol antrenman programı hareketleri ile ilgili bir video yayınladık.  Siz de güçlü kol kaslarınız olsun istiyorsanız aynı zamanda göğüs programları ve omuz genişletme hareketleri ne de önem vermelisiniz.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

4 yorum “Kenzo Karagöz kol antrenmanı”

  1. kenzoya bayılıyorum ya çok seviyorum çok atletik ve tatlı antrenman programlarını seyretmekten hiç bıkmıyorum

  2. Kenzo Karagöz çok bilgili bir birey onun hakkında bazı arkadaşlar çekemeyip vücdunu beğenmiyorum yada yanlış bilgiler söylediğini söylüyorlar ama Kenzo tam bir adamın dibi dir çekemeyen insanlar da sadece buraya gereksiz şeyler yazmakla geçirirler Kenzo ise Gym de ..

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir