Kenzo Karagöz Kol Antrenmanı

Kaslı bir görünüme sahip olmanın ilk koşulu güçlü ve sağlam kollara sahip olmaktır. Triceps ve biceps kaslarını geliştirmeye yönelik Kenzo Karagöz kol antrenmanı bu amacınıza ulaşmanızı sağlayacak biçilmiş bir kaftan. Yılların deneyimli sporcusu Kenzo kendi kanalında kollar nasıl büyütülür çok güzel anlatmış.

Kol kaslarını geliştirmek için öncelikle tüm vücut geliştirme programı uygulayarak kuvvetinizi artırabilirsiniz. Zaten vücut geliştirmeye yeni başlayanların öncelikle full body yapması gerekir. Böylece daha sonraki izole egzersizlerdeki veriminiz artmış ve daha ağır kütlelerle çalışabilirsiniz.

Yeni başlayanlar, Kenzo Karagöz kol egzersiz programını uygulamadan önce vücut geliştirme uyum programını yapmalı sonrasında full body aşamasına geçmelidir. Böylece izole egzersizlerden oluşan Kenzo Karagöz’ün antrenmanı daha etkili olacaktır.

Kenzo Karagöz Kol Antrenmanı

Bu kol programı bulk dönemi için uygun olan ön kol kası geliştirme amaçlıdır. Dikkat edilecek olursa bu program bir sürü egzersizden oluşmuyor. Gelişim istiyorsak fazla değil, doğru çalışmamız gerektiğini hatırlayalım.

Bir çok kişi çok çalışmanın daha faydalı olduğunu düşünüyor ve bangır bangır yazmamıza rağmen hala “Her gün aynı kas grubunu çalıştırsam daha faydalı olur mu?” gibi sorular soruyor maalesef. Her gün aynı kas grubunu çalıştırmak fayda vermez.

Her gün aynı kasları çalıştırmak aksine zararlı olur ve yeterince beslenemeyip suyu da gerektiği kadar alamazsanız kaslarınız erimeye başlar.

Kenzo Karagöz Biceps Egzersizleri

İlk biceps hareketi barbell curl hareketidir. Yeni başlayanlar yapmakta zorlanabilir. Bunun için ilk haftalarda makinede çalışarak egzersizin nasıl yapıldığını daha iyi öğrenebilirsiniz. Ayrıca gücünüz ve kuvvetiniz artmış olur. İki veya 3 hafta içinde bu egzersizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Kenzo’nun tavsiye ettiği ikinci biceps egzersizi ise dumbell curl hareketidir. Yukarıdaki hareketin barbell ile değil dumbell ile yapılmış versiyonudur diyebiliriz. Ancak tabi ki tamamen aynı şekilde uygulanmaz. Nasıl yapıldığını öğrenmek için videoyu seyretmeniz oldukça faydalı olacak.

Kenzo Karagöz Triceps Egzersizleri

Kenzo Karagöz, büyük bir triceps isteyenlerin hedefine ulaşması için dips egzersizinin mutlaka yapılması gerektiğini söylüyor. Bunun daha etkilisi ise ağırlıklı dips yapmaktır. Ancak izole bir kol egzersiz olmayıp aynı zamanda göğüs kaslarını da çalıştırır.

Dips ve ağırlıklı dips ile hem iri arka kol kaslarınız hem de geniş göğüsleriniz olabilir. Ancak kol bir bütündür. Buradaki hareketlere ek olarak sehpa üzerinde ters şınav hareketini de yapabilecek gücünüz kalırsa oldukça faydasını görebilirsiniz. Tabi bunun için çok iyi beslenmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım.

Büyük arka kol kasları için diğer önemli bir egzersiz Kenzo’nun da önerdiği gibi triceps push down hareketidir. Ben de aynen ona katılıyorum. Doğru yapıldığında gerçekten çok etkili oluyor. Sonrasında veya öncesinde de makinede triceps çalışabilirsiniz çok daha etkili olacağını deneyimledim.

SONUÇ: Kenzo Karagöz kol antrenman programı yeni başlayanlar için uygun olmasa da vücut geliştirmeye başladıktan 2 veya 3 hafta içinde uygulanabilir. İlk hafta adaptasyon sonrasındaki 2 hafta boyunca da full body yaptıktan sonra bu programa geçilebilir. Kenzo kol programında gerçekten nokta atışı yapmış. Biceps ve triceps için en etkili olanları seçmiş. Kolay gelsin şimdiden.

Yorum

  1. aysen Eylül 8, 2015
  2. kayra Eylül 8, 2015
  3. gökhan sadi Eylül 8, 2015
  4. Boss Kasım 20, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!