Kilo Aldırıcı Hardline-Pro Gainer İncelemesi

Bu besin takviyesi incelemesinde Hardline progainer ne işe yarar, içeriğinde neler var, zararları ve yan etkileri var mıdır gibi merak edilenleri araştırdık. Özellikle normal kilosunun altında olanlar ve kilo almak isteyenler Hardline pro gainer kilo aldırır mı diye merak ediyor. Bize bu konuda bir sürü mesaj geldiği için bu kilo aldırıcı gıda takviyesini incelemek ve sizinle paylaşmak istedik.

Mutlaka belirtmek gerekir ki her şeyin doğal olanı en sağlıklıdır. Hedef kilo almak veya kilo vermek olsa da ikisi için de yeterli ve dengeli bir beslenmek gerekir. Ancak herkes dengeli ve yeterli beslenme olanağına sahip değil. Kimileri yoğun iş temposu kimileri de iştahsızlık gibi nedenlerle öğünleri atlayabiliyor.

Günlük makro besinleri yeterince alamayan ve özellikle kilo almak isteyenler de gainer gıda takviyelerine yöneliyor. Şöyle bir piyasa incelemesi yaptığımızda fiyat içerik ve performans açısından Hardline markasının progainer takviyesi göze çarpıyor. Ayrıca sporcu besinleri hakkındaki kullanıcı yorumları incelendiğinde bu kilo aldırıcı gıda takviyesinin oldukça popüler olduğu söylenebilir. Peki bu takviye ne işe yarar?

Hardline Pro Gainer Ne İşe Yarar?

Progainer gıda takviyelerinin kilo ve hacim kategorisinde yer alır. Toz formunda olup muz, çilek ve çikolata aroma seçeneği olan bir ek gıda ürünüdür. Kullanım amacı egzersiz öncesinde karbonhidrat depolarının doldurulmasını sağlamak, fiziksel aktivite sonrası da toparlanmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktır.

Kutusu üzerinde Türk Gıda Kodeksi Sporcu Gıdaları Tebliği’ne uygun olarak üretildiği yazılıdır. Menşe ülke Türkiye olarak geçse de ana bileşenlerin menşe ülkesinin de Türkiye’den farklı olduğu belirtilmiştir.

Kilo almanın ilk yolu sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulamak olduğu için Hardline progainer karbonhidrat yemek programına ilaveten kullanılabilir. Başka bir ifade ile doğal beslenmenin yerine kullanılması doğru değildir.

Kutu üzerinde, gıdalarla birlikte hekim ve diyetisyen önerisi ile kullanılması gerektiği yazmaktadır. Bunun nedeni bu gıda takviyesinin ihtiyaç duyulan tüm makro ve mikro besinleri karşılamamasıdır. Ayrıca ambalajı üzerinde yeterince sıvı ile alınması gerektiği vurgusu yapılmıştır.

Tüm bunlara ek olarak enerji problemi ve bitkinlik yaşayanların da bu ürünü kullanabileceği üretici firma tarafından açıklanmıştır. Ürünün 1406 gram, 3000 gram ve 5000 gram gibi ambalaj seçenekleri mevcuttur.

ÖZET: Pro gainer ne işe yarar diye soracak olursanız şunları söyleyebilirim. Beslenmeniz tüm makro besinleri karşılamıyorsa onları tamamlamak için yine diyetisyen önerisi ile kullanabilirsiniz. Ayrıca yüksek oranda karbonhidrat içerdiği için egzersiz öncesi enerji ihtiyacını da karşılayabilir.

Hardline Progainer Kilo Aldırır Mı?

Günümüzde her ne kadar kilo vermek ve yağ yağmak için insanlar çaba gösterse de, çok ciddi anlamda kilo alma problemi olan insanlar da var. Bu insanların genelde kilo alamamalarının temelinde bazal metabolizma hızlarının yüksek olması, düzensiz ve yanlış beslenme, uyku bozuklukları gibi etkenler yatmaktadır.

hardline progainer

Hardline progainer-5000 gr

Özellikle 25 yaşına kadar bazal metabolizma hızlı çalıştığı için bu yaşlarda ciddi anlamda kilo alamama problemiyle insanlar karşılaşmaktadır. Enerji ihtiyacı fazlayken yiyeceklerden daha az enerji almak kilo kaybına neden olur. Sağlıklı bir bireyde zayıflığın temel nedeni beslenme programının yetersiz olmasıdır.

Kilo almak için günlük harcanandan daha fazla kalori alınması gerekir. Ancak çoğu kişi iştahsızlık ve dengesiz beslenme gibi nedenlerden dolayı kilo almaya yetecek kadar kalori alamamaktadır. Bu nedenle kilo almak isteyenler kilo aldırıcı besin takviyeleri kullanabilmektedirler.

Kilo almak için sadece besin takviyesi yeterli değildir. İyi bir beslenme programına uyulması şarttır. Yemek planı diyetisyen tarafından hazırlanmalı ve karbonhidrat miktarı artırılmalıdır. Ayrıca makro besinlerden protein ve sağlıklı yağlar da yeterli miktarda alınmalıdır.

Kilo almanın daha sağlıklı olması için vücut geliştirme egzersizleri de yapılmalıdır. Fazla kalori almanıza rağmen hareketsiz kalırsanız yağlar göbek bölgenizde toplanır ve hoş bir görünüm oluşmaz. Onun için ağırlık antrenmanı ile kas kazanarak kilo almak daha sağlıklıdır.

Sağlıklı olmasa da vücudun su tutması ile de kilo alınabilir. Tuzlu yenildiği takdirde vücut su tutar ve kilo alınır. Ancak bu yöntem sağlıklı beslenme kurallarına uygun değildir ve sağlığınızı bozabilir.

Kilo alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kiloların yavaş yavaş alınmasıdır. Hızlı alınan kilo sağlıklı olmayacağı gibi hızlı da kaybedilir. Onun için dengeli ve yeterli beslenilmeli mümkünse ağırlık çalışması yapılarak kas kütlesi artırılmalıdır.

ÖZET: Tek başına progainer kilo aldırır mı sorusunun cevabı kesinlikle hayırdır. Çünkü zaten kullanım önerisine göre yeterli ve dengeli bir diyetle birlikte kullanılmalıdır. Beslenmeniz çok kötü ancak bunu kullanayım ve kilo alayım derseniz bu pek mümkün değildir.

Hardline progainer karbonhidrat ile sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsanız kullanım önerisine uymalısınız. Bunun için diyetisyen rehberliğinde kilo aldırıcı sağlıklı bir diyetle birlikte ve ağırlık çalışmaları yaparak bu takviyeyi kullanabilirsiniz. O zaman kilo aldırabilir.

Hardline Nutrition Markası

Kilo alamama problemini en çok yoğun iş temposu içerisinde bulunup beslenme sıkıntısı yaşayan insanlarda görmekteyiz. Peki bu durumda ne yapmalı? Bir çok kişi bu problemini gidermek için hardline progainer ürünü kullanıyor.

Hardline progainer 5000 gr gainer kilo aldırıcı ürünü Türkiye’nin en meşhur ve tek helal sertifikasına sahip olan Hardline Nutrition firması tarafından üretilmektedir.

Hardline nutrition yerli bir üretici olup tüm etken maddelerini Avrupa ve Uzak Doğu’dan temin etmektedir. Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinin ürün tedarikçisidir.

Hardline Progainer Besin İçeriği

Hardline karbonhidrat tozu olarak da anılan progainer içeriğinde yoğun miktarda karbonhidrat bulunur. Ayrıca % 18 oranında protein, çok az miktarda yağ da içerir. Bunlara ilaveten bazı vitamin, mineral ve amino asit değerleri açısından da oldukça zengindir. Ayrıca kreatin monohidrat, BCAA, glutamin ve taurin içermesi artı özellikleridir.

100 gram Hardline pro gainer yüksek karbonhidratlı sporcu gıdasındaki makrolar

 • 76,4 g karbonhidrat,
 • 1,1 g yağ
 • 18,9 g protein şeklindedir. Vitamin ve mineral profili ise Tablo 1’de gösterilmiştir.
Vitamin-Mineral Miktar (mg) % BRD
C vitamini 30 38
B1 vitamini 0.7 64
B2 vitamini 0.8 57
B3 vitamini 9 56
B6 vitamini 1 72
Folik asit 0.1 50
B12 vitamini 0,0005 20
Kalsiyum 300 38
Fosfor 117 17
Çinko 3.75 38

Tablo 1: Hardline pro gainer 100 gramındaki vitamin-mineral içeriği

Progainer Aminoasit Profili

Progainer gıda takviyesinin artı özelliklerinden biri 18 gramlık proteine ek olarak kreatin monohidrat, glutamin ve taurin içermesidir. Kreatin monohidrat hacim artışı, glutamin egzersiz sonrası çabuk toparlanma ve taurin ise sinir sisteminin ve kasların düzgün çalışmasını sağlar.

💪100 gram progainer sporcu gıdası 1250 mg kreatin monohidrat, 500 mg glutamin ve 500 mg taurin içerir. Amino asit profili ise Tablo 2’de gösterilmiştir.

Aminoasit -Miktar (mg) Aminoasit -Miktar (mg)
Alanin-816,5 Lizin- 1.334,5
Arjinin-1030 Metionin- 326,5
Aspartik Asit-2054 Fenilalanin- 800,5
Sistin-264.5 Prolin- 939
Glutamik asit-3004,5 Serin- 972,5
Glutamin-500 Taurin-500
Glisin-563,5 Treonin- 970
Histidin-428,5 Triptofan-283
İzolösin- 881,5 Trosin-648
Lösin- 1.612,5 Valin- 986

Tablo 2: 100 gram (Yarım porsiyon) progainer gıda takviyesi aminoasit değerleri

Kullanım Önerisi

Üreticileri ürünün öğünlerden sonra ve (fitness veya vücut geliştirme yapanlar için antrenmandan önce ve sonra şeklinde) alınmasını önermektedir.

Tam anlamıyla bir etki görülebilmesi için sabah kahvaltıdan sonra, öğle yemeğinden sonra ve uyumadan önce içilmesi gerektiği de ifade edilmektedir.

Üretici firmaya göre, ürün su veya süt ile karıştırılarak içilebilir. Karışımı çok kolay olup 400 ML suyun veya sütün içerisine ürünü karıştırmanız yeterli olacaktır.

Progainer Tadı Yorumlar

Hardline karbonhidrat tozu progainer besin takviyesinin tadı ise oldukça lezzetlidir. Kullanıcı yorumlarına göre tadından memnuniyet oranı yüksektir. Ben çok zayıf olduğum bir dönemde kullanmıştım. Tadı hoşuma gitmişti.

Üründen tam anlamıyla fayda görebilmek için günlük doğal beslenmenizin kaliteli beslenme kurallarına uygun olması gerektiğini unutmayın. Bunu sağlamak için kompleks karbonhidratlar ve proteinlerle öğünlerinizi desteklemeli ve uyku düzeninize mümkün olduğu kadar ehemmiyet göstermelisiniz.

Hardline Progainer Güvenilir Mi?

Hardline nutrition T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca onaylı bir markadır. Piyasada sadece faturalı şekilde bulunan Türkiye’nin tartışmasız en güvenilir markasıdır. Hardline progainer karbonhidrat tozu olduğundan diyetisyen rehberliğinde kullanıldığında güvenilirdir.

Diyabet veya tansiyon gibi herhangi bir sağlık probleminiz varsa kullanımı güvenilir olmaz. Çünkü içeriğinde yüksek miktarda karbonhidrat bulunur. Ayrıca kullanım miktarından daha fazlasını kullanmamak gerekir.

SONUÇ: Yoğun enerji gerektiren fiziksel aktivite yapanlar hekim veya diyetisyen önerisi ile Hardline progainer yüksek karbonhidrat sporcu gıdasını kullanabilir. Ancak dengeli bir beslenme diyetinin sağladığı tüm besin bileşenleri içermez ve onun yerine geçemez. Sonuç olarak ek gıdadır.


Bu incelemeyi okuyanlar şu incelemeyi de okudular:

💪Weider Mega Mass İncelemesi

Yorum

 1. Hamit Mızrık Ağustos 15, 2015
 2. Hadi Dündar Ağustos 15, 2015
 3. nilüfer sipahi Ağustos 16, 2015
 4. Zulfiye Dulkadir Ağustos 16, 2015
 5. Irem Demirci Ağustos 16, 2015
 6. timur Ağustos 17, 2015
 7. nilüfer sipahi Ağustos 17, 2015
 8. ufuk Ağustos 17, 2015
 9. Ergin Taşkent Ağustos 18, 2015
 10. osman terlemez Ağustos 26, 2015
 11. MUSTAFA SERDAR Ağustos 29, 2015
 12. nilüfer sipahi Ağustos 30, 2015
 13. sportif herif Eylül 4, 2015
 14. ahmet Eylül 12, 2015
 15. oğuz Haziran 7, 2016
 16. nilüfer sipahi Haziran 8, 2016
 17. sedat Ağustos 8, 2016
 18. nilüfer sipahi Ağustos 9, 2016
 19. Fırat Ağustos 11, 2016
 20. nilüfer sipahi Ağustos 16, 2016
 21. Ömer ali Kasım 2, 2016
 22. nilüfer sipahi Kasım 13, 2016
 23. Lale Kasım 17, 2016
 24. nilüfer sipahi Kasım 20, 2016
 25. Ali yasar Aralık 17, 2016
 26. Selahattin Aralık 26, 2016
 27. Ümit Ocak 18, 2017

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!