Kullanım Şartları

Kalitelibeslenme.com adlı sitemizi ziyaret eden kişi ve kuruluşlar, bu sitenin aşağıda sıralanan kullanım şartlarını baştan sona okumuş, anlamış ve tümüyle kabul etmiş sayılırlar. Okuyacağınız kullanım şartları size uygun değilse ve bu şartları kabul etmemeyi tercih ediyorsanız, web sitemizi kullanmaya son verebilirsiniz.

Kalitelibeslenme.com sitesinde yer alan tüm yazılar çeşitli bilimsel kaynakları referans alarak oluşturulan bilgilerdir. Ancak bazı yazılarda yazarların kendi deneyimlerine yer verilmiştir. Herkes için geçerli ve güvenilir olmayabilir. Her uzman görüşleri doğru bulmayabilir. Bu sebeple kalitelibeslenme.com sitesini ziyaret eden kullanıcılar yazılardaki bilgileri asla doktor tavsiyesi olarak görmemelidir.

Yayınlanmış ya da daha sonra yayınlanacak bilgilerin kişilere özel teşhis veya tedavi amaçlı olarak kullanılmaları söz konusu değildir. Bu sitede yer alan bilgilendirme amaçlı makaleler, kesinlikle bilimsel bir kanıt olma, tıbbi tavsiye yerine geçme, teşhis koyma, tedavi etme özellikleri taşımaz. Site ziyaretçilerinin site aracılığıyla konu ile ilgili genel bilgi edinmesi ve profesyonel bir yardım almadan önce çeşitli terim ve bilgilere aşinalık kazanması amacıyla hazırlanmışlardır.

Kalitelibeslenme.com’da yer alan yazılı veya görsel bilgilerin kullanılmasından doğabilecek hiçbir şikayet ve sorundan dolayı bu site ve sahipleri sorumluluk almaz ya da başkaları tarafından sorumlu tutulamaz. Site ziyaretçileri bilgileri ne şekilde değerlendireceklerinden tamamen kendileri sorumludur.

Kalitelibeslenme.com bu sitede yer alan içeriğin sadece konu hakkında bilgi edinme amaçlı kullanılmasını önerir. İnternet aracılığıyla hastalıklara çözüm bulmanın doğru olmadığı ve olası sağlık sorunlarında mutlaka profesyonel yardıma başvurulması gerektiği, site ziyaretçilerine önemle duyurulur.

Site kullanıcıları kalitelibeslenme.com’un kullanım koşullarını okuyarak, burada okudukları ve farklı kaynaklardan derlenmiş olduğu söylenen bilgileri nasıl yorumlayacaklarına ve değerlendireceklerine kendileri karar verirler. Kalitelibeslenme.com’da yer alan hiçbir makale ya da görselin kendilerine yönelik şahsi hiçbir tavsiye, tanı ve tedavi niteliği taşımadığını kabul, beyan ve taahhüt ederler.

Sağlık söz konusu olduğunda genel bilgilerin asla bir doktor ya da sağlık kuruluşunun kişiye özel ilgisi ve tetkikleriyle karşılaştırılamayacağı ortadadır. Çeşitli hastalıklar veya rahatsızlıklar hakkında bilgi edinmeniz, durumunuzu tam olarak kavradığınız ve tıbbi yetenek kazandığınız anlamına gelmez.

Detaylı bir doktor muayenesi olmadan, kendi kendinize teşhis koymanız ve bu doğrultuda iyileştirme yöntemleri denemeye kalkmanız son derece sakıncalıdır. Site içeriğinde yer alan bilgilerin genele hitap ettiğini unutmayınız ve kendi durumunuzla karşılaştırarak bir sonuca varmaya çalışmayınız.

Sağlığınızla ilgili en ufak bir problemde hemen en yakın sağlık kuruluşuyla veya doktorunuzla irtibata geçiniz. Acil durumlarda 112 numaralı acil yardım hattından yardım isteyebilirsiniz.

Zaman zaman sitede 3. şahısların yorumları, gösterdikleri kaynaklar veya ekledikleri yazılı ya da görsel içerikler yer alabilir. 3. şahıslar tarafından eklenen bu içerikten, yine ekleme yapan kişiler sorumludur ve kalitelibeslenme.com siteye yapılan yorumların sorumluluğunu hiçbir şekilde kabul etmez.

3. şahısların yaptığı bu yorumlar reklam ya da tanıtım amaçlı olabileceği gibi, kişileri yanıltmayı amaçlıyor da olabilir. Sitede yer alan herhangi bir bilgiyi dikkate almadan önce lütfen doktorunuza danışınız.

Kalitelibeslenme.com’a dışarıdan yorum yapan ve yazılı ya da görsel katkıda bulunanlar, bu bilgilerin kamuya açık olduğunu, paylaşılacağını ve hiçbir gizlilik sözü almadıklarını peşinen kabul etmiş sayılırlar.

Sitemiz aracılığıyla verilen bağlantılardan doğan sorun ve şikayetlerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu değiliz. Yorumlar aracılığıyla sağlanan bağlantılarla ilgili ne yapacaklarına ziyaretçilerin kendilerinin karar vereceğini de, siz ziyaretçilerin dikkatine sunarız. Kullanıcıların yorumları başta Avrupa Birliği yasalarına, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, Alman yasalarına, Kanada ve ABD yasalarına uygun olmak zorundadır.

Kaliteli Beslenme‘de google adsense aracılığı ile ya da onun dışında reklamlar yayınlanmaktadır. Bu reklamlarda adı geçen ve link verilen bağlantıları hiç bir şekilde önerme amacı taşımıyoruz. Bu sitelerde bahsedilen ürünleri kullanmanız nedeniyle yaşayabileceğiniz herhangi bir mağduriyetten sorumlu değiliz.

Yaşanabilecek sorunlardan sitemiz ya da yazarları sorumlu tutulamaz. Reklamlar konusunda her ne kadar seçici davransak da reklamı yapılan ürünlerin kalitesi konusunda garanti vermemiz mümkün değildir. Ancak Tarım Bakanlığı onayı olmayan ürünlerin reklamlarını kabul etmiyoruz. Google adsense aracılığı ile yayınlanan ürünlerin ise kalitesi hakkında hiç bir bilgimiz yoktur.

Bu sitede youtube videoları da bazı makalelerde paylaşılmakta olup video içerikleri  yasalara uygunluğu açısından ve kalitesi açısından değerlendirilse de video içeriğindeki bilgilerden tamamen video sahibi sorumludur ve sitemizin video içeriği ile hiç bir sorumluluğu yoktur, videodaki bilgiler kişilerin kendi tecrübelerini yansıtıyor olabilir. Bu nedenle kaliteli bir site olarak her zaman doktorlara danışmanızı tavsiye ederiz. Bu nedenle sitemizdeki egzersizleri ve beslenme programları ile diyet listelerini doktorlara ya da uzmanlara danışmadan uygulamayınız.

Bu siteyi ziyaret eden ve içeriğini dikkate alan tüm kullanıcılar, yukarıda yer alan kullanım koşullarını tümüyle okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!