Lazar Angelov Beslenme Ve Antrenman Programı

Lazar Angelov, 1984 yılında Sofya’da dünyaya gelmiştir ve  Bulgaristan’da başarılı fitness modeli ve vücut geliştirmeci olarak tanınmaktadır.

Gerek antrenman programları gerekse beslenme programı ile dikkat çeken önemli isimlerden biridir. Spora 10-12 yaşlarında başlamış basketbola gönül vermiştir. Daha sonra ise ağırlık kaldırmaya başlamıştır.

Antrenmanlarını genelde müzik eşliğinde yapmaktadır. Eşi de Anita’nın da kendisi gibi sporla ilgilendiği bilinmektedir. Eşi ile birlikte yaptıkları antrenman programları büyük beğeni toplamaktadır.

laazar angelov beslenme programı

Lazar Angelov

Lazar Angelov, çeşitli katıldığı yarışmalarda gümüş ve bronz madalyalar kazanmıştır.  Ancak şu anda yarışmaları bırakmış ve  modelliği ön plana almıştır. Tabii ki iyi bir model olarak kariyerine devam edebilmek için vücut geliştirme ve fitness antrenmanlarına devam etmektedir. Bu yazıda Lazar Angelov beslenme programı tanıtılacaktır. Ayrıca “Lazar Angelov göğüs kası geliştirme programı nasıldır?” sorusunun cevabını bulacaksınız.

Lazar Angelov Beslenme Programı

Lazar’ın beslenme programına bakıldığında protein ağırlıklı beslendiği görülmektedir. Ayrıca lazar beslenme programı sanıldığının aksine yüksek kalori içermez. Kariyerine model olarak devam etmesi nedeniyle beslenme menüsü kabarık değildir ve kilo almasını ve yağlanmasını engelleyecek niteliktedir.  İşte Lazar Angelov beslenme programı detayları:

Kahvaltı: Yulaf Ezmesi ve 6 Yumurta Beyazı: Kahvaltıda yenen yulaf ezmesi karbonhidrat kaynağıdır ve yavaş yavaş emilir. Dikkat edilecek olursa kahvaltıda ekmek yemiyor. Yağlanmamak için yavaş sindirilen bir karbonhidrat türü kullanıyor. Çünkü amacı yağlanmamak ve kilosunu dengede tutabilmeyi başarabilmek ve yulaf ezmesinin bir diğer yararı da testosteron hormonu salgısını artırmasıdır. Yumurta ile de en kaliteli proteinleri ve amino asitleri alıyor ve kaslarını protein bombardımanı ile besliyor. Yumurtanın ise sarısını ise tercih etmiyor. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir konu o da Lazar’ın yumurta alerjisi olmadığı gerçeğidir.

Öğle Yemeği: Whey Protein, Pirinç Pilavı ve Tavuk: Lazar Angelov ikinci öğününde pirinç pilavı ile karbonhidrat ihtiyacını giderirken tavuk ile protein almaktadır. Lazar bu öğünde ayrıca tavuk eti ile kaybettiği kalsiyum ve fosfor minerallerini almayı ve ayrıca kemiklerini güçlendirmeyi hedefliyor.

Yine öğleye doğru düşen testosteron hormonunun tekrar yükselmesi açısından tavuk eti içerdiği çinko minerali sayesinde çok etkilidir. Bu nedenle Lazar öğle yemeğinde yediği tavuk ile erkeklik hormonunu tekrar artırmaya çalışıyor. Yine tavuk etinin yağ açısından fakir ama protein açısından zengin olması öğle yemeğinde tercih sebebini artırıyor. Tavuk eti aynı zamanda bu sebeple birçok diyet yemekleri arasında yerini alıyor.

Lazar’ın yemek yeme konusunda problemleri olduğu ve yemeyi fazla sevmediği biliniyor, kendisi de bir röportajında bundan bahsediyor. Bu nedenle alamadığı proteini whey protein ile karşılamaya çalışıyor. Lazar Angelov aynı zamanda whey protein kullanmayı tercih ediyor. Çünkü spordan önce alınan whey protein tozunun etkileri ortadadır. Whey protein tozu aminoasit profili açısından çok zengin ve antrenmanların daha verimli olmasını sağlıyor. Ayrıca karbonhidrat oranı çok düşük olması da kilo kontrolünü sağlıyor.

lazar angelov beslenme programı nasıl

Lazar Angelov Beslenme Programı

Ara Öğün: Whey Protein ve Badem: Bademin çinko içermesi ve testosteron hormonunu artırması ünlü modele testosteronun düşüklüğü konusunda izin vermiyor ve sporcu öğleden sonra da testosteron düzeylerini koruyor.

Badem aynı zamanda birçok mineral içeriyor ve hepsinin ayrı bir faydası var. Ancak bademin kilo kontrolü, kalp ve kemik sağlığı açısından faydaları ön plana çıkıyor. Lazar badem ile sağlıklı yağ ihtiyacını da karşılayabiliyor.  Whey protein hakkında gerekli açıklamaları zaten yukarıda okumuştunuz.

strong>Akşam Yemeği: Pilav ve Tavuk: Lazar Angelov akşam yemeğinde de pirinç pilavı ve tavuk yemeyi tercih ediyor. Dikkat edecek olursak kırmızı et tüketmiyor ve tavuk etinin yağsız olmasından faydalanarak kilosunun artmasını engellemeye çalışıyor. Ancak fitness yapanlar yani kilo vermek istiyorum diyenler için tavuk eti daha faydalıdır. Vücut geliştirme beslenme programları ise hem  tavuk eti  hem de kırmızı et içerir.

İkinci Ara Öğün : Ton Balıklı Salata: Lazar Angelov akşam yemeğinden sonraki öğünde de bu kez yine proteinli ve lifli beslenmeye çalışıyor. Ton balığı kilo vermek isteyenler için diyet yemekleri arasında yerini alıyor. Omega içermesi ile de zayıflamaya yardımcı gıdalardan biridir.

Yatmadan Önce: Protein Tozu İçeceği: Ünlü model yatarken de protein tozu kullanırken antrenman sırasında yaptığı kasları için gerekli proteini kazanmayı hedefliyor. Yatmadan önce kullanılan karbonhdrat oranı çok düşük olan protein tozu kullanımı özellikle büyüme hormonu düzeylerini artıyor ve kaslar kendini yenileyebiliyor. Yani uyku sırasında büyüme hormonları yükselince hücreler kendini yenileyebilir ve kas yapımını artırıyor. Dinleme daha iyi oluyor. Ayrıca erkeklik hormonu da yükselmiş oluyor.

Lazar Angelov beslenme programı böyle. Şimdi gelelim Lazar Angelov vücut geliştirme programı hakkında bilgiler vermeye.

Lazar Angelov Vücut Geliştirme Programı 

Lazar Angelov vücut geliştirme programı, haftada beş gün egzersiz ve iki gün dinlemeden oluşuyor. Modelin amacı kilo kontrolü olduğu için haftalık egzersiz sayısı artırılmıştır. İşte Lazar antrenmanın programı ayrıntıları:

Lazar birinci gün  göğüs kası geliştirme hareketleri yapıyor. Bu hareketler flat bench, ıncline bench press, decline bench press, pullover, hammer press ve dips gibi hareketlerden oluşuyor.

İkinci gün omuz ve karın kası geliştirme hareketlerine odaklanıyor. Bu hareketler ise military press behind the neck, machine press, lateral raises, weight plate front raises, front raise, reverse pec deck, reverse fly’s, weighted sit up, hanging leg raise, side bends ve side crunches olarak sıralanıyor.

Lazar Angeolov üçüncü gün  sırt hareketleri yapıyor. Bu hareketler ise bent over row, deadlift, pulldowns, pull ups, cable row, shrugs hareketlerinden oluşuyor.

Lazar Angelov dördüncü gün:  Dinleniyor ve kaslar kendini toparlamaya çalışıyor.

Beşinci gün kol kası geliştirme hareketleri yaparak ve biceps ve tricepslerini geliştirmeye çalışıyor. Bu hareketler close grip bench press, pushdown, ez bar skullcrusher, cable kickback, ez bar curl, wide grip curl, hammer curl ve concentration curl hareketleridir.

Altıncı gün bacak ve karın kası geliştirme hareketlerine odaklanıyor. Bu hareketler  squats, bulgarian squat, quad extensions, stiff leg deadlift, leg curls, glute kickbacks, calf machine raises, seated calf raises, leg press calf raises, weighted sit up, side bends ve barbell twists hareketleridir.

Yedinci gün ise yine dinlenerek kas yapımı inşasına çalışıyor. Yukarıda bahsedilen hareketlerden bazılarının nasıl yapıldığını aşağıda animasyonlarla açıkladık. İşte animasyonlu ve resimli vücut geliştirme programı ayrıntıları:

Şekil Hareket Set
Dumble Press
(Dambıl İle Basma)
4 x 8
Flat Bench Press
(Düz Sehpada Basma)
4 x 10
Flat Bench Press
(Düz Sehpada Basma)
3 x 8
Cable Crossovers
(Kablo ile Çapraz Çekiş)
3 x 12
Barbell Curls
(Bar İle Bükme)
3 x 8
Close EZ Bar Curls
(EZ Bar İle Kapalı Bükme)
3 x 10
Şekil Hareket Set
Leg Curls
(Bacak İle Bükme)
4 x 10
Leg Extensions
(Bacak Uzatma)
4 x 10
Leg Press
(Bacak İle Basma)
4 x 12
Squats
(Çömelme)
4 x 12
Stiff Legged Deadlifts
(Bacak İle Düz Ölü Kaldırma)
4 x 12
Şekil Hareket Set
Barbell Shrugs
(Bar İle Omuz Silkme)
3 x 10
High Pulls
(Yüksek Çekiş)
3 x 10
Rear Shrugs
(Arka Omuz Silkme)
3 x 10
Reverse Barbell Rows
(Bar İle Ters Kürek)
3 x 10
T-Bar Rows
(Piramit)
3 x 10
Standing Calf Raises
(Ayakta Kalf Yükseltme)
4 x 12
Seated Calf Raises
(Oturarak Kalf Yükseltme)
4 x 12
Şekil Hareket Set
Machine Laterals
(Yana Açma)
4 x 10
Side Dumbell Laterals
(Dambıl ile Yana Açma)
3 x 10
Side Dumbell Laterals
(Dambıl ile Yana Açma)
4 x 10
Triceps Pressdown
(Arka Kol Aşağı İtiş)
3 x 8

Yorum

  1. Sansyorumu Nisan 11, 2015
  2. veysel Nisan 13, 2015
  3. ositeler Nisan 14, 2015
  4. nilüfer sipahi Nisan 14, 2015
  5. alican Nisan 16, 2015
  6. okuruz_01 Nisan 17, 2015
  7. mehmet Mayıs 10, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!