Türkiye’nin En Ünlü Fit Kadınları- 10 Kadın

Tombul kadınların aksine Türkiye’de hiç şüphesiz sayısız fit kadın var ve bunlardan bazıları çok ünlü. Sizin için Türkiye’nin fit kadınları arasından en ünlü olanları seçtik.

Kriter olarak ilk olarak fit bir görünüme sahip mi, çocuk doğurmuş mu, yaşı çok ileri mi, ne kadar ünlü, ne kadar gündemde ve ne kadar eseri var sorularına yanıt aramak suretiyle Türkiye’nin en ünlü 10 fit kadını listesini hazırladık.

Türkiye’nin En Ünlü 10 Fit Kadını

Yaşı ileri olmasına ve çocuk doğurmasına rağmen fit görünümünü koruyanlar hiç şüphesiz daha yüksek puan aldılar. Örneğin Ajda Pekkan 70 yaş üstü olmasına rağmen sağlıklı beslenmesi ve hayat disiplini ile fit görünümünü yıllardır koruyor.

Bu listeyi hazırlarken 50 yaşını sınır olarak kabul ettik. Yani 50 yaşından büyük, 18 yaşından küçük olanlara bu listede yer vermedik. Liste hazırlanırken dikkat ettiğimiz önemli kriterlerden biri de güzellik unsuru. Yani yazarımızın güzel olarak algılamadığı fit bir kadın bu listede yer almadı. Ancak ziyaretçilerimizin önerileri ile listemiz güncellenebilir. İşte o liste:

1) Serenay Sarıkaya

Serenay Sarıkaya, Türk oyuncu ve modeldir. 1 Temmuz 1991 tarihinde Ankara, Türkiye’de doğmuştur. Kariyerine modellikle başlamış ve 2010 Miss Turkey güzellik yarışmasında birinci seçilerek dikkatleri üzerine çekmiştir.

Oyunculuk kariyerine de adım atan Serenay Sarıkaya, 2012 yılında “Lale Devri” adlı dizideki rolüyle televizyon dünyasında tanınmıştır. Daha sonra “Medcezir”, “Fi”, “İkimizin Yerine” gibi başarılı dizilerde ve filmlerde rol almıştır. Başarılı performansı ve güzelliğiyle dikkat çeken Sarıkaya, Türkiye ve uluslararası platformlarda birçok ödül kazanmıştır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Serenay Sarıkaya (@serenayss)’in paylaştığı bir gönderi ()

2) Tuba Büyüküstün

Tuba Büyüküstün, Türk oyuncudur. 5 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine 2003 yılında “Sultan Makamı” adlı televizyon dizisiyle adım atmıştır.

Büyüküstün, Türkiye’de ve uluslararası alanda tanınmış birçok başarılı dizi ve filmde rol almıştır. En çok “Ihlamurlar Altında”, “Asi”, “Gönülçelen”, “Kara Para Aşk” ve “Çarpışma” gibi dizilerle tanınmaktadır. Ayrıca, “My Father and My Son” ve “Aşk Uğruna” gibi önemli Türk filmlerinde de başrol oynamıştır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Tuba Büyüküstün (@tubabustun.official)’in paylaştığı bir gönderi ()

3) Fahriye Evcen

Fahriye Evcen, Türk-Alman oyuncu ve modeldir. 4 Haziran 1986 tarihinde Solingen, Almanya’da doğmuştur. Almanya’da büyüyen Evcen, lise eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönerek oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Evcen, Türkiye’de “Yaprak Dökümü” dizisindeki Eylül karakteri ile tanınmıştır. Dizi, onun Türk televizyonunda tanınmasını sağlamış ve geniş bir hayran kitlesi kazandırmıştır. Ardından, “Çalıkuşu”, “Evim Sensin”, “Sonsuz Aşk” ve “Söz” gibi önemli dizilerde rol almıştır.

Ayrıca, Fahriye Evcen, birçok başarılı Türk filmi ve sinema projelerinde de yer almıştır. “Aşk Sana Benzer”, “Sadece Sen”, “Delibal” ve “Organize İşler Sazan Sarmalı” gibi filmlerde başrol oynamıştır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Fahriye Evcen Özçivit (@evcenf)’in paylaştığı bir gönderi ()

4) Çağla Şikel

Çağla Şikel, Türk oyuncu, model ve televizyon sunucusudur. 2 Ocak 1979 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Kariyerine modellikle başlayan Şikel, 1997 yılında Türkiye Güzellik Kraliçesi seçilerek dikkatleri üzerine çekmiştir.

Şikel, modellik kariyerinin ardından televizyon dünyasına adım atmıştır. “Çağla’nın Sırları” adlı programı sunarak televizyonculuk alanında da başarılı olmuştur. Ayrıca, “Beyaz Show” gibi popüler televizyon programlarında da konuk olarak yer almıştır.

Oyunculuk kariyerine de sahip olan Çağla Şikel, “Yılan Hikayesi”, “Asmalı Konak”, “Gülbeyaz”, “Eve Düşen Yıldırım” ve “Şöhret” gibi dizilerde rol almıştır. Sinema filmlerinde de yer alan Şikel, “Ejder Kapanı”, “Dedemin İnsanları” ve “Hep Yek 3” gibi yapımlarda rol almıştır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Çağla Şıkel (@caglasikel)’in paylaştığı bir gönderi ()

5) Berrak Tüzünataç

Berrak Tüzünataç, Türk oyuncudur. 2 Kasım 1984 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine 2004 yılında “Cennet Mahallesi” adlı televizyon dizisiyle adım atmıştır.

Tüzünataç, Türkiye’de ve uluslararası alanda tanınmış birçok başarılı dizi ve filmde rol almıştır. “Binbir Gece”, “Dudaktan Kalbe”, “Bir Aşk Hikayesi” ve “Muhteşem Yüzyıl” gibi popüler dizilerde önemli roller üstlenmiştir.

Ayrıca, Berrak Tüzünataç, Türk sinemasında da başarılı işlere imza atmıştır. “Yumurta”, “Issız Adam”, “Kelebeğin Rüyası”, “Mucize” ve “Ayla” gibi filmlerde başrol oynamıştır. Performanslarıyla dikkat çeken Tüzünataç, birçok ödül kazanmış ve geniş bir hayran kitlesi edinmiştir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Berrak Tuzunatac (@berrocks)’in paylaştığı bir gönderi ()

6) Gülben Ergen

Gülben Ergen, Türk şarkıcı, oyuncu ve televizyon sunucusudur. 25 Ağustos 1972 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Müzik kariyerine 1992 yılında “Kadınım” adlı albümüyle adım atmıştır.

Ergen, Türk pop müziğinin tanınmış isimlerinden biridir. Kariyeri boyunca birçok başarılı albüm çıkarmış ve birçok hit şarkıya imza atmıştır. “Abayı Yaktım”, “Uçacaksın”, “Yalancı Dünya”, “Arka Sokaklar” gibi şarkıları ile büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Gülben Ergen (@gulben123)’in paylaştığı bir gönderi ()

7) Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy, Türk oyuncu, sunucu ve mankendir. 2 Ekim 1976 tarihinde İstanbul, Türkiye’de doğmuştur. Kariyerine modellikle başlayan Esmersoy, güzellik yarışmalarında dereceler elde etmiştir.

Esmersoy, televizyon sunuculuğu kariyeriyle tanınmaktadır. “Günaydın” ve “5’ten 7’ye” gibi popüler sabah programlarında sunuculuk yapmıştır. Ayrıca, “Survivor” gibi reality programlarının sunuculuğunu da üstlenmiştir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

burcu esmersoy suyabatmaz (@burcues)’in paylaştığı bir gönderi ()

8) Yasemin Allen

Yasemin Allen, Türk-İngiliz oyuncu ve modeldir. 10 Temmuz 1989 tarihinde Londra, İngiltere’de doğmuştur. Türk bir baba ve İngiliz bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

Yasemin Allen, ilk olarak 2012 yılında “Muhteşem Yüzyıl” adlı dizide Defne Sultan karakterini canlandırarak Türkiye’de tanınmaya başlamıştır. Diziye olan katkılarıyla dikkat çeken Allen, Türk televizyonunda hızla popülerlik kazanmıştır.

9) Meryem Uzerli

Meryem Uzerli, Türk-Alman oyuncudur. 12 Ağustos 1983 tarihinde Almanya’da doğmuştur. Türk bir baba ile Alman bir annenin çocuğudur.

Uzerli, Türkiye’de “Muhteşem Yüzyıl” adlı televizyon dizisindeki Hürrem Sultan karakterini canlandırarak büyük bir çıkış yapmıştır. Performansıyla büyük beğeni toplayan Uzerli, Türk televizyonunda tanınmış ve popüler bir isim haline gelmiştir.

Oyunculuk kariyerinin yanı sıra Meryem Uzerli, sinema filmlerinde de yer almıştır. “Gecenin Kanatları” ve “Mavi Dalga” gibi yapımlarda rol almıştır. Ayrıca, uluslararası projelerde de yer alarak uluslararası bir kariyer elde etmiştir.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

meryemuzerlimeryem (@meryemuzerlimeryem)’in paylaştığı bir gönderi ()

10) Pelin Karahan

Pelin Karahan, 6 Ekim 1984 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Eğitimini İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine 2002 yılında “Çocuklar Duymasın” adlı komedi dizisinde Hande karakterini canlandırarak başlamıştır.

Ancak Pelin Karahan’ın en bilinen ve çıkış yapmış olduğu proje, 2007-2011 yılları arasında yayınlanan “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisidir. Dizi, bir grup lise öğrencisinin hayatını anlatmaktadır.

Karahan, dizide Zeynep karakterini canlandırmış ve Zeynep’in hayatındaki olayları ve ilişkilerini izleyicilere aktarmıştır. “Kavak Yelleri”, gençlik temalı diziler arasında büyük bir popülerlik kazanmış ve Pelin Karahan’ın tanınırlığını artırmıştır.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Pelin Karahan (@pelinkarahan)’in paylaştığı bir gönderi ()

En ünlü Türk fit kadınlar listemizi ziyaretçilerimizden gelen öneriler doğrultusunda güncelliyoruz. Örneğin bu listede yer almayan ancak hakkında yoğun istek yapılan kadınlar da bu sayfada yer alabilir. Sevgiyle kalın:)

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!