3 Ayda 7,5 Kg Kas Yaptıran Adım Adım Vücut Geliştirme Programı

Hey delikanlılar hoş geldiniz sayfama. Siz pazılarının balon gibi şişik ve güçlü, karın kaslarının baklava gibi olmasını hayal eden bütün gençler, ülkemizin güzel plajlarında kızlara hava atmak isteyen yakışıklılar, aynaya bakınca kendini beğenmeyen ve daha iyi hissetmek için vücut geliştirme sporuna yazılanlar ya da sağlıklı yaşam için bir an önce spora başlamam gerekiyor diyen değerli ağabeylerim adım adım vücut geliştirme ve kas yapma rehberini sadece sizin için hazırladık.

Hem sağlıklı olmak hem de kas yapmak istiyorsanız beslenme ve egzersiz bağlamında aşama aşama ne yapılması gerektiğini önceden planlamanız, daha sonra amacınızın hangi basamağında olduğunuzu görebilmek açısından oldukça faydalıdır ve bu motivasyonunuzu artırıcı bir etki oluşturur.

Vücut çalışmaya nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız doğru adreste olduğunuzdan emin olabilirsiniz. Öyle ki bu sitede özellikle vücut geliştirme programları hakkında sorulan tüm sorulara ayrıntılı analizler içeren cevaplar veriyoruz.

Hiç bir sitede bu kadar ayrıntılı ve ücretsiz bir hizmeti bulamazsınız. Biz sadece insanlara yardım etmek amacıyla yola çıktık. İşte bu yazıda da sunduğumuz adım adım vücut geliştirme programları ile kendinize genel bir çerçeve plan bulacaksınız ve mümkün olan en kısa sürede hayal ettiğiniz o kaslı vücuda kavuşacaksınız.

Vücut Geliştirme Adımları

İlk aşama hemen doktora gidip vücut geliştirmeye başlayacağınızı ve buna engel teşkil edebilecek bir hastalığınız olup olmadığını öğrenmektir.

13 yaşından sonra ergenliğin etkisiyle birlikte artık testosteron hormonu artışı ile kaslar daha iyi gelişebileceği için bu yaşlarda yavaş yavaş egzersizlere başlanabilir ancak aşırı ağır kaldırmalar kemiklere baskı yapabileceğinden boy kısalığına neden olabilir.

16 yaşından önce vücut geliştirmeye başlanacaksa makinelerde çalışma daha uygun olabilir.

Her neyse doktor tarafından gerekli sağlık kontrolleri yapıldı ve bu sporu yapmanızı engelleyecek herhangi bir sağlık sorununuz yoksa aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Birinci Adım: Genel Kuralları Öğren ve Uygula

Öncelikle kas yapmak amacında olan bu konunun tüm ayrıntılarını okuyarak öğrenmelidir.

Konu hakkında genel bir bilgi sahibi olduktan sonra ne gibi egzersizler var ve hangi egzersizi nasıl, ne zaman ve kaç tekrar yapmalıdır sorusunun cevabını bilmeli ve beslenme ile aklına takılan tüm soruların cevabını öğrenmelidir.

Bu aşama gerçekten çok önemli ve bu bilgileri öğrenip uygulayarak ne kadar doğru bir iş yaptığınıza memnun olacaksınız. Peki nereden öğreneceğim, bu kadar bilgiyi düşünmeye başladıysanız aşağıdaki yazı tam karşınızda okunmak için duruyor.

O yazıda beslenme, egzersiz, tekrar, set, video, egzersizlerin nasıl yapıldığına dair hareketli resimler ve ne merak ediyorsanız var. Bir de o yazının özelliği nedir biliyor musunuz?

Yazının hemen altında 350’den fazla kişiye hazırlanan özel egzersiz programlarını görebilirsiniz. Bu demek oluyor ki yazının altındaki yorum formundan uzmanlarımıza kendinizi tanıtarak ücretsiz bir şekilde antrenman programınızı hazırlatabilirsiniz.

Herkese en ayrıntılı çözüm yolları aşağıdaki rehberde. Hemen göz atmak için aşağıdaki yazıya göz atabilirsiniz ancak bu sayfaya tekrar dönmelisin çünkü daha işimiz bitmedi.
https://www.kalitelibeslenme.com/yeni-baslayanlar-icin-vucut-gelistirme-programi/

İkinci Adım: Uyum Programı

Hangi amaca sahip olursanız olun bu aşamayı es geçmeyin. Vücut geliştirmeye başlamak için öncelikle vücudun spora adapte olması gerekir.

Hem uyum hem de kuvvet ve güç kazanmak için mutlaka uyum programı ile başlamanız gerekir. Süresi 1 ay ile 3 ay arasında değişebilir.

Eğer çabuk kilo alan bir endomorf bir yapınız varsa 1 ay yapmanız yeterli olur ancak çok zayıf ve kilo almakta zorlanan ektomorf bir yapınız varsa en az 2 ya da aşırı zayıflık durumuna göre 3 ay kadar uygulamalısınız. Bir de bu program iki aşamalıdır. Az önce okuduğunuz süreler birinci aşamasıdır.

İkinci aşamasını ise her hafta ağırlıkları artırmak koşuluyla 3 ay uygulayabilirsiniz. Bu süreyi uzun tutmak size biraz sıkıcı gelse de sonraki aşamalarda oldukça faydasını göreceksiniz.

Programın ayrıntılarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.
https://www.kalitelibeslenme.com/vucut-gelistirme-adaptasyon-programi/

Üçüncü Adım: Bölgesel Program

Tebrikler birinci ve ikinci adımı başarıyla tamamladınız artık. Şimdi kasları göstermenin biraz da hava atmanın zamanı. Aşağıda ayrıntıları verilen hacim kazanma programı ile bölgesel çalışacaksınız. Bu rehber ile kaslarınız daha belirgin olacak ve irileşecek ancak plaj kası yapmak isteyenler hemen üzülmesin.

Kasların irileşmesi daha çok beslenmeye bağlıdır. Yani kasların irileşmesini istemeyen ancak plaj kası isteyenler sağlıklı beslenme listesi ile programı uygulayacak.

İrileşme amacında olanlar ise programda verilen örnek beslenme programını gözden geçirmelidir. Bu aşama 6 ay kadar uygulanabilir ancak tek şartı her hafta ağırlıkların yarım kilo bile olsa artırılmasıdır.
https://www.kalitelibeslenme.com/hacim-kazanmak-icin-program-nasil-olmalidir/

Dördüncü Aşama: Boğa Gibi Olma Programı

Arnold kadar irileşmek ve hacim kazanmak amacındaysanız yukarıda bahsedilen 3 aşamayı en fazla sürelerde ağırlıkları her hafta artırarak takip etmeniz gerekir.

✓  Onları bu şekilde geçtikten sonra deyim yerindeyse boğa gibi iri ve güçlü olmak için aşağıda verilen programı spor hocanızı da danıştıktan sonra uygulayabilirsiniz.

Yalnız bu aşamayı geçmek öyle her baba yiğidin harcı değildir. Çünkü bu aşamaya gelebilmek için en az 1 sene yukarıdaki programları düzenli olarak uygulamış olmanız gerekiyor.

Arnold’ın bu programına göre maalesef haftanın 6 günü spor salonuna gitmeniz gerekiyor.

Off gün sadece 1 gün. Yani kendinize güvenmiyorsanız, günlük olaylardan çabuk etkilenen hassas bir yapınız varsa buna başlamayın. Emekleriniz boşa gider.

Diyelim ki sevgilinizden ayrıldığınız için spor salonuna gelmeyeceksiniz bu size göre değil.

✓  Buna gönülden inanıyorum, olağan üstü bir durum olmadığı sürece spor salonuna gideceğim ve egzersizlerimi aksatmadan yapacağım diyorsanız başlayabilirsiniz.
https://www.kalitelibeslenme.com/arnold-vucut-gelistirme-programi/

Son Olarak Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Amacınız Arnold kadar irileşmek ise o zaman doktor kontrollerinizi yaptırdıktan sonra 5 ya da 6 öğün beslenmelisiniz.

Enerji içecekleri gibi ürünler kullanmanız sakıncalı olabilir. İçlerinde her ne kadar boğa spermi olduğu iddia edilse de bunları içmeniz performansı doğrudan etkilemezler. O nedenle tavsiye etmemiz mümkün değil. Ayrıntılar için aşağıdaki videoyu seyredebilirsiniz.

Yorum

  1. yakup Ocak 30, 2015
  2. süleyman Mart 28, 2015
  3. nilüfer sipahi Mart 29, 2015
  4. süleyman Mart 30, 2015
  5. nilüfer sipahi Mart 30, 2015
  6. Mete Ekim 1, 2023
  7. nilüfer sipahi Ekim 3, 2023

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!