Weider Mega Mass: 3 Kg – İçeriği-Kullanımı – Fiyat ve Yorumlar

Weider mega mass ne işe yarar, içeriği nasıldır, hangi vitaminleri ve aminoasitleri içerir, kullananlar memnun mu, yorumlar nasıl gerçekten kilo aldırıyor mu gibi soruların cevabını bu yazıda bir araya getirdik. Ayrıca Weider mega mass kullanımı nasıldır, günde ne kadar tüketilmelidir, spordan önce mi yoksa sonra mı kullanılmalıdır, spor yapmadan kullanmak mümkün mü gibi merak edilenleri açıklıyoruz.

Kilo almak için günde 4 ya da 5 öğün yenilmesi gerektiği tüm uzmanların üzerinde anlaştığı etkili bir kilo alma tekniğidir. Ancak günümüz şartlarında gerek yoğun iş temposu veya ekonomik nedenlerle sağlıklı bir şekilde ulaşmak mümkün olmayabiliyor. İşte bu noktada akla hemen kilo aldırıcı takviyeler ya da diğer adıyla gainer geliyor.

En iyi gainer markası hangisidir diyecek olursanız üstün kalitesi tartışılmaz olan “Weider”in bu konuda da öncü olduğu söylenebilir. Gainer takviyeler arasında gerek içeriği gerekse kalitesi açısından kullanımı oldukça popüler olan Weider mega mass 2000 – 3000 gram kilo aldırıcı besin takviyesi değerlendirilmeye ve analiz edilmeye değer bir üründür. Peki ne içerir ve nasıl kullanılır?

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

David Hoffmann (@hoffmannbodybuilding)’in paylaştığı bir gönderi ()

Weider Mega Mass: 2000 Özellikleri

Weider mega mass 2000, %71 karbonhidrat, % 19 protein, % 2 yağ içeren toz formda satılan bir gainer ürünüdür. Ayrıca günlük ihtiyacı karşılayabilecek kadar vitamin, mineral ve hatırı sayılır derecede BCAA aminoasit profiline sahiptir. İçeriğindeki proteinlerin kaliteli whey protein olduğu iddia edilmektedir.

Kilo aldırıcı gainer ürünleri veya weider mega mass yüksek oranda karbonhidrat içermesi nedeniyle diyabet hastalarının kullanması sakıncalı olabilir. Ancak kilo almak isteyenler diyetisyenden ya da bir uzmandan onay almak şartıyla kullanabilir. Peki bu ürünün içeriğinde neler var?

Enerji ve Besin Değerleri- İçeriği

100 gram gainer tükettiğinizde ne kadar kalori kazanacağınız, tüketmiş olacağınız karbonhidrat ve protein miktarı ile yağ ve vitamin değerleri aşağıdaki Tablo 1’de özetlenmiştir.

Enerji ve Besin Öğeleri 100 gr için %BRD
Enerji Değeri 1607 kJ / 379 kcal
Karbonhidrat 71 gr
-Şeker Miktarı 41 gr
Protein 19 gr
L-Arginin 1111 mg
L-Ornitin 1111 mg
Yağ 2,1 gr
-Doymuş Yağ Miktarı 1 gr
Tuz 0,1 gr
B1 Vitamini 1,1 mg 100
B2 Vitamini 0,96 mg 69
B6 Vitamini 1,4 mg 100
Niyasin 17,5 mg 109
Folik asit 208 µg 104
Biotin 43,9 µg 88
Pantotenik Asit 5,5 mg 92
C Vitamini 82,9 mg 104
E Vitamini 13,2 mg 110
Kalsiyum 269 mg 34
Fosfor 183 mg 26
Magnezyum 160 mg 43
Demir 5,6 mg 40
Çinko 9,4 mg 94
İyot 67,5 µg 45

Aminoasit Profili

Sadece karbonhidratlardan enerji sağlayan bir gıda takviyesi olmayan bu üründe aynı zamanda zengin bir amino asit içeriği var. Örneğin 100 gram mega mass tüketmeniz durumunda toplam 19 gram protein kazanırsınız ancak bu proteindeki aminoasit profili nasıl öğrenmek için aşağıdaki Tablo 2’ye göz atabilirsiniz.

Aminoasit Değer
Alanin 4,2 gr
Aspartik Asit 9,6 gr
Glutamik Asit 16,6 gr
Histidin 2,6 gr
Metionin 2,3 gr
Prolin 6,5 gr
Serin 4,9 gr
Tirosin 2,9 gr
Arginin 5,9 gr
Sistein 2,9 gr
Glisin 1,7 gr
Lizin 8,5 gr
Fenilalanin 3,4 gr
Triptofan 1,5 gr
Treonin 6,0 gr
BCAA Miktarı
Lösin 9,8 gr
Isolösin 5,5 gr
Valin 5,2 gr

Weider gainer sayesinde bol vitamin özelliği ve zengin aminoasit profili ile bir öğünde önemli besin bileşenlerine sahip bir takviye kullanmış olursunuz. Ancak diyetisyene danışmadan kullanmanız önerilmez.

Weider Mega Mass Kullanımı

Kullanım miktarı kilonuza ve yaptığınızın egzersizin yoğunluğuna bağlı olarak değişir. Örneğin vücut geliştirmeye yeni başlayanların bu ürünü kullanmasına gerek yoktur. Ancak orta seviyede olanlar gerekli enerji kazanımı için diyetisyen onayı ile kullanabilirler.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

WEIDER® NUTRITION GERMANY (@weider_germany)’in paylaştığı bir gönderi ()


Orta seviyede spor yapanlar için kullanım şekli:

  • <80 kg altında olanlar günde 1 porsiyon (90 gram): Yemeklerden sonra 3 x 30 gram
  • >80 kg üzerinde olanlar günde 2 porsiyon (180 gram): Uyanır uyanmaz ve spor öncesi
  • >100 kg üzerinde olanlar günde 3 porsiyon (270 gram): Uyanır uyanmaz, spor öncesi ve sonrası

Dikkat edilmesi gereken nokta ise 80 kg üzeri olanlar zaten orta seviyede olmasının düşük bir ihtimal olmasıdır. Yani 80 kg ve 100 kg üzerinde olanlar ileri seviyede oldukları için yoğun bir egzersiz yaparlar. O nedenle iyi beslenemeyenler yukarıda önerilen miktarları kullanabilirler.

Kilo almak amacında olanlar ise 80 kg altında oldukları için 90 gram yani 1 porsiyon tüketebilir. Kilosunu artırmak isteyenlerin sağlıklı bir beslenme programı uygulamadan sadece bu takviye ile kilo almayı hedeflemesi sağlıklı bir yöntem olmayıp önerilmez. Ancak günlük beslenme programınıza özellikle iştahı kapatmaması açısından yemeklerden sonra 1 porsiyon 3’e bölünerek her öğünde 30 gram şeklinde kullanılabilir.

Weider Mega Mass 3 Kg Fiyatları

2019 yılındaki güncel fiyatlarına bakıldığında 3000 gram mega mass için 379 lirayı gözden çıkarmanız gerekir. Eğer kilo almak isteyen biriyseniz her gün 3 kez olmak üzere 30’ar gram kadar kullandığınızı varsaydığımızda bu ürün 100 öğün kadar kullanılabilir.

Gün olarak hesapladığımızda 33 güne kadar dayanan bu kilo aldırıcı gıda takviyesi için 400 liraya yakın bir para harcamış olursunuz. Bu da günlük 11 liraya denk gelmektedir. 11 liraya bir öğün yemek günümüz şartlarında pek mümkün değil. Bu paraya belki Günaydın dönerde 1 porsiyon tavuklu pilav ve 1 bardak ayran içebilirsiniz.

Fiyat performans açısından değerlendirildiğinde günlük 90 gram üründen yaklaşık 340 kalori kazanmış olursunuz. Kalori açısından zengin olmasa da sağladığı vitamin ve aminoasit açısından bir çarpan etkisine sahip bir ürün olduğunu söyleyebiliriz.

Weider Mega Mass kilo aldırıcı gıda takviyesi kilo almak için tek başına yeterli değildir. Kilo almaya yardımcı olsa da günlük beslenme programına ek olarak kullanıldığında etkili olabilir. Bu açıdan kullananların yorumları okunarak iyi bir araştırma yapılması gerekir.

Weider Mega Mass 3000 Yorumları

Kullananların yorumlarına bakıldığında hedef kitlenin genellikle memnun olduğu ancak muzlu olanının tadının çok iyi olmadığı şeklinde yorumlara rastlanmaktadır. Bazı yorumlara göre beslenme programına ek olarak bu gıda takviyesi kullanıldığında 1 kutu kullanımda 7 – 8 kg kadar kütle artışı sağladığı iddia ediliyor. Ancak yine de bu yorumların ne kadar gerçekçi olduğu bilinmiyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

🏆 GNBF 🇩🇪 IDM 2019 💪 (@marco_knl)’in paylaştığı bir gönderi ()


Yorumlara göre pozitif yönleri gözle görülür kilo ve hacim sağlamasının yanında özellikle B grubu vitaminleri içermesi ve aminoasit profili olarak görülüyor. Muzlu olanın şekerli bir tat vermesine dair negatif yorumlarla da karşılaşmadık değil.

Bu yazıda bir çok sporcuya göre en iyi gainer olarak kabul edilen weider mega mass 3000 takviyesini tüm yönleri ile analiz etmeye çalıştık. Yine de merak ettiğiniz sorularınız varsa yorum formundan bize yazmaktan çekinmeyin.

Yorum

  1. Fırat Haziran 15, 2020
  2. nilüfer sipahi Haziran 15, 2020

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!