Kaslı Erkek Rehberi – En Yakışıklı 20 Kaslı Adam

Kaslı erkek olmanın bir çok avantajı olabilir. Sağlıklı ve fit bir görünüme sahip olan kişi sadece işe alımlarda değil aynı zamanda ilişkilerde de tercih sebebi olabiliyor.

Erkeklerin kaslı ve atletik bir görünüme sahip olması kadınları daha çok cezbediyor. Bunun için biz de bu yazıda kaslı erkek nasıl olunur, Dünya’nın en kaslı adamı kim ve Türkiye’deki en yakışıklı kaslı adamlar kimler sizin için araştırdık.

Son zamanlarda, çekiciliği artırdığı ve kadınlar tarafından daha çok tercih edildiği için spor salonlarında fitness ve vücut geliştirme yapan erkeklerin sayısında gözle görülür bir artış meydana geldi. Çünkü erkekler de kadınlar da dış görünümün çok önemli olduğunu anladı.

Hiç bir bilimsel araştırma incelenmeden sadece Google tarafından hizmete sunulan anahtar kelime uygulamasından yola çıkacak olursak kaslı erkek terimi sadece Türkiye’de 1 ayda 10 bin-100 bin  arasında kişi tarafından aranmıştır.

Erkekteki kas oranı her zaman ilgi çekici ya da merak edilen bir konu olmuştur. Oldukça merak edilen bir konuda bizim de iki çift sözümüz olmalı elbette.

Bu yazıda nasıl kaslı erkek olunur, kaslı erkekler kadınlar tarafından gerçekten daha çok mu tercih edilir ve Dünya’nın en kaslı 10 adamı kimdir sorularını yanıtlıyoruz.

Kaslı Erkek Daha Çok Mu Tercih Ediliyor?

Kaslı erkekler denilince kadınların aklına o hayvan gibi kaslara sahip hormonlu ya da stereoid kullanan tipler gelmiyordur tabi ki.

Burada bahsi geçen kaslı erkekler terimi çekici ve doğal görünümlü kasları olan erkeklere işaret ediyorken, en kaslı adam terimi ise maalesef yapay duran kaslara sahip birini anlatıyor olacak.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bodybuilding.com (@bodybuildingcom)’in paylaştığı bir gönderi ()

Şimdi bilimsel araştırmalar kaslı erkeklerin daha çekici olduğunu doğruluyor mu sorusunun cevabına bakalım. Bunun için Avustralya’da yapılan bir araştırmanın sonuçlarını inceleyelim.

Kaslı Görünüm Araştırması

Araştırmada 150 kadından yüzleri kapalı erkek fotoğraflarına bakmaları istenerek erkeklerin çekiciliğini değerlendirmeleri isteniyor.

Kadınlar erkeklerin yüzlerini görmediği için çekicilik açısından yakışıklılık değişkeni önemsiz hale getiriliyor.

Sonuç olarak, kadınların % 70’i daha güçlü görünen, daha kaslı, uzun ve geniş omuzlara sahip erkekleri daha çekici bulmuş.

Sonuç gerçekten ilginç ve kası olan çirkin erkeğin de istek uyandırabileceği gerçeğini ortaya koyması açısından oldukça önemli.

Araştırma şu şekilde devam etseydi çok daha geçerli olabilirdi. Çekici bulunan erkeklerin yüzleri de gösterildikten sonra kadınlardan yeni bir değerlendirme yapmaları istenseydi daha ilginç sonuçlar ortaya çıkabilirdi.

Araştırmaya göre, kaslı erkeklerin daha çekici algılanmasının altında yatan ana neden ise kaslı adamların daha güçlü görünmesi ve savaşçı yeteneklerinin daha iyi olması yönündeki algıdır.

Aslında kadınlar kendilerini daha iyi koruyabilecekleri erkekleri daha seksi bulmaktadır.

Ben ise yazar olarak bu araştırmaya çok katılmıyorum. Çünkü artık sadece kaslı olmak ilgi çekmiyor. Bunun yanında sempatiklik, temizlik, cüzdan doluluğu ve yakışıklılık gibi kriterler de etkili oluyor.

Dünya’nın En Kaslı Adamı Olmak

Bu konuyu neden araştırmak istediğiniz çok önemli yani merak için mi dünyanın en kaslı adamı terimini google amcaya sordunuz. Yoksa siz de mi öyle olmak istiyorsunuz?

Cevabınız merak içinse bizce bir sorun yok ancak Dünya’nın en kaslı adamı gibi olmak istiyorsanız yanlış yolda ihtimaliniz yüksek olabilir.

O hayali gerçekleştirmek için normal beslenme ve egzersiz düzeni dışında sağlıksız yollara başvurabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Bodybuilding.com (@bodybuildingcom)’in paylaştığı bir gönderi ()

Sağlıksız yollara başvurmadığınız sürece iyi bir vücuda sahip olmak için de motivasyon düzeyiniz artabilir ve bu da sizi daha iyi egzersiz yapmaya yönlendirir.

Sağlığınıza zarar verecek maddeler kullanarak yapmak mümkün olabilir ancak vücut geliştirme ve fitness antrenörleri ya da uzmanlar bunu önermez.

Öneren insanlar bu işin ticaretini yapan, insan sağlığını hiçe sayan, deyim yerindeyse cani ruhlu  ve gözlerini para bürümüş mahluklardır. Onlar için tek önemli şey paradır ne yazık ki.

Amaç Kaslı Olmak Mı Yoksa Sağlıklı Olmak Mı?

Özellikle gençler size sesleniyoruz; o şarlatanlara lütfen kanmayın. İlaç kullanarak kas yapmaya çalışmak sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

  • Anabolik steroid kullanımı vücut geliştirme yapan kişilerin yaşam süresinin kısaltabilir. Bunun örnekleri var. Kullandığı maddeler yüzünden hayatını kaybeden bir sürü kişi gördük medyada.

Vücut geliştirmecilerin ya da daha doğru bir ifadeyle steroid kullanan sporcuların ölüm yaşları kaç acaba. Bir araştırma yaptığınızda 29-30 yaşlarında ölen sporcuları da okuyacaksınız.

Gerçekten ilginç. Neden mi? İnsanlar sağlıklı olmak için mi spor yapar yoksa sağlıklarını bozmak için mi? Maalesef yanlış yönlendirilen binlerce genç aynı hataları yapabiliyor.

İmkansız denilebilecek kadar az olsa da diyelim ki sağlığınız bozulmuyor olsun. Böyle bu kadar iri kasların estetik durduğunu kimse iddia etmesin.

O kadar yapay duyuruyor ki hem erkekler hem de kadınlar böyle erkekler için iğrenç, çok çirkin ve itici, korkunç gibi terimler kullanabiliyor. Arkadaşlar her şeyin doğal olanı güzel durur.

Deyim yerindeyse bu tür erkeklere hormonlu adamlar da denilebilir. İşin gerçeği at gibi bir hayvana da aynı ilaçlar verilirse aynı şekildeki bir gelişimi görebilirsiniz.

Aşırı Kaslı Erkek Hayvan Gibi

Aslında söylemek istediğimiz şu: Bu tür kişiler hayvana benzemiyor mu? Ancak doğal yollardan gelişen kişilere bunu söylemiyoruz. Kime söylüyoruz, en kaslı olmak için steroid kullanan kişilere. Yoksa hakkıyla yapanların kasları çok hoş duruyor.

Bazı kadınların ilgisini çekmese de çoğunluk doğal kaslı erkekten yana. Mesela göğüs kasları çok gelişmiş erkekleri çok itici bulan kızlar bile var. Ama konumuza dönecek olursak dünyanın en kaslı adamı çok itici geliyor kadınlara.

Normal bir kız bu adamın sevgilisi olamaz. Yani genel görüş böyle. Aksi olabilir de. Ancak çok küçük bir oran olduğundan emin gibiyiz.

Dünyanın en kaslı adamı olmak demek yukarıda da ifade edildiği gibi bir sürü ilaç kullanmanızı gerektireceği için çok paranız gidecek demektir.

Bir başka anlamı da bir sürü para harcayarak sağlığını mahveden birine dönüşme ihtimali olan adam demektir. Bizce bu istekten vazgeçin, çünkü sağlık her şeyden daha önemlidir.

Dünyanın En Kaslı Adamı Kimdir?

Dünyanın en kaslı adamı” belirli bir kişiye atıfla değil, kişinin vücut geliştirmiş olup olmamasına ve kas kütlesine dayanır. Ayrıca, vücut geliştirmenin birçok farklı federasyonu ve organizasyonu olduğundan, bu tür unvanlar genellikle yarışma ve derecelendirme bağlamında belirlenir.

Ancak, vücut geliştirme tarihinde birçok ünlü ve etkileyici vücut geliştirmeci bulunmaktadır. Örneğin, Arnold Schwarzenegger, Ronnie Coleman, Dorian Yates gibi isimler, vücut geliştirmenin tarihinde önemli yer edinmiş ve kendi dönemlerinde üst düzey rekabetçilerdir.

Böyle unvanlar genellikle subjektif olup, farklı kişilerin farklı tercihlerine ve standartlarına bağlıdır. Bu nedenle, “en kaslı adam” ifadesi genellikle kişisel tercihlere ve görüşlere dayanır. Yaptığımız araştırmaya göre dünyanın en kaslı adamı Türkiye’de yaşamamaktadır. İşte Dünya’nın bazı kaslı adamları:

1. Gregg Valentino dünyadaki en büyük biceps kaslarına sahip kişidir.

2. Markus Rühl: En büyük omuzlu erkek.

3. Ronnie Coleman: En fazla yarışma kazanan kişi.

4. Arnold Schwarzenegger: Vücut geliştirmede en etkili ve en önemli kişidir.

5. Lou Ferrigno: İnanılmaz değişim yaşayan kişidir.

6. Johnnie O. Jackson: En ağır kaldıranlardan biridir.

Türkiye’nin En Yakışıklı 10 Kaslı Adamı

Yukarıda dünyanın en kaslı adamları gibi olmanın aslında olumsuz yanları üzerinde durduk denilebilir. Bunları da ayrıntılarıyla açıkladık.

Kadınlar bu tür erkeklerden yani steroid kullanarak doğal olmayan çok iri kaslara sahip olmayan erkeklerden genellikle hoşlanmıyorlar.

Kaslı erkekler günümüzde genç ya da yetişkin her kadın tarafından çekici olarak algılanıyorlar. Önemli olan nokta şudur:

Kasları çok iri olmamalı, doğal durmalı, bakıldığında gözü rahatsız etmeyecek görünümde olmalı, vücudun diğer bölgeleri ile orantılı olmalıdır.

Ülkemizden Çağatay Ulusoy, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit, İbrahim Çelikkol gibi isimler bu kategoride yer alabilir. Bu isimlerde tüm kaslar belirgin olmayabilir. Ancak kadınların çoğu çekici olarak görüyor onları.

Şu anda Kıvanç Tatlıtuğ ve Burak Özçivit belirgin karın kasları ya da six packslere sahip olmasalar da beğeniliyorlar. İbrahim Çelikkol ise bunlar arasında bizce en kaslı olanıdır.

1. Çağatay Ulusoy

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cagatay Ulusoy (@cagatayulusoy)’in paylaştığı bir gönderi ()

2. Burak Özçivit

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Burak Özçivit (@burakozcivit)’in paylaştığı bir gönderi ()

3. Barış Kılıç

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Barış Kılıç (@bariskilicofficial)’in paylaştığı bir gönderi ()

4. İbrahim Çelikkol

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

İbrahim Çelikkol (@ibrahimcelikkol41)’in paylaştığı bir gönderi ()

5. Can Yaman

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

C a n Y a m a n 🇹🇷 (@canyaman)’in paylaştığı bir gönderi ()

6. Barış Arduç

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Barış Arduç (@arducbrs)’in paylaştığı bir gönderi ()

7. Berk Oktay

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Berk Oktay (@brkokty23)’in paylaştığı bir gönderi ()

8. Kadir Doğulu

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Kadir Doğulu (@kadirdogulu)’in paylaştığı bir gönderi ()

9. Sarp Levendoğlu

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Sarp Levendoğlu (@sarpablo11)’in paylaştığı bir gönderi ()

10. Cem Yılmaz Pardon Sami Hamidi 🙂

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Cem Yılmaz (@cmylmz)’in paylaştığı bir gönderi ()

Kaslı Erkek Nasıl Olunur?

Öncelikle spor salonuna yazılabilirsiniz ya da spor salonuna gitme imkanınız yoksa bir kaç alet satın alarak evde vücut geliştirme programı uygulamaya başlayabilirsiniz.

Kısa sürede kas yapmak için öncelikle bu konudaki bilgi düzeyinizi artırmanız faydanıza olacaktır. Hangi programı uygularsanız uygulayın öncelikle adaptasyon programı ile başlamalısınız.

Nereden ve nasıl başlayacağınız konusunda kafanız karışıksa vücut geliştirme rehberi tam size göre diyebilirim.

Özetleyecek olursak; doğru bir egzersiz programı uygulayıp sağlıklı beslendiğiniz ve iyi dinlendiğiniz sürece kaslı bir erkek olma hayalinizin gerçekleşme imkanı çok yükselebilir.

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!