Hakkımızda

Sağlık her şeyden önce gelir ve sağlığımızı korumak için gereken önemli faktörlerin başında da bu konuda bilgili olmak ve bilinçli davranmak gelir. Vücudumuz herhangi bir arıza sinyali verdiğinde paniğe kapılmak ve sonu gelmeyen kötü senaryolar üretmek yerine, konu hakkında biraz bilgi edinmek ve bazı terimlere aşina olmak doktora gittiğimizde şikâyetimizle ilgili daha rahat ve ayrıntılı biçimde konuşmamıza yardımcı olur.

Kalitelibeslenme.com, çeşitli hastane, bilimsel makale, üniversite ve diğer sağlık kuruluşları aracılığıyla derlediği makalelerle, daha sağlıklı bir yaşam biçimi oluşturabilmeniz adına, size genel bilgiler vermeyi amaçlamaktadır. Her makalenin en alt kısmında, derlendiği kaynakları görebilirsiniz.

Sağlık ciddi bir konudur ve nasıl ki eş dosttan duyduğumuz hikâyelerle, reçetelerle kendimize bir teşhis koymamız ya da rahatsızlığımızı geçirmemiz doğru olmaz, İnternetten edindiğimiz bilgileri de bilinçsizce ve gelişigüzel kullanmak da doğru değildir. Okuduklarımız bizi olası durumlara karşı hazırlayabilir; ancak bir doktor tarafından muayene edilmeden kendi kendimize asla sağlığımızla ilgili çıkarımlarda bulunmamalıyız. Alışkanlıklarımız, yaşam biçimimiz, geçmişte yaşadıklarımız gibi sadece bize özel çeşitli durumlar nedeniyle, genel bilgileri kendimize uyarlamamız yanıltıcı ve tehlikeli olur.

Pek çok hastalığın benzer belirtileri vardır ve işte tam da bu nedenle herhangi bir sağlık şikayetimiz olduğunda ne olduğunu anlamak, tıbbi bilgisi olmayanlarımız için oldukça güç olacaktır. Kalitelibeslenme.com ‘te yer alan bilgiler, sağlık sorunlarının hangi nedenlerden dolayı kaynaklanabileceğini sıralar ancak bunlar genel bilgilerdir ve her zaman için dışarıda kalan başka nedenler olabilir.

Yetkili: Nilüfer Sipahi

Sitemizde yer alan bilgileri lütfen sadece doktora danışmadan önce bir ön hazırlık ve bilgilenme amacıyla kullanınız. Burada yer alan bilgileri hiçbir şekilde bir doktor teşhisi yerine koymayınız. Profesyonel görüşü olmadan, kendi kendinize alacağınız kararların sağlığınızla ilgili risk oluşturacağını unutmayınız.

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!