Telif Hakları

Bu sayfada Kalitelibeslenme.com web sitemiz üzerinde yayınlanan tüm içeriğe ilişkin telif hakları hakkında bilgi sunulmaktadır.

Sitemizde yer alan tüm makaleler orijinal olup her hakkı kalitelibeslenme.com‘a aittir. Kaynak göstermeden hiç bir şekilde alıntı yapılamaz. Ancak link vermek şartıyla alıntılar yapılabilir.

İçeriklerimiz DMCA ile koruma altına alınmıştır. Bu sebeple sitenin içeriğini bütünüyle kopyalayanlar hakkında takedown hakkına sahibiz.

Sitemiz; içerikteki hiçbir video ve resimler üzerinde hak iddia etmez. Sitede yer alan tüm videoların hakkı, Eser Sahipleri’ne aittir. Kalitelibeslenme.com’da yer alan video içerikleri dinleme ve indirme hizmeti yoktur. Tüm eklenen videolara tıklanması için zaten  Youtube Linki mevcuttur.

Sitemizde herhangi bir video indirme linki bulunmamaktadır. Videolar “YouTube” altyapısını kullanarak, MÜYAP gibi resmi kurumların YouTube kanallarından içerik olarak eklenir ve ziyaretçilere bilgi verilir. Youtube sitesine girildiğinde de görüleceği gibi tüm videoların altında yer alan “Paylaş” butonuna tıklandığında ortaya çıkan “Ekle” sekmesine tıklarsanız göreceksiniz ki videolar verilen kodlar yardımıyla her siteye eklenebilme özelliğine sahiptir. Yani eğer youtube kullanıcısı ve youtube’a video yükleyen biriyseniz bunları bilmeniz gerekmektedir. Ancak yine de videonuzun sitemizde paylaşılmasını istemiyorsanız iletişim bölümünden bize yazınız, gerekçeleriniz haklı görüldüğü taktirde  ve eğer video size aitse kaldırılabilir.

Bu durum Adsense ve telif hakları açısından herhangi bir yasal soruna sebep olmamaktadır.

Konuyla ilgili ayrıntılı ve resmi bilgi almak için, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürlüğü web sitesini (telifhaklari.gov.tr) ziyaret edebilirsiniz.

Bu site, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Site, 5651 sayılı yasada tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir.

İlgili yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle, bu site “uyar ve kaldır” prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, iletişim sayfasından bize ulaşabilirler.

Şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler siteden kaldırılacaktır.

Not: Tüm bu detaylar yorumlar için de geçerlidir. Sitede bulunan her yorum kontrolden geçmesine rağmen yorumu yazanların kendi şahsi görüşleridir ve tüm sorumlulukları yorumu yazan kişiye aittir. Ancak Kişi veya kuruma bir saldırı söz konusu ise iletişime geçildiği takdirde yorum kalıcı olarak silinecektir.

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!