Kenzo Karagöz Bacak Egzersiz Programı

İşte kas yapmak isteyenler için Kenzo Karagöz egzersiz programı ile siz de çekici kaslara sahip olabilirsiniz. Kas yapmak için öncelikle bir programa ihtiyacınız var.

Eğer yeni başlamadıysanız sizin için en ideal program olan orta seviye vücut geliştirme programı uygulamanız gerekir. Kenzo Karagöz bacak kası egzersiz programı nasıl? Öğrenelim.

Bu makalede Kenzo Karagöz bacak kası geliştirme hareketleri ile ilgili programını tanıtacağız. Bu programın örnek bir kas yapma programı olduğunu hatırlatmakta yarar var.

Tabii ki Kenzo Karagöz egzersiz programı kas yapımını hızlandırsın istiyorsanız çok etkili bir vücut geliştirme beslenme programı takip edilmelidir. Çünkü vücut geliştirmede beslenmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha tekrar etmemize gerek yok sanırız.

Yine Kenzo Karagöz egzersiz programını uygulamak istiyorsanız bu egzersizlerden önce ısınma hareketleri yapmayı ihmal etmeyiniz. Çünkü ısınma hareketleri de en az beslenme programı kadar önemlidir kas yapmak istiyorsanız.

İşte Kenzo Karagöz’ün bacak egzersizleri

Kenzo Karagöz bacak programı
Kenzo Karagöz bacak programı

1. Hareket: Squat hareketi: Kenzo Karagöz bu hareketi yapmadan önce bisiklet ile ısınmayı öneriyor.

Squat hareketine az ağırlıklarla başlıyor ve daha sonra yavaş yavaş ağırlıkları artırıyor. Daha sonra 100 kg ile yapıyor. Ancak bu hareket için özellikle Kenzo’nun kullandığı gibi yüksek ağırlıklarda bir spor hocasından yardım ve destek almak en mantıklı yol olacaktır. Çünkü sakatlık riski ve geriye düşme riski  var. Bu durumları önlemek için yardım almaktan sakın çekinmeyin.

Ayrıca Kenzo Karagöz’ün dizleri ve belini korumak içim korse ve bandaj kullandığına dikkat ediniz. Daha sonra ağırlığı 140 kg’a çıkarıyor.

2.Hareket: Leg Press hareketi: Kenzo bu hareketi  3*10 ya da 4*12 şeklinde yapılmasını öneriyor.

3. Hareket: Bacak Genişletme Hareketi: Kenzo bu hareketi de 3*10 ya da 4*12 şeklinde yapılmasını öneriyor.

4. Hareket: Romanian Deadlift Hareketi: Bu hareket tabi ki arka bacak kaslarını genişletmek için  birebirdir. Az ağırlık ile yapılması gerekir. 3-4 set yapılabilir. Tekrar sayısı 20-25 arasında olursa daha etkili olacaktır.

5. Hareket: Seated Calf Raise Hareketi: Bu hareket kalf kaslarını geliştirmek için çok idealdir. 3-4 set ve 10-12 tekrar şeklinde uygulanmalıdır.

Bu yazıda Kenzo Karagöz bacak kası egzersiz programı hakkında bir rehber sunmaya çalıştık. Kenzo Karagöz bacak egzersizi hakkındaki sorularınız için aşağıdaki yorum formunu doldurabilirsiniz. Yararlı olması dileğiyle.

Sağlıklı günler

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

9 yorum “Kenzo Karagöz Bacak Egzersiz Programı”

  1. Acaba bu bacak egzersizleri diz plağını güçlendiriyor mu, yoksa aşındırıyor mu? Bilen bir adım öne çıksın 🙂

  2. bende çalışsam böyle olurmuyum diyorum ama sanmıyorum bacak kasaları çok fazla helal olsun Kenzo Karagöz’e.

  3. valla bu hareketler çok zor daha başlangıçtayız gün gün takip ediyorum ama baya tırsmaya başladım kas yapacaz diye ne şekle giriyoz

  4. Bu hareketleri yapmak zor olsada eğer gerçek bir kasa sahip olmak istiyorsak yapmalıyız.

  5. Abi her seferinde vuvüt geliştirmeye bi hevesle başlıyorum ama bir sonu gelmiyor bırakınca sağlıksız olarak kilo alıyorum.

  6. Yaratıcı Logo Tasarımları

    Kenzo Karagöz bu konuda yetkili bi abi galiba bu yazınız ile tanımış olduk 🙂

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir