En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek

En hızlı ve  sağlıklı çocuğa kilo aldıran yiyecekler nelerdir, kilo alma yolları nelerdir, kilo almak için diyet öneriniz var mı ya da kilo alma yöntemleri nelerdir gibi bu soruların cevaplarını aşağıda özetlemeye çalıştık. Makalemizin ana konusu ise En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek hakkında bir liste sunmaktır. İşte size en hızlı kilo aldıran 10 yiyecek listesi ve kilo aldıran besinler listesi:

En hızlı kilo aldıran besinler

en hızlı kilo aldıran 10 besin
En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek

Bununla ilgili ayrıntılar aşağıda bölüm bölüm olarak anlatılmıştır.

Kilo aldıran yiyecekler, Kilo almak için ne yemeliyim

Meyve yerine evde hazırlanmış meyve suları, kırmızı et, balık, tavuk, ton balığı, kepekli makarna, pirinç, patates, tereyağı, süt ve peynir, fıstık, badem, fındık ve ceviz, kuru meyveler (kayısı, incir, erik, üzüm kuruları), çikolata, hamburger, pizza, patates kızartmaları ve cipsler, havuç, patates, bezelye, şeker pancarı, mantarlı yemekler hızlı kilo aldıran besinler sınıfına girer. Bunlardan sağlıksız olanlarını tercih etmemeniz gerekir.

Sağlıklı kilo aldıran yiyecekler

Meyve yerine evde hazırlanmış meyve suları, kırmızı et, balık, tavuk, ton balığı, pirinç, patates, tereyağı, süt, peynir, fıstık, badem, fındık ve ceviz, kuru meyveler (kayısı, incir, erik, üzüm kuruları), havuç, patates, bezelye, şeker pancarı, mantarlı yemekler hızlı kilo aldıran besinlerden sağlıklı kilo aldıran besinler sınıfına girer. Bunları tercih etmeniz sağlıklı kilo almanız açısından önemlidir.

En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek

 1. Avakado
 2. Kuru incir
 3. Keçiboynuzu pekmezi
 4. Kırmızı et
 5. Ballı muz
 6. Kuru kayısı
 7. Portakal suyu
 8. Mantı
 9. Tavuklu makarna
 10. Pirinç pilavı ve kırmızı et

Kilo alma yolları, kilo alma yöntemleri, kilo nasıl alınır?

Acil zayıflamak istiyorum diyenlerin sayısı ne kadar fazla ise acil kilo almak istiyorum diyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Eğer google arama motorunda “diyetisyen kilo almak istiyorum“, “hızlı kilo alma hapları”, “kilo aldırıcılar”, “en hızlı kilo aldırıcı”, “kilo alma ilaçları”, “kilo aldırıcı haplar” ve “kilo aldırıcı ilaçlar” diye yazıp araştırma yapmaya başladıysanız doğru adrestesiniz. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki kilo alma ilaçları ya da kilo alma hapları ile kilo almaya çalışmanız sağlıklı bir yöntem değildir. Kilo alma hapı kullanan kişilerle yapılan bir ankette çoğunluğun memnun olmadığı sonucu ortaya çıkmıştır. Ayrıca kilo alma hapı kullanan bazı kişilerin karaciğer testlerinde bazı bozulmalar görülebilmiştir. Yani kilo alma hapları bir çözüm olmaktan ziyade sağlığa zararlıdır. Bazı kilo almak isteyenler de internetten kilo aldırıcı iğne isimleri ile ilgili araştırmalar yapmakta ve kilo aldırıcı iğneler ile kilo alacaklarını düşünmektedirler. Ancak ne olduğu belli olmayan bir iğnelerin sağlıklı olup olmadığı bilmek çok zordur. İnternet’ten sadece çok az sayıdaki kullanıcının yorumlarını okuyabilirsiniz ancak o yorumların da doğru olup olmadığını bilemezsiniz. Yine kilo aldırıcı tozlar için de aynı durum söz konusudur. Kilo aldırıcılar içerdikleri yüksek şeker ile şeker hastalığına neden olabilmektedirler. Kan şekerinin hızla dalgalanmasına neden olan kilo aldırıcı karbonhidrat tozları aynı zamanda kanser hücrelerinin büyümesine, gelişmesine ve hızla çoğalmasına neden olabilmektedirler. Yani kilo aldıran ilaç terimini zihnimizden çıkarmamız yerinde olacaktır. O halde acil kilo almak ya da acil kilo almak istiyorum demek ben sağlıklı olmak istemiyorum yeter ki kilo alayım demektir ya da hızlı kilo almak istiyorum demek genelde sigara için kullanılan yavaş yavaş intihar etmek terimi ile aynı anlama gelir. O halde yapmamız gereken kaliteli beslenme kurallarını öğrenmek olmalıdır. Kaliteli beslenme ile sağlıklı kilo almak çok daha kolay ve daha az maliyetlidir. Bu bağlamda en etkili kilo aldırıcı, kilo aldırıcı tablet ya da kilo almak için ilaç değildir. En etkili kilo aldırıcı ya da kesin kilo aldırıcı uygulayacağınız beslenme yöntemleridir. Bu da kaliteli beslenme ile olur yani en kolay kilo alma yöntemi öğün sayınızı artırmaktır. Sık sık ama az az yemek genelde sağlıklı zayıflama yöntemi olarak kabul edilmiştir veya popülerdir.

Hızlı zayıflama ne kadar sağlıksız ise hızlı kilo almak da o kadar sağlıksızdır. Hızlı kilo almak için tabi ki karbonhidrat ağırlıklı bir beslenme gerekir ki bu da pek sağlıklı değildir. Hem sağlıklı hem de hızlı kilo almak istiyorsanız şu beslenme önerilerini dikkate almanız gerekir. Öncelikle kaliteli beslenin gerisi çok kolay. Eğer herhangi bir sağlık sorununuz yoksa kilo almak için sizlere en kaliteli ve sağlıklı kilo alma yöntemleri sıraladık.

1. Öğün sayınızı artırın ve öğün sayınız en az 4 olsun.

2. Sadece karbonhidrat ağırlıklı beslenmeyin. Öğünlerinize sağlıklı yağları ve proteinleri de mutlaka ekleyin. Sağlıklı yağlar ise naturel sızma zeytinyağı ve organik tereyağıdır. Protein olarak kırmızı et, balık, yumurta, peynir ve kaşar peyniri tüketilebilir.

3. Vücut geliştirme egzersizleri yapın ve profesyonel destek alın.

4. Herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını öğrenmek için bir diyetisyene, endokrinoloji uzmanına ya da dahiliye uzmanına gidin. Eğer bağırsak paraziti ya da bağırsak kurdu gibi canlıları vücudunuzda taşıyorsanız öncelikle onlardan kurtulmalısınız yoksa bütün emekleriniz boşa gidebilir. Bunlardan kurtulmak için mutlaka doktora gitmeniz gerekir. Doktor kontrolünde olmak şartıyla kurt dökücü, tenya dökücü ya da solucan dökücü ilaçlar kullanılabilir.

5. Eğer sigara içiyorsanız hemen bırakın. Sigara içmek ek kalori harcatır ve her nefeste bir milyon beyin hücreniz ölür. Hepsinden önemlisi vücuda bir çok zararlı madde girdiği için vücut bu toksinleri atmak için daha çok çalışır ve hücreler yıpranır. Büyüme hormonu salgılanması azalır ve hücreler yenilenemez.

6. Yatmadan önce karbonhidratlı gıdalar yerine proteinli gıdalar tercih edin. Ancak çok ağır olmasın, kilo aldırıcı proteinler – badem, peynir – bunları tüketirseniz uyumadan önce büyüme hormonunun artmasını tetiklemiş olursunuz. Eğer şekerli gıdalar yerseniz büyüme hormonunu artırmak şurada dursun azalmasına neden olursunuz. Ayrıca kilo aldırıcı proteinler süt, yumurta, et, kuru baklagiller, tavuk ve balık etidir.

7. Kilo almak için alkolden, koladan, çaydan ve kahveden uzak durmalısınız.

8. Sağlıksız yağlardan uzak durun. Cips, patates kızarması, çikolatalar bolca sağlıksız yağ içerirler. Bunlar da vücut için tehlikelidir. Fazla yağlı beslenmek tokluk hissini artıracağı için acıkmanızı engelleyecektir.

9. Ayrıca hangi yiyecekler kilo aldırır bu konuda bilgilenmeniz gerekir. Bunun için kesin bir şey söylemek zor olmakla birlikte genelde sağlıklı karbonhidrat içeren besinler olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin, yulaf ezmesi, bulgur, süt, kuruyemişler, kuru meyveler bu gruba girer.

10 Çok önemli bir yöntem de algınızdır ve psikolojinizdir yani kilo alamıyorum ve çok zayıfım kilo almak istiyorum cümlesini aklınızdan çıkarın. Artık ben uyguladığım ya da uygulayacağım kilo alma yöntemleri ile kilo alma trendine girdim ve kilo almaya başladım diyerek öncelikle beyninize bu sinyalleri gönderin. Göreceksiniz ki artık diyetisyen kilo almak istiyorum cümlesini kullanmanıza gerek kalmayacaktır. Tabi ki kilo alma yöntemlerini doğru bir şekilde uyguluyorsanız.

11. Kilo almak istiyorsanız internetten kilo almak için vitamin ile ilgili araştırmalar yapmış olabilirsiniz ancak kesin bir bilgiye ulaşamamış olabilirsiniz. Vitaminlerin kilo almaya doğrudan etkileri olmamakla birlikte vücut fonksiyonlarını düzene soktukları için dolaylı yoldan kilo almanızı sağlarlar. Yani kaliteli beslenme kuralları içerisinde vitaminli gıdaları ya da vitaminli besinleri de tüketmek var. Ancak iyi bir beslenme düzeniniz yoksa kilo almak için vitamin kullanmanın da hiç bir etkisi olmayacaktır. Dolayısıyla kilo aldırıcı vitamin hapları bir efsaneden ibarettir.

12. Kilo almak istiyorsanız hızlı kilo alma hapları ya da garantili kilo aldırıcı hakkında araştırmalar yapmış olabilirsiniz. Bunların sağlıklı olduğunu düşünmüyoruz ancak kilo aldıran bitkisel ilaçlar için aynı ifadeyi kullanmak istemeyiz. Bunlara halk arasında kilo aldıran bitkisel ilaçlar denilse de bitkisel takviye denilmesi daha doğrudur. Bazı bilindik markaların çok iyi kilo aldıran ürünleri vardır. Örneğin ginsengin vücudu genel olarak iyileştirdiğine inanılır. Aynı zamanda bu inanç bilimsel çalışmalarla desteklenmiştir.

13. Kilo almak için bazı kaliteli markaların ürettiği karbonhidrat tozları vardır. Eğer diyetisyen kullanmanızda sakınca görmüyorsa veya kullanmanız gerekli diyorsa kilo aldırıcı karbonhidrat tozları doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde kullanılabilir.

Ancak hızlı kilo almak istiyorum, en etkili kilo alma yöntemi ile kilo almak istiyorsanız ya da en hızlı kilo alma ya da çabuk kilo alma gibi konuları internetten araştırıyorsanız kilo almak için diyetisyen gözetiminde bu kilo alma diyeti kararlı bir şekilde uygulanabilir. Aşağıda sağlıklı kilo alma için ve kilo almanın en kolay yolu olan bir diyet programı hazırladık. Ancak hiç bir diyet programını diyetisyeninize ya da doktorunuza danışmadan uygulamamanız gerektiğini lütfen unutmayın.

Kilo almak için diyet listesi, kilo alma programı, rejim listesi

Kilo almak için muhteşem bir günlük diyet (1 ayda 15 kg aldıran diyet)

 • Sabah 7,30:  Bir bardak su

 • Saat    8,00:  Kahvaltı:

  • 3 yumurtayı çırpın, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile omlet yapın.

  • 3 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi

  • 2 kibrit kutusu kadar beyaz peynir ya da kaşar peyniri

  • 15 adet yeşil ya da siyah zeytin

  • 1 adet küçük domates

  • 1 adet küçük salatalık

 • Sabah 9,00:  Bir bardak su

 • Saat    9,30: 5 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 çorba kaşığı tahin-balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat    10,00: Bir bardak su

 • Saat 10,30 : Önce ısının, sonra bacak, sonra da kol ve göğüsler için ağırlık çalışması yapınız. Egzersiz sırasında hepsini birden olmamak şartı ile 2 bardak su.

 • Saat 11.30: Bir çorba kaşığı keçiboynuzu pekmezi ve bir su bardağı süt

 • Saat 12,00: Bir su bardağı su

 • Saat 12,30: Öğle Yemeği (Her zaman önce çorba sonra et sonra makarna yiyin.)

  • Bir kase çorba

  • Bir tabak kepekli makarna

  • Bolca maydanoz

  • 200 gr tavuk et  (2 ya da 3 adet fırında pişirilmiş tavuk butu)

 • Saat 13,00:  Bir bardak su

 • Saat 14,00: 3 çorba kaşığı yulaf ezmesi, 1 su bardağı sütü ve 1 tatlı kaşığı balı bir yemek tabağında karıştırın ve afiyetle yiyin.

 • Saat 14,30: Bir bardak meyve suyu  (Meyve suyunu evde yapılan reçellerden kendiniz hazırlayabilirsiniz. 2 çorba kaşığı vişne reçelinin posalarını almadan bir bardağa koyun ve üzerine su ekleyin. Karıştırın ve meyve suyunuzu için.)

 • Saat 15,00: 1 bardak su

 • Saat 16,30:  Akşam yemeği

  • 5 adet köfte

  • Bolca kıvırcık

  • 2 bardak kefir ya da ayran

  • 2 dilim tam buğday ekmeği

  • 1 tabak bulgur pilavı

 • Saat 17,00:  Bir bardak kefir

 • Saat 18,00: Bir bardak su

 • Saat 18,30: Bir bardak meyve suyu

 • Saat 19,30: 1 adet kaşarlı tost ve 1 bardak meyve suyu

 • Saat 20,00: 1 bardak su

 • Saat 20,30: Bir muz, bir bardak süt, bir çorba kaşığı bal

 • Saat 21,00: 10 adet çiğ badem, bir avuç fındık, 4 adet gün kurusu kayısı

 • Saat 22,00: Bir dilim tereyağlı ballı ekmek

 • Saat 22,30: 1 bardak su

Bu diyeti okuduktan sonra aklınıza bir soru takılacak. O da “Hergün aynı yiyecekleri mi yiyeceğim?” sorusu olacaktır. Tabi ki hayır. Peki nasıl değişikliler yapabilirsiniz?

Örneğin 2 tavuk budu değil de 6 köfte yiyebilirsiniz. Mercimek çorbası yerine domates çorbası içebilirsiniz.  Makarna yerine bulgur pilavı, bulgur yerine pirinç kullanabilirsiniz. Ancak diğer gıdaların değişmemesi önerilir. Bir sonraki yazımızda daha ayrıntılı yazacağım. Bizi okumaya devam edin.

Yüzden kilo almak için yöntemler

Bazılarınız ise sadece yüzden kilo almak için neler yapılmalı diye merak edebilirsiniz. Sadece yüzden kilo almak istiyorum diyorsanız 5- 10 kilo almanız gerekir ancak bu durum vücudunuzun görünümünü kötüleştirebilir. Bu durumda yüzden kilo almanın en etkili yolu estetik ile yağ enjeksiyonu yaptırmaktır ya da hyaluronik asit enjeksiyonu yaptırmak gerekir. Hyaluronik asit vücudun içinde de doğal olarak bulunan bir maddedir. Sentetik olmayan bir dolgudur. Dolgu yaptıracaksanız içinde hyoluronik asit yoksa yaptırmamalısınız. Ayrıca markası çok önemlidir. Doktor kontrolünde yapılması gerekir.

(Not: Bu diyet kan tahlilleri sonucunda sağlıklı olduğu doktor tarafından belirlenen bireyler içindir. Burada yazılanlar tamamen paylaşım amaçlıdır. Diyeti doktor kontrolü olmadan uygulamamanız gerekmektedir. Sitemizin hiçbir tıbbi sorumluluğu yoktur.)

Bu makalede sizlere En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek rehberi sunmaya çalıştık. Kilo aldıran besinler hakkında bilgi düzeyiniz arttıkça kilo almanız daha kolay hale gelecektir.

Sağlıklı günler.

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

11 yorum “En hızlı kilo aldıran 10 yiyecek”

 1. Neden lezzetli yiyecekler kilo aldırır 🙁 düşünsenize 1.5 porsiyon İskender götüreceksiniz kilo almayacaksınız ne güzel olur. Ben diyeti çok düşünen biri değilim ancak kendimi çok zararlı olan şeylerden uzak tutarım. deminki örneğim gibi 1,5 İskender yerine nefsimi kıracak kadar yerim. yada 5 dilim baklava yerine 1 tane yiyerek kendimi avuturum.

 2. nilüfer sipahi

  kilo almamak için zayıflamak için kilo vermek için aslında şekerli gıdaları özellikle ekmek bütün hamur işleri vs hiç tüketmemek gerekiyor ancak aşırı yemektense dediğiniz gibi sınırlama yöntemi de faydalı olabilir sağlıklı yaşam için etkili bir yöntem

 3. Her ne kadar zayıflamak için sitenizi takip ediyor olsam da, bazı insanların da kilo almaya ihtiyacı olduğunu anladım yazınız sonrası.
  Tabi kiko almakta belli bir takip üzerine olmalıdır. Teşekkürler

 4. nilüfer sipahi

  evet haklısınız sitemizi sadece kilo vermek istiyorum diyenler değil aynı zamanda acil kilo almak istiyorum diyenler de takip edebilir. bizi izlemeye devam edin…

 5. En kısa zamanda bu besinleri sık sık tüketmeye başlayacağım. Evlendim çocuk sahibi oldum hala 43-45 kilo arasında gidip geliyorum bu da beni sıkıyor artık.

 6. Ben 16 yasimdayim 50kiloyum ama Gostermiyorum.artik kilo almak istiyorum umarim burdaki yazilanlari uyguladigimda guzel sonuclara ulasirim.Tesekkurler 🙂

 7. nilüfer sipahi

  Sevgili Sema burada belirtmekte çok yararı olacağını düşündüğüm bir nokta var. Mutlaka doktora muayene olmalısın ve tahlil yaptırmalısın. Buradaki kilo aldıran 10 yiyecek hakkındaki makaledeki bilgileri bir diyetisyen ya da endokrinolji uzmanı tavsiye ederse uygulamalısın. Sağlıklı olup olmadığına doktor karar vermeden uygulaman fayda vermeyebilir. Önce doktora gitmelisin.

 8. Kilo almak kesinlikle kilo vermekten daha zor bir olaydır. Kilo almak isteyenin derdi de bambaşkadır. Misal ben, kendimi bildim bileli kilo almaya çalışan ve bunun için ne yapılması gerekmişse yapan (ilaç-hap dahi kullandım) biriyim. Ancak olmuyor işte. Hergün insanların bilip bilmeden ‘ aaa neden böyle zayıfsın?’ gibi saçma sapan tepkilerinden bıkmamak elde değil. Zamanında diyetisyenim ile de tartışma yaşamak zorunda kaldığımı hatırlıyorum. Kilo vermek isteyenler için garip bi durum olabilirve ancak olay bildiğiniz gibi işte şunu yemesem veya şöyle yapsam kilo veririm- kilo veriliyor hemen- meselesi gibi değildir. Neyse çok uzattım. Zayıf bir vücutla yaşamanın bi yolunu bulmaktan başka çözüm yok!!!!

 9. Verin parayi alak yiyek bunlari ben bunlari alip yerim sonrada sıkıntıya girip tekrar kilo veririm ben ne yapacam?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir