10 kilo vermek istiyorum | Kilo verdiren içecek tarifi

10 kilo vermek istiyorum ama 1 kilo bile veremiyorum diyorsanız kilo vermek için ya yanlış yöntemler uyguluyorsunuz ya da sağlığınızda ve vücudunuzda yolunda gitmeyen bir şeyler var demektir.

10 kilo vermek istiyorum.” ifadesi yerine “Sağlıklı kilo vermek için neler yapabilirim?” sorusuna odaklanmanız daha faydalı olacaktır. Zira, sağlıklı bir şekilde 1 kilo bile vermek, 10 kilo vermekten daha iyidir.

İşte sağlıklı bir şekilde 10 kilo vermek için yapmanız gerekenler ve kilo verdiren içecek tarifi:

Tabii ki bu yazıyı okumadan önce “zayıflamak için yapılması gerekenler” ve “zayıflamak istiyorum” başlıklı yazımızı okuyarak kilo vermek için uymanız gereken prensipleri öğrenebilirsiniz.

Buna ek olarak kilo verdiren yiyecekler ve hızlı zayıflama diyeti başlıklı makalelerimizi okumanızı öneririz.

10 kilo vermek istiyorum

10 kilo vermek için

10 kilo vermek istiyorum

10 kilo vermek için yapılması gerekenleri çok ayrıntılı bir şekilde yukarıda bahsedilen makalelerde bir bir anlattık. Bu makalelerde zayıflatan gıdalardan, zayıflama diyetlerinden ve en etkili yöntemlerden bahsettik. Onları okumanız bu yazıyla birlikte sizin 10 kilo vermek istiyorum rehberiniz olabilecek nitelikte.

1. 10 kilo vermek zor değil!

Öncelikle 10 kilo vermek sanıldığı kadar zor değil, lütfen gözünüzde büyütmeyin. 10 kilo hedefiniz sizin ana hedefiniz olmalı ve ne kadar sürede 10 kilo vermek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Örneğin 2 ayda 10 kilo vermek isterseniz ayda 5 kilo, haftada ise 1250 gram vermeniz gerekiyor.

Bu hedef ulaşılabilmesi zor bir hedef olarak görülüyor ve kısa sürede motivasyonunuzu azaltabilecek ve tüm azminizi kıracak bir hedef. Bu nedenle 10 kilo vermek ana hedefse ayda en fazla 2 kilo vermeniz uygulanabilir bir hedeftir ve uzun vadede motivasyonunuzu hızla yükseltir ve amacınıza, hayal ettiğiniz vücuda emin adımlarla yaklaştırır.

2. Şekerden uzak durmak şart

Bütün diyetisyenlerin benimsediği ya da diyet programlarında bahsedilen en önemli kural şekerden uzak durmak gerektiğidir. Ondan uzak durursanız gerçekten işiniz kolaylaşır. Kan şekerinin yükselmesine neden olan her yiyecek size inanın yağ olarak geri dönüyor maalesef.

3. Pişirme şekli

Yemekleri pişirme şekliniz bile kilo verip vermenizi, kilo alıp almamanız etkiliyor. Genelde önerilen pişirme yöntemleri buharda pişirme ve fırında pişirme yöntemleridir. Yağda kızartma ve mangalda pişirme gibi yöntemlerden uzak durmak lazım.

4. Hangi gıdaları tüketelim?

Genel olarak sebze yani lifli gıdalar ile protein oranı yüksek kaliteli besinleri tüketmeniz kilo vermenize yardım ediyor hatta en önemli faktörlerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

5. Ekmek yemeden doyamıyorum

Şu ana kadar “Ekmek yemeden doyamıyorum.”  gibi ifadeleri çok kullandıysanız bunun ruhsal bir durum olduğunu belirtmekte ve bunu bilmenizde fayda var. Yani ekmek yemeden de doymanız mümkün aslında. Kural şu ekmek yerine domates, salatalık, ceviz, peynir ve yumurta yemeniz gerçekten iyi alternatifler. Zaten bir hafta bunu deneseniz göreceksiniz ki ekmek yemeden de doyuluyormuş hem de acıkmanız daha geç oluyormuş. Yani sizi gün boyunca acıktıran şey zaten ekmeğin ta kendisidir. Ekmek yerine çorba için ya da yukarıda sayılanları tüketebilirsiniz. Bir dilim ekmek yemektense 15 tane tuzsuz zeytin yerim daha sağlıklıdır.

Kilo verdiren içecek tarifi

Eğer kilo vermek istiyorsanız bu kaloriden yoksun yağ yakıcı ve acıkmanızı engelleyici bu sebze içeceği ile kısa sürede fazlalıklarınızı atabilirsiniz. 10 kilo vermek istiyorum diyenler için en etkili içeceklerden biri olan kilo verdiren içecek tarifi şöyle:

1. Malzemeler

 • 2 bardak alkali su
 • 1 demet maydonoz
 • 1 tane havuç
 • 1 tane kabak
 • 1 tane yeşil elma
 • 1 tatlı kaşığı nane
 • 1 tane salatalık
 • 1 çay kaşığı İngiliz karbonatı
 • Limon
 • Elma sirkesi

2. Kilo verdiren içecek yapılışı

Alkali suyun nasıl yapıldığını yukarıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz. Salatalık, kabak, maydonoz,  elma ve havuç iyice yıkanarak yaklaşık bir saat kadar sirkeli su içinde bekletilir. Bu uygulamanın amacı bu yiyeceklerin kabuklarının soyulmaması içindir. Böylece kabuklardaki mikroplar ve bakteriler ölecektir. Çünkü bazı mikrop ve bakteriler kilo alımına neden oluyor unutmayın ve bu uygulama bu içeceği hazırlamanın  en önemli aşaması, bunun için lütfen gereken önemi verin.

Sebze ve meyveleri sirkeli suda 1 saat kadar beklettikten sonra tekrar temiz suda yıkayın ve üzerinde elma sirkesi kalıntıları kesinlikle kalmasın. Kabuklarını kesinlikle soymayın.

Şimdi mutfak robotunuzu hazırlayın.  Önce kabağı parçalayın, sonra salatalığı, sonra elmayı ekleyin. İyice karıştırın. Püre haline getirin. Sonra maydonoz ve havucu ekleyerek tekrar karıştırınız. Karışım püre gibi olunca naneyi ekleyin tekrar karıştırın. Sonra üzerine 2 bardak kadar alkali suyu ekleyin ve tekrar karıştırın.

İçerisine 2-3 damla limon ekleyin ve sabah kahvaltısı ve öğle olmak üzere günde iki kez tüketin.

Afiyetler olsun. Tadının güzel olup olmadığına bakmadan ilaçmış gibi için.

Tabi ki burada bahsedilen içeceğin kilo vermenize yardımcı olabilmesi için kilo vermek için genel kuralları da birlikte uygulamanıza bağlıdır.

İşte bir ayda 10 kilo verdiren diyet

Hemen tıklayınız

Bu makalede sizlere 10 kilo vermek istiyorum rehberin, sunduk. 10 kilo vermek için kilo verdiren içecek tarifi nasıl hazırlanır gördünüz. Eğer siz de 10 kilo vermek istiyorum diyorsanız ve kilo vermek için yeni yöntemler arıyorsanız bu içeceği diyetisyeninize de danışarak içebilirsiniz.

Sağlıklı günler

20 yorum

 1. asiye Ağustos 7, 2015
 2. fulya Ağustos 10, 2015
 3. kezban Ağustos 13, 2015
 4. Deniz Şubat 24, 2016
 5. nilüfer sipahi Şubat 27, 2016
 6. dila Şubat 27, 2016
 7. nilüfer sipahi Şubat 28, 2016
 8. Denizcan Keklik Mart 2, 2016
 9. Gülay Temmuz 25, 2016
 10. nilüfer sipahi Temmuz 25, 2016
 11. derin Ağustos 10, 2016
 12. nilüfer sipahi Ağustos 16, 2016
 13. betül Ağustos 25, 2016
 14. nilüfer sipahi Ağustos 27, 2016
 15. Birsu Ocak 8, 2017
 16. nilüfer sipahi Ocak 9, 2017
 17. Melek Mart 15, 2017
 18. Ahmet Nisan 23, 2017
 19. nilüfer sipahi Nisan 23, 2017
 20. nilüfer sipahi Mayıs 6, 2017

Yorum yaz