Evde kas yapma hareketleri ve evde vücut geliştirme programı

Evde kas yapma hareketleri: Evde kas yapma ile ilgili bazılarının olumsuz fikirleri olsa da sanıldığının aksine imkansız da değildir.

Evde kas yapma hareketleri ve evde kas yapma programı hakkında her şeyi bu makaleyi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Bazen spor salonuna başlayanların haklı olarak söyledikleri evde vücut geliştirme sağlıklı ve etkili değildir gibi bir algı olsa da aslında bir uzman yardımıyla da evde vücut geliştirilebilir ancak tabi ki çok dikkatli olmak gerekir. Bunun için öncelikle evde fitness çalışma programı hakkındaki yazımıza bakabilirsiniz.

Evde kas yapmak istiyorsanız bu hiç bir alet kullanmayacaksınız demek değildir. Spor salonundaki bütün aletleri eve almanız mümkün olmayabilir ancak hem ucuz hem de iri kaslara sahip olmanızı sağlayacak olan aletler alabilirsiniz.

Kas yapmak için bu aletler bir çift dambıl (ya da dambıl seti) göğüs yayı ve twister (spiral bükbük göğüs yayı) kullanılabilir. Tabii ki ekonomik durumunuza ve evdeki yer durumunuza göre vücut geliştirme sehpası da alabilirsiniz.

Biz tabi ki bu makalede hiç bir alet satın almadan kas yapmanın yolları yani aletsiz kas yapma yöntemleri ve evde sadece dambılla yapabileceğiniz vücut geliştirme egzersizlerinden bahsedeceğiz. Eğer spor salonunda kas yapmak istiyorsanız en iyi vücut geliştirme programı rehberimize bakabilirsiniz.

Evde Kas Yapma Hareketleri

evde vücut geeliştirme

Evde kas yapma hareketleri

Fiziğinizi değiştirmeye hazır mısınız ancak spor salonunda değil evde. Endişelenmenize gerek yok çünkü evde de seviyenize göre hazırlanacak bir kas yapma programı ile hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Çoğu kişi spor salonunda spor yapmayı tercih etse de kendi evinizin rahatlığında çalışmak istemez misiniz?

İş, okul vs derken vücut geliştirmeye vaktiniz olmayabilir. Bu durumda en mantıklısı evde kas yapma hareketleri hakkında bir uzmandan yardım alıp bunları dikkatli ve düzenli bir şekilde uygulamaktır. Ancak evde kas yapmaya karar verdiyseniz sakatlanma riskini en aza indirmek için hareketlerin nasıl yapıldığını çok iyi öğrenmeniz gerekir. Tabi herkesin bir uzmandan yardım alması mümkün olmayabilir. Bunun için vücut geliştirme ile ilgili kaliteli sitelerden yararlanabilirsiniz. Evde vücut geliştirme hareketleri yapmak istiyorsanız  ayarlanabilir dambıl seti, düz tezgah ve bir halterden yararlanılabilir.

Başlangıç Seviyesi Evde Kas Yapma 

Eğer daha önce hiç vücut geliştirme yapmadıysanız bu programı uygulayabilirsiniz. Mükemmel bir vücudunuz olsun istiyorsanız aşağıda belirtilen bütün egzersizleri yapmaya çalışın. Eğer hareketlerin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız kalitelibeslenme.com‘un size sunduğu vücut geliştirme hareketleri sayfamızdan hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenin. Bu program tüm vücudu çalıştırmayı hedefleyen bir programdır.

Barbell Squat
2 set 12 tekrar
Dumbbell Lunges
2 set 12 tekrar
Barbell Seated Calf Raise
2 set 15 tekrar
One-Arm Dumbbell Row
3set 12 tekrar
Pushups
3 set Yapabileceği kadar tekrar
Arnold Dumbbell Press
2 set 10-12 tekrar
Side Lateral Raise
2 set 12-15 tekrar
Lying Triceps Press
2 set 12 tekrar
Barbell Curl
2 set 12 tekrar

Orta Seviye Evde Kas Yapma 

Eğer 6 haftalık bir süre boyunca yukarıda ayrıntılarını verdiğimiz başlangıç seviyesi evde kas yapma programı ile bir egzersiz programı uyguladıysanız artık orta seviyeye geçme zamanınız geldi demektir. Başlangıç seviyesinde amaç tüm vücut kaslarının çalışmasını ve vücudunuzun bu duruma alışmasını sağlamaktı.

(Orta seviye) evde vücut geliştirme programının amacı ise hem üst vücut kaslarını hem de alt vücut kaslarını geliştirmektir. (Orta seviye) evde kas yapma ile hem alt vücudunuz hem de üst vücudunuz gelişecektir. Örneğin haftada iki gün salı günü üst vücut, cumartesi alt vücut çalışabilirsiniz.

Haftada iki gün kesinlikle az değil, hareketleri doğru yaptıktan sonra ve programı düzenli olarak uyguladıktan sonra başarılı olmanı kaçınılmazdır. 8 hafta süreyle bu programı uyguladığınızda gözle görülür değişimler elde edeceksiniz vücudunuzda.

Üst vücut evde kas yapma programı

Bu programı salı günü tümüyle eksiksiz uygulayabilirsiniz Ancak iki gün dinlenmenizi gerektirir. 8 HAFTA – Haftada bir kez…

Barbell Bench Press 
4 set 8 tekrar
Bent Over Barbell Row
4 set 8 tekrar
Pushups
2 set yapabileceğiniz kadar
Standing Military Press
2 set 8-12 tekrar
One-Arm Side Laterals
2 set 12 tekrar
Close-Grip Barbell Bench Press
3 set 8 tekrar
Dumbbell Bicep Curl
3 set 10 tekrar

Hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmek amacıyla orta seviye vücut geliştirme programı başlıklı yazımızı okuyup animasyonları seyredebilirsiniz.  Ayrıca kategorilerden göğüs, kas, karın, bacak ve omuz kaslarının gelişimi ile ilgili bütün hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

 Alt vücut evde kas yapma programı

Bu programı cumartesi günü tümüyle eksiksiz uygulayabilirsiniz. Bu program da yine iki gün dinlenmeyi gerektirir. 8 HAFTA-Haftada bir kez…

Barbell Deadlift
4 set6-8  tekrar
Front Barbell Squat
4 set 6-8 tekrar
Dumbbell Step Ups
3 set 12 tekrar
Barbell Lunge
3 set 12 tekrar
Freehand Jump Squat
3 set 25 tekrar
Standing Dumbbell Calf Raise
3 set 15 tekrar

Hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenmek amacıyla ileri seviye vücut geliştirme programı başlıklı yazımızı okuyup animasyonları seyredebilirsiniz. Ayrıca kategorilerden göğüs, kas, karın, bacak ve omuz kaslarının gelişimi ile ilgili bütün hareketlerin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Tabi ki bu hareketlerin etkili olabilmesi için etkili bir vücut geliştirme beslenme programı ile uygulanması gerekmektedir. Özellikle D vitamini içeren yiyecekleri yiyerek testosteron  düzeyinizi artırabilirsiniz. Böylece kas yapımını hızlandırabilirsiniz.

Bu makalede sizin için en etkili evde kas yapma hareketleri rehberi sunduk. Unutmayın ki evde kas yapma sanıldığı kadar zor olmamakla birlikte gelişi güzel yapılamayacak kadar da önemlidir. Sakatlanma riskine her zaman dikkat etmeniz gerektiğini sakın  unutmayın. Evde kas yapma programı bir uzman danışmanlığında gerçekleştirilebilir ya da 1 ay spor salonuna giderek hareketlerin nasıl yapılabileceğini hocalardan öğrenebilirsiniz. Sonrasında ise hareketleri evde yapabilirsiniz. Kısacası evde vücut geliştirme programı yapacaksanız çok dikkatli olmanızı öneririz.

Sağlıklı günler.

Yorum

 1. asım Mayıs 12, 2015
 2. Muhammed Mayıs 12, 2015
 3. kamil Mayıs 13, 2015
 4. salim Mayıs 13, 2015
 5. ayşe nur Mayıs 13, 2015
 6. taylan Mayıs 14, 2015
 7. Blog Tadında Mayıs 14, 2015
 8. Fatlak Mayıs 18, 2015
 9. Kader Mayıs 22, 2015
 10. Meltem Haziran 10, 2015
 11. Ali Ozan Haziran 30, 2015
 12. gürkan Temmuz 2, 2015
 13. kemal Temmuz 2, 2015
 14. Umut Küçük Temmuz 14, 2015
 15. nilüfer sipahi Temmuz 14, 2015
 16. Harun Yahya Mayıs 22, 2016
 17. kerim çolak Ekim 28, 2016
 18. nilüfer sipahi Kasım 13, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!