28 Günde 17 Kilo Nasıl Alınır?

Nasıl kilo alınır diyenler zayıflığın sizi ne kadar üzdüğünün farkındayız. O nedenle kısa sürede hızlı ve sağlıklı kilo almak için ne yapmalıyım sorusuna yanıt ararken Amerika’da 1973 yılında yapılan 28 günde 17 kilo nasıl alınır deneyine rastladık. Ne kadar sağlıklı olduğu tartışılsa da Casey Viator adındaki vücut geliştirme sporcusu öküz gibi bir yeme ve vücut geliştirme programı ile bu amaca ulaşılabildiğini  kanıtladığını iddia ediyor. Siz de 1 ayda en az 6-7 kilo nasıl alırım diye merak ediyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyabilirsiniz.

28 günde 17 kilo nasıl alınır ile ilgili bu yazıyı okuduğunuzda erkekler ve kadınlar için en etkili kilo almanın yolları nelerdir öğrenmiş olacaksınız. Şu ana kadar deneyip durduğunuz hiç bir yöntem etkili olmamış olabilir. Üzülmeyin, ister 45 kg olun, isterseniz 55 nasıl kilo alırım diyenlere özel en etkili teknikler için doğru adrestesiniz.

28 Günde 17 Kg Nasıl Alınır?

28 günde 17 kilo nasıl alınır? Hiç merak etmeyin genetik açıdan çok kötü durumda bile olsanız kilo almanız kesinlikle mümkün. Örneğin ektomorf yani ince yapılı bir vücudunuz olabilir, durum öyle olsa da sakın umutsuzluğa kapılmayın çünkü istediğiniz kiloya kavuşmak için yapılması gerekenlerin neler olduğunu bilmiyordunuz ya da değişik kaynaklardan edindiğiniz yanlış bilgileri uyguladınız. İşte nasıl kilo alınır sorusuna en ayrıntılı ve bilimsel cevap:

kilo nasıl alınır
Nasıl kilo alınır?

Genetik olarak ince yapılı kaslarınız olabilir ve durum size çok vahimmiş gibi gelebilir. Ancak siz bu durumu kabullenip “Ne yaparsam yapayım kilo almam çok zor!” gibi bir düşünceye sahip olursanız ve kilo almak için hiç bir şey yapmazsanız kesinlikle kilo alamazsanız. Ancak kilo almak için bir şeyler yaparsanız kilo almanız için bir şansınız var demektir. Eğer en hızlı nasıl kilo alınır, bu amaç için en iyi erkek ya da kadın rehberleri nasıldır diye kendi kendinize soruyorsanız ve araştırmalar yapıyorsanız yazımızın devamını mutlaka okumalısınız.

Öncelikle amacınızın sağlıklı kilo almak mı yoksa hızlı kilo almak mı olduğuna karar vermelisiniz. Eğer benim amacım hem sağlıklı kilo almak ve 3 ay gibi bir sürede hedefime ulaşmak istiyorum diyorsanız kilo alma yöntemleri ile ilgili “Diyetisyen kilo almak istiyorum”  başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. O yazımızda 3 ay süreyle uyguladığınızda en az 15 kilo almanızı sağlayacak olan hızlı bir kilo alma diyeti de bulabilirsiniz. Ancak amacınız daha kısa sürede hacim kazanmak ise aşağıdaki püf noktalara odaklanın.

Eğer sağlıkla ilgili bütün kontrollerinizi yaptırdıktan sonra hiç bir sağlık sorununuz olmadığı tespit edilirse burada verilen kilo alma önerilerini ve egzersizleri uyguladığınız taktirde 28 günde tam 17 kilo almanız mümkündür. Tabi ki bu bazılarına göre çok sağlıksız olarak algılanabilir. Ancak 17 kiloyu kas olarak inşa etmeniz mümkün.

Peki ama 17 kilo sizde nasıl bir değişim yapar? Düşünebiliyor musunuz?  17 kilo almak demek yumruğunuz büyüklüğünde et parçalarından tam 34 tane kadarının vücudunuza eklenmesi demek. Bu yöntemle vücut ölçüleriniz 28 günde şu şekilde değişebilir:

Baldırlarınız: 34 santimetreden 38 santimetreye,

Omuzlarınız: 110 santimetreden 128 santimetreye,

Göğüsleriniz: 95 santimetreden 109 santimetreye,

Ön kolunuz: 26 santimetreden 29 santimetreye,

Üst kolunuz: 29 santimetreden 25,5 santimetreye,

Üst bacaklarınız: 53 santimetreden 63 santimetreye,

Enseniz: 38,5 santimetreden 44 santimetreye,

Kalçanız: 84 santimetreden 95 santimetreye çıkabilir.

Kilo Alma Diyeti

Eğer kilo almak ve kas kütlenizi artırmak istiyorsanız  en önemli faktör olan beslenme düzeninize dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Kas kütlenizi artırmak istiyorsanız uygulamanız gereken beslenme programı hakkındaki tüm ayrıntıları öğrenmek için “Vücut geliştirme beslenme programı” başlıklı makalemizi mutlaka okumanızı öneririz.

Kilo Almak İçin Besin Takviyesi Kullanımı

Siz de hızlı kilo nasıl alınır sorusuna cevap arayanlardansanız yıllarca protein açısından yetersiz bir beslenme düzeni izlemiş olma ihtimaliniz çok fazladır. Kısa sürede toparlanmak için öncelikle proteini yeterli alıp almadığınızı öğrenmeniz gerekiyor. Hemen protein açısından doğru besleniyor musun öğrenmek için aşağıdaki makalemizi okuyabilirsiniz.

Besin takviyesi kullanmadan tabi ki bir ay gibi kısa bir sürede bu kiloyu almak mümkün değildir. Eğer diyetisyeniniz de besin takviyesi kullanmanızı önerdiyse kullanabilirsiniz. Aksi durumda yani diyetisyen ya da uzman danışmanlığı olmadan besin takviyesi kullanmanız kesinlikle önerilmez. Ancak buna rağmen bir çok kişi kilo almak adına karbonhidrat tozu kullanabiliyor. Ancak erkekler için ilaç kullanımında çok dikkatli olmak lazım. Zira bir sürü sporcu bu yüzden hayatını kaybedebiliyor.

Sabah

BSN- No- Xplode: 50 gram yani 2 ölçek: Bu ürün 2 ölçekte toplam 4 gram protein, 9 gram karbonhidrat ve  2 gram kreatin monohidrat içeriyor. Kompleks bir antrenman öncesi ürünüdür.

Vitamin B3:  Yani niasin. Özellikle vücut zayıflığı için kullanılır.

Bütün Öğünler

Kesinlikle anabolik steroid kullanmayınız!

Krom polinikotinat: Kan şekerinin birden fırlamasını ve birden düşmesini önler. Niasine bağlı kromdur.

Alfa lipoik asit: Hücre fonksiyonlarının düzenlenmesinde (yönetilmesi, yavaşlatılması ya da hızlandırılması) ve kimyasal süreçlerde doğrudan etkilidir.

Egzersiz Öncesi

Weider Mega Mass 4000 Eğer 80 kilodan daha az bir kütleye sahipseniz egzersizden 1 saat önce 3 yemek kaşığı 72 gr alabilirsiniz. Eğer vücut kütleniz 80 kilodan fazlaysa spordan 1 saat önce 3 yemek kaşığı (72 gr) ve spordan hemen sonra 3 yemek kaşığı (72 gr) alabilirsiniz. Diyetisyeninizin bu konudaki önerisinin daha önemli olduğunu hatırlayın.

Egzersiz Sonrası

30 gram kazein proteini

Yatmadan Önce

23 mg po­li­ka­sa­nol, 200 mg alfa-lipoik asit, 500 mg yavaş salgılanan Niosinamid, 200 mcg Chromemate ( nikotinik asit bağlı kromdur ve biyolojik aktif krom kaynağıdır.)

Hızlı Kilo Almak İçin Egzersiz Kuralları

1. Kural: Egzersizlerinizde bir sette ağırlığı hareket ettiremeyecek noktaya kadar çalışın. Her set arasında yaklaşık 3 dakika dinlenin.

2. Kural: Her yukarı hareket ve aşağı hareket 5 saniye sürsün. Yukarı kaldırma ve aşağı indirme sürelerinin eşit olmasına dikkat edin.

3. Kural: Her egzersiz programında en az iki en fazla 10 hareket üzerine odaklanın. Asla 10 hareketten fazla hareket içeren bir egzersiz programı tercih edin. Her seferinde büyüme hormonu ve testosteron hormonu salgısını artırmak için bütün vücudu ve dolayısıyla tüm kas gruplarını çalıştıran bir egzersiz programı uygulayın.

Bu kapsamda yapılabilecek hareketler:

 1. Makinede mekik hareketi
 2. Oturarak baldır kaldırma
 3. Bacak bükme
 4. Omuz genişliğinde bacak press
 5. Ense direnci
 6. Pullover
 7. Ağırlıklı dips

4. Kural: Haftada iki kez 30 dakikalık süreden fazla harcamayın. Spor salonunda egzersiz yapacaksanız  haftada toplam 4 saatlik bir egzersiz yeterlidir.

5. Kural: Kas yapma programınız orta seviye vücut geliştirme programı şeklinde uygulanmalıdır.

Colorado Kilo Alma Deneyi

Kilo nasıl alınır diyenlerin umutsuzluğa kapılmaması, vücut geliştirmeye başlaması ve bu deneyi incelemesi kilo almanın yolları açısından faydalı olabilir. 1973 yılında Colorado Eyalet Üniversitesi’nde gerçekleştirilen deneye göre Casey Viator tam 3 haftada 32 kilo almayı başarmıştı.

Casey Viator haftada üç gün egzersiz yaptığı bir program dahilinde bu kiloyu alabilmişti ve egzersizlerinde süper setler ve negatif ezgersizler kullanmıştı. Yani bazı egzersizlerin aralarında dinlenme molası vermiyordu.

Adı geçen sporcu günde 6-8 öğün arasında yemişti. Daha önce kilo alma ile ilgili makalelerimizde belirttiğimiz gibi kilo almanızı sağlayacak en etkili yöntem öğün sayısının artırılmasıdır. Hatta günde 5 öğünden fazla yemeniz hızlı kilo almanızı sağlar.

Bu makalede sizlere 28 günde 17 kilo nasıl alınır rehberi sunmaya çalıştık ve  kilo almanın yolları erkekler ve kadınlar için en iyi rehberler hakkında en önemli bilgiler öğrenmenizi istedik. Tabi ki kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz ancak önemli olan sağlıklı yoldan kas kütlesi kazanarak kilo almak için çaba göstermektir. Bu nedenle diyetisyene ya da uzmana danışmadan herhangi bir kilo alma diyet programı uygulamak sağlıklı değildir. Ayrıca kilo almak için herhangi bir ilaç kullanmanız sağlığınızı tehlikeye atabilir, önce doktor görüşleri önemlidir. Bir beslenme programını uygulamadan önce mutlaka doktora ya da diyetisyene danışınız. Bir yeri düzeltmek isterken en hızlı nasıl kilo alınır diye düşünürken vücudunuza zarar vermeyin lütfen.


Bu yazıyı okuyanlar şu yazıları da okudular:

Merhabalar: Daha İyi Gülümsemeniz İçin Size Uzmanlarından Önerilerimiz Var

42 yorum “28 Günde 17 Kilo Nasıl Alınır?”

 1. herkes kilo vermeye çalışıyor algısı hakim toplum üzeirnde ama kilo almaya çalışan arkadaşlar da var önerilerinizi deneyerek daha sağlıklı kilo alabilirler

 2. Herkes kilo vermeye çalışıyor gibi bir yargı var toplumda ama tanıdıklarımdan kilo almaya gayret gösterenlerde var sağlıklı kilo almak için önerilerinizi tavsiye edeceğim

 3. bana 28 günde 17 kilo biraz abartılı geldi. Sağlık açısından tehlikeli gelir bence konunun uzmanına danışmadan uygulamamak lazım

 4. Kilo almak istiyorum da bu 17 kilo bana fazla gelir. Hayatı boyunca 50 kiloyu bile görmemiş birisi birden 65 kilo olursa taşıyamaz diye düşünüyorum 🙂

 5. Yaş 42 ve yıllarca kilo alma sorunu yaşadım, ne yaptıysam limitleri zorlamama rağmen alamadım. Şimdi yaşım gereği kas hücrelerinin yerini yağ hücrelerine bırakmasına seviniyorum, ancak yine de kilo alma problemi yaşıyorum. Bu deneyin benim gibi bir denekte faydası olur mu acaba?

 6. bilgilendirme için teşekkürler. eşimin kilo alamama sorunu var ve hemen kilo alması için tüm gerekenleri yapmmaya başlayacağım.

 7. Bu yazıda 1 ayda 17 kilo almanız tavsiye edilmiyor sadece bir deneyden bahsediliyor bence de ayda 17 kilo çok sağlıklı olmaz

 8. Süleyman ÖZKAN

  Kilo almak belkide kilo vermekden daha zor.Ancak kilo alma konusunda maalesef agobun kazı gibi yiyerek kilo alınacağı yönünde yanlış bir düşünce var.Belki bu şekilde kilo alınabilir, fakat kasa dönüşmemiş bir yağ kütlesi, beraberinde pek çok sağlık sorununuda getirebilir.Makale çok güzel ve 28 günde 17 kilo almayı tavsiye etmiyor.Tavsiye yalnızca sağlıklı kilo almaya yönelik.
  Bir dip not.
  Kalitelibeslenme.com sıklıkla tavsiye ettiğim bir site ve tavsiye ettiğim kişilerce son derece beğenilerek takip edildiğini söylemeliyim.Tebrikler çok başarılı bir site.

 9. bana 28 günde 17 kilo biraz abartılı geldi. Sağlık açısından tehlikeli gelir bence konunun uzmanına danışmadan uygulamamak lazım

 10. 17 yaşındayım ve 44 kiloydum 58 kilo oldum, ben başardım arkadaşlar tam 30 günde 14 kilo aldım.

 11. Hocam ben tüy gibiyim nasıl kilo alınır diye ararken yazınızı gördüm. Ben günde kaç öğün yersem kilo alırım?

 12. Arkadaşlar her şeyi yaptığınız halde kilo alamıyorsanız, 50 gün 5 vakit namazı kılın (camide) gece teheccüd namazı kılın. Bakın nasıl kilo alıyorsunuz? Allah size yeter.

 13. nilüfer sipahi

  Sevgili Hüsnü bey, kilo nasıl alınır ile ilgili yaptığınız bu yorum için teşekkür ederiz ancak insanlar hiç bir şey yapmadan sadece namaz kılarak kilo alamazlar. Tevekkül denilen kavram da es geçilmemelidir. Öncelikle kişiler sağlık problemleri için doktorlara başvurur ve gerekli tedaviye de doktorlar verir ve hasta da uygular. Bir hadiste geçtiği gibi önce tedbirinizi alın sonra tevekkül getirin buyurulmaktadır. BUna göre bu süreçte insanlar namaz kılarak ya da dua ederek de doktorun uyguladığı tedavinin iyi olmasını isteyebilirler. Allah tüm hastalara acil şifalar versin inşaallah. Bu yazıda nasıl kilo alınır ile ilgili her bilgiyi vermiş ancak tevekkül konusuna da değinmemiştik.

 14. Vücut geliştirme merkezlerin de çözüm alabilirsiniz kasların gelişimi kilo olarak size döner.

 15. Admin ben 75 kiloydum 63 e düştüm ve aşırı derecede ince görünüyorum biraz kilo almam lazım lütfen bana yardım edin bu tevadiyi nasıl uyguları o kadar kiloyu gerçekten alabilirmiyim eğer 14 veya 17 kilo alabileceksem ben o kasların düşmesine değişmesine razıyım çünkü artık kendimi bitkin rengimi solmuş olarak görüyorum yardım ederseniz sevinirim teşekkürler.

 16. nilüfer sipahi

  Nasıl kilo alınır yazımızda belirttiğimiz gibi kilo almak için vücut geliştirmenin önemi büyük. Yine kilo nasıl alınır sorusunun bir diğer cevabı da kaliteli beslenmektir.

 17. Merhaba Ömer Arda öncelikle ismin çok güzelmiş söylemeden edemeyeceğim. Eğer internetten kilo nasıl alınır ya da nasıl kilo alınır gibi kelimeleri google amcaya yazıp da sitemize geldiysen diyorum ki araştırma yapman bile kilo alma konusunda başarının bir adımıdır. Yazımızı dikkatli bir şekilde okuduysan eğer ki ben okuduğunu düşünüyorum, kilo almak isteyen herkesin mutlaka doktora ve/veya diyetisyene gitmesinin ne kadar önemli bir aşama olduğu gerçeğini de öğrenmişsindir. Yani herhangi bir sağlık problemin yoksa, bağırsak solucanların yoksa, parazit yoksa, metabolik bir rahatsızlığın yoksa öğün sayısı artırılıp daha az yemek yenilirse her öğünde daha çabuk kilo alabilirsin. Ancak dediğim gibi diyetisyen kontrolü şarttır. Kilo almak istiyorsanız kilo almak için ne yapmalıyız başlıklı yazıya da bakabilirsin.

 18. Bende kilo almak istiyorum ama alamıyorum ilaçlar ilaçlar doktorlar doktorlar Yoruldum en son çare bunlar herhalde deniycem bunuda 27 yaşındayım ve 47 kiloyum inanamıyorm herkes evlendikten sonra alırsın kiloyu ne yapan dedi evlendi bir çocuğum oldu kilom 65 çıktı doğum yaptım yine 47 oldum

 19. nilüfer sipahi

  Sevgili Fatih, 28 günde 17 kilo nasıl alınır başlıklı yazımızı dikkatli okuduysan eğer bizim böyle bir amacımız olmadığını anlayabilirsin. Bu yazıda yapılan bir deneyden bahsediliyor. Yani kilo nasıl alınır konusunda bizim söylediklerimiz çok açıktır, öncelikle doktora danışmalısın. Ayrıca yazdıkların hiç hoş değildi. O nedenle bazı eklemeler yaptım. Dil bilgisi kurallarını da okulda öğrenememişsin. Her neyse ben seni anne ve babana şikayet etmeyi düşünüyorum. Ip adresinden onlara ulaşmayı planlıyorum. Onları görürsem çok şey söylerim.

 20. arifcann bozkurt

  Ben Arif 15 yaşındayım, 40 kiloyum ve herkes benimle dalga geçiyor, zayıfım diye boyum çok uzun olduğu için kilom az.

 21. nilüfer sipahi

  Merhaba Murat, nasıl kilo alınır yazımızda da belirttiğimiz gibi öncelikle dahiliye uzmanına muayene olmalısın. Sonrasında ise bir diyetisyene giderek kilo almak istediğini söylemelisin. Eğer diyetisyen de uygun görürse öğün sayını artırman ve kaliteli beslenmen faydalı olabilir.

 22. nilüfer sipahi

  Merhaba Adem, benim kuzenim de çok zayıftı ve seninle aynı duyguyu yaşıyordu. Biz de onu dahiliye uzmanına gönderdik. Bağırsağında kurt çıktı. Doktor tedavisini yaptı. Sonra diyetisyen kontrolünde 20 kilo aldı ve şimdi çok mutlu. Demek istediğim senin de böyle bir süreç geçirmen yararına olur. Doktora gidip tahlillerini yaptırabilirsin. O kurtlardan kurtulmak bile sana 5 kilo kazandırabilir. Belki de başka bir sağlık sorunun yok ancak yanlış besleniyorsundur. Bu nedenle doktora gözükmen gerekiyor.

 23. nilüfer sipahi

  Merhaba Arif, anne ya da babanla konuş ve diyetisyene gitmek istediğini söyle. Diyetisyen kontrolünde kilo alabilirsin. Ancak mutlaka doktor kontrolü şart. İnternette gördüğün şeylere inanma. En iyisini doktor tavsiye edebilir.

 24. Günde 10 tane yumurtanın beyazını yiyin 2 tabak pirinç pilavı yiyin 1 tavuk yiyin ara sıra spor yapın yoksa göbek yapar bu şekilde kilo alabilirsiniz.

 25. nilüfer sipahi

  Merhaba Bünyamin, kilo nasıl alınır başlıklı yazımızda belirttiğimiz gibi her şeyin fazlası zararlıdır. Vücut geliştirme yapmadıktan sonra 10 yumurta yemenin faydasından çok zararı olabilir. Bu yazıda zaten bir öneri yok, nedeni ise nasıl kilo alınır konusunda önerilecek her şey genellemeden ibaret olacaktır. Kişiye özel olarak hazırlanmayan her beslenme programı maalesef sizi başarısızlığa iletecektir.

 26. Öncelikle merhaba,
  Erkek Ben 15 yaşında 1.67 boyunda 50 kiloyum doğal olarak zayıfım. Nasıl bir program önerirsiniz. Ne kadar yemek yesem spor yapsam yok yok. Diyetisyene gitmeyi düşünüyorum. Sizin buradan önerileriniz var mı?

 27. nilüfer sipahi

  Merhaba Hüseyin, bütün çabalarına rağmen kilo alamıyorsan düşündüğünü yapmalısın ve diyetisyene gitmelisin. Kilo nasıl alınır başlıklı bu makalede belirtildiği üzere eğer kilo alamıyorsan ya beslenme programın yanlış, ya egzersiz programın ya da sağlık bir problemin var. Bunu anlamak için dahiliyeciye gidip bir türlü kilo alamadığını ve nedenini sormalısın. Tahliller sonucunda bu anlaşılır. Parazit testi de yaptırabilirsin.

 28. Ben askere gitcem 6 ay sonra tecilliyim 8 kilo almamı söylediler eğer 8 kilo alamazsam askeriye elverişli olamıyorum lütfen gerçekten bana yardım edin askere gitmek istiyorum.

 29. nilüfer sipahi

  Merhaba Bilalciğim, 8 kilo nasıl alınır diye sormuşsun. Sağlıklı bir şekilde kilo almak istiyorsan öncelikle bir diyetisyene ya da dahiliye uzmanın görünebilirsin. Onlar sana ne yapman gerektiğini söyleyecekler. Belki sen de parazit vardır ya da gizli şeker gibi bir hastalığın olabilir. Dahiliye uzmanına kilo almak istediğini ancak bir türlü alamadığını söylemelisin. Bunun dışında kulaktan dolma bilgiler ile sağlığını tehlikeye atmamalısın. Eğer bir sağlık sorunun yoksa vücut geliştirme yapabilirsin. Doktor yapmanda sakınca yok derse vücut geliştirme ile istediğin kiloyu daha kolay alabilirsin ancak önce doktor kontrolü gerekiyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir