Göbek eritme egzersizleri – En etkili 10 hareket

Göbek eritme hareketleri: Bazen ne kadar spor yaparsanız yapın ya da hangi diyeti uygularsanız uygulayın göbeğinizle başınız dertte olabilir. Eğer böyle bir probleminiz varsa burada önereceğimiz göbek eritme egzersizleri ile göbeğinizi eriterek karın kaslarınızı ortaya çıkarabilir ve daha çekici bir görünüm kazanabilirsiniz.

Göbek eritmek için iki önemli konu var. Birincisi uyguladığınız kilo verme diyeti, diğeri ise göbek eritme egzersizleri. Kilo verme diyeti hakkında ayrıntılı bilgi için “Sağlıklı kilo verme ve zayıflamak için yapılması gerekenler, zayıflamak için ne yapmalı?” başlıklı makalemizi okumanızı öneririz.

Göbek eritme hareketlerinin daha etkili olabilmesi için düzenli olarak göbek eritme diyeti  uygulamanız gerekecektir. Ancak biz bu yazımızda göbek eritmek için diyet hakkında değil, göbek eritmek için en etkili göbek eritme hareketleri üzerine odaklanacağız.

Göbek eritme hareketleri

Bu makalede bahsedeceğimiz programı bir ay gibi kısa bir süre uygulayarak göbek yağlarınızı eritecek ve istediğiniz karın kaslarını ortaya çıkarabileceksiniz. Unutmayın göbek yağlarınız erimeden karın kaslarına ne kadar çalışırsanız çalışın  istediğiniz çekici karın kaslarına sahip olamazsınız. İşte size en etkili göbek eritme hareketleri programı:

Bu göbek eritme programı haftada dört gün olmak üzere düzenli olarak 1 ay boyunca uygulanmalıdır. Göbek eritmek için iki ana programımız var. Bu programların uygulanış şekli ve programda yer alan hareketler aşağıda listelenmiştir.

Genel Göbek eritme programı

1. Dumbell Hang High Pull

(10×5= 50 kez) Dambıl ile hang pull dambıl ile asılarak çekme anlamına gelir. Dambılları videoda görüldüğü gibi tutun ve yukarıya kaldıırın. Bu hareket göbek yağlarınızı eritmenin yanı sıra aynı zamanda omuz kaslarını, kol kaslarını ve kısaca tüm üst vücut kaslarını harekete geçirir. Bu hareketi yaparken avuç içleriniz yere bakacak şekilde dambılları üstten kavrayın.

Parmaklarınızın uçları ise ileri doğru bakmalıdır. Ayaklarınızı omuz genişliğinden açmanız gerektiğini unutmayın. Kalçanızı hafif geriye doğru itin ve dizlerinizi hafif eğimli açıda olacak şekilde kırın. Nefes alın ve dambılları boyun hizasının biraz aşağısına kadar yere paralel olacak şekilde kaldırın. Sonra bu pozisyonda iken nefes vererek tekrar başlangıç pozisyonuna dönün.

2. Dumbell Pushup ve Row

(10×5= 50 kez) Bu hareketin normal şınav pozisyonundan farkı ellerinizin yerde olması değil dambılların üstünde olmasıdır. Normal şınav hareketinin nasıl yapıldığını öğrenmek için “Şınav (Push Up) nasıl çekilir?” başlıklı yazımızı okuyabilir ve hareketin animasyonlarını seyredebilirsiniz. O halde bu hareketi yapmak için şınav çekme pozisyonuna gelin.

Elleriniz dambıllar üzerinde olmalıdır. Dambıllar ise bacaklarınıza ve birbirlerine  paralel olacak şekilde konumlandırılmalıdır. Bu pozisyonda iken bir kez şınav çekin ve daha sonra tek kol ile row hareketine geçin. Yani şınav pozisyonunda iken tek kol ile dambıllardan birini yukarı kaldırın. Daha sonra bir şınav daha çekin ve bu kez diğer kolunuz ile row hareketi yapın. Bu durumda dambılları beliniz ile aynı hizaya kadar kaldırıp vücudunuza paralel olmasına özen gösterin.

3.Reverse lunge ve swing

(10×5= 50 kez) Bu hareket de ters hamle ve salıncak anlamına gelir. Egzersizin nasıl yapıldığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz. Elinize bir dambıl alın ve göğüs hizasında tutun. Ayaklarınızı omuz genişliğinde açınız ve bu durum başlangıç ​​pozisyonunuz olsun.

Bir ayağınızla geri adım atın ve üst vücudunuzu bu ayağınızın çevresinde yaklaşık 45 derece kadar çevirmeye çalışın. Bunu yaparken , ön bacak genelinde gövdenizi döndürün. Kısa bir duraklamanın ardından , başlangıç ​​pozisyonuna dönün ve hareketi seviyenize göre tekrarlayın.

4.High-knee run

(10×5= 50 kez) Bu egzersiz de yüksek diz koşma hareketi olarak çevrilebilir. Bu hareket de dikkat edilmesi gereken nokta dik durmanız gerektiğidir. Dik duruş pozisyonunda ve olduğunuz yerden ayrılmamak şartıyla koşun. Dizlerinizi kaldırabileceğiniz en yüksek noktaya kadar kaldırmaya çalışın. Ayrıca bu hareketi yaparken elleriniz serbest bir şekilde ve dirsekleriniz kırık olmalıdır. Ayrıca kollarınızı savurmaya çalışın.

5. Dumbell swing

(10×5= 50 kez) Dambıl ile salıncak hareketi anlamına gelir. Elinize bir dambıl alın ve  kollarınızı öne doğru ve yere paralel olacak şekilde gergin vaziyette  tutun. Dambılı iki elinizle birlikte tutun.Bu sizin başlangıç pozisyonunuz olsun. Daha sonra dizlerinizi hafif kırarak ve kalçanızı geriye doğru iterek kollarınızı elleriniz dambılları sarılı iken sanki bir salıncağın zincirleri gibi dizlerinizin arasında doğru hareket ettirin ve dambılları dizlerinizi arasında sıkıştırın. Başlangıç pozisyonunda nefes alırken dambıllar dizlerinizin arasına geldiği anda nefes verin. Bu hareketi de istediğiniz kadar ya da yapabildiğiniz kadar çok yapmaya çalışın.

6. Cross-body mountain climber

(10×5= 50 kez) Bu harekette ise sanki dağa tırmandığınızı varsayabilirsiniz. Cross-body mountain climber hareketi çapraz vücut dağ tırmanışı olarak çevrilebilir. Hareketin yapılışı videodan izlenerek öğrenilebilir. Bu hareketi yaparken dikkat edilmesi gereken nokta ya da hareketin etkisini artırmak için sağ ayağınızı sol dirseğinize değdirmeye çalışmaktır.

7. Genel Bacak-Göbek hareketleri

(her bir egzersiz: 10×5= 50 kez) Bu hareketleri öğrenmek için lütfen videoyu seyrediniz. Bu hareketler özellikle göbek yağlarını eritmek ve karın kaslarını daha belirgin hale getirmek için en etkili olan aşamadır.

Bu makalede göbek yağlarını eritmek için en etkili göbek eritme egzersizleri rehberini sizinle paylaştık. Bu programda yer alan göbek eritme hareketleri ile göbeğinizdeki balkonu andıran yağları hızlı bir şekilde eriterek  çekici karın kaslarına sahip olmanız için bir ay düzenli olarak haftada dört gün çalışmanız yeterlidir. Bu sürenin sonuna kadar yaptığınız göbek eritme egzersizleri kısa sürede fazla yağların yanmasına ve kasların belirgin hale gelmesine olanak sağlayacaktır. Ayrıca karın kaslarınızı güçlendirmek için de “10 dakikalık karın kası geliştirme hareketleri” başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz. Umarız bu göbek eritme hareketleri rehberindeki göbek eritme egzersizleri ile kısa sürede çekici bir karın ve göbeğe sahip olabilirsiniz.

Sağlıklı günler

22 yorum

 1. hikmet Mayıs 23, 2015
 2. ibrahim okur Mayıs 25, 2015
 3. nilüfer sipahi Mayıs 25, 2015
 4. mali Mayıs 26, 2015
 5. esra Mayıs 27, 2015
 6. Aslı Mayıs 27, 2015
 7. zehra Mayıs 29, 2015
 8. Arzu Haziran 1, 2015
 9. Ayça Haziran 3, 2015
 10. sibel Haziran 5, 2015
 11. Bilindik market Temmuz 8, 2015
 12. ufuk can Temmuz 13, 2015
 13. Bilindik market Ağustos 14, 2015
 14. halit oktar Eylül 8, 2015
 15. hasan Ekim 26, 2015
 16. enver kaval Aralık 3, 2015
 17. nilüfer sipahi Aralık 3, 2015
 18. neşegörmez Şubat 27, 2016
 19. nilüfer sipahi Şubat 27, 2016
 20. muhammet ali özyapar Ağustos 23, 2016
 21. Sahin Temmuz 5, 2017
 22. nilüfer sipahi Ağustos 3, 2017

Yorum yaz