En İyi Göbek Eritme Diyeti: 3 Günde Göbek Eriten Diyet!

Göbek eritme beslenme, egzersiz ve uyku olmak üzere üç bileşen içerir. Birinci bileşen olan beslenme konusunda etkili bir göbek eritme diyeti uygulamak şarttır. Hatta öyle ki 3 günde göbek eriten diyet veya 1 günde göbek eriten detoks uygulayıp başarılı olanlar da var. Ama bu rehberdeki göbek eritme beslenme planı oldukça kalıcı bir çözüm sağlar.

Diğer bir deyişle göbek bölgesindeki yağları eritmek isteyenler için diyet yapmak temel bir şarttır. Çünkü göbek yağlarını eriten diyet, metabolizmayı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Ayrıca egzersiz yapmak göbek bölgesindeki yağları azaltmak için yeterli değildir. Aynı zamanda herkesin göbek eritme egzersizleri yapmaya vakti olmayabilir.

Sonuç olarak göbek eritmek istiyorsanız beslenme düzeninizi değiştirin ve kalori alımınızı kontrol edin. Eğer göbek bölgesindeki yağları daha hızlı bir şekilde eritmek istiyorsanız egzersizlere odaklanın. Bundan daha da önemlisi size özel bir göbek eritme diyeti uygulayın. Şimdi 3 günde göbek eriten diyetin özelliklerine daha yakından bakalım:

Göbek Eritme Diyeti 

Öncelikle göbek eritme diyeti sağlıklı besinleri içeren bir yemek planı içermelidir. Bu diyette dengeli bir şekilde karbonhidrat, protein, sağlıklı yağ, lifli gıda ve vitamin-mineral açısından zengin besinler olmalıdır. Tabi ki göbek eritme beslenme planında işlenmiş gıdalar, şekerli ve yağlı atıştırmalıklar kesinlikle olmamalı.

Yani göbek bölgesindeki yağları azaltmaya yardımcı bir diyet, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi hedefler. İşte göbek eritmeye yardımcı bir diyetin genel prensipleri:

  1. Dengeli beslenme: Her bir öğünde karbonhidratlar, proteinler ve sağlıklı yağlar gibi besin gruplarından dengeli bir şekilde beslenmeye önem verin. Bu, sağlıklı besinleri içeren bir yemek planı oluşturmanızı sağlar.
  2. Yeterli protein alımı: Proteinler, vücutta kas dokusunun oluşumunu ve korunmasını destekler. Aynı zamanda tokluk hissi verir ve metabolizmayı hızlandırır. Protein kaynakları arasında tavuk, hindi, balık, yumurta, süt ürünleri, yoğurt, baklagiller, tofu ve kinoa gibi gıdalar bulunur.
  3. Sağlıklı yağlar: Sağlıklı yağlar, vücudunuz için önemli olan besin maddelerini sağlar ve tokluk hissini artırır. Avokado, zeytinyağı, hindistancevizi yağı, ceviz, badem ve chia tohumu gibi sağlıklı yağlar içeren gıdaları diyetinize dahil edin.
  4. Yüksek lifli besinler: Yüksek lifli besinler sindirim sistemini düzenler, tokluk hissini artırır ve sindirimi yavaşlatır. Sebzeler, meyveler, tam tahıllar, baklagiller ve chia tohumu gibi yüksek lifli gıdaları tüketmeye özen gösterin.
  5. İşlenmiş gıdalardan uzak durun: İşlenmiş gıdalar genellikle yüksek miktarda şeker, tuz ve doymuş yağ içerir. Bu tür gıdalardan kaçınarak sağlıklı ve doğal besinleri tercih edin.
  6. Porsiyon kontrolü: Porsiyon boyutlarına dikkat etmek, kalori alımını kontrol etmenize yardımcı olur. Fazla kalori almak, vücutta yağ birikimine neden olabilir. Yemeklerinizi yavaş yavaş yiyerek ve doygunluk hissine ulaştığınızda durarak porsiyon kontrolünü sağlayabilirsiniz.
  7. Su tüketimi: Yeterli miktarda su içmek, vücut fonksiyonlarını düzenler, metabolizmayı destekler ve tokluk hissini artırır. Günlük olarak yeterli miktarda su içmeye özen gösterin.

Göbek Eritmeye Yardımcı Besinler

1) Yumurta Beyazı

göbek eriten diyet

Göbek eritme diyeti

Yumurta beyazı içerdiği amino asitler açısından çok zengindir. Ve de kalorisi düşüktür. Yani karbonhidrat oranı düşük olması sebebiyle kan şekerini hızlı bir şekilde artırmaz.

Bununla beraber göbekteki yağların en önemli nedenleri arasında kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesi yer alır. Ayrıca diyabet gibi metabolik problemler yağ depolarını artırır. Sonuç olarak yumurta beyazını diyetisyen onayı ile göbek eritme diyet listesine ekleyebilirsiniz.

2) Zeytin Yağı

Zeytinyağı, sağlıklı bir beslenme planının bir parçası ise vücuttaki genel yağ kaybına katkıda bulunabilir. Göbek bölgesindeki yağları eritmek için zeytinyağı tüketebilirsiniz.

Çünkü zeytin yağı içerdiği sağlıklı yağlar acıkmayı engeller ve kan şekerini dengeler. Bunun için zeytinyağını salatalar, sebzeler veya yemeklerin üzerine ekleyerek kullanın. Ama yüksek kalori içerdiğini unutmayın ve aşırıya kaçmayın.

3) Limonlu Su

Sadece limon suyu içmek yerine limonlu suyu deneyin. Özellikle yemeklerden önce limonlu su içerseniz kan şekeriniz normal seviyeye gelebilir. Ama göbek eritmek için yalnızca limonlu su içmenin yeterli olmayacağına da dikkat edin.

Aslında limonlu su hem acıkmayı engeller hem kan şekeri üzerinde olumlu etkilere sahiptir. Ayrıca limonlu su içmek, su tüketiminizi artırmanıza yardım eder. Eğer göbek yağlarınızı eritmek istiyorsanız yemeklerden yarım saat önce bir bardak suyla birlikte sadece 2 – 3 damla limon suyu içebilirsiniz.

4) Lor Peyniri

Peynirler arasında en doyurucu olanı lor peyniridir. Yemesi zordur ancak zeytinyağı ile birlikte tüketirseniz kolay olur. Böylece ekmek daha az ekmek yemiş olursunuz ve kan şekeriniz aşırı derecede yükselmez.

Dahası lor peynirinin protein oranı oldukça iyidir. Çeşitli bilimsel araştırmalara göre proteinin vücut yağlarının erimesine yardımcı olduğunu hatırlayın. Bilhassa patlıcan közlemesi yanında süper bir aperatif olarak lor peynirini deneyin. Oturduğunuz yerde göbek yağlarınızın eridiğine tanık olacaksınız.

5) Çiğ Badem

Çiğ badem içeriğindeki kaliteli yağlar, karbonhidratlar ve proteinler bulunur. Özellikle yağlar ve protein içeriği ile tokluk hissi verir. Aslında bu his de değildir. Çünkü badem oldukça besleyici bir yemiştir.

Hem de badem yemek erkeklerde testosteron artışını sağlar ve yağ yakım hızı artar. Öte yandan beslenme planındaki çiğ badem kadınlarda ise kan şekerini dengeler ve yağ hücresi sayısını olumsuz etkiler.

İşte Göbek Eritme Diyet Listesi

Göbek eritme diyeti ile göbek yağlarınızı kısa sürede eritebilir ve hayalini kurduğunuz o çekici karın bölgesine sahip olabilirsiniz.

İşte size göbek eritme diyeti:

1. gün göbek eritme diyeti

Sabah

1 bardak alkali su içildikten sonra 2 kepçe diyet sebze çorbası
15 adet tuzsuz siyah zeytin
2 yemek kaşığı lor peyniri
1 tane salatalık,
1 tane domates

Öğle
2 tane suda pişirilmiş tavuk budu
1 bardak sebze ve meyve içeceği
Zeytinyağlı salata
1 saat sonra iki bardak limonlu su

Akşam
Bir tabak sebze çorbası
5 adet köfte
Zeytinyağlı kıvırcık

2. gün göbek eritme diyeti

1 tabak sebze çorbası
2 yemek kaşığı keçi peyniri,
1 bardak alkali su
10 tane tuzsuz zeytin.
1 tane salatalık ve bir domates
2 tane ceviz

Öğle
Yoğurtlu kabak,
1 saat sonra iki bardak limonlu su
5 adet çiğ badem
Dere otu

Akşam
Sebze çorbası
Bir bardak kefir
Kıvırcık, domates

3. gün göbek eritme diyeti

Sabah
1 tabak sebze çorbası
2 yemek kaşığı lor peyniri,
10 tane tuzsuz zeytin.
1 tane salatalık ve 1 adet haşlanmış yumurta
Bir dilim tam buğday ekmeği ve 1 tane domates

Öğle
Yoğurtlu semiz otu
Üzerine 1 yemek doğal sızma yağ,
5 adet çiğ badem

Akşam
Bir tabak sebze çorbası
Ispanak haşlama
Bir bardak kefir
1 adet kuru incir

4. gün göbek eritme diyeti

Sabah
1 bardak şekersiz yeşil çay,
2 yemek kaşığı lor peyniri,
1 dilim ruşeymli ekmek
10 tane tuzsuz zeytin

Öğle
2 tane lahmacun,
1 bardak ayran,
Salata

Akşam
Sebze çorbası (1 porsiyon)
Yoğurt (1 kase)
Yağsız salata
1 saat sonra iki bardak limonlu su

5. gün göbek eritme diyeti

Sabah
1 bardak yeşil çay
2 yemek kaşığı keçi peyniri,
1 adet haşlanmış yumurta, 1 tane salatalık ve 1 tane domates
Yaklaşık 1 saat sonra iki bardak limonlu su

Öğle
Kırmızı pancar salatası
1 yemek doğal sızma yağ ve 1 su bardağı kefir

Akşam
Bir tabak sebze çorbası
5 adet köfte,
Bir kase yoğurt
Yağsız salata

6. gün göbek eritme diyeti

Sabah
1 bardak şekersiz yeşil çay,
2 adet yumurtadan omlet (zeytinyağında)
10 tane tuzsuz zeytin.
Birer tane salatalık ve domates

Öğle
4 adet normal boy patlıcan (fırında közlenecek),
1 bardak ayran,
2 yemek kaşığı lor peyniri,
Doğal sızma yağ (1 yemek kaşığı)
1 adet domates

Akşam
Bir tabak sebze çorbası
3 yemek kaşığı salçasız bulgur pilavı
Bir kase yoğurt
Yağsız salat

7. gün göbek eritme diyeti

Sabah
1 bardak şekersiz yeşil çay,
2 yemek kaşığı lor peyniri,
3 adet kuru incir,
1 dilim tam buğday ekmeği,
10 tane tuzsuz zeytin.
Salatalık (1 adet)
1 tane domates

Öğle
4 adet normal boy patlıcan (fırında közlenecek),
1 bardak ayran,
Süzme peynir (1 yemek kaşığı)
1 yemek doğal sızma yağ
Kıvırcık

Akşam
Bir tabak sebze çorbası
3 yemek kaşığı salçasız bulgur pilavı, mercimekli de olabilir.
Bir kase yoğurt
Yağsız salata

Yorum

  1. hayriye Nisan 24, 2016
  2. muhammet ali özyapar Ağustos 24, 2016

Ne düşündüğünüz bizim için çok önemli!