Zayıflama yolları ve zayıflama yöntemleri. Kısa sürede en iyi zayıflama yöntemleri ile sağlıklı kilo verebilir, daha çekici hale gelebilir ve etrafınızdakileri güzelliğiniz ve forma girmiş vücudunuz ile şaşkına çevirebilir ya da onları kendinize hayran edebilirsiniz. İşte zayıflamak için en ayrıntılı kilo verme yöntemleri rehberi burada. Ancak bu zayıflama yöntemleri kadınlar için değil aynı zamanda erkekler için de geçerlidir. Pratik olarak uygulanabilecek evde kilo vermenin yolları nelerdir hadi öğrenelim.

zayıflama yöntemleri

Zayıflama Yöntemleri

Sizler için hazırladığımız bu rehberde bir çok kişi tarafından kilo verme süreci için önerilen ancak sağlıklı olup olmadığı tam olarak bilinmeyen zayıflama çayı ve zayıflama ilaçlarının gerçekten işe yarayıp yaramadığını, zayıflama ilacı kullanmak sağlıklı mıdır sorusunun cevabını, ünlülerin zayıflama yolları ve zayıflama önerileri hakkında ne düşündüklerini öğrenebilirsiniz. Kısa sürede kolayca zayıflamanın yolları burada.

Hiçbir şey yemiyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyorsanız bu büyük bir ihtimalle herhangi bir sağlık problemine işaret eder ve bu nedenle kilo veremiyor olabilirsiniz. Bu problemin tespit edilmesi sağlıklı kilo verme sürecini etkileyen en önemli faktördür. Peki, ama zayıflamak için yapılması gerekenler nelerdir, nasıl kilo verilir, sağlıklı ve hızlı kilo verdiren diyetler nelerdir? İşte en sağlıklı ve pratik zayıflama yöntemleri burada.

Zayıflama yöntemleri

Sağlıklı kilo verme yolları ile ilgili olarak birçok sitede farklı önerilerle karşılaşabilirsiniz ancak en hızlı kilo verme yöntemleri için daha sağlıklı bir değerlendirme yapmanız için aşağıdaki önerilerin sizin için uygun olup olmadığını diyetisyeninize danışabilirsiniz. Ayrıca kilo vermede en etkili diyet ile ilgili bir rejim listesi oluşturabilirsiniz.

Kilo verme sürecinde en etkili kilo verme yolları sağlıklı beslenme listesi uygulayarak kısa sürede fit bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak olan etkili bir zayıflama programı takip etmektir. Aşağıya hızlı kilo verme yöntemleri ve hızlı zayıflama yöntemleri ile ilgili bir liste sıraladık. Ayrıca zayıflama yöntemleri diyet açısından nasıl uygulanabilir? İşte en bilimsel cevabı:

Kolay Zayıflama Önerileri

1.Düşük karbonhidrat diyeti ile zayıflama yolları

zayıflama yöntemleri

Zayıflama

Şayet zayıflamak amacında iseniz, öncelikle şekerden ve ekmek gibi nişasta içeren gıdalardan uzak durman gerektiğini birçok sitede ya da ünlü kitapçıların sağlık bölümlerinde satılan diyet, sağlık ya da beslenme ile ilgili kitaplarda defalarca okumuş ya da televizyon programlarına katılan profesörlerden dinlemiş olabilirsin.

Uzmanların ya da doktorların 100 yıldan daha fazla süredir üzerinde anlaştığı bir konu varsa o da kilo vermek için mutlaka kalori alımının azaltılması gerektiğidir. Eğer  buna inanma konusunda sıkıntılarınız varsa kilo verememek doğal olacaktır, şaşırmaya hiç gerek yok. O halde kalori alımı azalmadan kilo vermek mümkün değil denilebilir.

Zayıflama yolları arasında en iyi zayıflama yollarından biri de yabancı makalelerde geçtiği üzere “low carbonhydrate” yani “düşük karbonhidrat diyeti” yapmaktır. Neden mi? Ne kadar az karbonhidrat alırsanız kan şekerinizde dalgalanma fazla olmaz ve  o kadar geç acıkırsınız. Bilimsel bir araştırmada, düşük karbonhidrat diyeti ile zayıflamaya çalışanların günlük 300 kalori daha az almış oldukları vurgulanmaktadır (1).

Bu çalışmadan sonra yapılan başka bir bilimsel araştırmanın makalesinde ise uzun dönem etkileri bilinmese de düşük karbonhidrat diyetinin hem vücut kilosu hem de kalp hastalıkları riskleri üzerine olumlu etkileri olduğu (2) ifade edilmektedir.

Kan şekerinin, glukagon ve leptin adı verilen hormonların arasındaki ilişkiyi ve etki mekanizmalarını Prof. Dr. Canan Karatay ne kadar güzel açıklamış. Bu nedenle aşağıdaki videoyu mutlaka izleyerek yağ yakımının nasıl gerçekleşeceğini öğrenebilirsiniz.

Kalori azaltmanın bir diğer yolu ise yukarıdaki ilk resimde de görüldüğü gibi besin piramidinde kırmızı oku takip etmektir. Bu besin piramidi düşük karbonhidrat diyetine göre hazırlanmış olup, normalde en altta tahılların olması gerekir. Kırmızı ok yukarıyı gösteriyor, yani yukarıda yer alan besinlerin daha az tüketilmesinin daha etkili olacağını ifade ediyor.

En üst kısımda karbonhidratlı besinler var ki bu besinlerin sınırlandırılması bu diyet için hayati önem taşıyor. Ancak bu diyetin size uygun olup olmadığını ve hangi yiyeceğin ne kadar oranda azaltılması gerektiğini diyetisyen belirleyebilir. En altta ise protein içeren besinler var. Alttan ikinci sırada ise sebzeler ve meyveler yer alıyor.

2. Aç kalmayın ama acıkınca yiyin.

kilo verme yolları

Zayıflama yolları

Zayıflamak isteyenlerin yaptığı en büyük hata karbonhidratları azaltırken aynı zamanda yağları ve proteinleri de azaltmalarıdır. Sonuç olarak siz makine değilsiniz, insansınız acıkmak ve beslenmek sizin de hakkınızdır.  Vücut için temel enerji kaynağı olan besinleri tamamen kesmek kesinlikle yanlış bir yöntemdir. Az yemek değil, sağlıklı ve dengeli beslenmek kilo verdirebilir.

Eğer hepsini yani karbonhidratlarla birlikte protein ve yağları da keserseniz, sonunda açlık çeker ve yorgun düşersiniz. Bunun sonucunda beslenme programını takip etmeniz zorlaşır ve artık o programı uygulamak istemezsiniz. Peki karbonhidratları bir miktar sınırlandırırken, onun yerine neler yenebilir?

3. Yumurta yiyerek zayıflayın!

Kahvaltılarda yenilen bir adet doğal yumurta hem protein kazandırır hem de daha tok tutar. Suda pişmiş olması ancak fazla katılaşmaması daha sağlıklıdır. Eğer yumurta haşlandıktan sonra sarısı siyahlaşmaya başlamış ise o yumurta sağlıklı olmaz, zira trans yağ oluşmuştur. Ancak kolesterol probleminiz varsa doktorunuzun önerilerini aklınızdan çıkarmayınız.

4. Ev yapımı yoğurt 

Bir kere yoğurt derken marketlerden alınan katkı madde dolu yoğurtlardan bahsetmiyoruz. Ev yapımı yoğurtlar, hem protein ve kalsiyum açısından zengindir hem de katkı maddesi içermez. Kendiniz yaparsınız, içine ne konulduğunu da en iyi siz bilirsiniz. Yoğurt midede bazı besinlere göre daha uzun süre kaldığı için tok tutma özelliğine sahip olup ara öğünlerde ya da acıkınca tüketilebilecek kalorisi ve karbonhidratı az, protein içeren bir besindir. İçindeki bağışıklık sistemini güçlendiren probiyotik bakteriler de ayrı bir öneme sahiptir.

5. Tereyağı ve doğal sızma zeytinyağı

Doğal olduktan sonra ve günlük belli bir miktarı geçirmeden bu tür yağları tüketmek size D vitamini kazandırır ve tok tutarlar. Ancak diyetisyenin önereceği miktardan fazlasını tüketmemek gerekir.

Sadece kilo verme amaçlı olarak değil aynı zamanda sağlıklı bir yaşam için de zeytinyağı hayat kaynağıdır.

Yapılan araştırmalarda bir çok hastalığa karşı koruyucu olduğu da unutulmamalıdır.

6.Yağsız et ve balık

Şişmanlığın en büyük nedenlerinden biri de yeterince protein alınamamasıdır. Protein açısından zengin besinlerin başında tabi ki et gelir. Sindirilmesi uzun sürdüğü için hem daha tok tutar hem de daha fazla kalori yakılmasını sağlar. Ancak çalışmalarda balık etinin daha faydalı olduğuna dair açıklamalara rastlamak mümkün olsa da balıktaki civa birikmesi durumları da göz ardı edilmemelidir.

7. Lifli ve sulu yiyecekler

Lif bakımından zengin ve sulu gıdalar mideyi daha fazla doldurarak daha az yenmesini sağlayabilir. Bu yiyecekler genellikle meyvelerdir. Örneğin greyfurt, karpuz, elma ve  armut gibi meyveler lif açısından zengindir. Yemeklerden önce yenildiklerinde midede doluluk oluştururlar. Ancak bu meyvelerdeki şeker miktarı konusunda dikkatli olmak gerekiyor.

8. Süt ve süt ürünleri

Diyet yaparken süt ve süt ürünlerini kesmek pek mantıklı değildir. Zira kalsiyum alımının yağ yakımını hızlandırdığına dair araştırmalar vardır. 2005 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre normal protein alımı ile birlikte kısa süreli kalsiyum alımının dışkıdaki yağ miktarını ve günlük harcanan enerjiyi 350 kJ kadar artırdığını ifade etse(3) de, 2004 yılında yayınlanan bir araştırmaya göre ise; kalsiyum takviyesi kullananlar ile kullanmayanlar arasında yağ yakımı açısından anlamlı bir farklılık bulunamamıştır (4).

Ancak aynı makalede ise uzun vadede ve daha çok denek ile değişim yönü dikkate alındığında bir etkinin olabileceğinden bahsedilmiştir. Kesin bir bilimsel kanıta rastlanılmasa da bazı uzmanlar kalsiyumu yetersiz almanın kiloya neden olabileceği üzerinde duruyorlar.

9. Light değil doğal ürünleri tercih edin.

zayıflama yolları

Zayıflama yöntemleri

Marketler zayıflama yolları arasında popüler olan ve kilo verme amaçlı olarak light yoğurt, süt, bisküvi ve gevrekler ile dolup taşıyor. Peki ama bunların etiketinde yazan değerleri hiç okudunuz mu? İçindeki karbonhidrat, şeker, protein ve yağ oranlarına baktınız mı? O halde paketli ürünlerden uzak durmak ve doğanın size sunduğu besinleri tüketmek daha sağlıklıdır.

Paketlenmiş gıdalar yerine sebzeler, meyveler, yumurta, balık, et, tereyağı, fındık ve zeytinyağı gibi besinleri tüketmek kilo vermeye yardımcı olur. Evde yemek yapmak da bu amaca hizmet eder.

Aşağıdaki tüyoları okumadan önce büyük bir titizlikle hazırlamış olduğumuz “zayıflamak istiyorum”  ve “10 kilo vermek istiyorum” başlıklı yazılarımıza bakabileceğiniz gibi özellikle kilo vermeyi hızlandırması ve hangi hareketleri ne şekilde yapabileceğinizi öğreten en kapsamlı egzersiz listesi içeren Dünya’nın en iyi programından oluşan “fitness programı” makalemizi de okuyabilirsiniz. İşte en etkili zayıflama yöntemleri kalitelibeslenme.com farkıyla sizlerle.

Hızlı kilo verme yöntemleri

 1. İdeal kiloya ulaşma sürecinde uygulanması en kolay diyet neyse onu diyetisyen kontrolünde belirleyin ve kilo vermek için diyetisyen arıyorsanız diyetisyeninizin esnek diyetler oluşturup oluşturmadığını mutlaka araştırmalısınız. Eğer diyetisyen kişiden kişiye değişmeyen bir kilo verme diyeti uyguluyorsa o diyetisyene giderek hiçbir başarı elde edemezsiniz. Bu nedenle en etkili diyet sizin en kolay uygulayacağınız ve sizin yapınıza uygun olarak hazırlanmış diyettir.
 2. Zayıflamak amacında olan biriyseniz, 7 gün diyeti ve 10 günde 5 kilo gibi saçmalıklara kanmayın. Uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan diyet programları, kilo verme diyetleri sizin uzak durmanız gereken en önemli konudur.
 3. Bir çok kişi sihirli formüller arayıp durur ve genellikle İnternet aracılığı ile ya da arkadaşlardan ve komşulardan öğrendiği içinde ne olduğu bilinmeyen zayıflama ilaçları ile kilo vermek ister. Ancak zayıflama ilacı ile kilo vermeye çalışmak sağlığınızı tehlikeye sokabilir.
 4. Diyetisyeniniz ya da doktorunuz önermediği sürece ilaç ile zayıflama yolları kullanmak kesinlikle yanlıştır. Doğal olanı varken, yapayı kullanmayın. Doğaldan kasıt ise doğal zayıflama yöntemleri olarak burada bahsedilen yöntemlerdir.
 5. En etkili zayıflama yöntemleri arasında bol su içmek çok popülerdir. Aşırıya da kaçmayın. Günde en az 1,5 litre su içmeniz gerekir. Su içme kilo verme sürecinde çok önemlidir. Vücuttaki mikropları, zehirleri vücuttan uzaklaştırır.
 6. Eğer sağlıklı kilo vermek istiyorsanız suyunuzun içine 3-4 damla limon sıkabilirsiniz. Limon da hem metabolizmayı hızlandırır, hem doğal antiseptiktir ve antioksidanlar içerir. C vitamini içerir ve hastalıklardan korur ve böylece gereksiz ilaç kullanarak vücudunuza kimyasal sokmamış olursunuz. Bu da vücudunuzda asit oranını azaltır ve daha hızlı kilo verebilirsiniz.
 7. Öğün sayınız üçü geçmemelidir. Öğün sayınızın çok olması kilo vermenizi zorlaştırır. Ayrıca öğün atlamayın ve öğün atlamazsanız bir sonraki öğüne daha tok başlarsınız ve daha az yemiş olursunuz. Tabi bu durum tamamen metabolik bir bozukluğu olmayan hastalar için geçerlidir. Kesinlikle diyetisyen kontrolü olmadan kafanıza göre oluşturulan beslenme programlarından uzak durmak en mantıklısıdır.
 8. Kısa sürede yağ yakımı süreci için; sadece diyet yapmak ya da aç kalmak yetmez biraz da egzersiz yapmalısınız. Kilo verme konusunda en etkili zayıflama hareketleri yürüyüş, fitness, yüzme ve pilates ile ilgili yapılan hareketlerden oluşur. Örneğin yokuş yukarı yürümeniz tavsiye edilmez.
 9. Fitness hareketleri yaparken ise çok ağır aletler kullanmamanız gerekir. Daha küçük ağırlıklarla daha fazla tekrar yapmanız hızlı kilo vermenizi sağlar. Akşam yemeği ile uyku arasında 3.5 saat olması yararlı olur. Eğer uyumadan hemen önce yerseniz uyuma düzeniniz de bozulabilir. Bu da kilo verme sürecini olumsuz yönde etkiler.
 10. Eğer sağlıklı kilo vermek istiyorsanız zayıflama çayı, zayıflatan bitkiler, bitkisel zayıflama, kolay diyet listesi, bölgesel incelme, su içerek zayıflama yolları, evde kilo vermenin yolları, şok diyet listeleri hızlı kilo verme gibi safsatalardan uzak durmanız emin olun sizin yararınıza olacaktır.
 11. Bitkisel zayıflama yolları bağlamında kesinlikle uzman olmayan kişilerin sözlerine itibar etmeyiniz. Birçok kişinin fit bir görünüm için bilinçsiz bir şekilde zayıflama çayları kullandığını ve böbreklerine zarar verdiğini medyadan duymuşsunuzdur. Bu konuda daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak istiyorsanız bitkisel zayıflama yöntemleri başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.
 12. Günde iki fincanı geçmemek şartıyla diyete yardımcı doğal antioksidanlar içeren yeşil çay içebilirsiniz.
 13. Çok kullanılan zayıflama yöntemleri listesinde “yavaş yeme tekniği” gibi bir teknik de vardır. Yemeklerin yavaş yenmesinin  doyma hissini hızlandırdığı bilinmektedir. Bu durum, beyne doyma hissi için bir sinyal gönderilmesi ilkesine dayanır. O sinyal gönderilene kadar ne kadar az yenirse o kadar iyidir. O sinyal gönderilince artık yeme isteği kaybolmaktadır.
 14. Zayıflama sürecinde düzenli uyumaya özen gösterin çünkü kilo verme sürecinde düzenli uyumak çok önemlidir ve 7-8 saat uyumak sağlığınızı daha iyileştirir ve bağışıklık sisteminiz de güçlenmiş olur. Ayrıca 7-8 uyumak melatonin hormonunu ve büyüme hormonunu artırır ve hücreleriniz gençleşir ve siz de daha genç gözükürsünüz.
 15. Zayıflamanın yolları denilince akla gelen bir diğer önemli teknik de tuz kullanımıdır. Aşırı tuz kullanımından kaçının çünkü aşırı tuz suyu vücutta tutarak sizi hem daha şiş gösterir hem de daha çok kilo almanıza neden olur.
 16. Sağlıklı zayıflamak için sebzelere ve proteine ağırlık vermeniz gerekir ayrıca yiyeceklerinizi fırında ya da suda az yağ ile pişirin. Ancak burada yağ derken zeytinyağı dışındaki tüm yağları kastediyoruz. Zeytinyağı kullanmanız daha faydalıdır.
 17. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız öğün aralarında acıkırsanız 3 ceviz, bir bardak yoğurt ya da bir salatalık ve 1 bardak ayran içebilirsiniz. Ancak öğün aralarında ekmekten uzak durmalısınız. Tabi bu ana öğünlerde ekmek yemeniz gerektiği anlamına gelmesin.
 18. Hızlı kilo vermek istiyorsanız kesinlikle koladan uzak durun.
 19. Günde en fazla 2 dilim tam buğday ekmeği tüketmelisiniz.
 20. Nasıl kilo verilir diye kara kara düşünmeyin ve stresten kaçının. Çünkü vücudunuzun stres altında iken kortizol hormonu salgıladığını ve bu hormonun da yağlanmaya neden olduğunu unutmayın.
 21. Kilo verme sürecinde canınız tatlı çektiği anda tatlı yerine su ya da bir bardak ayran içebilirsiniz ya da bir dilim peynir yiyebilirsiniz.
 22. Sağlıklı kilo vermek istiyorsanız kahvaltınızı mutlaka yapınız. Kahvaltıyı yapmanız sizi daha tok tutar ve diğer öğünlerde daha az yemenizi sağlar.
 23. Şekerli içeceklerden ve diyet içeceklerden uzak durmalısınız. Aşırı şeker ya da tatlandırıcı kilo vermenizi engeller.
 24. Bu önerileri dikkate alırsanız artık sağlıklı diyet listesi, en etkili diyet, kilo vermenin püf noktaları, zayıflamak için diyet, hızlı kilo verme yolları, nasıl kilo verebilirim, akupunktur ile zayıflama yolları gibi ifadeleri google arama motoruna yazmanıza gerek kalmayabilir.
 25. Yemeğe çorba ya da salatayla başlamayı bir adet haline getirirseniz siz de ideal kiloya ulaşma sürecinde önemli bir ilerleme kaydedebilir ve hayal ettiğiniz vücuda kavuşabilirsiniz. Neden mi? Yemeğe çorba ve salata ile başlamak, kan şekerinizi yavaş yavaş yükseltmiş olur ve kan şekerinde ani dalgalanmalar olmaz.
 26. Hızlı kilo vermek istiyorsanız yemeklerden 10 ya da 15 dakika önce limonlu ılık su içebilirsiniz.
 27. Zayıflama yolları uygulanırken yapılan hatalardan en önemlisi ise ünlülerin zayıflama sırları ve zayıflama önerileri gibi sizin vücut yapınıza ve metabolizmanıza uygun olmayan yolları denemektir. Sibel Can, Madonna, Beyonce ya da Pelin Öztekin gibi isimlerin kullandığı zayıflama yöntemleri sizin için uygun mudur?
 28. Uğur Yücel’in sağlık durumu ve metabolizması sizinki ile aynı değil ki. Onların kilosu, boyu, yaşı, hastalık durumları, sağlık değişkenleri, boy kilo indeksleri, yaşam tarzları ve beslenme düzenleri sizinki ile benzerlik gösteriyor mu? Bütün bu değişkenleri diyetisyene danışmadan, bunları işe koşmadan yapılan her diyet sizi yanlışa sürükler. O nedenle ünlülerin zayıflama sırları ile kilo vermek, en azından doktora ya da diyetisyene danışmadan mümkün değildir kendinizi kandırmayın.
 29. Yemek yerken televizyon seyretmeyin lütfen.
 30. Sağlıklı kilo yönetiminde doktor ya da uzman kontrolü şarttır. Önerilerimiz her hasta için uygun olmayabilir. Önce doktorunuza danışınız. Bizim amacımız sadece bilgi paylaşımı yapmaktır. Kilo alma ya da kilo verme konusunda sitemizin hiç bir tıbbi sorumluluğu yoktur.

Kilo vermede uyku düzeni nasıl olmalıdır?

Güvenli kilo vermek için önemli bilgiler

Şimdi size dünyanın en kaliteli sağlık sitesinden derlediğimiz kilo verme ile ilgili önemli bilgileri sizlerle paylaşalım. Kilo verme sürecinde dikkat etmeniz gerekenler hakkında aşağıda sizler için bir liste var:

 • Yemekte yavaş yiyebilirsiniz.
 • Düzenli egzersiz yapabilirsiniz.
 • İyi hissetmek için sebze ve meyve yiyebilirsiniz.
 • Daha çok su içebilirsiniz.
 • Bir işle meşgul olmadığınızda daha az yiyebilirsiniz.
 • Öğün atlamadan bir beslenme düzeni oluşturabilirsiniz.
 • İlk aydaki duruma bakmadan motivasyonunu sürdürebilirsiniz.
 • Gereğinden az kalori almak iyi değildir çünkü metabolizmayı yavaşlatır.
 • Egzersizlere en az 30 dakika devam etmek gerekir.
 • Basit şekerlerden uzak durabilirsiniz.
 • Günde 8 saat uyuyabilirsiniz.

Zayıflama beslenme programı

kolayca zayıflama yöntemleri

Kolayca zayıflama yolları

En iyi zayıflama yöntemi tabi ki sağlıklı beslenme ve kaliteli beslenme kurallarına uygun bir beslenme programını takip etmek ve beslenme düzenini yaşam biçimi haline getirmektir. Beslenmenin yağ yakımı üzerindeki etkisi egzersizden daha fazladır. Öyle ki sadece egzersiz programı takip ederek beslenmeye dikkat etmeyen kişiler kilo vermek ancak hayalden ibarettir.  Nasıl beslenmeniz konusunda size fikir verebilecek örnek bir diyet listesi içeren ve diyetisyeninize danışmanız gereken şok diyet listesi programına bakabilirsiniz. İsmine bakıp aldanmayın, programı okuduğunuzda anlayacaksınız.

1 ayda 8 kilo verdiren diyet programı

Zayıflamak için en etkili yiyecekler

İdeal kiloya ulaşma konusunda kararlıysanız diyetisyen rehberliğinde aşağıdaki yiyecekleri zayıflama programınıza eklemeniz yağ yakımına yardımcı olacaktır. İşte en etkili zayıflatan yiyecekler şunlar:

 • Bütün yumurta
 • Yeşillikler (İyice yıkanmış ve 15 dakika sirkeli suda bekletilmiş su teresi,  kıvırcık ya da marul)
 • Özellikle somon balığı ve diğer balık çeşitleri
 • Yeşil sebzelerden brokoli ve beyaz sebzelerden pırasa ya da karnabahar
 • Beyaz tavuk göğsü
 • Barbunya
 • Çorba çeşitleri
 • Lor peyniri
 • Fındık
 • Kırmızı biber
 • Greyfurt
 • Hindistan cevizi
 • Tam yağlı ev yapımı yoğurt
 • Chia tohumu

Tabi ki yukarıda verilen yiyeceklerin nasıl ve hangi oranlarda yeneceğine diyetisyen karar verecektir.

Kilo Verme Çorbası

Zayıflama diyet programı

Aşağıda kilo vermek isteyenler için hazırlanmış örnek bir diyet listesi var. Ancak bu listenin herkese uygun olmayabileceğini, herkesin metabolizmasının farklı olduğunu ve diyet listelerinin kişiye özel olarak hazırlanması gerektiğini sakın aklınızdan çıkarmayınız. Bu diyet programı sadece bir fikir edinme amaçlı olup size uygun olmayabilir. Bu nedenle hiçbir diyeti daha önce de vurguladığımız gibi diyetisyen ya da doktor kontrolü olmadan uygulamayınız.

Bir kere sağlıklı birinin öğün sayısının 3 den fazla olması bazı uzmanlar tarafından önerilmiyor. Bunların başında Canan Karatay ve Ahmet Maranki geliyor.

Sabah

 • Sabaha aç karnına ılık bir bardak su ile başlayabilirsiniz.
 • Sonrasında padişahlar ya da kraliçeler gibi bir kahvaltı yapabilirsiniz.
 • Sebze çorbası içerek sindirim sisteminizi rahatlatabilirsiniz. Her zaman olmasa bile haftada 3 kez iyi gelebilir.
 • 2 tane haşlanmış yumurta ya da 1 tatlı kaşığı doğal tereyağında da olabilir.
 • 10 tane tuzsuz zeytin
 • 1 çorba kaşığı lor peyniri
 • 1 ya da 2 dilim kepek ekmeği
 • 1 domates ve 1 salatalık (yazları)
 • 1 avuç maydanoz ya da su teresi (Kışları)
 • Çayları şekersiz olmak şartıyla çok demsiz içebilirsiniz. Eğer şeker atıyorsanız içmeyin. Su ile kahvaltıda yapılabilir.
 • Ara öğüne kadar su içmeyi unutmayınız. İçine limonda damlatılabilir.

Ara öğün

 • 5 çorba kaşığı bulgur pilavı
 • 1 tabak sebze çorbası
 • 1 kase yoğurt ya da 1 bardak kefir
 • Bol limonlu salata
 • Duruma göre bir tavuk budu ya da 3 adet köfte ya da et çeşidi

Akşam

 • 1 kâse çorba
 • 1 tabak pırasa yemeği ya da 1 tabak haşlanmış brokoli ya da karnabahar
 • 1 dilim tam buğday ya da kepek ekmeği
 • 2 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
 • 1 kâse ev yapımı yoğurt
 • Bol limonlu salata

Zayıflamak için egzersiz programı

Eğer kaliteli bir beslenme programınız varsa ve bu programı azimle takip ediyorsanız işin yüzde 80’inin başarmış olduğunuz söylenebilir. Bu programa ek olarak egzersiz programı da uygularsanız kilo vermeyi hızlandırabilir, daha sıkı bir görünüme kavuşabilir ve zayıflarken sarkma problemlerini de ortadan kaldırabilirsiniz. Nasıl bir egzersiz programı takip etmeniz gerektiği ile ilgili “fitness hareketleri” başlıklı yazımıza bakabilirsiniz.

Zayıflama yolları hakkındaki en kapsamlı bu makalede sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı en etkili zayıflama yöntemleri üzerinde durduk. Sizlere sunduğumuz bu muhteşem zayıflama yöntemleri rehberinde zayıflama önerileri ve zayıflama yolları hakkında ayrıntılı bir inceleme yaptık. Eğer fit bir görünüme kavuşmak amacını taşıyorsanız yüzde 70 oranında beslenme düzeniniz, yüzde 30 oranında ise yaptığınız egzersizler etkili olacaktır. Bu açıdan ilk adım diyetisyen kontrolü ve uygun beslenme programının hazırlanması, ikincisi ise uygun egzersizleri yapmaktır. O halde zayıflama denilince bunları iki kısımda ele almak gerektiğini unutmayalım. Özellikle zayıflama yöntemleri denilince aklınıza ilk olarak zayıflama diyeti ile ilgili farklı programlar ve kilo verme sürecini birinci derecede etkilemese de bu süreci hızlandıran en önemli ikinci faktör olan zayıflama hareketleri aklınıza gelebilir.

 1. Pingback: vakumbel
 2. erkan nuri says:

  Göbek yağlarımdan yani balkon göbekten kurtulmanın yolları hakkında bir yazınız yok mu ne yapsam hangi zayıflama yöntemini uyguladıysam onlardan kurtulamadım ne yapıcam? Sizce 15 km yürüsem gider mi?

 3. sabriye says:

  iyi akşamlar…ben 104 kiloydum bir aralar. Doktorum Harun bey bu konuda bana çok destek oldu. kilo verirken birilerinin size destek olması en az inanmak kadar önemli. Annem hep bana göre yemek yaptı, babam ne istediysem geri bırakmadı, özel bi diyetisyene gittim spor vs. Yani ailemin desteğini arkama aldım ve bu işe başladım. şuan 77 kiloyum. Ben 158 cm boyunda 22 yaşındayım. Artık 38-4o beden giyebilmek istiyorum.

 4. suzan says:

  İşte size en kolay zayıflama yöntemleri. Abur cuburdan uzak durun, spor yapın ve porsiyonları küçültün, bu kadar basit. Ama ne yalan söylimm ekmek yemeden doyduğumu hissetmiyorum.

 5. nuskin says:

  ‘This week, I will only drink one beer on Friday night, saving myself thousands of calories’.
  If you want to build a considerable business, you’ll have to be able
  to come up with constant leads. R

 6. Terbaik 2015 says:

  Hocam yaşım 28 kilom 91 boyum 163 ne yapsam zayıflayamadım. En iyi zayıflama yöntemi hangisi lütfen yardımcı olur musunuz?

 7. nilüfer sipahi says:

  biz teşekkür ederiz kilo vermenin yolları hakkında her türlü bilgi hakkında danışabilirsiniz

 8. denizz says:

  neredeyse bende hızlı kilo verdiren diyetlerden birini denemeyi düşünüyordum ancak dediğiniz gibi uzman olmayan kişiler tarafından hazırlanan diyetlerin hiç bir faydası da olmaz. Bilgilendirme için çok teşekkürler…

 9. Umut Küçük says:

  Bunları yapmamız dahilinde başarılı olabiliriz yani öyle mi kilo vermek için soğan suyu kürleri nasıldır acaba bir faydası olur mu?? Teşekkürler.

 10. burhan says:

  kilo vermek için özellikle hızlı kilo vermek için ben de bu önerilerle tam 7 kilo verdim ancak diyetisyene de gittim tabi ki..

 11. yaren says:

  hızlı kilo vermek için çok faydalı öneriler çünkü ben tam 2 ay kadar uyguladım trigliseritim vardı o bile normal seviyeye geldi ayrıca 5 kilo verdim iki ayda…

 12. Gizem says:

  Sağlıklı zayıflamak ve hızlı kilo vermek için vitamin ve mineral destekli bitkisel ürunleriniz var mı?

 13. Pingback: şahin bey
 14. nilüfer sipahi says:

  Farkında olmadan daha çok yemeye neden olabilir kilo vermek için tv karşısında yenmemesi daha faydalı olabilir.

 15. yasemin bozkurt says:

  Hocam bende 20 hasndaym 71 kiloyum 1/62 boyundaym kilom cok dqzla uc ayda 15 kilo vermek istyrm en hizli nasl vereblrm

 16. nilüfer sipahi says:

  Nasıl kilo verilir başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi öncelikle bir doktora gidip muayene olmanız gerekir.

 17. Hülya says:

  Bu kadar güzel aciklama olmaz nasıl kilo verilir ve hızlı kilo verme yolları konusundaki süper bir makale TEBRİK ederim

 18. Melis says:

  Merhaba ben 13 yaşındayım 160 cm boyum 56 kilom var. Yaşıtlarıma göre çok az yiyorum ama düzensiz yiyorum. Göbeğim çok fazla. Birine söylemeye çekiniyorum. Napmalıyım?

 19. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Melis, bir diyetisyene gitmeni öneririm. Az yemene rağmen göbeğin büyükse bu şekerli yediğin anlamına gelebileceği gibi başka hastalıkların da belirtisi olabilir. Kilo nasıl verilir yazısında da belirttiğimiz gibi öncelikle doktora gitmen gerekiyor.

 20. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Sümeyye öncelikle bir dahiliye uzmanına muayene olup tahlil yaptırmalısın. Nasıl kilo verilir yazısında belirtilen hızlı kilo verme yolları nelerdir öğrenebilirsiniz ayrıca tahlilerden sonra diyetisyene görünmelisin.

 21. cagla demırdes says:

  merhaba ben cagla on uç yasındayım boyum 1.62 ve kilom doksan diyetısyene gittim bana ton balıgı salatası zencefilli süt gibi tadı berbat seyler verdı mıdem bulanıyo yerken yuzuyorum aslında fakat rengl olduktan sonra daha hızlı kılo almaya basladım zayıflama uzerıne olan bır kıtap var ondan dahı aldım ama olmuyo arkadaslarım sımdıden mezunıyet ıçın hazırlıklara basladı fakat ben gıtmeyı bıle dusunmuyorum cunku hepsi elbıse alıyo ve ben elbısenın ıcınde cok cırkın oluyorum lutfen yardım edın bana ne yapmam lazım

 22. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Çağla, bu bana söylediklerini hemen diyetisyenine söylemelisin ve nasıl kilo verilir yazısında belirtmesek de diyetisyeninden yeni bir program yazmasını istemelisin.

 23. Semih Gök says:

  Merhaba Arkadaşlar Benim yaşım 13 boyum 163 yaşıma göre kilom çok fazla 5 aya kadar 32 kilo vermem lazım.nolur yardımcı olurmusunuz

 24. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Semih öncelikle bir doktora gidip herhangi bir sağlık sorunun olup olmadığını öğrenmen gerekir. Sonrasında ise bir diyetisyene gitmelisin. Aynı zamanda zayıflama yöntemleri konusundaki makalemizi de okumanı öneririz.

 25. Meral says:

  Merhaba ben Meral,evliyim bir yaşında kızım var dogumdan sonra cok kilo almaya başladım,24 yaşındayım , boyum 180 ,kilom 90 ,tatlı şekerli bir şeyler yemeden günüm gecmiyo,diyete başlasam bile en sonunda tatlıdan vazgeçemiyorum nasıl en hızlı bir şekilde kilo verebilirim

 26. Sevda says:

  Merhaba, ben 170 boyunda 63 kiloyum bir türlü istediğim kiloya düşemiyorum ne zaman diyet yapmaya karar versem canım tatlı şeyler çekiyor sizce ne yapmaliyim

 27. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Sevda hanım canınız tatlı çektikçe ayran, kefir ya da su gibi içecekler içebilirsiniz. Ayrıca nasıl kilo verilir yazımızda da belirttiğimiz gibi bu kısır bir döngüdür siz tatlı yedikçe daha fazla canınız çekecektir.

 28. Ayza says:

  Ben 16 yaşındayım boyum 1.65 kilo 65 nasıl bir diyet yapmalıyım göbeğim çok var lütfen yardım edin:((

 29. Bilyana says:

  Merhaba ismim Bilyana cocugum 147 boyunda 54 kilo 11 yasinda cok fazla yemek iyiyor ve tatliyi de bana yardimci olun ne yapa bilirim cocuk yumeden durmuyor

 30. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Bilyana evde şekerli gıdaları bulundurma yemekleri az yap, kendinde tabakları ve porsiyonları küçült ve hemen bir diyetisyene götür. En hızlı kilo verme yolları ile ilgili yazımızda da belirttiğimiz gibi diyetisyen ile beslenme programı uygulayın. Dışarıda yemek yemeyin.

 31. Serhat says:

  Selam Hocam ben her öğün sabah aç karna su,kahvaltıdan sonra yani her öğün öncesi ve sonrası su içiyorum gece uyumadan once 30 Dk’lık egzersiz 8 Dk’lık ise dans ediyorum ekmek 1 aydan fazla yemiyorum sizce bu faydalı mı ?
  ve teşekkürler.

 32. harun says:

  Kilo almak veya vermek isteyenler için hazırlanmış zayıflama yöntemleri konusundaki iyi bir yazı olmuş.

 33. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Serhat, su içmen ve hareketli olman tabi ki etkili olacaktır ancak zayıflama yöntemleri konusunda en önemli adım bir uzman ya da diyetisyen eşliğinde gerekli tahliller yapıldıktan sonra vücut yapına, cinsiyetine ve metabolizma gibi faktörlerin göz önüne alınarak hazırlanacak olan beslenme programına uymandır.

 34. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Ahmet zayıflama yöntemleri arasında evde zayıflama diye bir yazı yazmadık ancak evde kilo vermek zordur. Öncelikle bir diyetisyene gidip beslenme programı hazırlatmalısın. Sonrasında ise bilgisayar, cep telefonu ve televizyondan uzak durmalısın. Çünkü bunlar hareketsiz olmana neden olurlar. Yürüyüş yapabilirsin. Evde hareketsiz kalmadan diyetisyeninin önerilerine uyabilirsin.

 35. Aliye says:

  Merhaba ben 156 boyundayım kilom 50 ve ben bu durumdan çok rahatsızım çevremdekiler ne kadar kilolu değilsin deseler de ben.kendimi çok kilolu hissediyorum ve emzirdigim için rejim yapamıyorum sizce ne yapmalıyim?

 36. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Aliye hanım zayıflama yöntemleri yazımızda da belirtildiği üzere şekerden ve hamur işlerinden uzak durup daha protein oranı yüksek kaliteli besinler ile beslenebilirsin ancak doktorunla da mutlaka görüşmelisin.

 37. Gönül says:

  Merhabalar ben kaç doktora gittim ama fayda etmiyor 21 yasinda evliyim ve 130 kiloyum 1kizim var artik bunalima giriyorum ve daha cok ymk istiyorum su içsem yariyo o derece oldum bna yardim edin lutfenn istanbul da oturuyorum..

 38. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Gönül hanım doktor size herhangi bir sağlık sorununuz olup olmadığını söylemedi mi acaba? Tüm tahiller yapıldı mı bence bir araştırma hastanesine gidebilirsiniz. Ekmekten ve şekerden mümkün olduğunca uzak durup egzersiz yapabilirsiniz ancak doktor tarafından belirlenen bir sağlık sorununuz yoksa. Zayıflama yöntemleri ile ilgili yazımızda da söylediğimiz gibi önce doktorun önerileri daha önemlidir. Gün içinde nasıl besleniyorsunuz lütfen yazar mısınız?

 39. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Ömercan zayıflama yöntemleri ile kilo vermek istiyorsan öncelikle bir diyetisyen gitmen gerekiyor.

 40. Sema says:

  Ramazan ayındayken diyetimize nasıl devam edebiliriz? Mesela sahurda neler yememiz veya yemememiz gerekir ? İftarla sahur arası az tatlı yersek zararlı mıdır?

 41. nilüfer sipahi says:

  Nasıl kilo verilir ve zayıflama yöntemleri ile ilgili yazılarımızda belirttiğimiz gibi ister Ramazan olsun ister başka zamanlarda tatlıdan, basit şekerlerden uzak durmak ya da mümkün olduğunca sınırlandırmak zayıflama sürecinde çok etkilidir ancak şekeri ya da hipoglisemi gibi durumlar varsa doktorunuzun önerdiklerini uygulamanız gerekir. Onun dışında tatlı yemek zaten sizi daha çok acıktırır. Yumurta beyazı, zeytin, tuzsuz peynir ya da ayran acıkmayı engelleyebilir. Bunları da yiyebilirsiniz.

 42. Sema says:

  Merhaba ben sema 16 yaşındayım çok kilolu değilim ama zayıflamak istiyorum makaleniz çok güzeldi. Bana ne önerebilirsiniz ☺

 43. Ayşe says:

  Ben Ayşe 16 yaşındayım yediklerime dikkat edyiorum fakat bacaklarımda ve karın bölgemde kilolarım var ayrıca boyum da 1 59 Nasıl kili verebilirim

 44. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Ayşe zayıflama yöntemleri başlıklı makalemizde belirttiğimiz gibi öncelikle diyetisyene gitmeli ve sağlık sorunun olup olmadığını öğrenmelisin. Eğer bu bölgelerle ilgili sorun yaşıyorsan bacak inceltme ve göbek eritme ile ilgili yazılarımızı okumanı öneririm.

 45. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Sema ne sana ne de bir başkasına tedavi adına hiç bir şey önermiyoruz, önermek gibi bir amacımız da yok. Biz müneccim değiliz ki seni görmeden tedavi sunalım. Kısacası zayıflama yöntemleri yazımızda da söylediğimiz gibi şekerli gıdalardan ve unlu mamüllerden uzak durmak zayflama sürecinde etkilidir. Ancak diyetisyene gitmeden uygulayacağınız her şey sağlıksızdır. Bu nedenle diyetisyene gitmelisiniz.

 46. Hale says:

  Merhaba hocam ben ilk çocuğumu dogurduktan sonra tam 20 kilo aldım şimdi kızım iki yaşında ve beş kilo verdim ama o zaman 60 kiloydum şimdi 75 kiloyum ve ne yapsam kilo veremiyorum. Herhangi bir hastalık durumu da yok çok şükür. Ne yapmam lazım lütfen yardım edin.

 47. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Hale hanım, zayıflama yöntemleri makalemizi okuduysanız öncelikle diyetisyene gitmeniz gerektiğini de okumuş olmalısınız. Şekerden uzak durmanızda yarar vardır doktor aksini söylemedikçe.

 48. Fidan says:

  Merhaba ben 16 yaşındayım boyum 1.66 kilom ise 65 ben bu durumdan çok rahatsızım bacaklarım fazlasıyla kalın ve az bir şey göbeğim var nasıl kilo verebilirim yani ne yapmalıyım?

 49. Selin says:

  Merhaba adım selin 24 yaşındayım ve evliyim evlendikten 1 yıl sonra hızlı bi şekilde 19 kilo aldım boyum 158 kilom 73 bununla ilgili kullanmadığım ilaç çay kalmadı duyduğum herşeyi denedim fakat sonuç negatif internetten aldığım zayıflama ilaçlarla kısa sürede ciddi kilo verdim fakat ilaçları bırakır bırakmaz daha çok kilo aldım aslında normalde çok enerjik bir insanım hareketli bir yapıya sahibim fakat kilo aldıktan sonra o halimden eser kalmadı spor salonuna yazıldım bir hafta sonra gitmemeye başladım diyet mantığına girdiğimde vücudum bana savaş acıyor ne yazık ki bu sebeptendir ne yaparsam yapayım sonuç alamıyorum çok üzgünüm ama cok make-up artistliği yapıyorum giydiğim hiç bir şeyi kendime yakıştıramıyorum gülmek dahi istemiyorum eşimle ciddi sorunlar yaşıyoruz oturduğum yerden kalkmak istemiyorum dahası ve en önemlisi isteğim bile azaldı biraz önce psikiyatriden de randevu aldım doktoruma ve diyetisyen ime göre tüm değerlerim normal diyetisyen ise yaşın çok küçük henüz kilo vermen çok kolay dedi peki neden olmuyor ne yapmam lazım ?

 50. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Selin zayıflama yöntemleri hakkındaki bu yazıda belirttiğimiz gibi zayıflama sürecinde yapman gereken en önemli adım bir diyetisyenden destek alman olacaktır. Şekerli gıdalardan, tatlılardan ve hamur işlerinden uzak durmak ya da en azından onları sınırlandırmak yararlı olabilir desem de buna diyetisyen ile karar vermeniz gerekir. Yani diyetisyeninin söylediklerini harfiyen yerine getirdiğinden emin olmalısın.

 51. Emin says:

  Hocam merhaba 24 yaşındayım 1.86 boy 115 kiloyum yaza kadarda çalışmıyorum ve maddı durumum doktara veya spora gitmeye uygun değil kendi çabalarımla mümkünmüdür düzenli beslenme ve yürüyüş ile 2 veya 3 ayda 15 kilo verebilirmiyim sizce yada kısaca neler yapmam gerekir bilgi verirmisiniz

 52. Asya says:

  Bende zayıflamak istiyorum ama olmuyor tiroidlerim çalışmıyor sürekli kilo alıyorum devam ediyorum ben nasıl zayıflayabilirim 158 boyundayım kilom 88 kg ve oturarak çalışıyorum, spor yapma imkanım da yok yardımcı olur musun bana da.

 53. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Asya hanım, eğer zayıflama hakkındaki en ayrıntılı bu makaleyi yani zayıflama yöntemleri ile ilgili bu makaleyi okuduysanız orada da yazıyordu ancak ben yine de söyleyeyim. Öncelikle sizin bir tiroit çalışmama sorununuz var. Bu nedenle doktora ve diyetisyene tekrar gitmelisiniz. Tiroid için tedavi yöntemini doktorun önereceği şekilde yapabilirsiniz. Ancak diyetisyene de mutlaka gitmelisiniz. Ona rahatsızlığınızı mutlaka söylemelisiniz. O da size uygun bir beslenme programı hazırlayacaktır. Spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. Evde de egzersiz yapabilirsiniz.

 54. Aslı says:

  Merhaba ben 1 yılda 26 kilo verdim fakat şuanda nedense durdu. O zamanlar yaptıklarımı uyguluyorum ama kilo veremiyorum (17 yaşındayım bu arada ) Nerede yanlış yapıyor olabilirim yardımcı olur musunuz?

 55. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Aslı nasıl kilo verilir başlıklı yazımızda ifade ettiğimiz gibi her zaman diyetisyen ya da doktor kontrolü ön şarttır. Aynılarını yapıyorum ancak kilo veremiyorum dediğinize metabolizma hızınız değişmiş ya da Allah korusun bir sağlık sorunu ile karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Bu nedenle öncelikle dahiliye uzmanına ya da diyetisyene giderek kan tahlillerinizi yaptırınız. Eğer bir sağlık sorunu mevcut değilse bir de sporla birlikte zayıflamaya çalışabilirsiniz ancak söyledikleriniz çok yetersiz yorum yapmam için. Nasıl beslendiğinizi bilmiyorum.

 56. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Batuhan, sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsan en etkili zayıflama yöntemleri arasında öncelikle diyetisyene gitmek bulunur. Bu çok önemli, çünkü diyetisyen senden bazı tahliller isteyerek bir sağlık sorunun var mı yok mu bunu anlayacak. Sonrasında ise senin metabolizmana ve yapına en uygun sağlıklı bir diyet programı uygulatacak. Eğer gitme imkanın yoksa vücut geliştirme sporuna başlayabilirsin. Çikolatadan, koladan, şekerli yiyeceklerden uzak durman bile sana en az 2 kilo verdirebilir. Ancak doktora gitmelisin.

 57. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Fidan, öncelikle sağlıklı bir şekilde zayıflamak için sizin bilmediğiniz bir sağlık sorununuz olup olmadığını anlamak için dahiliye uzmanı ya da diyetisyen ile görüşmeniz ve tahlil yaptırmanız gerekiyor. Sonrasında sağlıklı bir beslenme listesi oluşturmak en etkili zayıflama yöntemleri arasında yer alıyor. Sizin yapınıza en uygun sağlıklı beslenme listesi ise diyetisyen tarafından size özel olarak hazırlanmalı. Bacak inceltme ile ilgili makalemizi okumalısınız. Şekerden, koladan ve hamur işlerinden vazgeçmeyip doğru ve yeterli egzersiz yapmadığınız sürece göbek erimez. Ayrıca zayıflama konusunda bitkisel zayıflama ve zayıflama çayları konusunda dikkatli olmanda yarar var ve zayıflama çayı ile kilo vereni hiç görmedim. Bunun dışında ünlülerin zayıflama sırları senin için uygun olmayabilir, doktora danışmadan bunlardan uzak durmalısın.

 58. Aysu says:

  Merhaba Nilüfer hocam, 26 yaşındayım ve ilk bebeğimi doğurdum. 172 cm boyum var ve gebelik öncesi kilom 65 idi. Sonra 25 kilo birden aldım ve 90 kilo oldum. Şimdi bebekten sonra 10 kilo verdim ancak hala 15 kiloya yakın fazlam var. Sizce zayıflama ilacı falan mı kullansam? Ne önerirsiniz?

 59. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Aysu hanım öncelikle bebeğinizin kaderi bahtı güzel olsun diyerek sözlerime başlamak istiyorum. Eğer sağlıklı zayıflama amacını taşıyorsanız öncelikle hiç çekinmeden bir diyetisyene gitmelisiniz. Diyetisyen sizi görmeden söyleyeceğimiz her öneri sizi zayıflamaktan ziyade kilo almaya sürükleyecektir. Genel kural olarak ekmekten, hamur işlerinden ve şekerli gıdalardan uzaklaşıp sebzeye ve proteine yönelebilirsiniz. Ancak zayıflama sürecinde deneyimli bir diyetisyen destek almak şarttır.

 60. Misafir says:

  Ben 11 yaşındayım. Boyum 152 ve 43 kiloyum nasıl daha hızlı kilo verebilirim. 25 kiloya düşmemek lazım.

 61. nilüfer sipahi says:

  Merhaba Fatmanur, yaşın gereğince mutlaka doktora sonra da diyetisyene görünmelisin. Nedeni ise zayıflama rehberimizdeki zayıflama yöntemleri senin için uygun olmayabilir. Ancak şekerli ve unlu gıdalar ile koladan ve meyve sularından uzak dur. Hamburger yeme. Uzun süre pc başında oturma, telefonla uğraşma evden çık biraz yürü, hava al. Su iç, ekmeği fazla yeme, sebzelere ağırlık ver. Sabahları 1 yumurta yanında iyice yıkanmış salatalık ve domates ye. Bu makaledeki zayıflama çorbasını annene yaptır ve afiyetle iç. Diyetisyene de mutlaka git.

 62. Ayla says:

  Hocam selamlar olsun. Ben Antalya’dan Ayla. İnternette zayıflama yöntemleri diye araştırma yaparken sizin siteye ulaştım ve birçok konuda da bilgi sahibi oldum. Ancak aklıma bir konu takıldı. Ben 70 kiloyum ve boyum da çok kısa 156 cm. Yaşım 26 bebişimi 2 önce ddoğurdum. Hala kiloyu atmış değilim. İstediğim şekilde olmam için çok araştırma yaptım ve uyguladım. Amacım tabi ki hızlı bir şekilde sağlıklı zayıflamak. Sorum şu zayıflama sürecinde protein oranımı artırmadan kilo vermem mümkün değil mi? Ben protein içeren yiyeceklere baktım ancak fiyatları çok pahalı. Benim maddi durumumum çok iyi değil. Bunun için bana bu gerçeği de göz önüne alarak bir zayıflama programı sunabilir misiniz? Sevgiler

 63. Esma says:

  Arkadaşlar kilo vermek istiyorsak daha fazla mı uyumak gerekiyor. Bu yazıdaki Canan Karatay videosunda uyku yağ yakımını olumlu yönde etkiler diyor. Ben şöyle anladım eğer zayıflama amacındaysak daha fazla uyuyacağız ve daha geç yemek yemiş olacağız. Her neyse bunda takılıp kalmak istemiyorum. Asıl sorum Nilüfer hocaya. Hocam ben ney yaptıysam kilo veremedim. Diyetisyene de gittim ancak sonuç sıfır kilo bile veremedim. Nerede yanlış yapıyorum. Sizin bu yazınızı okudum ve zayıflama yöntemleri konusunda bilgi edindim ancak şimdi bunları yaparsam bir faydası olur mu diye endişelendim. Çünkü hızlı zayıflama yolları diye başlayan web sitelerindeki yazıların bana hiç bir faydası olmadı. Onun için bu yazıdaki zayıflama önerilerine tereddüt ile yaklaştım. Benim uygulamadığım zayıflama yöntemleri de var. Ne olur yardım edin bana. Kafam çok karışık.

 64. nilüfer sipahi says:

  Sevgili Esma, bu zayıflama rehberindeki en etkili ve en iyi zayıflama yöntemleri ile kısa sürede kilo verebilirsin ancak diyetisyene mutlaka danışmalısın. Ayrıntılı cevabımı; konusu zayıflama olan mesajımı e mail adresine yolladım. Sağlıklı günler

 65. Hasan Can says:

  2 ayda zayıflamam lazım. Burada bahsettiğiniz zayıflama yöntemlerini uygulasam kaç ayda amacıma ulaşırım?

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>