Zayıflamak istiyorum ama olmuyor ya da zayıflamak istiyorum ne yapabilirim gibi sorular mı soruyorsunuz?

Her yolu denediniz ama hala zayıflamak istiyorum cümlesini mi kuruyorsunuz?

Aslında kalitelibeslenme.com sitesini düzenli olarak ziyaret ediyorsanız zayıflama yöntemleri konusunda artık belirli bir seviyeye geldiniz demektir.

Yine de biz her konuda olduğu gibi “zayıflamak için yapılması gerekenler” ile ilgili bilgileri güncel tutmak ve son gelişmelerden sizleri haberdar etmek gibi bir amaç taşıyoruz.

Zayıflamak istiyorum

Bu makaleyi okumadan önce kilo verdiren yiyecekler ve  hızlı zayıflama diyeti ile ilgili makalelerimizi okumanızı öneririz. Öncelikle şunu belirtelim kilo vermek ve zayıflamak istiyorum demekle bir kilo dahi veremezsiniz realist olmakta fayda var.

Kilo verebilmek için azimli olmak kesinlikle şarttır demeyeceğiz. Neden mi? Çünkü uygulanması kolay olan bazı prensipleri benimseyip ona göre bir plan yaparsanız işinizi gerçekten kolaylaştırabilirsiniz? Nasıl mı? İşte zayıflamak istiyorum rehberi:

Zayıflamak istiyorum ama olmuyor

Zayıflamak istiyorum ama olmuyor

Zayıflamak istiyorum

Lütfen bu cümleyi hayatınızdan çıkarın ve bir daha kullanmamaya söz verin kendinize. Siz beyninizi bu işe uyumlu hale getirmeye çalışın.

Beyninize kilo vermeye odaklamanız ve zayıflamaya programlamanız gerekiyor. Bunu yapmanız ise çok basit.

O halde yalnız başınayken bile “Ben zayıflamak istiyorum ve bunu da başarıyorum.”  bu cümleyi kendi kendinize çokça tekrar ettiğiniz gibi başkalarına da söylemekten lütfen çekinmeyin.

Kendinizi bu duruma ruhsal olarak alıştırdıktan sonra gerisi gerçekten kolay. Bunu inanarak söylüyoruz. Siz de inanın ve inancınızı gerçekleştirmek için çalışın.

Acil zayıflamak istiyorum

Lütfen bu cümleyi de bir daha kullanmamak üzere tarihin çöp sepetine atın. Neden mi? Bu cümle beyninize “zayıfla ama sağlıksız da olsa olur.” mesajı verir ve bu da sağlığınızı maalesef tehlikeye sokar. Bu nedenle yukarıdaki bölümde de ifade edildiği gibi acil zayıflamak istiyorum cümlesi yerine “Ben  sağlıklı bir şekilde zayıflamak istiyorum ve bunu başarmak için de gerekeni yapıp başarılı olacağıma inanıyorum.” ifadesini kullanabilirsiniz.

Zayıflamak istiyorum ne yapabilirim?

Hiç bir sağlık problemi olmayan ve sağlıklı olduğu doktor tarafından belgelendirilen kişiler için durum çok kolay. Peki ama zayıflamak için neler yapmalısınız? En etkili zayıflama yolları nelerdir? İşte en iyi zayıflamak istiyorum rehberi:

1.Şekerden uzak durun

Şeker içeren besinlerden uzak durmadığınız sürece kesinlikle kilo vermek siziz için hayal olacaktır eğri oturup doğru konuşalım. Şu günlerde şekerin tatlı zehir olduğu boşuna dillendirilmiyor. Kan şekerinin aniden yükselmesine ve düşmesine neden olan bazı besinlerden uzak durmanız şart. Bu besinler; çay şekeri, şekerli içecekler (kola, gazoz, hazır meyva suları), unlu mamuller, ekmek olarak sıralanabilir.

Ekmek olarak günde 2-3 dilimi geçmemek üzere ruşeymli ekmek ya da 1-2 dilimi geçmeyecek şekilde tam buğday ekmeği yiyebilirsiniz. Ancak üst sınırları kesinlikle geçmeyin!

2.Günde 8-10 bardak su için

Doktorunuz size aksini söylemedikçe günde 8 ile 10 bardak su içmeniz kilo vermenize yardım edecektir. Ayrıca bu sağlıklı olmak isteyen herkes için geçerlidir. Çoğu uzman bunu tavsiye ediyor. Hastalıkları bile önler.

Mikropların, bakterilerin hatta virüslerin vücuttan uzaklaşmasına yardımcı olur. Bu neden le suya gereken önemi vermelisiniz. Ben hiç su içemiyorum diyorsanız bu cümleyi de unutun ve elinizi taşın altına koyun.

Çaba gösterin. Sabah aç karnına 2 bardak su içerek güne başlayın. Kahvaltıdan sonra 2 bardak daha için. Her öğünden sonra 2 su bardağı su içmek adetiniz olsun. Zor değil inanın. Sadece bunu yaşama biçimi haline dönüştürün.

3.Suya limon damlatın

İçtiğiniz suya bir kaç damla limon sıkmanız zayıflama için çok etkili yöntemlerden biridir. Bu yöntem alkali su nasıl yapılır adlı makalemizde açıklanmıştı.

4.Su ve İngiliz karbonatı karışımı

Su ve İngiliz karbonatı ile suyunuz daha alkali ve sağlıklı hale gelir. Bu da kilo vermenize yardımcı olur. Yine bu konu da aynı makalede anlatılmıştı. Bizim tavsiyemiz ise bir önceki yöntem. Çünkü hem C vitamini kazanmış olursunuz hem de limon sonuçta daha doğal bir ürün.

5.Yoğurt tüketmek zayıflatabilir

Acıktığınız ve dayanamadığınız saatlerde bir kase yoğurt tüketebilirsiniz. Yoğurdun içine 1 tatlı kaşığı kekik, bir tatlı kaşığı nane ve 1 tatlı kaşığı kırmızı pul biber seperek karıştırabilirsiniz. Mide ve reflü probleminiz varsa naneden uzak durmalısınız. Onu eklemeyin.

6.Yürüyüş yapın

Yaz günleri yemeklerden sonra 20-30 dakika kadar yürüyüş yapabilirsiniz. Sahil varsa sahilde, yürüme bandı varsa yürüme bandında, bahçe varsa bahçede, yol varsa yolda, küçük ya da büyük her ortamda yürümek zor değildir.

Eğer yine de hiç yürüme imkanı yoksa bile elinizi, kolunuzu hareket ettirin, kimseyi rahatsız etmeyecek şekilde zıplayın durun.

7.Bol bol sebze ve yeşillik tüketin

En çok ihmal edilen konulardan biri sebze ve meyvedir. Bununla ilgili ayrıntılı açıklamaları kilo verdiren yiyecekler başlıklı makalede açıklamıştık. Dilerseniz o makaleyi okuyabilirsiniz.

Sebzeler hem vitamin hem mineral deposudur. Buna rağmen kalorileri de düşüktür. Ayrıca zengin lif kaynağı içerirler. Bu nedenle bunlara özen göstermeniz gerekiyor.

Bu makalede sizler için hazırladığımız zayıflamak istiyorum ama olmuyor ve zayıflamak istiyorum ne yapabilirim rehberi ile kısa sürede sağlıklı kilo verebilirsiniz artık. Bu kurallara doktorunuzun önereceği şekilde uyduğunuz taktirde zayıflamak istiyorum gibi bir ifadeyi kullanmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Umarım bu zayıflamak istiyorum rehberini kullanmadan önce doktorunuza danışacak ve azimli bir şekilde uygulayacaksınız.

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu etiketleri kullanabilirsiniz. HTML :

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>